0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #180 -: Март 20, 2006, 10:36:37 am »
Цитат на: White_Raven
Tова за пренебрегването на хидросалпинкса като фактор видяхме, че не е уникална "грешка" за клиниката на Щерев.


мда, както и еднолично завишената от тях долна граница на нормата за концентрация на сперматозоиди, която според СЗО е 20 млн/мл, но според Щеревите е 40 млн/млн.
при което редовно сме свидетели на момичета, които идват тук да плачат, че им е препоръчано ИКСИ като единствено спасение за техния случай, а мъжете им имат по 30 милиона сперматозоида на милилитър!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Бойкот на Щерев!
« Отговор #181 -: Март 20, 2006, 11:20:09 am »
Цитат на: jam

мда, както и еднолично завишената от тях долна граница на нормата за концентрация на сперматозоиди, която според СЗО е 20 млн/мл, но според Щеревите е 40 млн/млн.


От около година в спермограмите им пише границата по СЗО.
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

Бойкот на Щерев!
« Отговор #182 -: Март 20, 2006, 11:48:00 am »
Цитат на: jam

мда, както и еднолично завишената от тях долна граница на нормата за концентрация на сперматозоиди, която според СЗО е 20 млн/мл, но според Щеревите е 40 млн/млн.


Не така  Джами. Скоро пусках тема в "Стерилитет при мъжа - Какво мислите за последната ни спермограма". Ти я знаеш, тъй като първа ми отговори и тя е правена точно при Щерев. В скоби съм писала и техните референтни стойности и там пише 20 млн/мл.
 :sperm2:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #183 -: Март 20, 2006, 12:00:39 pm »
Цитат на: balmi
Цитат на: jam

мда, както и еднолично завишената от тях долна граница на нормата за концентрация на сперматозоиди, която според СЗО е 20 млн/мл, но според Щеревите е 40 млн/млн.


Не така  Джами. Скоро пусках тема в "Стерилитет при мъжа - Какво мислите за последната ни спермограма". Ти я знаеш, тъй като първа ми отговори и тя е правена точно при Щерев. В скоби съм писала и техните референтни стойности и там пише 20 млн/мл.
 :sperm2:


Балми, миличка, аз нямах предвид само твоя случай - при него има обяснение за препоръката, а и вероятно вече са сменили реф-стойности спрямо онези, които прилагаха доскоро.

но аз чета и пиша в клуба на дир.бг и тук от 2 години и съм видяла много случаи от тази клиника. съжалявам, че от известно време търсачката на дир.бг не работи, иначе щях да си поиграя да изровя някои такива, за да видите за какво става дума. ще потвърдят и останалите момичета, които следят отдавна форумите - запищи ли някой, че му препоръчват ИКСИ, а в спермограмата пише концентрация 22 млн/мл (примерно) - ясно е от коя клиника идва с тази препоръка ... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #184 -: Март 20, 2006, 12:04:44 pm »
Цитат на: FreshBreeze
От около година в спермограмите им пише границата по СЗО.


а, много се радвам. надявам се и нашите форуми да са допринесли малко за тази нормализация.
ти лично как си я обясняваш?
и значи ли това, че пациентите, които преди 2 години бяха за ИКСИ, вече автоматично не са? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #185 -: Март 20, 2006, 12:07:03 pm »
Джам, моя приятелка с мъжа и, който е с варикоцеле ходят също в тази клиника. Момчето е с  под 40млн. и са ги посъветвали още 6 месеца да пробват естествено и чак тогава да преминат към инсеминация. И още една подробност - в тази клиника за ИКСИ се говори само в краен случай.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #186 -: Март 20, 2006, 12:52:42 pm »
Цитат на: Eli7
И още една подробност - в тази клиника за ИКСИ се говори само в краен случай.


пак повтарям, моите наблюдения от разкази на пациенти са съвсем различни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Бойкот на Щерев!
« Отговор #187 -: Март 20, 2006, 13:47:42 pm »
Андрологът Бъчваров пък, специализирал във Франция, бил казал, че във Франция така го учели, че за нормално забременяване били необходими 58 млн/мл (ако си спомням правилно, че някой ми го преразказа :oops: )

Това, естествено, не е точно така, има много случаи на забременели и с по-малко, но може би се имат предвид някакви "средно аритметични" наблюдения?

(Пояснявам, че андрологът не определя дали и за какъв АРТ си)
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

Бойкот на Щерев!
« Отговор #188 -: Март 20, 2006, 14:15:46 pm »
Фреши, аз ти го казах това за Бъчваров. Той ни каза, че показателя нормокинетични А+Б, трябва да е >/=58, а не на 50 за да може жената да забременее по естествен път.
Бойкот на Щерев!
« Отговор #189 -: Март 20, 2006, 15:28:36 pm »
Мерси Балми :D
Леле, аз разбрала-неразбрала, запомнила съм, че става въпрос за бройката  :oops:  :oops:  Ще прощавате, мацки :D

Добре че ме поправи :D
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

Бойкот на Щерев!
« Отговор #190 -: Март 20, 2006, 17:23:16 pm »
Фреши, кой знае и аз как съм ти го обяснила !!!!
 :balk_21:
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #191 -: Март 20, 2006, 22:25:20 pm »
тук да кажа и аз нещо.В интерес на истината,ако аз съм / и съм / жена ,която не може да забременее 2 години, започнат изследвания с мъжа и се открие че при мъжката половина е занижен някой показател.Миии хора няма да чакам още две години с надеждата да стане чудото.
При моя човек колич на А+Б при първата спермограма беше 35%
при втората / след 2 месеца - 43 %
Да ,мога да си кажа - те ще се оправят ...или я да отидем да ти я направим другаде , тук може да послъгват.И така да се лутаме докато ни кажат това , което ни харесва / че сме си ОК/.Е да, ама нали бебето не става . подягодите, та значи има причина.Защо да не е тази
Бойкот на Щерев!
« Отговор #192 -: Март 21, 2006, 06:22:27 am »
Дидонка, има две норми за подвижност - или само група а да е над 25%, или а+б да са над 50%.

За Бъчваров и аз съм чувала красоти  :lol:
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #193 -: Март 21, 2006, 08:16:36 am »
нашите са А+Б 43%.Тази сутрин ми падна темп и надеждата,че ще пропуснем инсе-то ми се разбива :(
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #194 -: Март 21, 2006, 09:08:48 am »
Дидон, споко пък ти :wink: Пролетта е пред вас, с цъфнали тревички и пеещи птички :lol:  :lol:  :lol:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Бойкот на Щерев!
« Отговор #195 -: Март 27, 2006, 11:10:02 am »
току що гледах повторението. преди време подкрепих бойкота, защото повярвах на джам. сега го подкрепям и защото лично го чух :twisted:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #196 -: Април 07, 2006, 15:14:38 pm »
още малко за моралния облик и болното съзнание на т.н. "лекар и специалист" Щерев.
цитат от негово изказване в днешния 24 часа, първа страница:

"Неморално е да се искат повече пари за онкоболните, защото те и без това са обречени"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Бойкот на Щерев!
« Отговор #197 -: Април 07, 2006, 15:20:18 pm »
Депутат лекар, зам.-шеф на здравната комисия, опасно откровен
   Онкоболните обречени - за какво са им пари
   Щерев иска повече средства за профилактика
   
     Неморално е да се искат повече пари за лекарства на онкоболните, защото те са обречени. По-добре е парите да се насочат за профилактика, както е в Европа.
     Това каза зам.-шефът на здравната комисия в парламента доц. Атанас Щерев в Перник вчера. Той се срещна с лекарите по проблемите на здравеопазването. Позицията на НДСВ била, че трябват още към 1,5 млрд. лв. за нормална работа на системата.
http://www.24chasa.bg/Default.asp?statid=29970&rubr=0&izd=1&fsize=&swidth=800&tr=1&im=04&id=07&iy=2006


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Бойкот на Щерев!
« Отговор #198 -: Април 07, 2006, 15:20:28 pm »
дублирано
Бойкот на Щерев!
« Отговор #199 -: Април 07, 2006, 15:21:37 pm »
нямам думи! :twisted:
Аман от цинизма на управляващи и опозиция.
Добре, не се личува този човек, как може да се самозабрави някой толкова много.
Не се ли замислят понякога, че подобни неща може да се случат ако не на тях, то на хората, които обичат?