0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #60 -: Юни 04, 2008, 23:42:10 pm »
Здрава и приятна седмица от нас, макар да сме вече по средата й.

Радвам се, че Боян е добре, а щом той е добре, значи и мама се чувства така.

Два пъти сме имали възпаление на оченце, помогнаха промивки с преварена вода/лайка и капки Тобрекс. Имаше съмнение за запушен слъзен канал, но аз масажи не съм правила и си се оправи само.

Маменца на Тони му предстоят избиването на кучишките зъби и вече ще припадна от изтощение. Освен безпричинното реване с часове през деня и нощта, отново сме и с лека степен засега на диария. Според Бърди диарията не се свързва със зъбки, но аз имам друго наблюдение. Като цяло Тони много мъчително вади зъби, защото избиват минимум по два наведнъж.
Другото което ме кара да не съм на себе си е трагедията на Ема, както и че почина частната педиатърка на Тони, която го наблюдаваше от новороден. Немога да се отърва от неприятното усещане на параноя и ужас от трагедии, което засилва пък физическото ми изтощение. Дали полудявам  или съм обсебена от многобройните си страхове незнам, но определено се притеснявам за което.

Спокойна вечер.Обичайте се и се усмихвайте.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #61 -: Юни 04, 2008, 23:53:53 pm »
Перденце, защо не опиташ някаква терапия, знам ли и аз каква...за отпускане. Дано поне на Тони да му излязат този път лесно зъбките.

Рових из търсачки, но не открих, много думи задавам, а и нямам време и помощ, моля. Има ли наставка за решетка на бебешко легло и универсални ли са, къде ги има. Кристина днес се научи да се изправя в креватчето, а аз все отлагах да търся такова чудо /ако има изобщо/, защото си мислех, че тя скоро няма да си стъпи на краката, понеже само седи или лази малко, мързи я да мръдне. Но тя ме изненада и сега ме е страх, че ще се прекатури, понеже ми се струва ниска решетката  :?
Изправя се 100 пъти днес и квичи от кеф, а аз трябва да взема мерки. И обиколник нямам на цялото креватче, само на решетката, понеже не се удря, но сега ще се наложи, че е паянтова и усещам как ще залитне и ще си изтряска главата.

Радвам се за здравите деца! И пожелавам да не се разболяват.

Поздрави!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #62 -: Юни 04, 2008, 23:59:22 pm »
куку!

обаждам се от Варна.
с кои дечица ще си играем в морската градина в близките дни? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #63 -: Юни 05, 2008, 07:08:15 am »
Перденце, защо не опиташ някаква терапия, знам ли и аз каква...за отпускане. Дано поне на Тони да му излязат този път лесно зъбките.

Рових из търсачки, но не открих, много думи задавам, а и нямам време и помощ, моля. Има ли наставка за решетка на бебешко легло и универсални ли са, къде ги има. Кристина днес се научи да се изправя в креватчето, а аз все отлагах да търся такова чудо /ако има изобщо/, защото си мислех, че тя скоро няма да си стъпи на краката, понеже само седи или лази малко, мързи я да мръдне. Но тя ме изненада и сега ме е страх, че ще се прекатури, понеже ми се струва ниска решетката  :?
Изправя се 100 пъти днес и квичи от кеф, а аз трябва да взема мерки. И обиколник нямам на цялото креватче, само на решетката, понеже не се удря, но сега ще се наложи, че е паянтова и усещам как ще залитне и ще си изтряска главата.

Радвам се за здравите деца! И пожелавам да не се разболяват.

Поздрави!


О, сватя, изпреварили сме ви с няколко дни - ние ставаме от 26 май. Нашето легло е дървено и накарах мъжа да махне чекмеджетата отдолу и да свали пода на леглото. Не е естетическа гледка, но е сигурно. Имам и обиколници от всички страни, даже баба му направи и нови връзки - през 20 см, но е такова дърпане на панделките.

Някой да е пил Цилест? Аз сега след конизацията /манипулацията не е страшна и не боли особено/ трябва да го пия. Е пия го вече 3 ден, но се чувствам адски зле. Щом оставих ключовете от колата в къщи, за да не направя някоя беля. Та ако ви напиша нещо несвързано, да не ми обръщате внимание.
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #64 -: Юни 05, 2008, 08:34:15 am »
коки, радвам се, че с Боян всичко е добре :lol:
Мешко, дано новата работа ти е на сърце и се чувстваш в свои води там!
Наде, мила, защо така беее... То и на мен ми се е случвало след няколко наведнъж дошли нещастия да изпадам в някакви параноични състояния, ама не е хубава таз работа.
Прегръщам ви с Тонито двамата :bighug:
Ееееех Джам, така ти завиждам, че вече си морска :lol:

Всички бебенца с проблеми да се оправят вече та да са спокойни всички!

 
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #65 -: Юни 05, 2008, 09:00:26 am »
ООООООООООО Джам хубава почивка ти желая и хапни малко трицонка /казано по варненски/ и за мен  :D
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #66 -: Юни 05, 2008, 09:19:55 am »
Обръщам се към майките, слагали превенар (преванар). Дара ми направи реакции след втория и третия пентаксим. Вчера говорих с педиатърът за превенар и тя каза, че е много добра, но до сега не е слагала и се притеснява при нашата реакция на пентаксима, да не направи проблем при превенара. Предложи ми да мислим по въпроса след третия хепатит, който е след около месец (закъсняхме с ваксинациите заради болести на баткото - педиатърът отказва да ни ваксинира ако той е болен). Та въпросът ми е - има ли странични ефекти след превенара? Ще съм благодарна и ако ми отговори някой, чието дете прави реакции след пентаксим. Благодаря предварително.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #67 -: Юни 05, 2008, 09:52:10 am »
Лейди, аз като пиех Цилест бях така. Първите 10 дена - виене на свят, гадене,главоболие.После отминаха и си го пиех без проблеми.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #68 -: Юни 05, 2008, 09:57:37 am »
Фоксче, за реакциите след пентаксим - веднъж 38.3', при реваксинацията 37.4' и много жален плач с трудно заспиване.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #69 -: Юни 05, 2008, 10:03:01 am »
куку!

обаждам се от Варна.
с кои дечица ще си играем в морската градина в близките дни? :)

Охо! От мене имате две дружелюбни госпожици :D
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #70 -: Юни 05, 2008, 10:21:14 am »
куку!

обаждам се от Варна.
с кои дечица ще си играем в морската градина в близките дни? :)

с радост бихме се включили :) ако искаш - пиши на лични кога се разхождате. само дето някакъв дъжд са планирали синоптиците, но пък иначе дават високи температури...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #71 -: Юни 05, 2008, 10:21:59 am »
Лейди, благодаря много за идеята. Ако не се снабдя с някакви джаджи и ние ще махнем дъното.
За Цилест, незнам какво ме беше прихванало преди години, но ползвах Цилест - ошашавих се и отслабнах много. Пих ги един месец ли, два ли и ги спрях. Това е единствения път, в който пих такова нещо и се зарекох, че освен по медицински показания, никога няма да близна противозачатъчни.
Радвам се, че всичко е минало добре при теб и че процедурата е зад гърба ти. На мен тепърва ми предстоят разни.

Поздрави на Вики!
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #72 -: Юни 05, 2008, 10:30:36 am »
Някой да е пил Цилест? Аз сега след конизацията /манипулацията не е страшна и не боли особено/ трябва да го пия. Е пия го вече 3 ден, но се чувствам адски зле.

Лейди,
явно е индивидуално. Аз не съм го пила, но имам приятелка, която вече няколко години си го пие и няма проблеми. Дали докторът ти не би могъл да го смени с някой аналог?

:DТя жената си представяше,че ще гледа детето май,пък почти не го вижда,но аз пък искам аз да си го гледам и такива ми ти работи.


Зори,
и при нас е същата ситуация. И моята свеки все се настройваше, че ще ми помага, но още в началото  леко се разочарова, че аз сама си гледам детето. И аз като теб много се разбирам с нея, но ако не живеем под един покрив.

Коки,
дано нямате повече проблеми с Боян.

Перденце, :bighug:
Мармотке, :bighug:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #73 -: Юни 05, 2008, 10:38:01 am »
Има ли някой ползвал зиртек?
Изписаха го на Боян по 4 капки дневно, но не казаха, а аз съм забравила да питам, как да го давам. Преди храна, след храна, четири пъти по една капка, четири капки на веднъж, в млякото, с лъжичка, направо в устата...Идеи? Не ми отговарят по телефона, иначе щях да питам  :?

Хм, и моята свекърва е от разочарованите че сама си гледам детето. Те вместо да се радват...

П.П. Какво ми става, не знам. Вече за трети път публикувам преди да съм си довършила пост-а  :oops:

« Последна редакция: Юни 05, 2008, 10:41:13 am от коки »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #74 -: Юни 05, 2008, 10:56:08 am »
Нина, ние, тоест Сами ги прави тези упажнения от 2седмици и аз съм в паника да не се превърти някък си. Сега даже си обкаля из леглото като се държи за решетките.
Лейди, хубаво, че манипулацията е зад гърба ти вече!
Фоксче, ние слагахме 3те дози Преванар, не сме имали никакви реакций, много добре го понесоха малките.

Имам питанка- мами, кое е по-малкото зло: климатика, или вентилаторите които са на тавана като полюлей(уфф, ма го обясних и аз :lol:)?
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #75 -: Юни 05, 2008, 11:14:25 am »
Коки,
а листовката какво казва по въпроса?

Джам,
много се радвам, че ще се разхождате из Морската.

И ние ходихме до Варна миналия петък да водим Миша на офталмолог и успяхме да се разходим в морската. Аз, като една бивша варненка, толкова съм си мечтала да си разхождам детето в любимия ми парк и тайничко съм завиждала на майките с колички, които съм срещала там. И най-после успях да задоволя мерака си. :D
Видях се и с 2 много добри приятелки. Не знам коя ми е най-добрата от тях. :wink:
Затова в петък бях много доволна. При следващото ходене, надявам се, пак да е хубаво времето, ще отразим отново една Морска градина.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #76 -: Юни 05, 2008, 11:19:23 am »
Приятно сутрешни разходки и лежерни дъждовни следобеди на всички почиващи!

sami, на моето Дани му течаха сълзички от едното оченце, когато беше болен от вирус. Димана кара същото нещо, но просто на Дани очите са му слабо място и изби там. Мина с промивки с марличка с лайка, капки по лекарско предписание и с оздравяването от вируса. Не е нормално, може да има много причини, най-добре идете на лекар. На тази възраст не вярвам да са слъзни каналчета.

z22, чисти секретчето често и прави масажче на 2-3ч, например преди или след хранене, в основата на носа, точно до вътрешното ъгълче на оченцето. Обаче ако секретът не е бял, а жълт или зеленикав, може и да не е само слъзно каналче, затова се консултирай с док и най-добре пуснете микробиология. Наистина тук препоръчват да се изчака до годинката сами да се оправят каналчетата. Като оперираха Дани в детската очна клиника, имаше много едногодишни дечица, които идваха за манипулация за отпушване на каналчета.

meche, аз климатиците ги включвам и изнасям челядта от стаята. Като се разхлади, връщам ги в хладната стая и включвам в другата. И така си сновем между детската и дневната, иначе ме е страх да стоят в стаята, докато работи климатик.

Да споделя за миенето на зъбките какво научих - хубаво е когато се появят всички зъбки, около 2г, да се мине на флуорна паста, макар че детето още не може да изплюва. Ползва се детска паста, около 1 грахово зрънце, така се заздравяват и предпазват поникналите зъбки, а дори да глътне мъничко паста, флуорът е толкова малко, че не само не вреди, ами и има положителен ефект върху зародишите на постоянните зъби. Иначе Дани иска винаги сам да си мие зъбите, затова първо мия аз, после му давам още поне 5 мин да се мие сам, като си иска и паста, ама аз му слагам от безфлуорната за самостоятелните опити. Знам, че темата за флуора е противоречива, така че всеки си решава сам, разбира се. Източникът ми е д-р Николета Маркова от дентална клиника Медстом, много приятно ме впечатли, много е начетена и има чудесен подход към децата. Чакахме 2 месеца да ни излезе часа, но си струваше. Лошото е само, че все пак на Дани му предстои операция и на подезичната юздичка след 6м до 1г.

Перденце, ако можете да си го позволите, остави Тони с тате за 1/2 ден през уикенда и си почини, ама не да си почиваш, като чистиш например  :wink: Всеки има черногледи периоди, особено като си преуморен. Това не е глезотия, имаш нужда от малко въздух. Иначе Ема и на мен не ми излиза от ума, не знам какво се казва в такива случаи, всичко ми звучи повърхностно и неуместно...
« Последна редакция: Юни 05, 2008, 11:24:54 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #77 -: Юни 05, 2008, 11:53:38 am »
Фоксче,
Валери беше изключително нервен и тресящ се след втория пентаксим. Затова два дена преди да му сложат третата доза и два дена след това давах зиртек. И нямаше отклонения. Преди месец сложихме и превенар. Не съм давала зиртек, но нямам никакви оплаквания от понасянето. Единствено убоденото място остана зачервено и леко втвърдено около седмица.

Коки, зиртек съм давала доста пъти. Ако е изписан на два приема - то сутрин преди ядене трябва да се дава и поне 1/2 час след това да се яде. Вечер - пак на гладно преди хранене. 2 пъти по 4 капки. Аз го давам отделно в малка лъжичка и след това давам да пие вода.

Ние се готвим да ходим до Турция за 5 дни с чартър. Да видим как ще му понесе на Валери полета и странстването 8) Ако всичко е ОК и сме живи и здрави през септември се засилваме до Китай :wink:

Темата на Ема ....направо не знам как да спра да мисля за това откакто съм го прочела. Изключително голяма трагедия...

Перде, имаш нужда от поне 1/2 ден без детенце, във ваната, а не с прахосмукачката и с чаша вино или бира вместо с разтворени витамини. Задължителна част от коктейла е силна и много приятна за теб музика :wink:


*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #78 -: Юни 05, 2008, 12:22:15 pm »
Перденце, аз бях така в началото за кратко.ревях без причина, исках повече контакти,всички отиваха на работа и аз нямаше с кой да изляза - имам предвид стари приятелки.целия ми ден минаваше около млякото, памперсите ,пране и т.н.аз имам късмет че и моите родители и свекърите не правят волни изпълнения.искат инструкции и стриктно ги изпълняват.Не е ли възможно да оставиш Тони за 5-6 дена и да отидеш на почивка???пък и той вече не е бебе, все пак е по голям.Ти до кога ще издържиш на това темпо сама?
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмична тема с хубави новини 02.06.-08.06.2008г.
« Отговор #79 -: Юни 05, 2008, 12:47:58 pm »
Милена, в листовката не пише. Щях ли иначе да питам  :wink:

Виа, благодаря ти. Така ще го дам. На него са му изписани само четири капки. Ще ги давам на един път.