0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мазна коса
« -: Август 12, 2008, 09:12:55 am »
Абе чудих се дали да пусна нова тема, четох, четох, нещо не намерих пълно инфо.
Какво използвате при много мазна коса?Гледам да я мия през ден, но на втория е вече на клечки..ужас!Преди ползвах зеления Дав, долу горе добре беше, ама сега и той не помага.Лошото е, че не мога без балсам, защото става като перушина инак, а знам, че от самия балсам също се омазнява.. :(
Кажете какво да правя..искам шампоан и балсам, които да изсушават косата,не да я омазняват....надявам се ме разбрахте  :wink:
*
Re: Мазна коса
« Отговор #1 -: Август 12, 2008, 09:29:23 am »
Мими, и ние с мъжа ми имаме този проблем, ама от както напълняхме...пък ти... Мия си косата през ден и всички ми се карат - когато съм в отпуск гледам да я мия два пъти в седмицата, ама познай как издържам?! Все се чудя къде е истината - някой казват да не се мие често, а манекенките н-р си я мият всеки ден?
Ето, сега след малко пак ще я мия, че отивам на работа и не мога да я трая такава - не е толкова зле, ама имам чувството, че всички мен ще гледат... :oops:
Пробвала съм различни шампоани, ефектът е временен. Ще се радвам, ако се включат момичета със съвети и на мен ще ми е от полза. Сега се сещам, че когато бях малка, като се къпех, майка ми ми даваше винаги в една чашка малко оцет... май и преди съм имала такъв проблем. Съжалявам, че не мога да ти помогна! Ще следя темата с интерес!
« Последна редакция: Август 12, 2008, 09:39:58 am от du6ka »

Re: Мазна коса
« Отговор #2 -: Август 12, 2008, 09:31:53 am »
Имах същия проблем допреди няколко месеца,дори се замислях да се простя с дългата коса.Една приятелка фризьорка ми каза да си купя катранен сапун,който да използвам веднъж седмично-наистина помага.Използвам шампоан за мазна коса на  NIVEA ,на мен ми се отразава добре.В аптеките има много комбинирани шампоани-за мазни корени и сухи краища.Балсамите ги избягвам след всяко миене,вместо това правя маски с розова вода и витамини,или такива с яйце.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Мазна коса
« Отговор #3 -: Август 12, 2008, 09:37:33 am »
rositka13, аз балсама го ползвам само заради разресването...Не мога просто без, става ужас косата...хвърчи във всички посоки, не е гладка... :(
Ама това з акатранен сапун не бях чувала, сега ще потърся в нета..
*
Re: Мазна коса
« Отговор #4 -: Август 12, 2008, 10:01:35 am »
Мими, балсама по цялата коса ли го слагаш?защото аз разбрах, че при мен омазняването се дължи на това, че си омазвах цялата глава с балсам, след като започнах да го слагам само в края нещата се пооправиха, но горе-долу на 2-3 дни трябва да се мие :x. някъде четох, че през лятото било нормално да се омазнява повече, защото така се защитавал косъм от слънцето и не трябвало да се мие много често...знам ли - майка ми ми казва, че като ме хване критическата ще плача за мазната си коса и кожа  :lol:
и аз ще следя темата с интерес :D
*
Re: Мазна коса
« Отговор #5 -: Август 12, 2008, 10:05:11 am »
Ами от една седмица започнах да слагам балсама от вратът надолу само, нагоре не.Да видим...
*
Re: Мазна коса
« Отговор #6 -: Август 12, 2008, 10:34:36 am »
И моята коса е  с омазняващи се корени и сухи краища  :( Понеже е много тънка и права на втория ден вече не мога да я понасям ( не е чак толкова мазна , но така ме дразни че.........) Та ползвала съм 100 вида шампоан от Фито до незнам кой си там... Ефекта е  едиин и същ - миене през ден!!!! Слагам си балсам всеки път , но само по дължината и никога в корените - това долу-горе помага!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Мазна коса
« Отговор #8 -: Август 12, 2008, 10:41:02 am »
Оси,   :bighug:
*
Re: Мазна коса
« Отговор #9 -: Август 12, 2008, 14:39:10 pm »
Мимка, моята коса уж не е мазна, но тъй като в нашия офис се пуши, бързо се замърсява. Напоследък я мия с шампоан Фитовал и слагам кристали само на върховете, за да не се заплитат. Пробвай този шампоан ако искаш. Според мен леко изсушава.
     
*
Re: Мазна коса
« Отговор #10 -: Август 12, 2008, 14:40:34 pm »
Не знам на какво се дължи но и моята е така от известно време,милото само мърмори виж си косата,виж си косата,а не беше такава.До сега никога съм нямала проблеми за нищо с косата си-нито пърхут,нито омазняване,това за балсама и маската ми го каза и моята фризьорка,че само по дължините се слага,никога в корените.Сега ползвам Elseve и май почна да има някаква оправия

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Мазна коса
« Отговор #11 -: Август 12, 2008, 21:45:19 pm »
И моята коса е  с омазняващи се корени и сухи краища  :( Понеже е много тънка и права на втория ден вече не мога да я понасям ( не е чак толкова мазна , но така ме дразни че.........) Та ползвала съм 100 вида шампоан от Фито до незнам кой си там... Ефекта е  едиин и същ - миене през ден!!!! Слагам си балсам всеки път , но само по дължината и никога в корените - това долу-горе помага!
все едно аз съм го писала
Поне се успокоявам че не съм сама  :lol: и има други като мен :balk_48:
пробвала съм маски с хума ,втриване  на лим сок или отвара от репей ,но от всичко това  оствам с усещането ,че по --бързо ми се замърсява и сега просто често сменям шампоана /балсама -имам чуство ,че мн бързо ми привиква косата към всеки-на първите няколко измивания  еок и  след това някак си  :balk_128: :balk_132:
« Последна редакция: Август 12, 2008, 21:50:01 pm от nimika »


*
Re: Мазна коса
« Отговор #12 -: Август 13, 2008, 09:40:42 am »
Стига бе, тъкмо се бях навила за лимоновия сок и дъбовата кора... :(
*
Re: Мазна коса
« Отговор #13 -: Август 13, 2008, 10:15:34 am »
И моята коса е  с омазняващи се корени и сухи краища  :( Понеже е много тънка и права на втория ден вече не мога да я понасям ( не е чак толкова мазна , но така ме дразни че.........) Та ползвала съм 100 вида шампоан от Фито до незнам кой си там... Ефекта е  едиин и същ - миене през ден!!!! Слагам си балсам всеки път , но само по дължината и никога в корените - това долу-горе помага!
все едно аз съм го писала
Поне се успокоявам че не съм сама  :lol: и има други като мен :balk_48:
пробвала съм маски с хума ,втриване  на лим сок или отвара от репей ,но от всичко това  оствам с усещането ,че по --бързо ми се замърсява и сега просто често сменям шампоана /балсама -имам чуство ,че мн бързо ми привиква косата към всеки-на първите няколко измивания  еок и  след това някак си  :balk_128: :balk_132:
   
хахахах и аз съм така - СТРАШЕН ОТБОР СМЕ!!  :grouphug2:  Аз съм пробвала и маска с яйце....ама после мириша на запартък 1 седмица и край! Дотам с яйцата и домашните маски!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Мазна коса
« Отговор #14 -: Август 13, 2008, 12:28:37 pm »
темата започна да сава много готина :D  -едва ли  може да се мери  с онази  за обезкосмяването на триъгълника  :lol:


Re: Мазна коса
« Отговор #15 -: Август 13, 2008, 16:49:12 pm »
Абе момичета, как така яйчени маски?!  8O То това е за много сухи коси за подхранване и омазняване...никакви яйчени шампоани и балсами , камоли маски....аз имам омазняване в корените и сухи краища заради боядисването, но от както се боядисвам /руса/ ми е по-суха костата и не се омазнява чак толкова или поне не и личи толкова много, започнах през 1 път да се мия с хума и след това коста ми въпреки че трудно се разресва и е твърда - не се омазнява толкова бързо.  :D


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Мазна коса
« Отговор #16 -: Август 13, 2008, 16:59:14 pm »
А моята фризйорка ми каза да ползвам шампоан за ежедневна употреба и естествено маска или балсам в краищата на косата.Сега съм с такъв шампоан на Елсев,бива горе-долу,но има още какво да се желае.Аз да ви кажа имам и гадния навик много да си пипам косата и съм се чудила,дали така не я доомазнявам допълнително?!?
Марина15,,ми ся остава всички да се изрусим и да си решим проблема! :lol:
Re: Мазна коса
« Отговор #17 -: Август 13, 2008, 17:02:58 pm »
Айде и аз в кюпа с косите склонни към омазняване  :D
Засега използвам шампоан на Л'ореал, розовата серия.
Re: Мазна коса
« Отговор #18 -: Август 13, 2008, 17:05:42 pm »
......Аз да ви кажа имам и гадния навик много да си пипам косата и съм се чудила,дали така не я доомазнявам допълнително?!?
Марина15,,ми ся остава всички да се изрусим и да си решим проблема! :lol:
Това ще е доста забавно определено... :lol:...цитирах го защото предполагам че русите бои имат такова действие, а тъмните нямата такъв ефект. Но мога да ти кажа определено - спри да си пипаш косата, това със сигурност я омазнява доста пък и  замърсява.  :wink:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Мазна коса
« Отговор #19 -: Август 14, 2008, 05:33:38 am »
Незнам дали сте пробвали шампоан и балсам за обем и дали при вас действа , но при мен косата доста се изсушаваше. Е, аз имам нормална коса, така  че незнам дали при доста мазна ще подейства . Отначалото се чудих какво става , но после започнах да си обяснявам нещата . Действието и на шампоана и на балсама е да отнема от мазнината на косата , за да бъде тя по -лека и така по - обемна .