0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мазна коса
« -: Август 12, 2008, 09:12:55 am »
Абе чудих се дали да пусна нова тема, четох, четох, нещо не намерих пълно инфо.
Какво използвате при много мазна коса?Гледам да я мия през ден, но на втория е вече на клечки..ужас!Преди ползвах зеления Дав, долу горе добре беше, ама сега и той не помага.Лошото е, че не мога без балсам, защото става като перушина инак, а знам, че от самия балсам също се омазнява.. :(
Кажете какво да правя..искам шампоан и балсам, които да изсушават косата,не да я омазняват....надявам се ме разбрахте  :wink:
*
Re: Мазна коса
« Отговор #1 -: Август 12, 2008, 09:29:23 am »
Мими, и ние с мъжа ми имаме този проблем, ама от както напълняхме...пък ти... Мия си косата през ден и всички ми се карат - когато съм в отпуск гледам да я мия два пъти в седмицата, ама познай как издържам?! Все се чудя къде е истината - някой казват да не се мие често, а манекенките н-р си я мият всеки ден?
Ето, сега след малко пак ще я мия, че отивам на работа и не мога да я трая такава - не е толкова зле, ама имам чувството, че всички мен ще гледат... :oops:
Пробвала съм различни шампоани, ефектът е временен. Ще се радвам, ако се включат момичета със съвети и на мен ще ми е от полза. Сега се сещам, че когато бях малка, като се къпех, майка ми ми даваше винаги в една чашка малко оцет... май и преди съм имала такъв проблем. Съжалявам, че не мога да ти помогна! Ще следя темата с интерес!
« Последна редакция: Август 12, 2008, 09:39:58 am от du6ka »

Re: Мазна коса
« Отговор #2 -: Август 12, 2008, 09:31:53 am »
Имах същия проблем допреди няколко месеца,дори се замислях да се простя с дългата коса.Една приятелка фризьорка ми каза да си купя катранен сапун,който да използвам веднъж седмично-наистина помага.Използвам шампоан за мазна коса на  NIVEA ,на мен ми се отразава добре.В аптеките има много комбинирани шампоани-за мазни корени и сухи краища.Балсамите ги избягвам след всяко миене,вместо това правя маски с розова вода и витамини,или такива с яйце.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Мазна коса
« Отговор #3 -: Август 12, 2008, 09:37:33 am »
rositka13, аз балсама го ползвам само заради разресването...Не мога просто без, става ужас косата...хвърчи във всички посоки, не е гладка... :(
Ама това з акатранен сапун не бях чувала, сега ще потърся в нета..
*
Re: Мазна коса
« Отговор #4 -: Август 12, 2008, 10:01:35 am »
Мими, балсама по цялата коса ли го слагаш?защото аз разбрах, че при мен омазняването се дължи на това, че си омазвах цялата глава с балсам, след като започнах да го слагам само в края нещата се пооправиха, но горе-долу на 2-3 дни трябва да се мие :x. някъде четох, че през лятото било нормално да се омазнява повече, защото така се защитавал косъм от слънцето и не трябвало да се мие много често...знам ли - майка ми ми казва, че като ме хване критическата ще плача за мазната си коса и кожа  :lol:
и аз ще следя темата с интерес :D
*
Re: Мазна коса
« Отговор #5 -: Август 12, 2008, 10:05:11 am »
Ами от една седмица започнах да слагам балсама от вратът надолу само, нагоре не.Да видим...
*
Re: Мазна коса
« Отговор #6 -: Август 12, 2008, 10:34:36 am »
И моята коса е  с омазняващи се корени и сухи краища  :( Понеже е много тънка и права на втория ден вече не мога да я понасям ( не е чак толкова мазна , но така ме дразни че.........) Та ползвала съм 100 вида шампоан от Фито до незнам кой си там... Ефекта е  едиин и същ - миене през ден!!!! Слагам си балсам всеки път , но само по дължината и никога в корените - това долу-горе помага!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Мазна коса
« Отговор #8 -: Август 12, 2008, 10:41:02 am »
Оси,   :bighug:
*
Re: Мазна коса
« Отговор #9 -: Август 12, 2008, 14:39:10 pm »
Мимка, моята коса уж не е мазна, но тъй като в нашия офис се пуши, бързо се замърсява. Напоследък я мия с шампоан Фитовал и слагам кристали само на върховете, за да не се заплитат. Пробвай този шампоан ако искаш. Според мен леко изсушава.
     
*
Re: Мазна коса
« Отговор #10 -: Август 12, 2008, 14:40:34 pm »
Не знам на какво се дължи но и моята е така от известно време,милото само мърмори виж си косата,виж си косата,а не беше такава.До сега никога съм нямала проблеми за нищо с косата си-нито пърхут,нито омазняване,това за балсама и маската ми го каза и моята фризьорка,че само по дължините се слага,никога в корените.Сега ползвам Elseve и май почна да има някаква оправия

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Мазна коса
« Отговор #11 -: Август 12, 2008, 21:45:19 pm »
И моята коса е  с омазняващи се корени и сухи краища  :( Понеже е много тънка и права на втория ден вече не мога да я понасям ( не е чак толкова мазна , но така ме дразни че.........) Та ползвала съм 100 вида шампоан от Фито до незнам кой си там... Ефекта е  едиин и същ - миене през ден!!!! Слагам си балсам всеки път , но само по дължината и никога в корените - това долу-горе помага!
все едно аз съм го писала
Поне се успокоявам че не съм сама  :lol: и има други като мен :balk_48:
пробвала съм маски с хума ,втриване  на лим сок или отвара от репей ,но от всичко това  оствам с усещането ,че по --бързо ми се замърсява и сега просто често сменям шампоана /балсама -имам чуство ,че мн бързо ми привиква косата към всеки-на първите няколко измивания  еок и  след това някак си  :balk_128: :balk_132:
« Последна редакция: Август 12, 2008, 21:50:01 pm от nimika »


*
Re: Мазна коса
« Отговор #12 -: Август 13, 2008, 09:40:42 am »
Стига бе, тъкмо се бях навила за лимоновия сок и дъбовата кора... :(
*
Re: Мазна коса
« Отговор #13 -: Август 13, 2008, 10:15:34 am »
И моята коса е  с омазняващи се корени и сухи краища  :( Понеже е много тънка и права на втория ден вече не мога да я понасям ( не е чак толкова мазна , но така ме дразни че.........) Та ползвала съм 100 вида шампоан от Фито до незнам кой си там... Ефекта е  едиин и същ - миене през ден!!!! Слагам си балсам всеки път , но само по дължината и никога в корените - това долу-горе помага!
все едно аз съм го писала
Поне се успокоявам че не съм сама  :lol: и има други като мен :balk_48:
пробвала съм маски с хума ,втриване  на лим сок или отвара от репей ,но от всичко това  оствам с усещането ,че по --бързо ми се замърсява и сега просто често сменям шампоана /балсама -имам чуство ,че мн бързо ми привиква косата към всеки-на първите няколко измивания  еок и  след това някак си  :balk_128: :balk_132:
   
хахахах и аз съм така - СТРАШЕН ОТБОР СМЕ!!  :grouphug2:  Аз съм пробвала и маска с яйце....ама после мириша на запартък 1 седмица и край! Дотам с яйцата и домашните маски!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Мазна коса
« Отговор #14 -: Август 13, 2008, 12:28:37 pm »
темата започна да сава много готина :D  -едва ли  може да се мери  с онази  за обезкосмяването на триъгълника  :lol:


Re: Мазна коса
« Отговор #15 -: Август 13, 2008, 16:49:12 pm »
Абе момичета, как така яйчени маски?!  8O То това е за много сухи коси за подхранване и омазняване...никакви яйчени шампоани и балсами , камоли маски....аз имам омазняване в корените и сухи краища заради боядисването, но от както се боядисвам /руса/ ми е по-суха костата и не се омазнява чак толкова или поне не и личи толкова много, започнах през 1 път да се мия с хума и след това коста ми въпреки че трудно се разресва и е твърда - не се омазнява толкова бързо.  :D


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Мазна коса
« Отговор #16 -: Август 13, 2008, 16:59:14 pm »
А моята фризйорка ми каза да ползвам шампоан за ежедневна употреба и естествено маска или балсам в краищата на косата.Сега съм с такъв шампоан на Елсев,бива горе-долу,но има още какво да се желае.Аз да ви кажа имам и гадния навик много да си пипам косата и съм се чудила,дали така не я доомазнявам допълнително?!?
Марина15,,ми ся остава всички да се изрусим и да си решим проблема! :lol:
Re: Мазна коса
« Отговор #17 -: Август 13, 2008, 17:02:58 pm »
Айде и аз в кюпа с косите склонни към омазняване  :D
Засега използвам шампоан на Л'ореал, розовата серия.
Re: Мазна коса
« Отговор #18 -: Август 13, 2008, 17:05:42 pm »
......Аз да ви кажа имам и гадния навик много да си пипам косата и съм се чудила,дали така не я доомазнявам допълнително?!?
Марина15,,ми ся остава всички да се изрусим и да си решим проблема! :lol:
Това ще е доста забавно определено... :lol:...цитирах го защото предполагам че русите бои имат такова действие, а тъмните нямата такъв ефект. Но мога да ти кажа определено - спри да си пипаш косата, това със сигурност я омазнява доста пък и  замърсява.  :wink:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Мазна коса
« Отговор #19 -: Август 14, 2008, 05:33:38 am »
Незнам дали сте пробвали шампоан и балсам за обем и дали при вас действа , но при мен косата доста се изсушаваше. Е, аз имам нормална коса, така  че незнам дали при доста мазна ще подейства . Отначалото се чудих какво става , но после започнах да си обяснявам нещата . Действието и на шампоана и на балсама е да отнема от мазнината на косата , за да бъде тя по -лека и така по - обемна .
Re: Мазна коса
« Отговор #20 -: Август 14, 2008, 07:07:50 am »
Аз съм пробвала с шампоан за обем,не знам дали си втълпявам или просто свиквам с него,но сякаш действието му беше първите няколко пъти?!?!
*
Re: Мазна коса
« Отговор #21 -: Август 14, 2008, 08:09:21 am »
Аз имам суха коса и не я мия всеки ден защото става още по суха,но живея в САЩ и ми прави голямо впечатление че подържаните американки си мият всеки ден косите.Казват че съвременните шампоани са направени за ежедневна употреба и не изтощтават косата.Моят приятел има много мазна коса и все му повтарям да си я мие всеки ден но той мисли че не е хубаво и много си я щади. Аз мисля че е ок да се мие всеки ден особено ако не е много дълга.
Re: Мазна коса
« Отговор #22 -: Август 14, 2008, 08:41:51 am »
Аз имам суха коса и не я мия всеки ден защото става още по суха,но живея в САЩ и ми прави голямо впечатление че подържаните американки си мият всеки ден косите.Казват че съвременните шампоани са направени за ежедневна употреба и не изтощтават косата.Моят приятел има много мазна коса и все му повтарям да си я мие всеки ден но той мисли че не е хубаво и много си я щади. Аз мисля че е ок да се мие всеки ден особено ако не е много дълга.
Този твоя приятел ми звучи като бившата ми шефка,която твърдеше,че когато човек се къпел вземал защитните сили на организма си  8OТя природата за всичко била помислила-затова косата и кожата се омазнявали и сме се потели,затова ни било дадено окосмяване на разни места което ние неблагоразумно премахваме!Можете да си представите,че тя приличаше и миришеше на маймуна,ма това е друга тема...
Косата на моя също се омазнява много бързо,ама аз си го избутвам под душа и ако се дърпа много-влизам с него :lol:
За американките не съм запозната,но българките не е хубаво да си мият косата всеки ден :wink:
А не разбрах,неподържаните американки колко често си  мият косата?
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Мазна коса
« Отговор #23 -: Август 14, 2008, 09:06:31 am »
Незнам за неподържаните,но афро-американките си ги мият най много един път в месеца.
Re: Мазна коса
« Отговор #24 -: Август 14, 2008, 09:10:43 am »
Незнам за неподържаните,но афро-американките си ги мият най много един път в месеца.
Кои,ония с растата ли :) Как си търпят тез неща на главата не мога да разбера...
Предполагам,че и сред тях има изключения и ако някое от изключенията прочете поста ти мноооого ще се ядоса :wink:
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Мазна коса
« Отговор #25 -: Август 14, 2008, 09:29:00 am »
Аз съм пробвала с шампоан за обем,не знам дали си втълпявам или просто свиквам с него,но сякаш действието му беше първите няколко пъти?!?!
ООООО Вили  :D !
ами да - точно първите 2 пъти и после ела да видиш - обем НУЛЕВ! А русото също не е решение - аз бях руса 4 години (сега съм блондинка под прикритие) и пак си я миех през ден - просто побеснявам от факта че ми се залепва за главата! :? А милото има нормална коса , но я мие всеки ден - все пак с късата коса , като влезе да се къпе ...нищо не му коства!
*
Re: Мазна коса
« Отговор #26 -: Август 14, 2008, 11:02:51 am »
все пак с късата коса , като влезе да се къпе ...нищо не му коства!
Да, като се замисля, може би просто това, че носим косите си дълги ужасно много време ги изтощава. преди около година се подстригах над ушите и наистина имаше доста голяма промяна - не ми се залепваше за главата, омазняваше се по-бавно. но като че ли щом премина една определена дължина и айде пак - почна се с мазнотията  :x
Re: Мазна коса
« Отговор #27 -: Август 14, 2008, 16:34:32 pm »
Хопп и аз в отбора на Мазньовците. :balk_133: :balk_71:
Мислех, че само аз страдам от подобни неволи...
*
Re: Мазна коса
« Отговор #28 -: Август 14, 2008, 16:52:42 pm »
na Phyto e Phytocedrat,a na ducre -Sabal ili  Argeal.No kosata kogato e mrasna se mie.Az predi da zabremeneq si mieh kosata prez den ,no sega gledam 4e se poizsu6ila-ot povi6avaneto gestagena v organizma.
Re: Мазна коса
« Отговор #29 -: Август 14, 2008, 17:10:28 pm »
Ма то само мазнокоски сме се събрали тука бре  :lol:
Я сега някой ако има трето зърно или шести пръст на десния крак-веднага да си признава!
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Мазна коса
« Отговор #30 -: Август 14, 2008, 17:14:48 pm »
Ма то само мазнокоски сме се събрали тука бре  :lol:
Я сега някой ако има трето зърно или шести пръст на десния крак-веднага да си признава!
:jump12: :jump12: :jump12:

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Мазна коса
« Отговор #31 -: Август 14, 2008, 17:25:38 pm »
казах аз че тази тема се очертава забвана и готина
ех-как имам нужда от разсмиване -днес много гаден ден -ама да не спамя тука :balk_100:


Re: Мазна коса
« Отговор #32 -: Август 14, 2008, 22:15:58 pm »
Шъ мъ прощавате и мен за спама,ама не мога да се сдържа.

Нали знаете приказката "Господ-събирач" :DМи ей на общите ни проблеми ще излязат повече от един.Не съм се сетила да търся форум за проблемни коси,но ако го направя нищо чудно да ви намеря всичките в някой подфорум "Мазноьовци" :lol:

А иначе по темата-Самото слягане на косата по главата е почти нормално,когато тя е дълга и по тъничка.Но гадното е,когато това се комбинира и с омзняване.ОК,ще си мием косата всеки ден с шампоани за ежедневна употреба,обаче аз не съм сигурна тези,които се продават в нас доколко са надеждни.Всички знаем,че има разлика между едни и същи продукти продавани например тук и в Германия. :?Пробутват ни тука ментетата,а ние има да си чакаме резултат,било за обем,било за омазняване.
*
Re: Мазна коса
« Отговор #33 -: Август 15, 2008, 09:50:31 am »
Шъ мъ прощавате и мен за спама,ама не мога да се сдържа.

Нали знаете приказката "Господ-събирач" :DМи ей на общите ни проблеми ще излязат повече от един.Не съм се сетила да търся форум за проблемни коси,но ако го направя нищо чудно да ви намеря всичките в някой подфорум "Мазноьовци" :lol:

А иначе по темата-Самото слягане на косата по главата е почти нормално,когато тя е дълга и по тъничка.Но гадното е,когато това се комбинира и с омзняване.ОК,ще си мием косата всеки ден с шампоани за ежедневна употреба,обаче аз не съм сигурна тези,които се продават в нас доколко са надеждни.Всички знаем,че има разлика между едни и същи продукти продавани например тук и в Германия. :?Пробутват ни тука ментетата,а ние има да си чакаме резултат,било за обем,било за омазняване.
ей тука си много права ! И за двете неща! В България ни пробутват наистина е.... си  и боклуците! То  не косите ще са ни изтощени , ама  и банкет трябва да дадем , че имаме поне коси!(все още  :lol: :lol:)
Re: Мазна коса
« Отговор #34 -: Август 15, 2008, 17:06:35 pm »
Аз се отказах да се боря и си я мия през ден....... :D

Просто какво ли не пробвах и няма ефект. явно е до гени и дебелина на косъма......


С две думи - предадох се!!!

*
Re: Мазна коса
« Отговор #35 -: Август 17, 2008, 21:40:18 pm »
И аз съм с мазна коса от както се помня. Мия я през ден от много години / а лятото и всеки ден/ и от това няма някакъв  негативен ефект. Използвала съм различни шампоани за мазна коса и от това не е станала по суха, но не става и по мазна. Приказки от рода, че ще се изтощи от често миене, за мен са пълна измишльотина.
*
Re: Мазна коса
« Отговор #36 -: Август 17, 2008, 22:39:53 pm »
ОК, то лошо няма, и аз си я мия през ден.Проблема при мен е, че на втория ден е вече слепнала с главата...от това искам да се оттърва...
Re: Мазна коса
« Отговор #37 -: Август 18, 2008, 20:05:46 pm »
Ще споделя моя опит, при мен действа прекрасно и доказателство е самата ми коса.
Имала нормална коса до момента, в който реших да се изруся  :oops: Последствията бяха трагични, косата капеше и се омазняваше за нула време. Смених различни шампоани .. нищо. Тогава реших да опитам алтернативна козметика. Започнах да се мия само с хума, разтворена в хладка вода и една лъжица ябълков оцет. В началото миенето беше често, но постепенно разреждах интервалите. Веджъж месечно се измивах с бебешки шампоан, за да мога да отмия малките финни парченца от хумата, която остава по главата. Всичко стана бавно и постепенно, за около година косата се оправи. Паралелно с това редувах опаковка бирена мая с опаковка Мерц. В момента ако искате вярвайте, но си мия косата веднъж на 3(три) седмици. Продължавам да използвам хума, редувана с много лек шампоан. Правя си веднъж на няколко месеца, 4-5, маска с натурална (индийска или иранска, продава се в индийските  магазини в втолицата )къна без оцветители. Като имам настроение чуквам по няколко жълтъра с кисело мляко и някакво олио и правя маска, но не регулярно.
За балсама: понеже и аз не мога да се среша ако не сложа балсам, ползвах сравнирелно често, но слагах само по краищата, никога в корена.  В последната година използвам едно олио за коса за блясък и разресване и против наелектризиране, от чайно дърво, което обаче не се продава в БГ, така че е малко безпредметно да ви го препоръччвам.
Косата ми в момента е една педя под дупето, или малко над коленете  :lol:, когато започнах да я спасявам беше подстригана на каре до ушите, беше мазна и капеща и това беше точно преди 8 години.  Бременна съм в 8ми месец и все още не е започнала да капе или да се изтощава (дано и не започне). Съветвам момичетата с проблени коси да се обръщат повече към природата за съвет, отколкото към дрогериите и да не забравят, че трябва постоянство, добрия резултат не идва с едно измиване.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Мазна коса
« Отговор #38 -: Август 19, 2008, 09:17:50 am »
В момента ако искате вярвайте, но си мия косата веднъж на 3(три) седмици.

 8O 8O 8O
*
Re: Мазна коса
« Отговор #39 -: Август 19, 2008, 09:23:30 am »
В момента ако искате вярвайте, но си мия косата веднъж на 3(три) седмици.

 8O 8O 8O

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O и аз си мислех ,че тези дето си я мият в седмицата веднъж са добре! Искам и аз почивка от миенето ( и сушенето ) на косаааааааа!
*
Re: Мазна коса
« Отговор #40 -: Август 19, 2008, 09:25:53 am »
Бе ти остави миенето на 3 седмици.Аз за други се шашкам.
Момичето често си маже косата с разни олиота...Тука нещо не ми се връзва.Та нали всякакъв вид подобни масла омазняват косата още по-бързо... :?
Re: Мазна коса
« Отговор #41 -: Август 19, 2008, 18:09:59 pm »
Бе ти остави миенето на 3 седмици.Аз за други се шашкам.
Момичето често си маже косата с разни олиота...Тука нещо не ми се връзва.Та нали всякакъв вид подобни масла омазняват косата още по-бързо... :?

Маската с кисело мляко, жълтък и олио (бадемово например) си я правя рядко (веднъж на 2-3 месеца) и то много след като косата ми влезе в нормален ритъм на миене. Правя я за подхранване и блясък.
Изсушаването се получи с хума както съм обяснила по-нагоре и без излишшна козметика и шампоани за около година упорство от моя страна. За това горещо препоръчвам на хората да намалят използването на козметични продукти и да се обърнат към природата, като съвета го давам на база собствен опит.
Ето снимка, правена миналата зима. (бях публикувала подобен пост някъде из бгмама преди време, може някой от вас да го е виждал).
« Последна редакция: Август 19, 2008, 18:20:11 pm от SummerSun »
*
Re: Мазна коса
« Отговор #42 -: Август 20, 2008, 14:10:28 pm »
какво друго да кажа , освен поздравления за хубавата коса и за огромното търпение, което имаш, за да се занимаваш с нея!!
*
Re: Мазна коса
« Отговор #43 -: Ноември 20, 2008, 22:50:38 pm »
Моята коса е определно от тези, които бързо се омазняват!
От горе - долу 6месеца, до скоро си поръчвах от френски сайт шампоан на професионалната серия за коса Dusy, а вече ги видях, че ги има и в България! Наистина е много ефикасен!
*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Мазна коса
« Отговор #44 -: Ноември 21, 2008, 12:37:00 pm »
Моята коса е също отврат,мазна на 2 ден едва я трая,казаха ми за Фито от начало беше добре миех я 2 седмицата,но от доста време не ми деиства,не знам какво да правя а сега от доста врема взе много и да ми капе.
 Zoriy този шампоан Dusy, имали го на всякаоде по аптеките да взема да го пробвам,момичета препорачаите нещо шампоан не знам вече какво да правя 8O
*
Re: Мазна коса
« Отговор #45 -: Ноември 21, 2008, 14:32:22 pm »
sesi тази серия знам, че е професионална и я има само по фр.сало, но също така и в онлайн магазин от където аз си я взех, незнам далие подходящо да го споменавам.... но аз съм доволна от него,определно
*
Re: Мазна коса
« Отговор #46 -: Ноември 21, 2008, 21:59:50 pm »
sesi тази серия знам, че е професионална и я има само по фр.сало, но също така и в онлайн магазин от където аз си я взех,feyashop но аз съм доволна от него,определно
*
Re: Мазна коса
« Отговор #47 -: Ноември 22, 2008, 02:21:24 am »
И на мен шампоана на Фито не ми действа много добре (ползвала съм няколко вида) :?
Re: Мазна коса
« Отговор #48 -: Ноември 22, 2008, 17:21:19 pm »
Аз започнах след шампоана да си слагам каша от хума и седя няколко минути така, докато се изкъпя. Дано с времето има ефект. Незнам дали ако я измия само с хума ще стане чиста, за да заменя шампоана от време на време, но когато нямам излизане ще пробвам...

*
Re: Мазна коса
« Отговор #49 -: Ноември 23, 2008, 11:39:42 am »
Мили момичета,
аз си купих от моята фризъорка шампоан на "Керастаз за мазна коса" и за пръв път в живота ми косата ми издържа да я чиста 5 дни!Направо е вълшебен!Препоръчвам ви го!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Мазна коса
« Отговор #50 -: Ноември 23, 2008, 12:47:22 pm »
5 дни  -за мен това  би било блян!!!! :lol:още  утре отивам да  го издирвам ?Дай моля те ориентировачна цена  :oops:
« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 12:50:28 pm от nimika »


*
Re: Мазна коса
« Отговор #51 -: Ноември 23, 2008, 15:21:38 pm »
Леле, за мен ако я мия през 2 дни ще бъде сбъдната мечта!
*
Re: Мазна коса
« Отговор #52 -: Ноември 23, 2008, 15:48:26 pm »
Наистина шампоаните на Керастаз са божествени.Аз ползвам за обем - наистина е впечатляващ.
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Мазна коса
« Отговор #53 -: Ноември 23, 2008, 22:31:38 pm »
Казвайте от къде може да си ги купим!
Че и аз съм сериозен член на групата...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Мазна коса
« Отговор #54 -: Ноември 24, 2008, 08:16:14 am »
Наистина шампоаните на Керастаз са божествени.Аз ползвам за обем - наистина е впечатляващ.

Аууу, по цял ден си ми пред погледа и да не си издала...ще си говорим на 4 очи  8)
*
Re: Мазна коса
« Отговор #55 -: Ноември 24, 2008, 10:28:47 am »
За 250 грама Керастаз цената е 40 лева,момичета.
Re: Мазна коса
« Отговор #56 -: Ноември 24, 2008, 11:37:39 am »
Красотата иска жертви  :D  :lol:
И все пак - само от фризьорски салони ли може да се купи това чудо с различните му вариации: за обем, мазна коса и т.н. ?

Малко в страни от темата, но пак за косата, ако някой се интересува: Ревалид -3 месечен курс капсули и шампоан от същата серия за заздравяване на косата. Има и ампули. В момента приключвам вторият месец и започвам третия - има ефект, осезаемо по-малко ми пада вече косата.Има го по аптеките. Шампоана е около 13 лева, капуслите около 27 лева (в кутията са 90). Хапчетата се пият по схема - първи месец-3 по 2, втори и  трети месец 3 по 1 - пише го в листовката.
*
Re: Мазна коса
« Отговор #57 -: Ноември 24, 2008, 12:08:45 pm »
Мисля че продават Керастаз и в един козметичен магазин около Патриарха  и Витошка в София ,но не съм сигурна.
*
Re: Мазна коса
« Отговор #58 -: Ноември 24, 2008, 12:45:21 pm »
Във всики по добър фриз.салон има керастаз. Около 40 лв е ценота, но според мен си заслужава.
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Мазна коса
« Отговор #59 -: Ноември 24, 2008, 19:10:37 pm »
http://www.feyashop.com/profesionalna-seriya-za-kosa/dusy-care-shampoo-250-ml-2.html
аз на 100% мога да кажа, че това е уникален шампоан, е разбирасе поне на моята коса е така. Защото то за всеки си е индивидуално
*

    Dady

Re: Мазна коса
« Отговор #60 -: Юли 15, 2009, 11:20:54 am »
Vij te az namerih re6enie za maznata kosa i to e:zimate ot nqkoq baba doma6en sapun i v produljenie na 2-3 meseca samo s nego i ni6to drugo ima strahoten efekrt i kosata se maznqva sled 5-tia den az sum super 6tasliva
Re: Мазна коса
« Отговор #61 -: Юли 16, 2009, 15:18:23 pm »
Vij te az namerih re6enie za maznata kosa i to e:zimate ot nqkoq baba doma6en sapun i v produljenie na 2-3 meseca samo s nego i ni6to drugo ima strahoten efekrt i kosata se maznqva sled 5-tia den az sum super 6tasliva
Dady, не получаваш ли пърхут от този домашен сапун? След като се измиеш със сапуна слагаш ли на косата балсам?


*
Re: Мазна коса
« Отговор #62 -: Юли 17, 2009, 09:55:32 am »
Темата е стара, но актуална. От почти половин година, с малко прекъсване, мия косата си със сапун Дав класик. Еми и аз не вярвах, но косата ми е много хубава. Замърсява се по-бавно и е една лъскава такава. Понякога слагам балсам само на краищата, за да не се заплитат. С миенето с Дав съм зарибила майка ми, кумицата ми и продавачката в кварталното магазинче. Всички бяха скептично настроени, но сега са много доволни  :lol:.
     
Re: Мазна коса
« Отговор #63 -: Юли 17, 2009, 22:39:54 pm »
...От почти половин година, с малко прекъсване, мия косата си със сапун Дав класик. Еми и аз не вярвах, но косата ми е много хубава...
dani_ j, кой е този сапун Дав класик, да не е тъмно синия Дав бюти?


*
Re: Мазна коса
« Отговор #64 -: Юли 18, 2009, 09:30:44 am »
Да бе, същият. Аз съм го кръстила "класик", защото е без екстри  :D.
     
*
Re: Мазна коса
« Отговор #65 -: Юли 18, 2009, 12:33:03 pm »
И само със него!?
Че не става ли косата твърда и трудна за разресване след това?
Аз със шампоан като я мия е немислимо да я среша без балсам или маска. Та се чудя със сапуна няма ли да е още по-трудно, понеже той изсушава още повече.
*
Re: Мазна коса
« Отговор #66 -: Юли 18, 2009, 20:32:23 pm »
Еми не е твърда  :D. Балсам на краищата слагам, когато не ме премързи. Иначе карам само със сапун. Косата ми е доста дълга, но нямам особени проблеми с разресването.
     
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Мазна коса
« Отговор #67 -: Август 20, 2009, 10:30:25 am »
Да споделя за последния шампоан ,които купих  от аптека и съм доволна-"Хербаджен" на Биофарма -подходих скептично ,че нещо тази марка ми е съмнителна.
Купих си шампоан,маска за коса и ампули  от една и съща серия са -за мазна коса ,пърхот и заздравяване на косата.
Аз нямам пърхот ,проблема е  бързо  омазняване на скалпа и сухи крайща.
Ами вече мога да не мия косата през ден ,както преди -не се омазнява толкова бързо :balk_101:


*
Re: Мазна коса
« Отговор #68 -: Август 20, 2009, 22:27:09 pm »
Да споделя за последния шампоан ,които купих  от аптека и съм доволна-"Хербаджен" на Биофарма -подходих скептично ,че нещо тази марка ми е съмнителна.
Купих си шампоан,маска за коса и ампули  от една и съща серия са -за мазна коса ,пърхот и заздравяване на косата.
Аз нямам пърхот ,проблема е  бързо  омазняване на скалпа и сухи крайща.
Ами вече мога да не мия косата през ден ,както преди -не се омазнява толкова бързо :balk_101:
а на колко време я миеш сега?
Аз си купуух един шампоан на Жалит ( професионални) за обаем и косата вместо през ден започнах да мия на 4 дена , но.......след 2 месеца косата явно привикна и сега пак съм през ден , максимум през 2 ,че сега косата я нося вързана
:?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Мазна коса
« Отговор #69 -: Август 21, 2009, 10:27:14 am »
Ами не я мия през ден - на 2-3 дни изкарвам сега ,което за мен  поне е голямо постижение  :lol: