0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #760 -: Юли 19, 2013, 16:48:06 pm »
Momi4eta vijdam 4e si govorite za azoospermiq i problemite idvashti ot tazi diagnoza, moje li nqkoj da mi kaje ima li uspeli da zabremeneqt s tazi diagnoza bilo to in vitro, ICSI ili kakvoto i da e. I nie sme s takyv problem, otidohme pri dr Kacarov, sled izsledvane na FSH, koeto e 20,27 ni pisa samo 4e shansyt ni e 20-30% 4rez ICSI. Ne sme napravili vse oshte biopsiq.

Моля, пишете на кирилица, или ако нямате такава използвайте КРЕДОР - бел. мод
« Последна редакция: Юли 19, 2013, 16:49:15 pm от magi_st »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #761 -: Юли 19, 2013, 17:23:07 pm »
undu, Мога да потвърдя, че много жени тук във форума, чиито партньори имат азооспермия, успяха да забременеят и родят след икси - *vera, Dolphin, Elena B, redmir. Дано някоя от тях се включи и те обнадежди, но знай, че надежда има, или просто прочети отначало тази тема.

Добре е, че сте се консултирали с д-р Кацаров. Непременно изберете и добра клиника по репродуктивна медицина от списъка тук, в сайта на Зачатие, за да сте сигурни, че кадърни лекари и ембриолози ще направят най-доброто за вас.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #762 -: Юли 21, 2013, 20:30:10 pm »
И още, и още има.
Назад в темата няколко пъти съм писала какви са важните проблеми, водещи до азооспермия. Вие сте започнали да разплитате кълбото.
Посещение в качествена клиника е задължително, моля интересувай се от конкретна успеваемост с азооспермия.
Кураж, има надежда!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #763 -: Юли 23, 2013, 16:21:24 pm »
Не ме пропускайте моля :D потвърждавам, че Д-р Кацаров не е по празните приказки.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #764 -: Август 02, 2013, 15:50:25 pm »
Здравейте момичета.
Нова съм тука и след като прочетох темата се зарадвах, че има място като това и хора като вас, които споделят и подкрепят попадналите в това ужасно положение.
Много ми се искаше и аз да ви разкажа моята история, че вече всичко това ми идва в повече.
Преди около година започнахме с моето момче да правим опити за бебче. Нищо не ставаше и  отидохме на лекар. При мене нямаше никакъв проблем, а той трябваше да си направи спермограма на която за съжаление резултата беше липса на сеперматозоиди. Той си направи още една на която излезна със същия резултат (азооспермия). Изчетох целия интернет  по тази тема и направо се ужасих  8O :?. Тогава се замислихме и се сетихме че може би проблема е от едно старо възпаление от преди две години, Орхит и епидидим. Записахме час при д-р Кацаров (от прочетеното във форума останах с добро впечатление за него). Той погледна направените изследвания и каза, трябва да се направят изследване за хламидия и микробиоология на сперма. Резултатите бяха, че няма никакви бактерии. Тогава той ни каза че единствения начин да разберем дали има някакви сперматозоиди е биопсия, понеже най-вероятно има срастване и запушване от онова възпалението. Записахме си час за 28ми август и сега чакаме  :? Чувствам се ужасно объркана, а за него да не говорим, ту е кълбо от нерви, ту е отчайващо депресиран :? :(. Все се опитвам да го успокоя, но няма голямо подобрение. Само се моля да намерят човечета при операцията, че направо не знам какво ще правим :( :( :(
Пожелавам ви от сърце много късмет и съвсем скоро да си коментираме в друга тема  :wink:
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #765 -: Август 08, 2013, 21:28:18 pm »
Momi4eta vijdam 4e si govorite za azoospermiq i problemite idvashti ot tazi diagnoza, moje li nqkoj da mi kaje ima li uspeli da zabremeneqt s tazi diagnoza bilo to in vitro, ICSI ili kakvoto i da e. I nie sme s takyv problem, otidohme pri dr Kacarov, sled izsledvane na FSH, koeto e 20,27 ni pisa samo 4e shansyt ni e 20-30% 4rez ICSI. Ne sme napravili vse oshte biopsiq.

Моля, пишете на кирилица, или ако нямате такава използвайте КРЕДОР - бел. мод

Генетични изследвания правили ли сте - за микроделеции и кариотип. Има ли изяснена анатомична причина за това - крипторхизъм, асансьорни тестиси, варикоцеле? Какво каза д-р Кацаров след прегледа?
И аз съм също от успелите след ИКСИ, но съм от по-старите попълнения. Успех ви желая от сърце!




Здравейте момичета.
Нова съм тука и след като прочетох темата се зарадвах, че има място като това и хора като вас, които споделят и подкрепят попадналите в това ужасно положение.
Много ми се искаше и аз да ви разкажа моята история, че вече всичко това ми идва в повече.
Преди около година започнахме с моето момче да правим опити за бебче. Нищо не ставаше и  отидохме на лекар. При мене нямаше никакъв проблем, а той трябваше да си направи спермограма на която за съжаление резултата беше липса на сеперматозоиди. Той си направи още една на която излезна със същия резултат (азооспермия). Изчетох целия интернет  по тази тема и направо се ужасих  8O :?. Тогава се замислихме и се сетихме че може би проблема е от едно старо възпаление от преди две години, Орхит и епидидим. Записахме час при д-р Кацаров (от прочетеното във форума останах с добро впечатление за него). Той погледна направените изследвания и каза, трябва да се направят изследване за хламидия и микробиоология на сперма. Резултатите бяха, че няма никакви бактерии. Тогава той ни каза че единствения начин да разберем дали има някакви сперматозоиди е биопсия, понеже най-вероятно има срастване и запушване от онова възпалението. Записахме си час за 28ми август и сега чакаме  :? Чувствам се ужасно объркана, а за него да не говорим, ту е кълбо от нерви, ту е отчайващо депресиран :? :(. Все се опитвам да го успокоя, но няма голямо подобрение. Само се моля да намерят човечета при операцията, че направо не знам какво ще правим :( :( :(
Пожелавам ви от сърце много късмет и съвсем скоро да си коментираме в друга тема  :wink:

giny, пожелавам ви от сърце резултатите от биопсията да покажат, че има сперматогенеза. Такива са ни мъжете, позната ми е тази ситуация. Давай му кураж, това е един труден период. Успех! Всичко ще бъде наред!
« Последна редакция: Август 08, 2013, 21:34:18 pm от cygnus »
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #766 -: Август 09, 2013, 09:45:57 am »
Много ти благодаря за подкрепата cygnus :). Такива са ни мъжете, но си ги обичаме, така че трябва да направим всичко възможно за да се радваме на успех и в никакъв случай да не се предаваме. Поне аз съм на това мнение :wink:
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #767 -: Август 14, 2013, 22:55:55 pm »
Джини, трудно ще ви е, тежко, но не е е невъзможно. Само минете заедно през това.
Кураж и добри новини при биопсията!

... развълнувах се. Преди шест години на тази дата събирах сили да направя уринарния си тест, след отрицателния кръвен.
Винаги споменавам в молитвите си към Св.Богородица да бъде милостива и да дари с тази радост всички хора, копнеещи за дете.
 :bighug:
« Последна редакция: Август 14, 2013, 22:59:16 pm от *vera »
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #768 -: Август 18, 2013, 16:56:02 pm »
Здрвейте мили дами,
за съжаление и ние сме със същите проблеми като вас.От една година пробваме,но нищо уви. направихме две спермограми и двете с една диагноза Азооспемия.В началото преживяхме голям шок...а и на кои нормален човек няма да му е тежко в такъв момент.След първоначалния шок и стрес се стегнахме.Решени сме ,че искаме бебе и ще се борим,готови сме да минем през всичко...Важното е да не се предаваме....За всеки ще има щастие.....пожелавам успех на всички,не се предавайте,винаги има надежда колкото и да е малко...
« Последна редакция: Август 18, 2013, 17:16:29 pm от soldier_j »
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #769 -: Август 19, 2013, 10:26:39 am »
Мерси за пожеланията *vera . Точно хора като тебе, който са минали през това и са постигнали успех, ни вдъхват повечко вяра и сила да се борим с тази ужасии .   :)
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #770 -: Август 20, 2013, 20:24:42 pm »
soldier_j , giny, паралелно с търсене на причините за азооспермията направете основните изследвания и при партньора. Понякога ситуациите са доста комплицирани, но Слава Богу - не невъзможни във всички случаи. А времето е скъпо. Ориентирайте се към качествена клиника, която има успехи точно с такива пациенти.
Ние успяхме след първи опит икси меса в клиника Надежда, д-р Стаменов + д-р Милен Кацаров. От първата спермограма до положителния ни тест мина година и половина. Това не е по волята на човек и бяхме истински щастливци, но в търсене на причините трябва активните да сте вие.
Има и други успели момичета, които са споделили опит  в различните клиники в страната тук във форума.
« Последна редакция: Август 20, 2013, 20:40:44 pm от *vera »
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #771 -: Август 21, 2013, 10:50:07 am »
Действаме по въпроса и започнахме с изследванията, но не сме се отказали.

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #772 -: Август 25, 2013, 10:37:51 am »
Ние направихме всички изследвания които д-р Кацаров ни каза и нямаше никакви нередности. Той предполага че проблема е от едно неправилно лечение на Орхит и епидидим преди известно време, при което се е получило срастване и запушване. За съжаление до биопсията трябваше да чакаме месец и половина, което си е чиста загуба на време, но какво да се прави, явно док е бил в отпуск. Но ето, че не остана време, в сряда сме на операция и ще разберем дългоочаквания отговор  :?
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #773 -: Август 27, 2013, 00:00:26 am »
През това време може да направите един курс антиоксиданти, витамини и микроелементи, л карнитин. Кацаров преди предписваше оксибор, цинк, сега може да има по-модерен и комбиниран препарат
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #774 -: Август 30, 2013, 12:53:43 pm »
Ние пуснахме изследване за делициите, тези дни ще направим и хормони, да се надяваме че всичко е ок. Моето мъжленце е с две герои на коремчето и донякъде се съмняваме, че е от там проблема. Ще си покаже..
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #775 -: Август 30, 2013, 15:06:03 pm »
Здравейте момичета. Вече си имаме резултати от биопсията. Оказа се че положението хич не е розово и дори не е имало смисъл от никакви допълнителни витамини. Точно както док предполагаше проблема е от онова възпаление, което не беше лекувано като хората от един друг доктор преди време. Всички тръби са запушени и изобщо вътре всичко е "мармалад"- както се изказа доктора. За щастие е намерил сперматозоиди, които пък са много слабички и няма как да се съхранят. За това ни каза направо да започнем да си оформяме документи за кандидатстване за инвитро и в един ден ще се взима материал и от двамата. Дано поне по този начин да стане, че и без това сега ще падне едно чакане докато ни одобрят и ни дойде реда :(
Най-хубавото е че дори и при тази диагноза "азооспермия" има шанс  :wink:
Стискам палци поне при вас да е по-добро положението и колкото е възможно по скоро да гушнем по едно или дори повече пухкави бебчета :wink:
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #776 -: Август 31, 2013, 10:16:46 am »
giny, влизам рядко във форума и чета диагонално, та се извинявам ако сте писали нагоре.  Съжалявам, за не особено оптимистичните новини, но както и друг път съм казвала, Кацаров не е по розовите суперлативи. По обран е като коментари и възможности и това си му е поведение.
Но добрата новина е, че шанс има. Както многократно съм писала, всичко различно от 0 е възможност, дар Божи.
Ако не сте правили микробиология на еякулат е добре да се направи, също мисля, че витамините и антиоксидантите трябва да се продължават до IVF.
При нас беше точно така, пункция при мен сутринта в девет и в два на обед на съпруга ми. Резултатът две прекрасни деца.
Хората не сме предвидими и дори при идеални предпоставки и при двамата, не се получава и случаи, в които шансът е нищожен и се случва чудо. Лично аз познавам такъв случай, писала е рядко във форума, предимно в бг-мама, познаваме се и на живо.
Трудно ще ви е, знам, но не невъзможно.
Кураж!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #777 -: Септември 02, 2013, 16:22:10 pm »
мерси за куража vera :balk_144:.Тези случки който разказваш, някак си ми дават сила. Предполагам, че ще е доста трудно ама няма начин, продължаваме напред. Микробиология сме правили и няма никакъв проблем там. А и със сигурност започваме с витаминките за да може до IVF човечетата да са поне малко по-силни  :sperm2: :wink:
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #778 -: Септември 04, 2013, 11:11:09 am »
giny, и при нас беше с единични неподвижни, но достатъчни за ИКСИ. После се увеличиха малко, но пак за ИКСИ, не повече. Ако нямате други проблеми в повечето случаи прогнозата е много добра, след като се намерят сперматозоиди, а са необходими бройки не милиони бройки - колкото яйцеклетки узреят. Повечето момичета с подобна ситуация, ако няма друг проблем, забременяват двойно :) Скоро си спомних за една потребителка, която скоро не е влизала - проблемът беше да намерят сперматозоидите в клиниката. След това - близнаци.
« Последна редакция: Септември 04, 2013, 11:14:01 am от cygnus »
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #779 -: Септември 06, 2013, 12:30:21 pm »
cyngus, точно когато доктора каза че има сперматозоиди, макар и слабички, веднага ми мина през главата "има шанс" Дори и да е по трудния начин и да отнеме много време важното е че ще стане  :wink: Даже вчера като ходихме при в клиниката за да вземем още едни резултати от (хистологично изследване) му изписаха Clostylbegyt, да ги пие три месеца преди IVF. А и си записахме час при д-р Стаменов за следващия месец и започваме с подготовката за кандидатстването за IVF. А исках да ви питам, ако си спомняте, при вашите момчета колко време продължи болката след операцията, защото малко ни притеснява, че може би моето момче вече много време го боли.  Операцията му беше преди около седмица и половина. Сигурно е нормално, но нещо ни тревожи и малко инфо би ни дошло добре.