0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #460 -: Април 01, 2010, 22:46:45 pm »
Сега гледам точната диагноза на съпруга ми и тя е:Фрагмент от тестикуларна тъкан с тапицирани /така поне го чета/само от сертолиеви клетки семенни каналчета.А иначеза генетичните той преди биопсията ни увери,че не са нинужни и няма смисъл от тях,сега ще говорим и с другия доктор давидим той какво ще каже.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #461 -: Април 02, 2010, 10:08:07 am »
Здравей Simsonka Др.Бъчварав ще иска да види как са генетичните изследвание, миналата седмица бяхме при него и от нас поиска ние ги бяхме пуснали ,но нямахме още резултат много бавно става...
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #462 -: Април 02, 2010, 13:30:10 pm »
Simsonka,
Не знам как ви е уверил, това е абсурдно, как без генетични, нали са точно за това, да се види дали причините за Азооспермията не са генетични!!!  8O
sev_sev, така е за месец стават, но без тях не се предприема нищо. Така се процедира по цял свят..
Успех и весели празници  :balk_44:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #463 -: Април 02, 2010, 19:42:12 pm »
Честно казано и аз незнам просто каза,че няма смисъл.Весели празници на всички и повече поводи за усмивки  :balk_35:
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #464 -: Април 07, 2010, 09:01:39 am »
Честно казано и аз незнам просто каза,че няма смисъл.Весели празници на всички и повече поводи за усмивки  :balk_35:
Здравей Simsonka, не съм уверена, че бипсията на десния тестис и ти да си била преди това на стимулация ще доведе до добри резултати. При нас не се получи и резултата беше "тотален срив" и по-лошо загуба на време.....потърси второ мнение!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #465 -: Април 07, 2010, 14:42:44 pm »
Да Valde,права си аз затова веднага записах час и при друг доктор,за да може да действаме бързо и да не губим излишно нерви и време.Хубавото поне е,че с мъжа ми сме решили да направим всичко възможно и в най-скоро време да си имаме бебче независимо как.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #466 -: Април 12, 2010, 20:57:43 pm »
Момичета дайте съвет къде да направим генетичните изледвания.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #467 -: Април 12, 2010, 22:41:41 pm »
До колкото знам се пращат в МД.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #468 -: Април 15, 2010, 13:14:24 pm »
Момичета,привет!Знаете ли дали фонда поема инвитро с донор? Моите изследвания са добре, но тези на съпруга ми-не. 
Нема начин да нема начин!
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #469 -: Април 15, 2010, 13:40:51 pm »
Момичета,привет!Знаете ли дали фонда поема инвитро с донор? Моите изследвания са добре, но тези на съпруга ми-не. 
Какво ще рече добре и не добре???
 Защо веднага питаш за донор, има мъже, станали биологични родители с много тежки диагнози?
Принципно ако при теб всичко е наред и ако при мъжа ти след всички изследвания и манипулации се докаже че не може да стане по никакъв начин биологичен баща, можете да се замислите за донор, прави се донорска инсеминация и фондът не я финансира.Цената е много по-ниска.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #470 -: Април 17, 2010, 12:35:26 pm »
Генетични изсл. се правят "Майчин дом".
Нема начин да нема начин!
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #471 -: Април 17, 2010, 12:41:23 pm »
Simsonka,направете задължително ген. изсл. И ние правихме, и TESE също и нищо  :(. И
Нема начин да нема начин!
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #472 -: Април 18, 2010, 18:47:46 pm »
Simsonka,много ми се ще да кажеш какво стана с вашите изсл, до :sleepingbabyboy:къде стигнахте? Пиши Като чета много от нещата при вас са сходни с нашите;може да обменим инфо :balk_83:
Нема начин да нема начин!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #473 -: Април 19, 2010, 15:30:56 pm »
Няма да се отчайвате ще се справим заедно по един или друг начин.Писах ти на лични,за да не повтарям пак тук резултатите и изледванията.Пиши когато можеш.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #474 -: Май 05, 2010, 22:32:44 pm »
shanoar , Лъки, защо не ни се похвалихте тук, бе мацки?
Да научавам аз от другите теми, че имате положително развитие!
Няма да се сърдя и от сърце ви пожелавам и на двете лека бременност, здрави, хубави дечица и много щастливи мигове за напред!
Много се зарадвах за вас?
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #475 -: Май 05, 2010, 23:20:13 pm »
Честито и от мен и на двете,дано скоро решат и тук да ни се похвалят лично :) Пожелавам ви лека и безпроблемна бременност до края!  :bighug:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #476 -: Май 05, 2010, 23:43:02 pm »
Много се чудих дали да споделя част от това, което преживях, и се реших..
В деня на пункцията ми, след като размразиха сперматозидите имаше едва 6 оцелели с много лоша морфология, наложи се извънредна PESA в края на деня след и без това многото планирани операции в празничен ден и то проведена от извънредно заместващ доцент, който така и не видях..
Беше голям стрес за всички..На четвъртата пункция на тестисите за щастие беше открито гнездо със сперматозоиди. Ембриолозите търсиха около 3 часа годни за оплождане, резултатът беше 3 ембриона, които ми върнаха на 3ти ден.
За кратко видях положителния резултат, оказа се биохимична бременност, имало е имплантация, ембриончето или ембриончетата не са били достатъчно силни да продължат развитието си. Наистина е много тежко, но по-добре сега, от колкото по-късно.. :balk_146:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #477 -: Май 06, 2010, 00:01:03 am »
Dolphin, съжалявам миличка.
В мъката ти има добра новина и моят съвет е да се хванеш за нея!
Съжалявам наистина.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #478 -: Май 06, 2010, 00:31:46 am »
Dolphin, съжалявам миличка.
В мъката ти има добра новина и моят съвет е да се хванеш за нея!
Съжалявам наистина.
Физическата болка, все още ми пречи да се отдам на психическата, но тя взе да отминава.. ииии не знам...
А за добрата новина оше се опитвам да я открия.. просто се надявам да има адекватно лечение, което да подобри сперматогенезата на мъжа ми и при следващ опит да се молим за положителен резултат до края...
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #479 -: Май 06, 2010, 10:20:32 am »
shanoar , Лъки, защо не ни се похвалихте тук, бе мацки?
Да научавам аз от другите теми, че имате положително развитие!
Няма да се сърдя и от сърце ви пожелавам и на двете лека бременност, здрави, хубави дечица и много щастливи мигове за напред!
Много се зарадвах за вас?
Vera аз съм писала тук, доколкото си спомням-дай боже всекиму късмет