0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #80 -: Юни 05, 2008, 12:58:14 pm »
жълт ни е секрета ,но уж микробиологията е чиста-правена е март обаче,но и тогава секрета беше жълт и много гъст(сега не е така гъст вече).Той има примерно 1 ден секрет,после 2-3 дни няма и така.И на нас ни изписаха Тобрекс,ама да сме капели само като има секрет. 8OЕ то аз като отворя капките,те не могат вечно да седят.

Фоксче,на нас са ни били Infanrix в комбинация с Prevenar и тогава Жори беше много нервен 2 дни,много плака,но температура не е имал.Следващият месец направиха само Infanrix и този път нямахме проблем.Аз четох,че когато се прилага заедно Превенар и шествалентна ваксина,по-често има странични действия,като температура от 39 градуса примерно,отколкото ако са по отделно.
<br />
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #81 -: Юни 05, 2008, 13:05:09 pm »
Коки и аз ги давам наведнъж и на гладно.само че при нас бяха Ксизал.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #82 -: Юни 05, 2008, 13:45:59 pm »
Благодаря на всички, включили се за превенир-а. Че ще го слагаме е ясно, само да уточним кога, пък дано детето го понесе добре.
Зиртек и моето педи ни предложи за четвъртия пентаксим и ще се възползвам, че ми омръзна да го гледам гърчещо се детето.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #83 -: Юни 05, 2008, 14:34:16 pm »
Кой питаше за обърната все на една и съща страна главичка? Али беше така. Винаги фаворизираше дясната половинка, защото така и се беше заклещила в мен. Също едната половина тръгна по-напред и се виждаше асиметрията. Много бях разтревожена. Педиатърката каза всички занимания-звуци, гукане, светлина, песни, подаване на играчки да даваме от другата страна, за да свикне да върти главичката. Отделно я намествахме като я видим пак обърната. Отделно след баня правехме упражнението за вдигане на главата по корем и нарочно предизвикване на вниманието от по-слабата страна. И така го израстнахме.

Мармотка и другите с потливи деца: ако не ви е страх, събличайте. Потници в тънки презрамки, проветряване, само памук и непрекъснато бърсане и смяна. И на мен ми е трудно, ама се старая. Тази седмица ми е тъкмо на градуси. Защо трябва да става по-горещо, не знам.

Момичета, някой готви ли със сухо мляко? Какво и от къде го купувате? Гледам всички бебешки млека са все да не се варят?
Alexandra
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #84 -: Юни 05, 2008, 15:58:16 pm »
Благодаря за разбирането маменца, но засега такова получавам само тук. А Тони немога да оставя за повече от няколко часа. Не ме питайте защо, дълга и палава история е моето Тони, пък освен това е и до желание/кеф на евентуално грижещият.

За Цилеста - преди много години го пиех и имах неприятното усещане на подутост, главоболие или иначе казано изпитвах дискомфорт. Спрях ги, когато започна кървене два пъти за един цикъл.

За ваксините - първите две дози Пентаксим никакъв проблем. Трета доза нервност, безапетитие, но пък си беше още бебе и си лежеше/спеше. При реимунизацията обаче видгнахме лека Т, около 37.2-37.5, както и получи схващания и болки в крачето, където беше поставена ваксината, Панадола спаси положението. Първа доза Превенар същата история, като реимунизацията, но малко по леко го понесе дживотинчето, защото предвидливо дадох Панадол преди ваксинацията. Предстои ни втора тези дни, но за момента ще се въздърж още малко.

Ние сме на климатик нон стоп, даже и спим с включен такъв. Какво да се прави топъл е апартамента. Отворени врати/прозорци, както и вентилатори мисля е даже по опасно.
Миналата година се притеснявах много за дребосъчко и често го водях да го преглеждат, ей така дето се казва профилактично. Не се е разболявал, макар че от както се върнахме от Пловдив, все му свести нослето.

Сухо мляко за варене и да става за бебета, така и не намерих. В началото варях с вода, после добавях от неговото АМ, сега приготвям с прясно мляко за деца над 1 годинка обогатено с витамини и минерали  "Млечко" .
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #85 -: Юни 05, 2008, 18:00:21 pm »
благодаря Marie , Жори също е бил май заклещен на предпочитаната страна,защото това уше е леко свито.Ще пробваме вашите медоти.
<br />
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #86 -: Юни 05, 2008, 18:09:14 pm »
Малко късно да се включа за Превенара, но по-добре късно. Днес мъжът ми говори със Софарма и каза че до края на месеца ще я заредят и според него ще е на по-добра цена защото те са представители на фирмата която я произвежда.
Каза също че вече я има и в Хигия и е малко по-евтина от Стинг.
« Последна редакция: Юни 05, 2008, 18:25:14 pm от Cvetelina »
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #87 -: Юни 05, 2008, 18:22:27 pm »
Nina, аз съм виждала предпазители (или удължители, не знам как да ги нарека) в магазин Джъмбо в София. Но не съм сигурна дали могат да се закрепят на решетката. Според мен са за по-голямо дете, което спи в нормален креват и е нещо като предпазител против падане, който се закрепва на станичната табла.  Ама аз съм много скарана с такива технически проблеми, по-добре е някой, който по-разбира да ги погледне и да каже дали някой от моделите става за табла.

Перде, всеки минава през кризи от време на време. И аз като всички съм много тревожна откакто прочетох темата на Ема, често се сещам и за една колежка на погребението на чието двегодишно детенце бях преди три години. Абе въобще живот...А иначе се надявам на Тонито по-лесно да му изникнат зъбките този път. На Юлия преди 3-4 и се показа и 4-те кучешки почти наведнъж. Аз не усетих нищо, просто наспоследък често ги проверявам, защото ги чакахме. Около 5 месеца не бе изкарвала нови зъби. Около 15-ти юни отиваме на гости на свекървата, т.е. на малко на юг от Бургас. Ако искаш, ще ви се обадим за една разходка в морската.


*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #88 -: Юни 05, 2008, 18:57:56 pm »
Габи с удоволствие ще направим разходка с вас, но още не съм на 100 % дали ще ходя на ДРЗ на 14 юни, та ако си останем в Бургас на драго сърце. Пък може и като се връщате да се видим ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #89 -: Юни 05, 2008, 20:04:26 pm »
Благодаря на всички, които се включиха за Цилеста. Няма начин трябва да го пия и то в двойна доза , за да не ми дойде и да не се замърси мястото на изрязаното от ендометриална кръв.
Добрата новина е, че  от биопсията на изрязаната мръвка не се потвърди диагнозата от първоначалната биопсия - "карцином ин ситу", която си е първа степен на рак на маточната шийка, а само дисплазия ІІІ-та степен. Днес разбрах резултата, тъй че черпя всики по бира.

« Последна редакция: Юни 05, 2008, 20:06:46 pm от lady_11 »
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #90 -: Юни 05, 2008, 20:11:19 pm »
Здравейте мили мами! Ще ме извините за глупавия въпрос, но бих искала да попитам каква ваксина точно е Преванар-а. Бих била благодарна, ако някоя от вас ми пусне линк за повече инфо. На нас ни е още рано за ваксини, то личи и от лентичката ми, но бих искала да съм наясно предварително, защото много лекари не са запознати изобщо. Предварително Ви благодаря.
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #91 -: Юни 05, 2008, 20:12:06 pm »
браво, лейди, радвам се!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #92 -: Юни 05, 2008, 20:41:09 pm »
Здравейте мили мами! Ще ме извините за глупавия въпрос, но бих искала да попитам каква ваксина точно е Преванар-а. Бих била благодарна, ако някоя от вас ми пусне линк за повече инфо. На нас ни е още рано за ваксини, то личи и от лентичката ми, но бих искала да съм наясно предварително, защото много лекари не са запознати изобщо. Предварително Ви благодаря.

http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/downloads/pneumo.pdf
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #93 -: Юни 05, 2008, 20:58:21 pm »
Лейди, браво, добра новина
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #94 -: Юни 05, 2008, 21:17:26 pm »
Лейди, много се радвам за теб!

tini, ето листовката на ваксината http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf

Зори, и Дани беше със сплесната главица и предпочитание към дясна страна. Ние ходехме на рехабилитация + методите на Мари, но реално се оправи, когато почна да седи. Обаче ако има бучица на вратлето от обратната на предпочитаната страна, трябва да го види физиотерапевт. Наше много близко детенце беше така, оказа се тортиколис и се оправи с физиотерапия в клиниката на д-р Чавдаров.
« Последна редакция: Юни 05, 2008, 21:24:23 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #95 -: Юни 05, 2008, 21:17:34 pm »
Лейди, браво мила! Айде само хубави новини вече :lol:
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #96 -: Юни 05, 2008, 22:28:11 pm »
Браво Лейди, чудесна новина!

Нина, и на мен вчера ми се стори че видях нещо подобно в Джъмбо. Иди, разгледай, и ако не намериш, махай шкафчетата и сваляй матрака надолу.
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #97 -: Юни 05, 2008, 23:03:10 pm »
Лейди мерси за бирата, с най голямо удоволствие вдигам "Наздраве" за твое здраве. :D Радвам се за хубавата новина. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #98 -: Юни 05, 2008, 23:41:19 pm »
Аз преди 2 дена ходих на обгаряне на раничка на шийката със Солкожин. Скоро такава болка не бях изпитвала.Като станах от стола имах чувството ,че не мога да стоя на краката си.А всички казваха,че не е болезнено.след 2 дена съм на контрола и да се види дали има нужда от още за мазане.искам да попитам някой третирал ли е раничка с обгаряне с лазер.казаха ми,че това бил най сигурния метод.
Лейди,чудесни новини.Повече да не се чуват такива диагнози.Кажи ми моляте при кой лекар ходи в София.Може и на лс ако не искаш тук.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #99 -: Юни 06, 2008, 09:26:14 am »
Наздраве, Лейди! Много се радвам на добрата ти новина :D