0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #100 -: Юни 06, 2008, 09:46:40 am »
Лейди, честита ти хубава новина! С Цилеста явно при всеки е различно, аз след конизацията също го пих, но нямам спомен да съм имала подобни оплаквания.
 
За варненската разходка - по случайност утре имаме път натам, ако нещо се организира, може и да успеем да вместим в графика една разходка.
« Последна редакция: Юни 06, 2008, 09:49:43 am от ani4ka »
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #101 -: Юни 06, 2008, 10:09:30 am »
Лейди, браво за добрата новина! Аз също съм пила Цилест, три месеца и нямах оплаквания. Дано с времето неприятнитв усещания преминат. Но защо наистина не го сменят? От всички противозачатъчни, които ми се наложи да изпия най-добре се чувствах от Логест.

z22 , моята щерка имаше препочитание да държи главата си все надясно. Получи леко изкривяване на главата, но с методите, които ти е описала Мари, както и да го слагаш продължително време (повече от месец например) в леглото, така че решатката да му е от обратната страна всичко се оправи. Мисля, че положението в леглото най-помогна при нас. Така я стимулирахме да се върти към светлината и към нас. От същата дясна страна и тя имаше подобно на подут лимфен възел на вратлето, точно над ключицата. Единият педиатър каза, че било лимфно възелче, само че необясни как така се е подуло и защо :x и няма страшно, другия - хематомче от скъсано мускулно влаканце при раждането - пак нямало страшно. Иди, че ги разбери.  :x Ако вашето подутичко расте, задължително да го види лекар, а и сега нека го види. Иди и за второ мнение ако можете.

nia72 , преди години ми обгаряха рабичка, но мисля, че беше с течен азот. Нямам оплаквания от последици и не боли нетърпимо, но май тази процедура е остаряла и вече не я прилагат. Признавам, че не съм наясно с въпросната манупулация.
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #102 -: Юни 06, 2008, 10:13:55 am »
Зори, на мои близки детето си държеше главичката на едната страна. Оказа се, че от положението, в което е било в корема се получава така и им предписаха физиотерапия. След 10 дни детето беше ОК. Също така в къщи правеха леки масажи и упражнения, които вече са ти казали момичетата! 
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #103 -: Юни 06, 2008, 10:18:44 am »
z22, ако искаш погледни тук какво пише за тортиколиса, който споменава Мармотче.
http://consult.speednetbg.net/narusheniq_na_hraneneto/html/oidoeeieen.html
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #104 -: Юни 06, 2008, 10:20:42 am »
Аз преди 2 дена ходих на обгаряне на раничка на шийката със Солкожин. Скоро такава болка не бях изпитвала.Като станах от стола имах чувството ,че не мога да стоя на краката си.А всички казваха,че не е болезнено.след 2 дена съм на контрола и да се види дали има нужда от още за мазане.искам да попитам някой третирал ли е раничка с обгаряне с лазер.казаха ми,че това бил най сигурния метод.
Лейди,чудесни новини.Повече да не се чуват такива диагнози.Кажи ми моляте при кой лекар ходи в София.Може и на лс ако не искаш тук.

Ния, доколкото знам, вече почти не използват този метод с "мазането".
На мен ми правиха тази манипулация с лазер преди няколко месеца, не е болезнено изобщо.
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #105 -: Юни 06, 2008, 10:37:42 am »
момичета ,благодаря за отговорите.Това за течния азот за пръв път го чувам.Няма да коментирам специалистите в нашия град.Ходих при трима лекари за 3 мнения.По време на лятната отпуска ще намеря време и ще посетя или д-р Дяволов или д-р Карагьозов.При първия съм раждала, а другия ме е оперирал.нямам доверие на тукашните и това е.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #106 -: Юни 06, 2008, 12:15:26 pm »
мноого ,много благодаря.На нас педатъра ни назначи физиотерапия и ходим.Иначе той спи в туристическа кошара и нямаме решетка.Обръщам го ,така че светлината да му е от другата страна,но на него хич и не му пука.Явно нещата ще станат постепенно и повече упоритост.
 Мерси още веднъж,златни сте!
<br />
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #107 -: Юни 06, 2008, 14:06:11 pm »
Държа да споделя какво се случи днес.Реших да се възползвам от тази кампания
http://www.aquafreshkids.bg/ и днес сутринта рано рано бяхме в кабинета на зъболекарката,чието име открих в таблицата.Далеч съм от мисълта,че отивам да изкяра паста и чашка,но това би било стимул детето да си отвори устата и да му се направи първия преглед.Говориме ние от 3-4 дена, как ще седне на стола, как ще й се преброят зъбите с едно огледало и т.н.Пристигайки пред кабинета ни посреща ужасна мръсотияпо пода.Помислих си,че вътре няма да е същата гледка както вън.Чакаме в чакалнята.От вътре се чуват неистови писъци от страна на пациент, и още по неистови от страна на лекар. :x Моето аха да се разреве.Идва нашия ред и влизаме.Вътре - неописуем хаос.Седна детето.Първо поиска книжката да отбележи прегледа.След това погледа още 1-2 м в устата и заключи - всичко е ок.Слезе детето и ме гледа в очите и шушне - а  къде ми е подаръка,аз не плаках.Въпросната д-р се направи,че не чува.Започна да роди в един шкаф, извади едно полусчупено огледало и го навря в ръцете й.Ето това ти е подаръка :x..Избягахме по най бързия начин от кабинета.От няколко часа се опитвам да се свържа с някой от Глаксо и да поискам обяснение.Все още удрям на камък,но няма да спра.Разбирасе телефонните ми разговори ще струват много повече от прословутите подаръци,но въпроса е принципен и Ели остана излъгана.Пиша хаотично,много съм ядосана.
« Последна редакция: Юни 06, 2008, 14:08:08 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #108 -: Юни 06, 2008, 14:16:24 pm »
Благодаря и аз за съветите за решетката, sia, ще отскоча до Джъмбо непременно. От оня ден се приспиваме на ръка  :x От както се изправи за пръв път....И изобщо до сега имаше голяма дисциплина със заспиването. Сега се изправя непрекъснато и пищи в истерия като я смъкна да заспива. Дано да отмине тая радост. Ако не ще си стои права до измаламощяване, ако ще и аз да не мигна, но на ръце - НЕ! Ей, тия хлапета да са здрави, но са много упорити.
Лейди, безкрайно се радвам пак да кажа, че си ОК!
Ния, права си да се ядосваш! Жалко, че се е разочаровала Ели! 
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #109 -: Юни 06, 2008, 16:03:08 pm »
От оня ден се приспиваме на ръка  :x От както се изправи за пръв път....И изобщо до сега имаше голяма дисциплина със заспиването. Сега се изправя непрекъснато и пищи в истерия като я смъкна да заспива. Дано да отмине тая радост. Ако не ще си стои права до измаламощяване, ако ще и аз да не мигна, но на ръце - НЕ! Ей, тия хлапета да са здрави, но са много упорити.

Мда много са упорити и хитри, още дето се вика от първата глътка въздух  :wink: :lol:
Мойто диване незнам какво има в д...о си, но не сяда за миг, пък за лягане ...
И аз така като тебе си казвах, ама то пак ме надхитри, като реши да се прави на акробат, излизайки падащо от кощарата. Преди набирането по решетките имаше неистов рев с давене и повръщане.
Успех, дано е само временно това с приспиването и ако можеш НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ, ДРЪЖ ДО КРАЙ. Освен ако няма екстремни ситуации, като при нас  :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #110 -: Юни 06, 2008, 17:19:46 pm »
Ния, много неприятно ми стана да прочета написаното от теб. Не живеем в бяла държава, това е. Ако наистина има начини да се оплачеш официално - направи го!

Нинче, това с изправянето го имаше е дно към едно и при нас. Тъй както си спи сама в креватчето от новородена и без проблеми симона - щом се научи да се изправя - няма лягане, заспиване и нормално спане. Но отмина. Сравнително бързо. А сега, явно от факта, че нашите във варна живеят в къща и тя по цял ден щъка и се уморява повече - вечер токова лесно й се доспива, че сама си отива пред леглото и иска да влиза в него :lol: пожелавам го на всеки - голям рахат е! :D
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #111 -: Юни 06, 2008, 17:50:39 pm »
nia72, аз съм правила горене на раничка преди около 10 год. Спомена ми е, че се усещаше малко неприятна миризма на изгорена плът, болеше лекичко подобно на болка при цикъл, след това имах течение доста време, което постепенно намаля и изчезна. Вече толкова години не съм имала повече проблеми. Ала мястото на обгореното явно се забелязва, защото са  ме питали по време на преглед за него. Преди 10 г. от МД ми отказаха горенето, защото не съм била раждала и трябвало само да се наблюдава. Аз го направих в частния кабинет на една лекарка. Повярвах и като ми каза, че според това което тя знае, няма никаква опасност и е по-добре да се премахне раничката, защото тя повишава риска от развитие на рак на шийката на матката.
А за отношението при прегледа какво да ти кажа - много ми напомня как продавачките в магазина се опитват да си спестят някоя чаша или нещо друго при промоция. Ама аз пък тогава нарочно се амбицирам и започвам да си искам подаръка, дори да е някаква абсолютна глупост. Само за да ги е яд. На твоя място и аз бих се оплакала. Това е първия преглед на детето при зъболекар и то какво ще запомни!?

Perde, ние смятаме да постоим поне 20-ина дена, ама вече не знам кога ще тръгнем, че днес както се прибирах към къщи, при това с малката в колата ми се повреди съединителя.

Lady, много се радвам, че резултата от биопсията е добър.


*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #112 -: Юни 06, 2008, 17:55:08 pm »
Габи,мерси за информацията.
А, за прословутия подарък понеделник продължавам да се разправям.Днес не постигнах успех.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #113 -: Юни 06, 2008, 18:25:07 pm »
nia72, аз съм правила горене на раничка преди около 10 год.  Вече толкова години не съм имала повече проблеми. Ала мястото на обгореното явно се забелязва, защото са  ме питали по време на преглед за него. Преди 10 г. от МД ми отказаха горенето, защото не съм била раждала и трябвало само да се наблюдава. Аз го направих в частния кабинет на една лекарка. Повярвах и като ми каза, че според това което тя знае, няма никаква опасност и е по-добре да се премахне раничката, защото тя повишава риска от развитие на рак на шийката на матката.


казват уж, че с новите технологии вече дори не би трябвало да има някакви видими белези.
а иначе и мен ме увериха, че нямало такова нещо да не се манипулира при нераждали жени.
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #114 -: Юни 06, 2008, 18:43:38 pm »
Ния, както се казва "всичко българско и родно - любя, тача и милея..."
Аз ако съм до дупка ще ги гоня - така де, не ми е до прословутият им подарък - въпросът е принципен!
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #115 -: Юни 06, 2008, 21:43:08 pm »
Лейди,много се радвам за хубавите новини!
Ния,много гадно, наистина :x.Децата трябва да имат добър спомен от посещението в зъболекарския кабинет.Нали това е идеята на инициативата.Така после по-лесно ще е следващото посещение.Детските стоматолози трябва да са много внимателни хора.Ако ли не какво ще се получи - бягащи от зъболекаря деца с развалени зъбки :(.Точно така постъпвах аз,защото тая гадна машинка.....ама много беше гадна,та сега си плащам заради това.Оф,и аз се ядосах на тази случка.