0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
С пожелания за здрави дечица и повече положителни новини!

Хубава седмица от мен и юнаците
.



                                               
« Последна редакция: Юни 02, 2008, 08:43:32 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #1 -: Юни 02, 2008, 08:41:57 am »
Момичета, щях да пиша, че вече е юни и е време за море, но като гледам прогнозата достат дъждовна седмица ни чака...
Както и да е лятото тепърва предстои, важното е да се здрави дечицата, ще има доста слънце и морето няма да избяга!

Успешна седмица на всички!


*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #2 -: Юни 02, 2008, 09:06:51 am »
:flower:Весела седмица и от нас! Дано има повече слънце.


Всички да са здрави, и много нови бременни момичета!
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #3 -: Юни 02, 2008, 10:15:57 am »
Добро утро и от Русе! :D
Тук е слънчево и много приятно.

Касси, много красива картичка си ни сложила :).

Здрави дечица на всички майки![/
color]

Ние след малко излизаме, но не ходим по разходки в последно време, а по задачи.
Ще споделя с вас за какво иде реч.
Преди 3 месеца родих в частната болница тук - СБАЛАГ Ескулап, но тъй като тя е малка и е на ниво районна, по закон, щом детето е с усложнения, трябваше да бъде преведено в МБАЛ Русе. Но пък между двете болници има договор, според който в тези случаи се заплаща лечението на пациента. Преди около месец и нещо пристигна сметката за нашата Михаела в размер на 3400лв. След като се проведе среща между зам.шефката на Ескулап и шефа на МБАЛ Русе, сметката бе намалена с 899лв. Приспаднали са ни от леглодните на Миша, които първоначално бяхя писани като 29дни интензивен престой по 80лв, но реално имаше саво един ден интензивен, а останалите 28 са обикновен престой по 50лв. Приспаднаха ни също и 63лв за кръв, тъй като мъжът ми беше дарил кръв. Сега ще се срещна аз лично с шефа на МБАЛ Русе и ще искам да ми приспадне 607лв за Куросърф-а, който са и го били на Миша. В четвъртък се срещнах и с една юристка от РЗОК, според която тази сума е платена от тях.
Ей с такива щуротии се занимавам тия дни.
Извинявайте, мили момичета, че ви занимавам с моите ходения по мъките.
Молбата ми е към Лейди 11 или, ако имаме други юристи, да споделят мнението си.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #4 -: Юни 02, 2008, 10:30:15 am »
Слънчева и здрава седмичка и от нас!
Милена Б, успех в ходенето по мъките! Дано всичко приключи бързо и успешно!
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #5 -: Юни 02, 2008, 10:51:46 am »
StefiZ, и аз не знам да се плаща 1/2 такса на децата в частните детски градини. Сетих се обаче, че наскоро ми казаха, че по програмата за наемане на детегледачка чрез Бюрата по труда са увеличили възрастта на децата до 3 год.

Милена Б, аз нещо не схванах. Как така ще ти искат пари за лечение на новородено? Та нали уж всички деца до 18 год. се лекуват безплатно в държавните болници!? Племеника толкова пъти е влизал в болница, много често и без направление и никога до сега не са плащали за лечението. Плащали са за вип стая например, но това си е друго.


Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #6 -: Юни 02, 2008, 11:04:05 am »
Милена Б, аз нещо не схванах. Как така ще ти искат пари за лечение на новородено? Та нали уж всички деца до 18 год. се лекуват безплатно в държавните болници!?

Габи, и аз не схващам, мила, но е факт. Същото ми твърди и юристката от РЗОК. Просто има някакъв абсурден договор между двете болници, според който, ако пациент бъде преведен от по-малката в по-голямата болница, то лечението би седвало да се плати.
В случая държавната болница извива ръцете на частната, която е малка, от ранга на районните болници. Процедурата е следната: МБАЛ Русе праща сметката на Ескулап и Ескулап трябва да им плати сумата, а Ескулап ще я вземе тази сума от мен.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #7 -: Юни 02, 2008, 11:08:02 am »
 Милена защо трябва да я търсят от теб тази сума?
Ескулап трябва да плати на МБАЛ Русе-това са си договорни отношения между тях-защо намесват и теб!
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #8 -: Юни 02, 2008, 11:16:10 am »
Милена Б, аз нещо не схванах. Как така ще ти искат пари за лечение на новородено? Та нали уж всички деца до 18 год. се лекуват безплатно в държавните болници!?

Габи, и аз не схващам, мила, но е факт. Същото ми твърди и юристката от РЗОК. Просто има някакъв абсурден договор между двете болници, според който, ако пациент бъде преведен от по-малката в по-голямата болница, то лечението би седвало да се плати.
В случая държавната болница извива ръцете на частната, която е малка, от ранга на районните болници. Процедурата е следната: МБАЛ Русе праща сметката на Ескулап и Ескулап трябва да им плати сумата, а Ескулап ще я вземе тази сума от мен.

Мда, май трябва да се намесят юристите тук. При постъпването ти в "Ескулап" на теб ти е обявена цена за раждането и престоя и аз лично не бих платила нищо повече от това. Ако не им харесва да те съдят! А пък този договор между двете болници дали е действителен от юридическа гледна точка при положение, че държавната болница няма право да иска пари за лечение на детето?


Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #9 -: Юни 02, 2008, 12:33:50 pm »
Милена, според мен трябва да потърсиш адвокат, който се занимава със здравни казуси и да се посъветваш  него. Това е някакъв абсурд просто, 3400 лв за лечението на новородено в държавна болница, при осигурени родители. Аз бях в сходна ситуация с първото ми дете - раждах в частна болница, наложи се да го преведат в държавна на първия час, в интитута по педиатрия към ВМА. Беше в интензивен сектор 8 дни, не 1, после още 7 дни остана на термолегло. От частната болница не са ми искали лев отгоре, те си имаха договор за превеждането. От държавната не са ме изнудвали, но ми казаха, че може да се включи и най-висок клас 4-то поколение антибиотик, но той е много скъп и касата не го поема. Изборът си беше наш дали да го включат, ние разбира се, го платихме. Но не би трябвало на теб да ти представят каквито и да е сметки, това трябва да си е между болниците. Успех и дано скоро ходите по разходки само!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #10 -: Юни 02, 2008, 13:52:30 pm »
Привет, привет, хубава и здрава седмица. :D

Момичета и една новинка - превенара вече е регистриран и се внася в България, цена около 135 лв., честито, и нашите педита кандисаха, че ваксината е хубава и необходима.
Да не казвам голяма дума, ама се надявам все по-малко деца да срещам с висящи зелени сополи до брадата.
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #11 -: Юни 02, 2008, 13:58:44 pm »
Здравейте и от нас!

Али е с пролетен/слънчев конЮктивит от тази сутрин.
Пишман съм от тез тополи и липи!
Искам цяло лято да е 25 градуса, да няма комари, да мият улиците и да не си хвърлят водата от балконите в активни часове!

Милена, успех! Ужасно е, че трябва да се разправяте за пари, когато става въпрос за дълго чакана и изстрадана рожба, но дано ви намалят още!

Всички дечица да са здрави и много нови бременни момичета пожелавам! А също и чакам една специална новина в началото на тази седмица! :)
Alexandra
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #12 -: Юни 02, 2008, 14:58:52 pm »
Здравейте. Не съм писала от 1 седмица, а имам чувството, че е минал месец. Предложиха ми нова работа и тъй като е в сфера, много различна от всичко, което съм правила дотук, бях в голяма чуденка. Условията са добри, фирмата е стабилна, позицията е по-висока от досегашната, заплатата е несравнимо по-добра, но работата е свързана с доста проблемни ситуации и ще е доста напрегната. Затова си взех отпуск от старата работа, за да изкарам 1 минипробен период на новата и да преценя за себе си дали е за мен или не. Вече една седмица съм тук и като че ли ще остана. Имам още една седмица, за да реша окончателно.
Иначе Мия е добре. Вчера й взехме едно камионче от тези, които се бутат с краката. беше се вманиячила по тях. Като види такова и хуква към него и няма откъсване. Не че иска да се вози, само си го бута, но преследваше всички камиончета в парка :D. Та решихме да й вземем накрая. За моя изненада, тя почна и да сяда на него и да се вози. 
<br />[link=http:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #13 -: Юни 02, 2008, 19:08:04 pm »
Весела седмица и от нас!

Милена,успех!Дано всичко се оправи бързо и да е във ваша полза!

Стефи,много хубаво за ваксината.Дано обаче и майките са навити да дават тези пари и да им я слагат.На нас ни я сложиха безплатно-явно тук е част от задължителните.Купихме само за ротавируси.
<br />
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #14 -: Юни 02, 2008, 20:30:26 pm »
Благодаря, момичета.
Съжалявам, че ви занимах. Няма значение това, ние ще се оправим. Консултирах се с двама юристи.
Важното е Миша да е здрава! И всички зачатски дечица да са здрави!

Стефи,
Много добри новини ни съобщаваш. Хайде, дано по-нататък да стане и безплатен преванара, т.е. да влезе в имунизациония календар.

Мешко,
успех на новата работа!

Мари,
много е неприятно това при Али. Моя приятелка от дете, та до ден днешен страда от това. Стискам палци бързо да отшуми.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #15 -: Юни 02, 2008, 23:36:27 pm »
Привет, привет, хубава и здрава седмица. :D

Момичета и една новинка - превенара вече е регистриран и се внася в България, цена около 135 лв., честито, и нашите педита кандисаха, че ваксината е хубава и необходима.
Да не казвам голяма дума, ама се надявам все по-малко деца да срещам с висящи зелени сополи до брадата.

СтефиЗ, това официално ли е? Има ли го вече в аптеките? Че таман бяхме спазарили голяма поръчка за гръцко.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #16 -: Юни 03, 2008, 00:38:36 am »
Момичета и една новинка - превенара вече е регистриран и се внася в България, цена около 135 лв., ...

Верно ли? Гледах в bda-то, няма нищо още. Тъкмо се чудех какви схеми да организирам за Гърция. Утре ще звъня в аптеката.

Миленче, не е за вярване тая история. Вярвам, че със или без адвокатска помощ няма да платите нищо накрая. Дано скоро излизате само на заслужени безгрижни разходки!

Мешко, добре ми звучи новата ти работа. Успех ти желая!

Елица иска в Морската Градина на криеница да играем. Добре е, че има по-старички дървета със широки дънери, та да се скривам успешно и аз :oops: Друга забава е "балона се надува, надува...". Да се сещате за други подобни, да разнообразим малко.

Здрави дечица, приятни разходки и весели игри!
Стискам палци за нови успешни бременности!
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 00:56:45 am от borovinka »
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #17 -: Юни 03, 2008, 07:26:28 am »
ами аз го прочетох като новина в нета, но снощи и тонев е писал в темата на бърди. поне в С.З. я има вече :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #18 -: Юни 03, 2008, 07:52:53 am »
Хубава седмица и от нас.
Хубава новина за превенара, аз ще мина да проверя имат ли го наистина, щото на сайта им нищо не пише. По-хубаво щеше да е в Марешки да го заредят, че продават с много по-ниски цени, ама каквото такова, за децата компромиси не правим.
Стефчо, адашката ти е 76 санта  :P стройна като майка си
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #19 -: Юни 03, 2008, 08:04:02 am »
Здраве и поводи за радост и усмивки през новата седмица!Милена,успех в битката ,дано всичко приключи във ваша полза,както е и редно.
Мешко,късмет в новата работа,като всяко ново начинание сигурно ще ти е трудно в началото,но с времето ще се справиш.

При мен нещата малко се нагнетиха,правя гнойни мастити,5антибиотика за 2м.,една операцийка,после алергична реакция от антибиотиците,която сега лекувам.Явно и имунната ми с-ма е в срив,защото съм все отпаднала и отново настинала.Затова и напоследък не се разписвам,но ви чета редовно.
Добре,че поне Ангел е добре,зъбчета все още нямаме ,но ръчичките са постоянно в устата му,започна да пълзи,но назад.