0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мазна коса
« Отговор #20 -: Август 14, 2008, 07:07:50 am »
Аз съм пробвала с шампоан за обем,не знам дали си втълпявам или просто свиквам с него,но сякаш действието му беше първите няколко пъти?!?!
*
Re: Мазна коса
« Отговор #21 -: Август 14, 2008, 08:09:21 am »
Аз имам суха коса и не я мия всеки ден защото става още по суха,но живея в САЩ и ми прави голямо впечатление че подържаните американки си мият всеки ден косите.Казват че съвременните шампоани са направени за ежедневна употреба и не изтощтават косата.Моят приятел има много мазна коса и все му повтарям да си я мие всеки ден но той мисли че не е хубаво и много си я щади. Аз мисля че е ок да се мие всеки ден особено ако не е много дълга.
Re: Мазна коса
« Отговор #22 -: Август 14, 2008, 08:41:51 am »
Аз имам суха коса и не я мия всеки ден защото става още по суха,но живея в САЩ и ми прави голямо впечатление че подържаните американки си мият всеки ден косите.Казват че съвременните шампоани са направени за ежедневна употреба и не изтощтават косата.Моят приятел има много мазна коса и все му повтарям да си я мие всеки ден но той мисли че не е хубаво и много си я щади. Аз мисля че е ок да се мие всеки ден особено ако не е много дълга.
Този твоя приятел ми звучи като бившата ми шефка,която твърдеше,че когато човек се къпел вземал защитните сили на организма си  8OТя природата за всичко била помислила-затова косата и кожата се омазнявали и сме се потели,затова ни било дадено окосмяване на разни места което ние неблагоразумно премахваме!Можете да си представите,че тя приличаше и миришеше на маймуна,ма това е друга тема...
Косата на моя също се омазнява много бързо,ама аз си го избутвам под душа и ако се дърпа много-влизам с него :lol:
За американките не съм запозната,но българките не е хубаво да си мият косата всеки ден :wink:
А не разбрах,неподържаните американки колко често си  мият косата?
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Мазна коса
« Отговор #23 -: Август 14, 2008, 09:06:31 am »
Незнам за неподържаните,но афро-американките си ги мият най много един път в месеца.
Re: Мазна коса
« Отговор #24 -: Август 14, 2008, 09:10:43 am »
Незнам за неподържаните,но афро-американките си ги мият най много един път в месеца.
Кои,ония с растата ли :) Как си търпят тез неща на главата не мога да разбера...
Предполагам,че и сред тях има изключения и ако някое от изключенията прочете поста ти мноооого ще се ядоса :wink:
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Мазна коса
« Отговор #25 -: Август 14, 2008, 09:29:00 am »
Аз съм пробвала с шампоан за обем,не знам дали си втълпявам или просто свиквам с него,но сякаш действието му беше първите няколко пъти?!?!
ООООО Вили  :D !
ами да - точно първите 2 пъти и после ела да видиш - обем НУЛЕВ! А русото също не е решение - аз бях руса 4 години (сега съм блондинка под прикритие) и пак си я миех през ден - просто побеснявам от факта че ми се залепва за главата! :? А милото има нормална коса , но я мие всеки ден - все пак с късата коса , като влезе да се къпе ...нищо не му коства!
*
Re: Мазна коса
« Отговор #26 -: Август 14, 2008, 11:02:51 am »
все пак с късата коса , като влезе да се къпе ...нищо не му коства!
Да, като се замисля, може би просто това, че носим косите си дълги ужасно много време ги изтощава. преди около година се подстригах над ушите и наистина имаше доста голяма промяна - не ми се залепваше за главата, омазняваше се по-бавно. но като че ли щом премина една определена дължина и айде пак - почна се с мазнотията  :x
Re: Мазна коса
« Отговор #27 -: Август 14, 2008, 16:34:32 pm »
Хопп и аз в отбора на Мазньовците. :balk_133: :balk_71:
Мислех, че само аз страдам от подобни неволи...
*
Re: Мазна коса
« Отговор #28 -: Август 14, 2008, 16:52:42 pm »
na Phyto e Phytocedrat,a na ducre -Sabal ili  Argeal.No kosata kogato e mrasna se mie.Az predi da zabremeneq si mieh kosata prez den ,no sega gledam 4e se poizsu6ila-ot povi6avaneto gestagena v organizma.
Re: Мазна коса
« Отговор #29 -: Август 14, 2008, 17:10:28 pm »
Ма то само мазнокоски сме се събрали тука бре  :lol:
Я сега някой ако има трето зърно или шести пръст на десния крак-веднага да си признава!
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Мазна коса
« Отговор #30 -: Август 14, 2008, 17:14:48 pm »
Ма то само мазнокоски сме се събрали тука бре  :lol:
Я сега някой ако има трето зърно или шести пръст на десния крак-веднага да си признава!
:jump12: :jump12: :jump12:

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Мазна коса
« Отговор #31 -: Август 14, 2008, 17:25:38 pm »
казах аз че тази тема се очертава забвана и готина
ех-как имам нужда от разсмиване -днес много гаден ден -ама да не спамя тука :balk_100:


Re: Мазна коса
« Отговор #32 -: Август 14, 2008, 22:15:58 pm »
Шъ мъ прощавате и мен за спама,ама не мога да се сдържа.

Нали знаете приказката "Господ-събирач" :DМи ей на общите ни проблеми ще излязат повече от един.Не съм се сетила да търся форум за проблемни коси,но ако го направя нищо чудно да ви намеря всичките в някой подфорум "Мазноьовци" :lol:

А иначе по темата-Самото слягане на косата по главата е почти нормално,когато тя е дълга и по тъничка.Но гадното е,когато това се комбинира и с омзняване.ОК,ще си мием косата всеки ден с шампоани за ежедневна употреба,обаче аз не съм сигурна тези,които се продават в нас доколко са надеждни.Всички знаем,че има разлика между едни и същи продукти продавани например тук и в Германия. :?Пробутват ни тука ментетата,а ние има да си чакаме резултат,било за обем,било за омазняване.
*
Re: Мазна коса
« Отговор #33 -: Август 15, 2008, 09:50:31 am »
Шъ мъ прощавате и мен за спама,ама не мога да се сдържа.

Нали знаете приказката "Господ-събирач" :DМи ей на общите ни проблеми ще излязат повече от един.Не съм се сетила да търся форум за проблемни коси,но ако го направя нищо чудно да ви намеря всичките в някой подфорум "Мазноьовци" :lol:

А иначе по темата-Самото слягане на косата по главата е почти нормално,когато тя е дълга и по тъничка.Но гадното е,когато това се комбинира и с омзняване.ОК,ще си мием косата всеки ден с шампоани за ежедневна употреба,обаче аз не съм сигурна тези,които се продават в нас доколко са надеждни.Всички знаем,че има разлика между едни и същи продукти продавани например тук и в Германия. :?Пробутват ни тука ментетата,а ние има да си чакаме резултат,било за обем,било за омазняване.
ей тука си много права ! И за двете неща! В България ни пробутват наистина е.... си  и боклуците! То  не косите ще са ни изтощени , ама  и банкет трябва да дадем , че имаме поне коси!(все още  :lol: :lol:)
Re: Мазна коса
« Отговор #34 -: Август 15, 2008, 17:06:35 pm »
Аз се отказах да се боря и си я мия през ден....... :D

Просто какво ли не пробвах и няма ефект. явно е до гени и дебелина на косъма......


С две думи - предадох се!!!

*
Re: Мазна коса
« Отговор #35 -: Август 17, 2008, 21:40:18 pm »
И аз съм с мазна коса от както се помня. Мия я през ден от много години / а лятото и всеки ден/ и от това няма някакъв  негативен ефект. Използвала съм различни шампоани за мазна коса и от това не е станала по суха, но не става и по мазна. Приказки от рода, че ще се изтощи от често миене, за мен са пълна измишльотина.
*
Re: Мазна коса
« Отговор #36 -: Август 17, 2008, 22:39:53 pm »
ОК, то лошо няма, и аз си я мия през ден.Проблема при мен е, че на втория ден е вече слепнала с главата...от това искам да се оттърва...
Re: Мазна коса
« Отговор #37 -: Август 18, 2008, 20:05:46 pm »
Ще споделя моя опит, при мен действа прекрасно и доказателство е самата ми коса.
Имала нормална коса до момента, в който реших да се изруся  :oops: Последствията бяха трагични, косата капеше и се омазняваше за нула време. Смених различни шампоани .. нищо. Тогава реших да опитам алтернативна козметика. Започнах да се мия само с хума, разтворена в хладка вода и една лъжица ябълков оцет. В началото миенето беше често, но постепенно разреждах интервалите. Веджъж месечно се измивах с бебешки шампоан, за да мога да отмия малките финни парченца от хумата, която остава по главата. Всичко стана бавно и постепенно, за около година косата се оправи. Паралелно с това редувах опаковка бирена мая с опаковка Мерц. В момента ако искате вярвайте, но си мия косата веднъж на 3(три) седмици. Продължавам да използвам хума, редувана с много лек шампоан. Правя си веднъж на няколко месеца, 4-5, маска с натурална (индийска или иранска, продава се в индийските  магазини в втолицата )къна без оцветители. Като имам настроение чуквам по няколко жълтъра с кисело мляко и някакво олио и правя маска, но не регулярно.
За балсама: понеже и аз не мога да се среша ако не сложа балсам, ползвах сравнирелно често, но слагах само по краищата, никога в корена.  В последната година използвам едно олио за коса за блясък и разресване и против наелектризиране, от чайно дърво, което обаче не се продава в БГ, така че е малко безпредметно да ви го препоръччвам.
Косата ми в момента е една педя под дупето, или малко над коленете  :lol:, когато започнах да я спасявам беше подстригана на каре до ушите, беше мазна и капеща и това беше точно преди 8 години.  Бременна съм в 8ми месец и все още не е започнала да капе или да се изтощава (дано и не започне). Съветвам момичетата с проблени коси да се обръщат повече към природата за съвет, отколкото към дрогериите и да не забравят, че трябва постоянство, добрия резултат не идва с едно измиване.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Мазна коса
« Отговор #38 -: Август 19, 2008, 09:17:50 am »
В момента ако искате вярвайте, но си мия косата веднъж на 3(три) седмици.

 8O 8O 8O
*
Re: Мазна коса
« Отговор #39 -: Август 19, 2008, 09:23:30 am »
В момента ако искате вярвайте, но си мия косата веднъж на 3(три) седмици.

 8O 8O 8O

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O и аз си мислех ,че тези дето си я мият в седмицата веднъж са добре! Искам и аз почивка от миенето ( и сушенето ) на косаааааааа!