0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #140 -: Ноември 25, 2008, 09:40:48 am »
Margucka,желая ти леки дни до теста и после +++ preggo :babyflips: :babyflips:
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #141 -: Декември 04, 2008, 18:34:20 pm »
Margucka, успех и скоро да се присъединиш към близнашките майки /всичките ми познати с ТЕСЕ при д-р Стаменов, са с близнаци/.
Лично аз съм ЗА Тесе с пресен материал, ако има годни, ок замразяване. Или да има замразени от предна биопсия. Защото помислете и за варианта, в който яйцеклетките могат да се похабят с некачествени сперматозоиди заради замразяването. А има и случаи, при които спешно се прави екстракция, защото се оказва, че замразените сперматозоиди не са годни.
« Последна редакция: Декември 04, 2008, 18:38:53 pm от *vera »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #142 -: Декември 04, 2008, 20:08:21 pm »
Margucka, желая ти положителен тест след има-няма седмица!  :goodluck:


*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #143 -: Декември 05, 2008, 10:16:56 am »
момичета ,пиша  тук защото именно това е и нашата диагноза,азооспермия.
Искам да ви дам мъничко надежда и да ви кажа че си направих тест и тои е положителен-бремена съм :bfp: :D,след 1 икси, и то със замразен матерял,които замразихме преди 1 година,имаите надежда и вярваите :bighug:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #144 -: Декември 05, 2008, 10:24:26 am »
ЧЕСТИТО,Лора,леки и безпроблемни 9 мес. и най-прекрасния бебчо ти пожелавам.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #145 -: Декември 05, 2008, 10:58:04 am »
Ей, Лорче бравооооооооооооооооооооо!
Лека бременност миличка и прекрасно детенце/а може би 2 :wink:/! Къде правихте процедурата, сподели защото е важно и за другите?
Помним те, как да не те помним. Честно да ви кажа, след като научих за нашата диагноза, вместо да ми ставаше по-леко, че има и други като нас и не сме единствените, ми ставаше по-тежко с появата на всяка нова двойка. Знам колко боли и искрено искам всички да успеете!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #146 -: Декември 05, 2008, 12:38:42 pm »
процедурата правихме при Стаменов в клиника Малинов,на 24.11.2008 ми върнаха 2 оплодени яйцеклетки,със замразен матерял,които замразихме на 11.11.2007г.една година след отмразяването имахме годни :sperm2:.
За сега имам на лице само едно тестче с нетърпение чакам прегледа за да се пооспокоя малко и да зная че всичко върви добре.

*vera а ти как си миличка в кои месец си,желая ти мнооооооооого ,здраве и накрая 2 хубави бебенца :bighug: :cloud9: :sleepingbabygirl: :sleepingbabyboy:
« Последна редакция: Декември 05, 2008, 12:40:48 pm от lora20 »
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #147 -: Декември 05, 2008, 12:50:52 pm »
Честито,Лора!Много се радвам за теб,лека и безпроблемна бременност.Дано всичко бъде наред до края и на финала ти желая не едно,а две прекрасни  бебчета. :bori_007: :bori_004:
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #148 -: Декември 05, 2008, 18:20:30 pm »
...
*vera а ти как си миличка в кои месец си,желая ти мнооооооооого ,здраве и накрая 2 хубави бебенца :bighug: :cloud9: :sleepingbabygirl: :sleepingbabyboy:

Лорче, ми те бебенцата щъкат в проходилката вече :D
Ама няма лошо да повторя. Ние също имаме замразен материал и много ми се иска да имаме наистина голяяяямо семейство.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #149 -: Декември 09, 2008, 21:46:14 pm »
Дай боже на всеки от нас
*

    Георги

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #150 -: Декември 12, 2008, 11:58:18 am »
Здравеите на всички,с диагноза азоспермия сам.Ходих при уролог в Бургас,който не ми дава никакжи надежди.Нямало никакжи сперматозоиди в еакулата,шансът бил 1% от 100%.Какво бихте ме посаветвали.Благодаря преджарително :(
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #151 -: Декември 12, 2008, 15:38:54 pm »
Георги, не съм чувала за качествен андролог в Бургас, дано да греша.
Трябва да се установи причината и най-добре е да се захванеш с изследвания. Прогнозите не са оптимистични, но щом не е невъзможно значи има за какво да се хване човек.
Целите са ти следните:
Качествена спермограма - в център за репродуктивна медицина, най-близък такъв ти е във Варна, д-р Александров. Целта е да се види дали има сперматозоиди след центрофугиране, дори единични дават ценна информация и отхвърлят или навяват мисълта за обструктивен проблем /запушване на каналите или др. проблем в тях/.
Установяване на това дали проблемът е наследствен - генетично изследване за микроделеции на У хромозомата;
Дали не е хормонален - изследване на хормони FSH, LH, testosteron, Estradiol, Prolactin;
Биопсия на тестикулярна тъкан - дава информация за качеството на сперматогенезата и дали има живи и годни за оплождане сперматозоиди.
Звучи много гадно наистина, но моят мъж се възстанови след един ден.
Относно прогнозите, ако се намерят качествени сперматозоиди, то шансът ти при Икси е като при нормалното забременяване 20-30%. А защо да не сте от тях?

Пиши, ако имаш въпроси и не се притеснявай!
*

    Георги

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #152 -: Декември 19, 2008, 18:06:56 pm »
Смятам да пробвам в клиниката на д-р Щерев.Не мога да се примиря с тази диагноза,на 28 години сам все пак.Като малак сам прекарал заушка,казват,4е проблема най вероятно идва от там.
*

    Георги

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #153 -: Декември 19, 2008, 18:07:44 pm »
Смятам да пробвам в клиниката на д-р Щерев.Не мога да се примиря с тази диагноза,на 28 години сам все пак.Като малак сам прекарал заушка,казват,4е проблема най вероятно идва от там.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #154 -: Декември 20, 2008, 12:08:44 pm »
Добре си се ориентирал.
По мои наблюдения с подобен проблем, успехи също имат клиниките във Варна при д-р Александров, д-р Владимиров в София и д-р Стаменов в София /ние там успяхме от първия опит/.
Преди да пътуваш някои от изброените по-горе изследвания можеш да ги направиш и сам, това ще ти спести време и нерви. И да отидеш с резултатите, ще ти ги признаят.
Питай смело, каквото те интересува!
Успех!
Регистрирай се за да можеш ползваш всички опции на сайта.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #155 -: Декември 20, 2008, 23:44:24 pm »
Смятам да пробвам в клиниката на д-р Щерев.Не мога да се примиря с тази диагноза,на 28 години сам все пак.Като малак сам прекарал заушка,казват,4е проблема най вероятно идва от там.

Двадесет и осем години е една прекрасна възраст!
Изобщо не си престарял. Консултирай се най-напред с андролог, виж какво ще ти препоръча и след това решете заедно какво ще правите.
И при нас имаше такава диагноза съпроводена с "Вие никога няма да станете родители.".
Да, ама не! Аз съм на 38г., а в съседната стая спи един прекрасен 5 месечен Георги.
Слушай какво ще ти препоръча андролога и изпълнявай!

Направи си читава спермограма. Най-близо са ти Варна и Пловдив. 
« Последна редакция: Декември 20, 2008, 23:58:20 pm от Abloy »

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #156 -: Декември 21, 2008, 11:19:35 am »
След като вече се престраших и си пуснах тема ще напиша и тук.Повечето,които пишат в тази тема знаят нашата история и знаят,че преди повече от година д-р Кацаров ни каза,че нямаме шанс за свое дете и че няма смисъл от биопсия.Обаче ние не се отказваме така лесно.Бременна съм от второ ИКСИ със замразени сперматозоиди от биопсията.Пациентка съм на д-р Стаменов,а TESE направи д-р Маки.

Георги,момичетата вече са ти отговорили,но да си кажа и аз.Клиника Щерев е добър избор-имат добър андролог и въоаще добри специалисти.Вера ти е писала какви изследвания трябва да направиш и задължително повтори спермограмата в специализирана клиника.
Успех!
*

    Valentina_3

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #157 -: Януари 08, 2009, 00:18:57 am »
Здравейте,току-що се регистрирах и не съм много наясно как и къде да пиша за нашият проблем.аз съм на 20год.приятелят ми е на 27год.преди 2год.съвсем случайно си направи спермограма и резултатът бе азооспермия.направихме биопсия при д-р Кацапов.разбрахме че в семениците има годни сперматозоиди които са напълно нормални,но приятелят ми има  недоразвити семенни канали,при  еакулация има много малко течност,макар и стряскащо да ви звучи по малко дори и от плумка и е с прозрачен цвят.преди подчи година направихме инвитро процедура при д-р Стаменов в клиника Малинов,един прекрасен лекар но наи-ве4е човек.тои и целият му екип са строхотни професионалисти,но за жалост опитът беше неуспешен.на 17ден прокървях и вси4ко се срути..след първата биопсия и суответно диагнозата исках само да забременея веднага и не съм се задълбочавала,исках само инвитро зашото това беще единствения начин.не се поинтересувах дали може да се оправи проблемът исках само да има резултат-бебе.постъпих мн нелепо но сега след като излязох от депресията съм готова на нова процедура през следващите месеци.искам да знам имате ли някаква представа дали има някаква алтернатива или лечение за недоразвити сем.канали?
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #158 -: Януари 24, 2009, 23:32:12 pm »
Валентина, съжалявам че чак сега виждам поста ти. Не се обвинявай! Когато ти се случи нещо толкова сериозно, тежко  и болезнено, не знаеш как ще реагираш. Самообвиненията и чувството за вина само затормозяват и не ти помагат.
Относно проблема ви:
според мен е нужно отново да погледнете диагнозата на д-р Кацаров. Недоразвити канали или липса на такива? И в двата случая мисля, че щом има подобна аномалия е редно да направите генетична консултация с д-р Алекс Савов в Майчин дом, София.
Около 70% от мъжете с такива аномалии са хетерозиготни носители /т.е само едната хромозома от хромозомната двойка е увредена/ мутация на седмата хромозома. Става дума за мутация, която може да доведе до болестта кистозна фиброза /муковисцидоза/. Това е едно изключително тежко заболяване.
Нуждата от изследване е много важна, защото:
Ако приятелят ти е носител, а ти също, то рискувате да ви се роди болно дете. Знам колко е тежко да го чуеш. Повярвай ми! Но това сравнително просто за вас изследване може да ви спести много страдания.
Това е най-често срещаната мутация при бялата раса, средно всеки 30-ти човек я има без да е болен. Когато си само хетерозиготен носител /само на едната хромозома/, болестта не се афишира. Болест настъпва ако и двамата родители са носители, т.е вече детето ще е хомозиготен носител / с две "болни" хромозоми/.
Ако при теб няма мутация на кистозна фиброза, няма да има проблем за бъдещите ви деца.
При нас беше същото и направихме изследване. Тази недоразвитост на каналите трябва да има причина и е важно да разберете каква е /възпаление, генетична причина и т.н./. При мен не се откри мутация и сега имаме две прекрасни деца.
Има и една малка възможност, но предполагам че д-р Кацаров можеше да ви я предложи - пластика на канали.
Поговорете отново с него и направете обезателно генетична консултация!
Успех!
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 23:37:14 pm от *vera »
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #159 -: Февруари 04, 2009, 22:54:24 pm »
Здравейте на всички.Аз съм нова във форума, но с проблем като вашия. Ние също бяхме при д-р Кацаров с диагноза azoospermiq.Той ни обясни,че е вродено, че е необходима биопсия и даде около 20% шанс да се измъкне материал.Не звучеше много обедително и предложи оплождане с чужд донор. Момичета, мъжът ми каза че няма нищо против, но истината е че мен ме е обвзела паника,че няма да успее да приеме детето като свое(ако се стигне до там).Иска ми се да разбера при вас как е.Пишете ми.
P.S. много ме радва това,че много от вас не са загубили надеждата си, и че сега сте горди родители на своите деца.Поздравявам ви. :balk_47: