0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дуфастон
« Отговор #80 -: Май 01, 2009, 15:39:26 pm »
Момичета,всъщтност бихте ли ми казали,подтиска ли Дуфастона ову.или не,по схемата която аз го пия.От 16ден-10 дни по две хапчета,че не ми стана много ясно.
http:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Дуфастон
« Отговор #81 -: Май 01, 2009, 16:02:46 pm »
Момичета,всъщтност бихте ли ми казали,подтиска ли Дуфастона ову.или не,по схемата която аз го пия.От 16ден-10 дни по две хапчета,че не ми стана много ясно.
ако овулацията е минала няма проблем, ако не мисля, че я подтиска.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Дуфастон
« Отговор #82 -: Май 01, 2009, 16:05:00 pm »
Момичета,всъщтност бихте ли ми казали,подтиска ли Дуфастона ову.или не,по схемата която аз го пия.От 16ден-10 дни по две хапчета,че не ми стана много ясно.

ако се пие преди овулация, да. щом ти е изписан от 16-я ден, значи док. ти е сметнал, че е след нея. но за по-сигурно трябваше да ти направят фоликулометрия, за да видят кога ти е овулацията, да не би да е след 16-я ден
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Дуфастон
« Отговор #83 -: Май 01, 2009, 22:48:55 pm »
Вчера ми изписаха и на мен Дуфастон.Доки установи,че ми е тънка маточната лигавица.
схемата е следната:от 14 до 24 ден на МЦ по 1 на ден.
Всъщност бях на преглед по друг проблем и измежду другото лъсна и това.
Тъй като ми предстои изследване на прогестерона-схемата се сменя в месеца на изследването:от 20 до 25 ден на МЦ 2Х1 на ден.После пак първия вариант.
Това което ми се видя странно е ,че половината лигавица е тънка а другата половина е дебела ама точно 50/50.Тънката част е 7мм а останалата била добре.Така се бях шашнала,че забравих да питам колко аджеба трябва да е нормалната дебелина на лигавицата.След приема на Дуфастон предполагам ще се удебели тънката част,а дебелата няма ли да стане доста по-дебела? Извинете за глупавия въпрос ама доста се пообърках.



Re: Дуфастон
« Отговор #84 -: Май 04, 2009, 11:40:27 am »
Благодаря ви,мисля че сега ми стана ясно,но ову.не сьм я следила доста време,но ще взема да вида как ще е сега като пия Дуфастона.Утре сутрин започвам с термомет. :wink:
http:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дуфастон
« Отговор #85 -: Май 04, 2009, 21:48:41 pm »
Благодаря ви,мисля че сега ми стана ясно,но ову.не сьм я следила доста време,но ще взема да вида как ще е сега като пия Дуфастона.Утре сутрин започвам с термомет. :wink:
Малко по-сигурен вариант е да ходиш 2-3 цикъла на фоликулометрия при специалист.

*

    меа

Re: Дуфастон
« Отговор #86 -: Май 05, 2009, 23:50:32 pm »
 :? имам зацапване вече цяла година 10 дни преди цикълът да ми дойде ходих на гинеколог и ми изписаха дуфастон на 14 тия ден по 2 хапчета за 10 дни , но ме е страх да го пия КАЖЕТЕ МИ МОЛЯ ВИ КАКВИ СА СТРАНИЧНИТЕ МУ ЕФЕКТИ  ??? чувствам се наистина ужасно !  :balk_145:
Re: Дуфастон
« Отговор #87 -: Май 06, 2009, 00:29:48 am »
аз го пия от 15-25 по 2 на ден за цикъла.освен че се надебелява от него може да ти стане лошо понякога ама на мен не ми се е случвало.по принцип се пие и за задържане,а и за много други неща така че не се притесняваи според мен доки правилно ти го е исписал.успех :)
Re: Дуфастон
« Отговор #88 -: Май 07, 2009, 12:22:32 pm »

Малко по-сигурен вариант е да ходиш 2-3 цикъла на фоликулометрия при специалист.
[/quote]
Да зная,но тези дни изобщо не можах да си обърна внимание!
:? имам зацапване вече цяла година 10 дни преди цикълът да ми дойде ходих на гинеколог и ми изписаха дуфастон на 14 тия ден по 2 хапчета за 10 дни , но ме е страх да го пия КАЖЕТЕ МИ МОЛЯ ВИ КАКВИ СА СТРАНИЧНИТЕ МУ ЕФЕКТИ  ??? чувствам се наистина ужасно !  :balk_145:
Спокойно,не е толкова страшно,като изключим че може да качиш няколко килограма от него(аз качих два :()и подуване и болки в гърдите,който може да ги имаш и без приема на Дуфастона.Това са при мен страничните му действия.
http:
Re: Дуфастон
« Отговор #89 -: Май 11, 2009, 01:47:46 am »
съгласна съм с anjela80 :wink: :wink:
страничните му действия при мен сякаш почти ги няма, освен това, че хапвам повечко :oops:но целта оправдава средствата, а при мен целта е бебе :D
дуфастона си е просто прогестеронов препарат, който спомага за удебеляване на лигавицата и регулира цикълка или спомага за имплантиране на оплодената яйцеклетка. предполагам, че има и др предназначения, с които не съм запозната. но като цяло е чудесно, че има прогестерон на хапчета, като него.
аз съм без овулация и съответно втората половина на цикъла прогестерона ми е мн нисък. без нищо да пия ми идва на 2 месеца веднъж. а с него си е ок :D
успех на всички, пиещи дуфастон :D