0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #100 -: Октомври 28, 2008, 21:43:46 pm »
А защо е биопсиран само единия тестис, мн странно, да се подлага 4овек на упойка, операция, а само единия тестис да са проверили, абе кой е този доктор, ако не е тайна, 8 години са много време, на нас ни казаха, 4е с времето проблема може да се задълбо4и, а не да се оправи, това е като късогледството, носиш о4ила, ама диоптъра става все по-голям, не намалява.....
Направете хормонални исзледвания + генети4ни, дори и да има сперматозоиди, те може и да са негодни за оплождане, поради куп генети4ни при4ини, затова май е по-добре първо там да се види зелена светлина + из4ети цялата тема, тук можеш да откриеш доста инфо както и отговори на някои въпроси.
Успех и горе главата.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #101 -: Октомври 28, 2008, 22:59:03 pm »
А защо е биопсиран само единия тестис,...
Че при нас и двата пъти почти на едно и също място беше, на левия тестис. Десния изобщо не е пипан.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #102 -: Октомври 29, 2008, 10:34:03 am »
Направете хормонални исзледвания + генети4ни... + из4ети цялата тема, тук можеш да откриеш доста инфо както и отговори на някои въпроси.
Успех и горе главата.

Бих те посъветвала същото.
Shanoar,Барби,успех! :goodluck:
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #103 -: Октомври 29, 2008, 15:44:58 pm »
Благодаря за подкрепата момичета.8 години наистина са много,  но тогава намериха епидидими препълнени със сперматозоиди и на 2 тестиса. След това намериха хламидии-мъжа ми изпи антибиотика обаче след това май му дойде много близо година по лекари  и не си напрви контрола, а после аз се разболях сериозно.Сега се питам защо никой не ни предупреди че може да стане по-лошо и така се стигна до сегашната ситуация.Хормоните са му в норма и трите, които му изследваха, генетични не е правил, но биопсията е отчайваща-пълна липса на матурация каквото и да е това в единични каналчета липса на сперматогенеза и непълна фиброза.Сега болния въпрос е има ли надежда за другия тестис
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #104 -: Октомври 29, 2008, 23:45:30 pm »
Надежда винаги има, би ли споделила къде и кой е правил биопсията + то4но какво пише на хистологи4ното изследване сега и преди 8 години, просто трябва да има нещо, което да е присъствало и тогава и което да е довело до сегашното положение, а може би просто е малшанс, не всяка биопсия намира сперматозоиди, но това не зна4и 4е следващия път няма да се намерят.

Вера,
мн странно това с единия тестис, при нас разреза е то4но по средата на двата, взет е материал и от двата, в крайна сметка - важно е да се открие нещо, ако се е открило в единия, може би са решили да пощадат другия  :? или пък знае ли 4овек, какви то4но са им съображенията. /имаше едно моми4е, което писа, 4е в биопсията не са открити спрерм, затова са пратили материала за хистологи4но изследване, където са намерени такива- което ме навежда на мисълта, 4е някой път още с биопсията се виждат сперм и не се налагат други рязаници или манипулации /
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #105 -: Октомври 30, 2008, 10:12:41 am »
и при нас биопсията беше направена само на единя тестис,ако не се лъжа левия,можеби така процедират лекарите ако не намерят нищо в левия преминават към десния.Важен е резултата,успех.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #106 -: Октомври 30, 2008, 12:24:51 pm »
Ами аз си го обяснявам само с анатомичната особеност и че варикоцелето в ляво по принцип е по-често. В смисъл, че дори да има някакъв неустановен или установен проблем с кръвотока, то в ляво ще е по-силен и съответно е важно дали дори там има или не сперматозоиди. Това си е моя логика, не съм чела конкретно нещо по въпроса...

Има още няколко теми за азооспермия и е добре да прочетете и тях. За съжаление нямам време да търся линкове.

Задължително генетични изследвания, кариотип на двамата партньора, микроделеции на У хромозомата, евентуално други по преценка на генетика.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #107 -: Октомври 30, 2008, 21:27:22 pm »
хистология се прави при всяко 1 рязане на нещо обаче мене ме вълнуват термините матурация и сперматогенеза, ако някой може да внесе повече яснота ще съм много благодарна, защото в 1 момент ми се сливат и не мога да ги разгранича
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #108 -: Октомври 31, 2008, 15:14:55 pm »
Зравейти момичета от началото ви чета и се възхищавам на борбата ви на вас и вашите половинки.И моя съпруг е със същата диагноза.След големи увещания се съгласи на биопсия при Лазаров,съпругът на Барби май беше правил при него.Без никакви обеснения от него каква е причината само каза,че няма нищо.Опитах да прочета от Епикризата ,но и там се чете с догатки.При нас също беше опериран само единия тестис.По мнение на доктора единствения изход е донорство,а моя само това и чакаше.Надявах се като се появи малкото ни слънце/ от донорска инсеминация е/ да се реши на пореден опит за биопсия ,но при друг доктор.Аз със за това,че винаги има нужда и от второ мнение,но не и моя съпруг.Опитах да вметна в разговорите за поредния опит,но неиска и да чуе.За него малкото ни слънце е достатъчна радост в къщи.
Стискам палци на всички и ви пожелавам накрая  успех.Да гушните и вие малките си дължоочаквани слънчица. :bighug:
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #109 -: Октомври 31, 2008, 17:42:23 pm »
Мила marbi може би за вас това е вярното решение.Не се сърди на мъжа си, защото не му е лесно.Незнам какво ще стане с нас, но все някакво решение трябва да вземем така че напред и нагоре и никакви депресии :)
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #110 -: Ноември 01, 2008, 09:56:22 am »
Здравей makiyaki в по-горен пост съм написала резултата от хистологията, а именно тестис с групи дилатирани и други с нисък епител каналчета, пълна липса на матурация, в единични каналчета липса на сперматогенеза, непълна интерстициална фиброза.Епидидим с дезорганизация на епителната тапицировка.Притеснява ме тая матурация, доколкото намерих нещо, това е зреене, но за това няма никакво инфо.Ако се не лъжа ти си в Лондон, ако можеш намери нещо по темата и ми го предай на достъпен език.Предварително благодаря, ако се намери нещо.Биопсията я прави Д-р Лазаров, но нещо не съм очарована.Преди 8 години хистологията е хроничен епидидимит с дилатация на част от каналите,които са препълнени със сперматозоиди
За епидидима фиброзна и гладко мускулна тъкан и съдово нервни снопчета с дискретни хронични неспецифични възпалителни промени.За другия тестис нямам хистологията останала е само епикриза в която пише намери се епидидим препълнен със сперматозоиди.Общото между сега и преди 8 години са хламидии.Извинявам се за дългия пост, но незнам как да го предам със свои думи
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #111 -: Ноември 01, 2008, 23:11:55 pm »
Шаноар,
 ще потърся другата седмица 4е сега съм много заета, абе за този лазаров съм 4увала мн гадни неща, на мен също ми го препоръ4а един доктор- специалист уж по ин-витро, та оказа се 4е милия или знаеше дори по - малко от мен- за азооспермията, или беше решил, да не ме посветява в тайните на професията, но ми направи мн лошо впе4атление, дори накрая му препоръ4ах няколко медицински сайта, в които аз намирам инфо, та да се пообразова малко и той, а не да мъл4и кат пукел, ох
мн кофти така да се изказвам за 4овека, ама мен ако питайте търсете друг за биопсия, или за хистология, хистологията е най важното, а тя / поне при нас/ не беше направена от биопсиращия доктор, а от некаква жена, може би доктора само реже, а този който анализира е друг и той именно трябва да си свърши работата ка4ествено и да установи къде и какъв е проблема.
Марби,
най- важното е 4е слънцето грее във вашия дом, моя мъж също мн лесно се нави на донор, таман нямало да трябва да пази диети и да спира алкохола, ние също пробвахме инсеминация- неуспешна, толкова се депресирах след това, 4е по4ти година не можех да го преодолея, сега се консултирам с разни доктори за икси = теса, да видим дали ще се решим и до къде ще я докараме. Аз мисля 4е по-добрия вариант е да има бебе в къщата, не зависимо от донор или не, отколкото да има мъж,  който да не може да преодолее егото си и да пре4и на решаването на проблема.
Успех моми4ета и ви прегръщам, скоро дано прегръщаме бебета  :wink:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #112 -: Ноември 01, 2008, 23:39:09 pm »
Хистологията винаги се прави от патолог, а те за съжаление рядко грешат, значи номера е да се намери добър биоптичен материал, а това не винаги е лесно за съжаление и е свързано с болежки...
Имам въпрос и към Cygnus-какво правихте във връзка с матурационния арест явно и на нас един от проблемите е в това, предварително благодаря ако споделиш опит
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #113 -: Ноември 02, 2008, 12:16:48 pm »
 Здравейте!
 Чувствам се много зле,изпаднала съм в депресия след резултата от поредната биопсия.Заключението е направо отчайващо.Мъжа ми преди около 12 години е прекарал възпаление на десния тестис,при което се получава инфекция.Това е причината за нашата азооспермия.Най лошото е,че тази инфекция е продължила до ден днешен и е унищожила всичко което е останало вътре в тестиса.При биопсията е отварян десния и док е казал,че от там се е виждал левия(възможно ли е това),който уж бил исъхнал останала е само обвивката.Мъжа ми не може и не иска да приеме този факт и се питаме дали след като се тушира  инфекцията  не е възможно по някакъв начин да се въстановят клетките и да започнат отново да се произвеждат спематозоиди. Той е готов да се подложи на всякакви манипулации,само и само да си имаме наше детенце,частица от него и от мен.А възможно ли е след като толкова години е имал тази инфекция да ме е заразил и мен с нещо?Моля ви,помагайте с каквото можете.Тъжни сме,много тъжни. :balk_145:
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #114 -: Ноември 02, 2008, 20:39:10 pm »
Само се успокой barbi1. Пуснете изследвания за хламидии и трихомони те се предават по полов път. Друго не се сещам, ако някой може да допълни нещо
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #115 -: Ноември 06, 2008, 11:53:00 am »
Здравайте ,може би съм единствения мъж в този сайт,а може и да не съм .
Лекувах се с прегнил 5000 след диагноза от 2 спермограми Азооспермия и след лечението резултата беше нулев нито едно налице. Не съм боледувал от това което сте описали на 5 години съм карал заушка и шарка на веднъж . Лекаря ми казва че неможе да е от това . Препоръчайте ми клиника по стериалитет и специялист който да посетя благодаря ви предварително :balk_91:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #116 -: Ноември 06, 2008, 11:56:59 am »
relaxprom, добре дошъл при нас, не си единствения мъж тук, но един от малкото. Радвам се, че мъжете започват да осъзнават проблема и сами да търсят помощ.

Кажи ни от кой град си, за да те насочат момичетата към някоя клиника. Съжалявам за диагнозата ти. Посети клиника по стерилитет, сигурна съм, че ще има надежда за вас.

Успех ти желая.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #117 -: Ноември 06, 2008, 17:55:12 pm »
relaxprom, не е задължително да имаш криптохоризъм това което са описали по горе ,за азооспермията има различни причини от сорта на запушени канали, различни видове инфекции... Насочи се към специалист уролог-андролог за да те насочи как да продължиш с лечението-най-горещо препоръчан е Д-Р Кацаров, във форума има координатите му
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #118 -: Ноември 06, 2008, 22:43:20 pm »
Благодаря Ви за разбирането !Жена ми ме изпреварила малко и ми е запазила час при Д-п Кацаров . този чтвъртък съм на преглед и надявам се да имам какво радостно или позитивно да ви напища :)
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #119 -: Ноември 08, 2008, 18:02:48 pm »
Благодаря Ви за разбирането !Жена ми ме изпреварила малко и ми е запазила час при Д-п Кацаров . този чтвъртък съм на преглед и надявам се да имам какво радостно или позитивно да ви напища :)
relax, от сърце ви пожелавам успех!