0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #400 -: Февруари 03, 2010, 13:14:45 pm »
А според мене не е нужно да се дърлим на тема азооспермия, на всички ни е достатъчно трудно. По въпроса как най-просто се установява запушване, ами много лесно-нали азооспермийте са различни, при едни има единични сперматозоиди в еякулата, а при други не. При втория вид най-често се касае за запушване, при липса на други видими проблеми. Практикува се операция, при която се прави опит за отпушване, но успеваемостта на метода е ниска.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #401 -: Февруари 03, 2010, 13:21:17 pm »
Права си , при нас е друго. Като показахме резултата на един друг лекар, но не е андролог наш познат е и той каза , че трябва да се стимулира спермогенезата за да се развият незрелите сперматозоиди.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #402 -: Февруари 03, 2010, 13:30:09 pm »
Към това бих добавила и да се търси причина, за да не узряват.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #403 -: Февруари 03, 2010, 14:34:08 pm »
"Трансректален ултразвук:
За да може правилно да се изключи запушване на еякулаторния канал често се прави ултразвук на еякулаторния канал и семенните торбички. При този преглед ултразвуковата сонда се поставя в ректума доколкото каналите са разположени близко до неговата стена. Също, еякулаторния канал пресича простатата, жлезата, която може да бъде усетена през стената на ректума. Ако семенните мехурчета са разширени, това е индикация, че те може да са пълни със семенна течност, защото не се изпразват правилно. Кисти, блокирали семенните канали упражнявайки налягане върху техните стени, или калциране на самите канали може също да бъде открито с този преглед. В някои случаи кистите могат да бъдат премахнати с операция през уретрата и по този начин се освобождава налягането в еякулаторния канал. Ако има запушване в рамките на еякулаторния канал, запушената част може да се отстрани посредством проста операция. "
Момичета някои от вас дали знаят нещо повече за този преглед.....Доста садистично звучи, но на какво ли не сме се подлагали.
При нас мисля, че азооспермията е като при sev_sev, тоест сперматозоидите спират развитието си на някакъв етап-"матурационен арест".За такава диагноза пишеше и Сигнусчето, но от доста време не се е появявала във форума.
А между временно, по време на биопсията, доктора е казал на мъжът ми, че каналите му не са запушени /бил ги проверил/.
При друга консултация, докторката също ни каза, че се виждали /каналите/ и с просто око.....Та вече и аз не знам на кое да вярвам....като чета това което ми пишете...
« Последна редакция: Февруари 03, 2010, 14:41:34 pm от Valde »
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #404 -: Февруари 03, 2010, 19:19:13 pm »
Някой може ли да ми каже при "матурационен арест", както нашия случай , ако се развиват незрелите сперматозоиди,има ли вероятност по нормален начин да си имаме дете или само с икси инвитро и тъй нататък.......
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #405 -: Февруари 07, 2010, 15:17:25 pm »
Нашето ТЕСЕ + пункция на 10 яйцеклетки беше днес- живи сперматозоиди, мкар и с 300 зора, след центрофугиране СЕ НАМЕРИХА  :D Дано да стане оплождане и хубави ембриони за 4ифт здрави  :sucky: :sucky:
Лъки, ти си наред, дано вси4ко е успешно, между другото, в4ера в Малинов също е имало ТЕСЕ и също са намерени живи сперматозоиди, стискам палци и за тази двойка, които и да са те :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #406 -: Февруари 07, 2010, 20:04:25 pm »
makiyaki, просълзих се от новината. От цялото си сърце се моля за вас да успеете! Прегръщам те.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #407 -: Февруари 07, 2010, 22:13:57 pm »
Нашето ТЕСЕ + пункция на 10 яйцеклетки беше днес- живи сперматозоиди, мкар и с 300 зора, след центрофугиране СЕ НАМЕРИХА  :D Дано да стане оплождане и хубави ембриони за 4ифт здрави  :sucky: :sucky:
Лъки, ти си наред, дано вси4ко е успешно, между другото, в4ера в Малинов също е имало ТЕСЕ и също са намерени живи сперматозоиди, стискам палци и за тази двойка, които и да са те :)
makiyaki  :youwoman: :youwoman: :youwoman: :bighug: :bighug:
Много се радвам за вас! Пожелавам ти най-хубавата новина близките седмици!
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #408 -: Февруари 08, 2010, 13:11:50 pm »
Нашето ТЕСЕ + пункция на 10 яйцеклетки беше днес- живи сперматозоиди, мкар и с 300 зора, след центрофугиране СЕ НАМЕРИХА  :D Дано да стане оплождане и хубави ембриони за 4ифт здрави  :sucky: :sucky:
Лъки, ти си наред, дано вси4ко е успешно, между другото, в4ера в Малинов също е имало ТЕСЕ и също са намерени живи сперматозоиди, стискам палци и за тази двойка, които и да са те :)
:jump12: mf_bounce8 :blob10:
Честито!!!Пожелавам ви успех!Да не забравиш да се похвалиш с добрите новини :)

Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #409 -: Февруари 08, 2010, 16:15:30 pm »
Makiyaki, много се радвам за вас! Страхотно е, че са се намерили плувци! Дай боже всичко да върви добре до края! Успех и стискам палци за  :bfp:
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #410 -: Февруари 09, 2010, 16:18:56 pm »
Здравейте на всички,от няколко дни се чудя дали да се регистрирам при Вас и накрая реших,че имам истинска нужда от приятели,които имат проблеми като нашите с моя съпруг.На 27.01.10г.поставиха диагноза азоспермия на съпруга ми,след преглед при д-р Кацаров се оказа,че тестисите му са с намален обем.Хормоните са добре само тестостерона е малко по-нисък,следващата стъпка ще е биопсия и дано тогава да имаме успех.Ако има някой с подобен проблем ще се радвам да го сподели.Благодаря ви.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #411 -: Февруари 09, 2010, 16:32:24 pm »
Simsonka, съжалявам, че още една двойка се е сблъскала с този проблем, но пък се радвам,че си се решила да пишеш тук.
А защо следващата стъпка да е направо биопсия? Генетични, микробиология, правили ли сте? Колко спермограми сте правили до момента? Ще се радвам да споделиш подробности, за да могат момичетата и момчетата с опит да помагат.
Иначе горе главата, пътят не е лек, но пък борбата си заслужава!
 :D :welcome:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #412 -: Февруари 09, 2010, 16:48:35 pm »
Здравейте на всички,от няколко дни се чудя дали да се регистрирам при Вас и накрая реших,че имам истинска нужда от приятели,които имат проблеми като нашите с моя съпруг.На 27.01.10г.поставиха диагноза азоспермия на съпруга ми,след преглед при д-р Кацаров се оказа,че тестисите му са с намален обем.Хормоните са добре само тестостерона е малко по-нисък,следващата стъпка ще е биопсия и дано тогава да имаме успех.Ако има някой с подобен проблем ще се радвам да го сподели.Благодаря ви.

Щом сте правили хормони, остава да пуснете и генетични за кариотип и микроделеция на У хромозомата. Правят се в Майчин дом, София. Това са важни изследвания и не е добре, ако се пропуснат. Понеже стават бавно, средно поне месец отнемат, е добре да си ги пуснете.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #413 -: Февруари 09, 2010, 17:26:56 pm »
Благодаря за отзивчивоста Ви.Правихме 2 спермограми и в двете нямаше нищо,посетихме д-р.Кацаров той направи заключение за по-малкия обем на тестисите и каза да пуснем хормони.LH r FSH са в норма само тестостерона е по-нисък и той каза,че ще му даде да пие тестостерон и после биопсия.Правихме и микробиология на еякулат-нормална.За генетични изледвания разбрах от форума не са ни предлагали.Иначе за нас беше голям и неочакван шок,тъй като винаги аз съм имала женски проблеми даже август 2009 правих лапароскопия-фенестрация,а моя мъж е 25г.атлетичен,мусколест цял живот спортуващ мъж без прекарани заболявания.Истината е ,че ние силно вярваме и ще се борим,знаем че ще е трудно,но не и недостижимо.Мисля,че именно вярата помага в такива случай.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #414 -: Февруари 09, 2010, 19:06:25 pm »
...знаем че ще е трудно,но не и недостижимо.Мисля,че именно вярата помага в такива случай.
Доказателството е в подписа ми. Успех!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #415 -: Февруари 09, 2010, 19:18:26 pm »
Писах, писах и нищо не се публикува. По тона на написаното от Simsonka вярвам, че е намерила верния път. Азооспермията изглежда обструктивна и ще стискам палци за успешна биопсия с добра находка от плувци. Генетичните изследвания е хубаво да бъдат направени за следващия етап от борбата-АРТ, заради опасност от предаване на генетични дефекти на дете от мъжки пол. Затова е хубаво да се направят, за да се види дали има такъв проблем. Успех
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #416 -: Февруари 09, 2010, 20:24:22 pm »
Много Ви благодаря отново,найстина е много хубаво да има с кой да споделиш.И аз силно вярвам и смятам,че сме поели във вярната посока.Моя съпруг ще ходи в понеделник при д-р Кацаров и ще е добре да го пита за генетични изледвания,защото са доста важни,което разбрах благодарение на вас.Ще се борим и ще победим благодарение на оптимизма и любовта,която грее в сърцата ни.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #418 -: Февруари 09, 2010, 21:15:25 pm »
makiyaki,
прекрасна новина!

 :sperm2:
Браво! Много се радвам! :balk_46:
Пожелавам ви безпроблемно оплождане на яйчицата и :sbabygirl: :babyboy:!
Дано успеят да открият и при нас! Стискайте ни палци!
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 21:33:10 pm от Lucky »
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #419 -: Февруари 16, 2010, 18:44:57 pm »
кажете някой добър генетик?