0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дуфастон
« -: Май 05, 2008, 17:12:54 pm »
Въпроса ми се отнася към момичетата приемали този препарат.
След раждането ходих на профилактичен преглед. Лекарката ми изписа Дуфастон за регулиране на цикъла (имам леко зацапване дни преди да  ми дойде) и за профилактика на ендометриозата.
Интересува ме при вас дали имаше ефект лечението и колко време го приемахте? А напълняхте ли? Притеснява ме, че го пия едва от 3 дни, а имам зверски апетит.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #1 -: Май 05, 2008, 17:36:22 pm »
Пробвай следващия месец с утрогестан
Аз не съм имала този проблем, никой не ми е казвал че е за профилактика на ендометриоза (което не значи, че не е). И е много вероятно ако дуфастонът служи за такава профилактика и утрогестанът да има тези свойства.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Дуфастон
« Отговор #2 -: Май 05, 2008, 17:48:27 pm »
Много съм доволна от "Дуфастон"! Беше по лекарско предписание, за задържани фоликули. "Страничните ефекти" от него - изчисти ми кожата, помогна ми да не задържам течности седмица преди МЦ, въобще - отстрани всички ПМС-симптоми, вкл и вълчи глад. Та, за това ми е странно, че ти причинява повишен апетит. Но нали хормоналните медикаменти
действат различно на всеки. Ако не ти влияе добре, може би гинекологът ти може да измисли някаква алтернатива?   
Re: Дуфастон
« Отговор #3 -: Май 05, 2008, 18:48:07 pm »
  Искам да попитам може ли дуфастон да се приема без лекарско предписание след ову ?
*
Re: Дуфастон
« Отговор #4 -: Май 05, 2008, 19:47:57 pm »
  Искам да попитам може ли дуфастон да се приема без лекарско предписание след ову ?

Все пак е лекарство, мисля, че по-добре първо се посъветвай с лекар да ти каже и необходимата доза. Аз лично не бих приемала лекарства без да са назначени от лекар, пък дори и да се продават без рецепта.
 
*
Re: Дуфастон
« Отговор #5 -: Май 05, 2008, 19:49:12 pm »
Пък и е хормонален препарат, може би трябва да видиш пак как са хормоните.
 
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #6 -: Май 05, 2008, 19:54:18 pm »
В случая най-вероятно става дума за липса на овулация, а не след овулация.
При мен беше така - когато няма овулация с Дуфастон се предизвиква. Влияе на лигавицата...
Ако лигавицата си се развива нормално след овулация и искаш да го пиеш, за да предпазиш една евентуална бременност... предполагам, че няма да има особен проблем. Ако обаче няма бременност и не го спреш може да се получи отново зацапване, защото лигавицата е станала по-дебела, сочна... или нещо такова.
Съжалявам, не намирам точните думи, но на мен така ми го обясняваха и при мен така се получаваше.
Ако смяташ, че знаеш добре как реагира организмът ти в различните ситуации... не пречи да опиташ. Аз поне го превех (ама аз съм си особена порода луда).
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Дуфастон
« Отговор #7 -: Май 05, 2008, 20:10:35 pm »
 След кюретажа нямах ову , а април месец пих Регулон.  МЦ ми дойде на 02.05. Пия Бромокриптин по половин таблетка вечер и от 3 до 7 ден - по половин таблетка Клостилбегит. Док. не ме вика на фоликулометрия , а  просто каза ако този месец не стане да отида отново през юни месец. Това ни е първия месец опити. С Клостилбегита сигурно ли е , че ще се появи овулация?Мислех си дали ще е добре да пия дуфастон , за да запазя бременността , ако евентуално я има :ask: Когато съм изследвала прогестерон , той е бил нисък...
 Тамара , а ти по каква схема пи Дуфастона за предизвикване на ову?
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #8 -: Май 05, 2008, 21:32:32 pm »
Не че съм особено компетентна, ама... с по половин хапче КБ не е сигурно че ще появи овулация. По принцип схемата е по една таблетка. Така че ако няма овулация не се панирай. Лошото е че може да ти докара само кисти без да има овулация ако дозата на КБ е ниска. (При мен се оказа че и едно хапче е малко и последният път бах 5-9 ден по две КБ)
Иначе за Дуфастона... аз бих го пила. По принцип ако е имало овулация, или ако го пия след евентуална овулация е 2*1 таблетка 17-25 ден. Аз го пиех по 10 дена. Ако е имало овулация пази бремеността. Ако не - лигавицата се развива така все едно си е имало овулация и е много вероятно ако няма бременност до 2-3 дни да ти дойде МЦ.
Когато не си пила дуфастон (или утрогестан) и не ти доде до 30-35 ден и тестът е отрицателен тогава за да предизвика МЦ се пият 10 хапчета (сутрин, обед вечер по едно) и ти идва след... (ох вече забравих, някъде бях писала, ама нещо от порядъка на 10 дни, та не се панирай)
Тамара , а ти по каква схема пи Дуфастона за предизвикване на ову?
Сигурно това е грешка, ама ако не е - Дуфастонът НЕ предизвиква овулация. Клостилбегитът я предизвиква.
Лошото е, че дори и КБ не я предизвиква. КБ отговаря фоликулите да узреят достатъчно, за да могат да се пукнат. Ако не се пукат, лекарите ги пукат с Прегнил. И тук пак има 1000 ако
1. ако не са достатъчно узрели не могат да се спукат и се абсорбират. Ако ходиш на преглед веднъж на месец това може да не се види
2. ако не са достатъчно узрели обаче могат и да изглежда като хипер стимулация, кисти...
3. за да узреят трябва да се вдигне дозата на КБ
4. ако има хиперстимулация... май трябва да се спре КБ - не знам
5. ако не се пукат и с големи дози прегнил, може да е защото не са доузрели
6. може яйчниците да са с дебела обвивка
7. ако решиш да следиш овулацията мерейки температури дуфастонът вдига температурата и я поддържа висока докато го пиеш
И това май са само част от акотата. Затова казах ако имаш 10-15 следени цикъла вече можеш да познаеш какво е станало. Затова е по-добре да се довериш на лекаря. На него през главата са му минали сигурно хиляди такива. А аз съм само една и си познавам моят организъм. А и без това всеки път преди да пиеш КБ трябва да те погледне да няма задържан фоликул по-голям от 20мм. Ако има не можеш да пиеш КБ.
Аха и бромкриптина май съм го пила преди 10 години, ама не си спомням за какво е. Така че и него не трябва да го пренебрегваш...

fatalwoman
ако съм ти отговорила на въпроса - ок, ако не съм те разбрала питай пак
аз за съжаление мога да ти кажа само как беше при нас
не и как е при теб (ама ти това си го знаеш, нали)
« Последна редакция: Май 05, 2008, 21:34:15 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Дуфастон
« Отговор #9 -: Май 05, 2008, 22:00:52 pm »
Аз го пих да предизвикване на цикъл след неспукан фоликул.На втория ден от приема му имах страшен апетит-от сутринта та до вечерта.Качих три килограма, а го пих пет дни 3 х 2. Янво при всеки е индивидуално, но с утрогестана нямам такъв проблем.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #10 -: Май 05, 2008, 22:15:50 pm »
Лекарката ми изписа Дуфастон за регулиране на цикълаи за профилактика на ендометриозата.
Хайде ако някой знае да обясни за ендометриозата
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Дуфастон
« Отговор #11 -: Май 06, 2008, 00:48:28 am »
При мен беше така - когато няма овулация с Дуфастон се предизвиква. Влияе на лигавицата...
Ето  затова те попитах за дуфастона , но явно си имала предвид клостилбегита.
 Незнам защо ми е изписал по половин хапче Клостилбегит , явно защото не знае как ще реагиат яйчниците , незнам. Бромокриптина е за регулиране нивата на пролактина. На мен обаче не са ми изследвали хормоните , така че мога да гадая защо ми е изписан.
 Много ти благодаря за отговора. Много ми беше полезен. Мисля , че ще пробвам с дуфастона.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #12 -: Май 06, 2008, 09:06:31 am »
Ето какво намерих http://www.bda.bg/bdias/1977d.pdf
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Дуфастон
« Отговор #13 -: Май 06, 2008, 13:16:11 pm »
здравейте, момичета! искам и аз да задам едно въпросче. на мен ми е изписан дуфастона от 11 ден да 25 ден.ще имам ли овулация през това време или не?
07.10.2009
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #14 -: Май 06, 2008, 14:30:36 pm »
При мен беше така - когато няма овулация с Дуфастон се предизвиква. Влияе на лигавицата...
Ето  затова те попитах за дуфастона , но явно си имала предвид клостилбегита.
 
Абе баш дуфастон съм си имала предвид, ама с него се предизвиква МЦ, а не овулация :)
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Дуфастон
« Отговор #15 -: Май 08, 2008, 22:55:41 pm »
При мен беше така - когато няма овулация с Дуфастон се предизвиква. Влияе на лигавицата...
Ето  затова те попитах за дуфастона , но явно си имала предвид клостилбегита.
 
Абе баш дуфастон съм си имала предвид, ама с него се предизвиква МЦ, а не овулация :)
МЦ , ама ако няма бременност , нали?! Ето от тази гледна точка ми хрумна да го пия. :wink:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #16 -: Май 09, 2008, 12:57:25 pm »
Да, ако има бременност я пази.
Ако не мериш температури няма нищо лошо да го пиеш май.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #17 -: Май 12, 2008, 11:48:18 am »
Моми4ета,а ако има бременност и се спре  дуфастона,ще ми дойде ли ?Тъй като го спрях след отриц.тест,но все още се надявам???
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

Re: Дуфастон
« Отговор #18 -: Май 12, 2008, 11:55:07 am »
Ако има бременност и всичко е нормално, няма да ти дойде, въпреки че си спряла дуфастон. Но ако нивата на прогестерона ти са ниски, липсата на допълнителен прием на прогестеронов препарат (в случая дуфастон) може да допринесе за ранен аборт.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Дуфастон
« Отговор #19 -: Май 12, 2008, 16:45:04 pm »
помагайте със съвет-пия Дуфастон -д-р Владимиров ми го изписа за  10 дни /2*1/ -днес ми е 9 ти ден -а ми прокърви-абе точно като мензис  все едно е първи ден -и кръст и корема ме наболяват -така ми е при цикъл-какво ли е това сега - какво може да означава ?
по прнцип цикъла ми е нередовен и  на около 40 дни-и ако не  беше  дуфастона точно около тези дни трябваше да  ми дойде,но сега  с дуфастона -направо с е шашкам ?