0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #320 -: Октомври 07, 2009, 01:26:52 am »
Повярвай ми, не зная, но май диагнозата е онова което ме плаши. Дори защото е по-дълго. ОЛИОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ. Благодаря ти, но аз съвсем не съм ориентрана в този сайт.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #321 -: Октомври 07, 2009, 01:33:17 am »
Повярвай ми, не зная, но май диагнозата е онова което ме плаши. Дори защото е по-дълго. ОЛИОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ. Благодаря ти, но аз съвсем не съм ориентрана в този сайт.
Това са различни неща. В този случай (има специално тема за олигоастенозооспермия) би било добре да напишеш все пак за какви показатели става дума. Тук става дума за намалена концентрация и намален брой на подвижните сперматозоиди, а не за липса на такива. Но вече възниква въпроса колко точно е намален този брой.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #322 -: Октомври 07, 2009, 01:34:29 am »
Това означава намален брой и подвижност на сперматозоидите. И ние бяхме със същата диагноза. Не е фатално. Трябва да се види какви са параметрите, а и само една спермограма не е достатъчна. Дори и така да останат нещата, иксито решава проблема. Пусни търсачката, за да потърсиш повече информация! Виж и в библиотеката!

Успех и не се шашкай толкова! В днешно време медицината е доста напреднала.

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #323 -: Октомври 07, 2009, 01:41:30 am »
Момичета, случи ми се преди няколко часа, все още вярвам, че не и на мен. Но...Какво д правя, от къде да започна?
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #324 -: Октомври 07, 2009, 01:56:40 am »
P.S. Извинете ме, но н съм наяно  термиота ви, а зная, че ви боли не по-малко от мен.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #326 -: Октомври 07, 2009, 21:42:34 pm »
darjio, първото, което трябва да направите е да повторите спермограмта, най-добре да бъде повторена на друго място. Няма нищо страшно, тук повечето момичета които пишат са с най-тежките диагнози поставени на партньорите им. Твърде вероятно е да се окаже, че картината не е толкова страшна, колкото си я представяте на този етап. Консултирайте се със специалист, преди или след повторената спермограма, ако вече сте получили консултация, която ви е обезнадеждила, консултирайте се с още някой, тук можеш да намериш всякакви имена и мнения. Няма нищо страшно, ние сме с теб и да е най- страшнто винаги има решение, а то дори е далеч от него, бъди спокойна!
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #327 -: Октомври 08, 2009, 00:25:07 am »
daridjo, препиши спермограмата в тази тема, за да видят момичетата, които разбират, а и Мели, дали е толкова страшно:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=24311.0

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #328 -: Октомври 12, 2009, 18:33:36 pm »
Ее, ама много грозно сте оспамили темата, айде някой от мод-те да я поореже откъм края, аз то4но исках да дам ъпдейт по нашия слу4ай, ама с тия спамища накрая ми мина мерака да пиша тук, може да ида да попиша малко в някоя съседна тема, която няма нищо общо с азооспермии за разнообразие  :?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #329 -: Октомври 12, 2009, 21:58:06 pm »
Призовавам към толерантност към нови потребители. Помагаме си с каквото можем, дори и с блага дума.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #330 -: Октомври 13, 2009, 07:00:07 am »
Призовавам към толерантност към нови потребители. Помагаме си с каквото можем, дори и с блага дума.
:bighug:
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #331 -: Октомври 15, 2009, 14:53:40 pm »
Ее, ама много грозно сте оспамили темата, айде някой от мод-те да я поореже откъм края, аз то4но исках да дам ъпдейт по нашия слу4ай, ама с тия спамища накрая ми мина мерака да пиша тук, може да ида да попиша малко в някоя съседна тема, която няма нищо общо с азооспермии за разнообразие  :?

Сакън, не се сърди ами си кажи  :wink:
Всички сме били нови, случвало се е да пишем не където трябва. Но като му се случи на човек проблем, той си мисли, че на него му е най-тежко. Боли ужасно, но науча че има и по-сериозни проблеми. С това не искам да омаловажа чувствата на никого. Просто в състояние на афект е нормално да се объркаш.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #332 -: Октомври 17, 2009, 17:45:10 pm »
Сакън, не се сърди ами си кажи  :wink:

Хм, с две думи, дойде ни реда за първи4ния при д-р Стаменов и 4естно да си кажа, останах приятно изненадана от доктора, много свестен ми се видя  :D
Той препоръ4а донор, но каза 4е все пак решението си е наше, каза 4е на 10 мъже с азооспермия, само от един вадя сперматозоиди, а при такива като нас, с полу-запазена сперматогенеза, шансът можел и да е по-малък, + намиране на плувци не гарантира бременност...
Казах му аз 4е ще си помислим пак, но решихме 4е ще опитаме поне веднъж, а ако се намерят плувци и се замразят- може и пове4е пъти  :)
При мен оба4е се оказаха 20% НК клетки- ужас, и нисък серумен ИгА, пуснах повторни изследвания, 4акам сега резултата.

С две думи, досега мислехме 4е сме с мъжки фактор, но се окажа и с женски сме с тия мойте НК  :?
Та сега 4ета пове4ко в съседния подфорум, но и вас ви 4ета :) и 4акам някоя от вас да се похвали скоро, коя е наред, да си казва бързо  :wink:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #333 -: Октомври 17, 2009, 21:52:53 pm »
Нали се сещаш че само високи НК не са женкк ифактор! :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #334 -: Октомври 17, 2009, 22:24:24 pm »
Нали се сещаш че само високи НК не са женкк ифактор! :wink:
Т.е. не са, така ли, щото ако е така още по-добре, аз 4естно да си кажа доста се притесних, щото от толкова години, уж на мен нищо ми няма, а сега... :?
А другото знаеш ли какво е, Евро, нисък серумен IgA, като го пусна в гугъл все гадни работи излизат на него, и не ми се вярва аз да ги имам тези неща...та ако някой знае какво е ... ( макар 4е и то не е за тази тема, тука за азооспермиите, ама може и на ли4ни  :lol: )
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #335 -: Октомври 17, 2009, 22:53:54 pm »
Ох имаше нещо от сорта, че при никъс Игг - не правехе вливане на имуновинина, но какво беше точно..., ще попитам една дружка и пак ще ти пиша. Не мисля че трябва да се притесняваш в Гугъл пише много неща... :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #336 -: Октомври 17, 2009, 23:02:43 pm »
Ох, добре, ти питай, питай, аз аз ще следя тук и ще 4акам с нетърпение  :wink: :flower:
забравих да кажа, 4е ще е супер ако нищо няма да ми вливат, щото и без това се уплаших, като про4етох, 4е в другите държави били забранени тези вливания (доколкот схванах де...)
« Последна редакция: Октомври 17, 2009, 23:05:30 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #337 -: Октомври 19, 2009, 19:39:08 pm »
makiyaki, мисля че в някои случаи доста се преекспонира ролята на тия НК клетки. Кой ти знае на спонтанно забременяващите жени колко са им НК клетките? На тая мисъл ме навежда и случаят на една съфорумка. Две иксита с вливания и т.н, клетки над 20 и второто икси успешно близнаци. Да ама сега момичето е в 30 седмица след спонтанно забременяване, изненадващо без вливания и прочие.
Когато се подлагаме на такива процедури гледаме да минимизираме причините, водещи до евентуален неуспех. И когато знаеш, че има проблем не може да го игнорираш, но не задълбавай много в тая насока :D.
Радвам се, че сте се харесали с док. Той обича сложните задачи и като цяло не си пада излишен оптимист.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #338 -: Ноември 04, 2009, 21:21:30 pm »
zd parvi pat se vklu4vam i az.ot dva dni 4eta tozi forum i se reshih da vi pisha i az.nashia problem e sashto azoospermia poradi lipsa na semeprovodni kanali.ve4ev 4 godini hodihme pri Kacarov i Vladimirov no nishto ne se polu4i.pri tretia pat za  in vitro ni kazaha 4e niama da stane i ni kazaha da probvame donorstvo zashtoto ve4e niamame shans.no nakraia ne izdarjah i otidohme v dr. klinika

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 12:09:36 pm от evro »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #339 -: Ноември 04, 2009, 21:36:21 pm »
Към коя клиника се насочихте? Тежък е проблемът ни и са ограничени възможностите, които имаме - това е факт, но все пак е въпрос и на шанс и късмет. Пожелам ви да успеете в новата клиника, която и да е тя! :)
 yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17