0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #420 -: Февруари 17, 2010, 16:41:56 pm »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #421 -: Февруари 23, 2010, 16:49:09 pm »
Момичета и ние сме със диагноза Азооспермия.Лекуваме се в център Плевен.Там д-р Рилчева като разчете спермограмата направо ни отряза-каза ,че по естествен път нямаме шанс,а направо да си пускаме документите на ин витро -да не чакаме.Аз не очаквах да чуя това и се разтроих-тогава тя се смили явно и ни изписа Профертил-сега го пием с надейда да се подобрят резултатите ,но като чета темата и ме обзема страж-наистина ли тази диагноза е толкова лоша..........Пишете ми момичета със сходна съдба......
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #422 -: Февруари 23, 2010, 17:12:56 pm »
Здравей nikolinko,
винаги има шанс не се отчайвай просто се въоръжи с търпение и вяра.Всички тук се борим за да достигнем до най-голямото щастие.Борете се и Вие.Спомена,че имате лоша спермограма,но не каза каква е точно и какво намират.При нас лично няма нито един сперматозоид,но ако вие имате има много момичета тук с подобни проблеми и ако опишеш по-точно проблема със сигурност ще ти помогнат.Успех
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #423 -: Февруари 23, 2010, 17:21:51 pm »
Симонка,ние имаме само 2 процента морфология по Крюгер и високо ПХ.А иначе дори здравите ни сперматозоиди имат дефекти-с главички без опашка  и т.н.Абе лоша работа.Ще видим дали Профертила ще помогне и продължаваме напред-както ни посъветваха с ин витро.......
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #424 -: Февруари 23, 2010, 17:25:08 pm »
nikolinko, ин витро е вързможност, не е присъда.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #425 -: Февруари 23, 2010, 17:33:27 pm »
Благодаря ви за подкрепата момичета,аз не се стражувам от ин витрото,но искам да събера мнение и да съм по-наясно и когато завършим лечението с Профертила да знам дали изобшто да се харчим да правим инсеминации(защото от прочетеното разбирам,4е с такава диагноза е почти немислимо да забременея така)или направо да готвим документите за ин витро........
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #426 -: Февруари 23, 2010, 18:04:25 pm »
А какво ти пречи да си подадеш документите преди мъжът ти да е изпил Про фертила. И без това одобрението не става от днес за утре.
Когато прочетох как си реагирала на новината, че сте за инвитро честно да ти кажа се изкуших да напиша колко пъти са ни казвали, че сме за донор, за да видиш, че има и по-лошо. Е слава богу не стигнахме до донор, така че стегни се и не се плаши толкова. Както е писала Вера, инвитрото не е присъда, а възможност.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #427 -: Февруари 24, 2010, 13:10:47 pm »
Да и при нас стреса беше голям защото първия доктор,който видя спермограмата и каза :ооо забрави да имаш дете от този мъж,ходи да спиш с някого ако искаш дете или кандидатствай за донор.Тези думи още кънтят в ушите ми,но не съм се отказала и за миг,тъй че ще се борим до последно.Вече имам записан час в Малинов за 26.03 и през това време ще направим биопсията и ще се молим да намерят нещо.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #428 -: Февруари 24, 2010, 15:47:37 pm »
Здравейте! Ходихме при един уролог в Бургас,като видя спермограмата и ни каза няма смисъл да обикаляте от лекар на лекар не си губете времето, а си осиновете или донор. :balk_145: Но аз все пак имам надежда и продължавам да търся изход. Направихме генетичните изследвания и чакаме резултат.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #429 -: Февруари 24, 2010, 16:51:05 pm »
Здравейте! Ходихме при един уролог в Бургас,като видя спермограмата и ни каза няма смисъл да обикаляте от лекар на лекар не си губете времето, а си осиновете или донор. :balk_145: Но аз все пак имам надежда и продължавам да търся изход. Направихме генетичните изследвания и чакаме резултат.
То тук май често сме ги слушали тия. Не се давайте лесно!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #430 -: Февруари 24, 2010, 17:06:11 pm »
Не спирам да се чудя защо не обясняват на хората какви са алтернативите от тук нататък, а направо ти изтърсват в лицето някоя от крилатите фрази, цитирани по-горе. Слава богу, че го има форума.
« Последна редакция: Февруари 24, 2010, 17:08:28 pm от shanoar »
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #431 -: Февруари 24, 2010, 17:13:46 pm »
За съжаление често просто не знаят :?, че има алтернативи.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #432 -: Февруари 24, 2010, 18:48:29 pm »
Слава богу че го има форума! наиститина много се успокоявам като вида, че има добри резултати, незнам защо така изведнеж направо в лицето ти казват, че не може да се направи нищо и после вика хайде да пробваме с прегнил 10 инжекси все едно ние сме опитни зайчета...
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #433 -: Февруари 24, 2010, 19:31:13 pm »
Всяка от нас поне веднъж поне от един "специалист" е чувала абсурдната присъда " Ти разбираш ли, че този мъж не може да бъде биологичен баща никога !" Дрън -дрън, тва,че тоя дето дрънка не разбира нищо и не е никакъв специалист, не означава, че няма реални големи шансове дори при най-тежката диагноза, която разбира се може да бъде поставена само в специализирана клиника. И момичета, не забравяйте, обръщайте се само към специализирани клиники по стерилитет!!! Това, че на табелката на кабинета на д-ра, който сте се спряли в кварталната поликлиника пише уролог-ундролог нищо не означава! Страдах от това и съжалявам,че го допуснах!
nikolinko пускайте документите час по-скоро, защото се чака 5-6 месеца. Не се плаши от ин-витро метода, това, че го има е прекрасно, а не страшно! :goodluck:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #434 -: Февруари 24, 2010, 20:47:25 pm »
Симсонка, а кой ще прави биопсията (защото и това е важно) ?
Николинко, не си губи времето с инсеминации, освен ако не са донорски, а подавайте документите за ин-витро- това е моето лично мнение.
Успех момичета!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #435 -: Февруари 25, 2010, 10:18:13 am »
Никога, по никакъв начин не се предавайте с чуването на първоначалната диагноза или мнение. Аз също чух репликата: Няма никакви сперматозоиди - азооспермиа! Колкото и спермограми да си правих - все едно и съшо.Намерете добри специалисти - има такива. Направете всички необходими изследвания, проучете нещата внимателно - и най-важното бъдете един до друг и не спирайте да вярвате. Въоръжете се с търпение. Има изход. Аз мога да служа за пример в тази посока - колкото и тежко, непоправимо и тъпо да ви се струва всичко - не се знае дали няма да ви се усмихне щастието.... А най-глупаво ще е да се отдадете на отчаянието и да не видите тази усмивка....
 
 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #436 -: Февруари 25, 2010, 10:52:12 am »
redmir, наминавай по-често, толкова оптимизъм и позитивизъм лъха от теб!  :bighug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #437 -: Февруари 25, 2010, 15:38:31 pm »
Дааа друго си е да е мъж, който е преживял всичко лично и директно да ни вдъхва кураж :)
Redmir, вие кога стартирате процедура или може би вече сте започнали? Нашият случай е абсолютно идентичен с вашия, дори сме в една клиника, ще съм ти много благодарна, ако ни държиш в течение. / няма иконка " you are the man", дискриминация ;)/
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #438 -: Февруари 25, 2010, 15:42:14 pm »
makiyaki,биопсията ще я прави доктор Кацаров освен при него сме ходили и при Макки,но решихме Кацаров,той е категоричен в нашия случай,че това е начина да се види дали има нещо или не.Казват,че има голяма възможност просто да има запушени канали вярно,че обема на тестисите му е по-малък,но пък всички хормони са в нормите с малкото отклонение на тестостерона.Важното е да има много оптимизъм и вяра и мисля,че всички ще успеем.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #439 -: Февруари 25, 2010, 17:18:56 pm »
Simsonka желая ви много успех, дано всичко да мине както трябва :lol:...