0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Ами и моето дете ги има тези симптоми, без 1 и никой тук не ми е казвал, 4е може да е рахит :? аз 4ак сега се замислих за това и тези капки дето ги споменавате задължително ли се дават на всяко дете :oops:?
на мен педиатърът не ми е казвало, 4е трябва да се дава витамин Д
И аз съм ядосана като теб З22, като си бях в България съЩо педиатърът не ми каза такова неЩо



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
В България се отнасят по-сериозно към всичко и си го заведох да го видят детето,като се прибирахме-тук са малко джаста праста и ме е страх да не пропуснат нещо.Тук на ортопед не се ходи,фонтанелата не са ни гледали с ехограф,до сега никакви изследвания не са ни пускали.На педиатър се ходи само ако детето ще се ваксинира-иначе не било нужно. 8O
 
не знам къде е това "тук", но казаното е коректно... по сериозно се отнасяли... само че тези неща не са от значение за поставяне на диагнозата...

@ Тамара - най честите случаи на рахит които съм виждал, впрочем и при вас е било така, са били поради не усвояване на вит. д от храната, свързано с вроден дефицит. Така че и по 1 л вит. д да давате през устата няма да има никакъв ефект - просто не се усвоява. в този случай се използва инжективна форма вит. д или облъчване... което защо е нужно когато сме в началото на лятото и слънцето още не е много силно, а е много по високо ефективно от всичко друго?
« Последна редакция: Юни 14, 2008, 01:29:50 am от tonev »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
за Белгия става въпрос.
<br />
*
Ами и ние ги имаме по4ти вси4ки описани симптоми (без последия),ама нямаме рахит.И моето мнение е ,4е тия симптоми ги има по4ти всяко бебе .И не съм съгласна ,4е в Белгия се отнасят несериозно ,правят се изследвания винаги ако има съмнение ,но ако няма нужда и детето е в перфектно здраве ,за6то да се търси под вола теле ,ако трябва да го изследват за вси4ки болести -ми те са милиарди.И това за първи път го 4увам ,4е детето се води на педиатър само за ваксини.Ние ходим  всеки месец ,а като е болна отделно.З22 ,ако ходите в One там е само за поставяне на ваксините и гледат цялостно детето и ако няма проблем ,по живо по здраво си ви изпра6тат ,не правят изследвания и не лекуват детето .За вит Д ,в БЕ е препоръ4ително да се дава всеки ден до навър6ването на годинка и задължително зимата и есента до навър6ване на 3 годинки...Във всяка страна е разли4но ,във топлите страни ,може и да не се дава вит Д .
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
@ Тамара - най честите случаи на рахит които съм виждал, впрочем и при вас е било така, са били поради не усвояване на вит. д от храната, свързано с вроден дефицит. Така че и по 1 л вит. д да давате през устата няма да има никакъв ефект - просто не се усвоява. в този случай се използва инжективна форма вит. д или облъчване... което защо е нужно когато сме в началото на лятото и слънцето още не е много силно, а е много по високо ефективно от всичко друго?
Да така е. Но едва ли има майка, на която като й кажат , че детето има нужда от слънце да не го извежда. Аз съм висяла по пейките през лятото от 8 сутринта до 22 вечерта само с прекъсване от 12.30 до 16. И на дъжд и на вятър и на всичко сме били навън. Не е боледувал, за да ме притеснява времето, така че и зимата все си бяхме навън. Само веднъж му бях изгорила малко крачетата иначе и до сега като се изпържи цял ден на слънце после е като почернял на потник, не гори. Ама явно само това не помага.
А през устата съм му го давала, защото така ме е съветвала педиатърката. Сега като знам ще си намеря лекарка, която да го инжектира. При първо дете няма от къде да знам. Сега, за второто е много по-различно.
А и все пак първото си проходи навреме, започна да седи веднага щом го сложих. Само дето аз от страх го сложих да седи на 8 месеца. Тогава и за пръв път го сложих в кенгуру. Не е имало други притеснения и съмнения.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Шакира-ходим си в Монс в болницата,а не на тези безплатните.Този месец примерно нямаме ваксина и чак другият ни викат.А една приятелка си заведе бебето на 5м. и лекаря чак се обади на регистратурата да не дават часове на бебетата,ако не е време за тях(демек не е време за ваксинация)и трябвало на 6м да го заведе. 8O
 А и не съм съгласна,че трябва да се правят изследвания чак ако му има нещо на детето-то тогава ще е късно вече .На съседката в София им предписаха специални гащи да носи бебето,заради проблем с крачетата-е как ще го видят тук като ехография не правят.
<br />
*
ами теста за луксация се прави след раждането на 2 рия ден и на последователните консултации - тои е мануален ,ако има съмнение се назна4ава ехограф след 4 месец ,за6тото тогава се вижда  самата кост на ехографа.Правят доста изследвания след като се роди бебето ,но може след като е бил в кувиоз да са му ги направили без твоето присъствие .За ваксините се правят на 2 ,3,4 месеца ,след това 4ак на годинка и тн  ,незнам как ви слагат ваксините и за6то има отлагане .Изследвания се правят когато детето е болно ,то веднага си проли4ава -има вън6ни белези ,симптоми .Според мене не трябва да си сравняваме децата с ком6иското и с на приятелки ,всяко дете си е разли4но и едното като е носило га6ти незна4и ,4е задължителното на6ето 6те носи .Много интересна е системата в болницата ,в която ходите -в на6ия краи  няма такова не6то -ако има 4асове свобни за моя педиатър -мога да го посе6тавам и по 2 пъти на ден (само да ми е заредене банковата карта  :)),а ако няма отивам в спе6ното ...По принцип не бях съгласна с тебе ,за6тото каза цялостно за Белгия ,а има доста добри и кадърни специалисти и не е хубаво така да се говори на вятъра ...Линк с вси4ки тестове и изследвания на новороденото http://www.med.univ-rennes1.fr/resped/nvne.html
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 02:11:55 am от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
ами теста за луксация се прави след раждането на 2 рия ден и на последователните консултации - тои е мануален ,ако има съмнение се назна4ава ехограф след 4 месец ,за6тото тогава се вижда  самата кост на ехографа.Правят доста изследвания след като се роди бебето ,но може след като е бил в кувиоз да са му ги направили без твоето присъствие .За ваксините се правят на 2 ,3,4 месеца ,след това 4ак на годинка и тн  ,незнам как ви слагат ваксините и за6то има отлагане .Изследвания се правят когато детето е болно ,то веднага си проли4ава -има вън6ни белези ,симптоми .Според мене не трябва да си сравняваме децата с ком6иското и с на приятелки ,всяко дете си е разли4но и едното като е носило га6ти незна4и ,4е задължителното на6ето 6те носи .Много интересна е системата в болницата ,в която ходите -в на6ия краи  няма такова не6то -ако има 4асове свобни за моя педиатър -мога да го посе6тавам и по 2 пъти на ден (само да ми е заредене банковата карта  :)),а ако няма отивам в спе6ното ...По принцип не бях съгласна с тебе ,за6тото каза цялостно за Белгия ,а има доста добри и кадърни специалисти и не е хубаво така да се говори на вятъра ...Линк с вси4ки тестове и изследвания на новороденото http://www.med.univ-rennes1.fr/resped/nvne.html
това от линка ако го преведеш... ех, жалко че тука много хора не са ги чували тези работи...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Шакира ,може би са ни правени изследвания докато е бил в болницата,но не са ни дали никакъв докумен,нито са ни казали-то не че се и разбирахме де-те не говореха английски,а аз не говоря френски....
 Иначе и на нас така ни слагат ваксините,а на приятелката ми лекаря е американец и той ги слага по тяхната система.
<br />
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Ей, девойки, що не си отворите една тема за белгийското детско здравеопазване, ми спамите тук.

Аз вече тотално се обърках - до каква възраст следва да се дава Вигантол, според теб, Тонев?
*
Ей, девойки, що не си отворите една тема за белгийското детско здравеопазване, ми спамите тук.

Аз вече тотално се обърках - до каква възраст следва да се дава Вигантол, според теб, Тонев?
1 г. по 1 к.
*
Е добре де, а защо на нас ни казаха да го спрем още след втория месец?!?  :?
*
Е добре де, а защо на нас ни казаха да го спрем още след втория месец?!?  :?
преценили са че не ви е нужен. примерно - ако хапвате адаптирано мляко и сте пролетно бебе.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Ей, девойки, що не си отворите една тема за белгийското детско здравеопазване, ми спамите тук.

Аз вече тотално се обърках - до каква възраст следва да се дава Вигантол, според теб, Тонев?
1 г. по 1 к.
Уауу, майка съм за бой - спрях го на седем месечна възраст с идването на пролетта и зачестяване на разходките на вън.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Лятно бебе е моето, давах вигантол само два месца, може би няма и толкова само през зимните месеци, когато нямаше слънце. Да сме пропуснали излизане на вън само 10-15 дена от както е родена и то в големи студове или лошо време. Така прецених, не искам да си правя експеримент с детето, надявам се съм постъпила правилно. Обсъдих го с таткото, попрочетох, доверих се и на Бърди. Кристина изпива огромно количество АМ от самото начало.
На прегледа миналия месец докторката каза, че Кристина по отношение на вит. д няма проблем, и че може и да пропускам вигантола, дори да го спра. Аз съм го спряла много отдавна.     
*
tonev,
благодаря за отговора! Почти пролетно бебе е (26.02.08). Не сме на АМ, изцяло на кърма...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Даването на допълнителни количества вит Д важи за изключително кърмените деца. Тези на АМ, и изпиващи над 400-500 мл АМ дневно,си го набавят от АМ и повече не е нужно.

"Рахита" е болна тема на Бг педиатрия. Злоупотребите с Вит Д в Бг са ужасни.
Може да давате поддържащи дози Вит Д, но не тези хиляди единици от този силно концентриран "Вигантол".

Отглеждането на децата в сносни житейски условия и честото извеждане за Бг са достатъчна профилактична мярка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
за Белгия става въпрос.
Какво бебе... в Бг сигурно ще е "с рахит". Който няма... .
Слушайте си белгийските лекари и не се поддавайте на Бг "педиатрични внушения".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Защо не опиташ с някой от бабешките методите за лечение на начална форма на рахит, ако не друго, поне няма да навредят:
1. Солени бани - тонизират мускулатурата. В часовете за къпане поставяме морска сол (1-2 лъжички) във водата, след което бебето се оставя де лежи там, без главата. След това къпем бебето нормално. Правят се 10 процедури всеки ден или през ден. Ако има подобрение, повтаряме след 15 дни. След самата процедура мажем бебето с крем.
2. Преоцедури с орехова шума. По същия начин потапяме ббето във вода, в която е киснала орехова шума, като е добре водата да е престояла преди това на слънце.

Имам ги от училитещето за родители, което посещавахме с мъжа ми, надявам са да са ти от полза.

Пожелавам ти успех!
Абсолютно нежелателно е да се правят гореописаните неща!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Защо не опиташ с някой от бабешките методите за лечение на начална форма на рахит, ако не друго, поне няма да навредят:
1. Солени бани - тонизират мускулатурата. В часовете за къпане поставяме морска сол (1-2 лъжички) във водата, след което бебето се оставя де лежи там, без главата. След това къпем бебето нормално. Правят се 10 процедури всеки ден или през ден. Ако има подобрение, повтаряме след 15 дни. След самата процедура мажем бебето с крем.
2. Преоцедури с орехова шума. По същия начин потапяме ббето във вода, в която е киснала орехова шума, като е добре водата да е престояла преди това на слънце.

Имам ги от училитещето за родители, което посещавахме с мъжа ми, надявам са да са ти от полза.

Пожелавам ти успех!
Абсолютно нежелателно е да се правят гореописаните неща!
това ми напомня да кажа че в БГ все още всяка година губим около 2 деца заради процедура наречена "осоляване"... децата почиват в ужасни мъки...