0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дуфастон
« Отговор #20 -: Май 12, 2008, 17:18:01 pm »
помагайте със съвет-пия Дуфастон -д-р Владимиров ми го изписа за  10 дни /2*1/ -днес ми е 9 ти ден -а ми прокърви-абе точно като мензис  все едно е първи ден -и кръст и корема ме наболяват -така ми е при цикъл-какво ли е това сега - какво може да означава ?
по прнцип цикъла ми е нередовен и  на около 40 дни-и ако не  беше  дуфастона точно около тези дни трябваше да  ми дойде,но сега  с дуфастона -направо с е шашкам ?
9 ден от приема на дуфастон след овулация ли е? поради какви причини ти го изписа док?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Дуфастон
« Отговор #21 -: Май 12, 2008, 18:25:57 pm »
в интрес на истината  миналия месец ходих на фоликулометрия-така и не разбрах от обяснението  на  д-ра  имало ли е ову или не.Бях на прегледи на 17,04-24,04 -01,05 .
На  17  беше малък  фоликула.На 24 ,04 -17 ден от  цикъла -19 мм фоликул  и на последния преглед на 01,05 така и не разбрах много ясно -каза че има останало образувание ,но може да е от  жълтото тяло -аз много не разбирам...,но че лигавицата се е променила/ ову тестовете   не отчетоха да има  овулация ,но той каза ад  не им вярвам -нито на базалната темп
/. Каза след десетина дни да направя все пак тест за бременост-вчера  е отрицателен.
И  ми предписа  Дуфастон -да  го пия  10 дни /започвайки след ден два от прегледа / -после за преглед и дори ми предписа Клостил/имам лапаро и проходими тръби/.
НО сега на 9 тия  ден от приема на дуфастона прокъви-като мензис си е -а нали трябваше като спра  дуфастона след няколко дни да  ми дойде :? -утре  не мога да пътувам за да отива на преглед  -чак в сряда -дотогава  ще изперкам от притеснение
« Последна редакция: Май 12, 2008, 18:27:50 pm от nimika »


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Дуфастон
« Отговор #22 -: Май 12, 2008, 18:29:00 pm »
вчера  бях на празненство -пийнах чаша вино и потанцувах-това не би могло да повлияе.


*
Re: Дуфастон
« Отговор #23 -: Май 12, 2008, 23:04:50 pm »
вчера  бях на празненство -пийнах чаша вино и потанцувах-това не би могло да повлияе.
Съмнявам се да е от виното или танците. Нимика то това си е мензис. Ако няма бременост с дуфастон или без него ще ти дойде.Не е задължитилно да спреш лекарството и тогава да ти дойде.Идва си и с него. Късмет!
« Последна редакция: Май 12, 2008, 23:06:36 pm от tanj74 »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Дуфастон
« Отговор #24 -: Май 13, 2008, 07:49:45 am »
tanj74 -благодаря за отговора -аз бях разбрала че като спра  дуфостона ,ще ми дойде след няколко дни-така поне ми обясни и д-ра.Но щом е нормално ок-аз се шашнах да не става  нещо нередно.


Re: Дуфастон
« Отговор #25 -: Май 13, 2008, 13:06:29 pm »
Няма нищо страшно. И на мен така ми дойде докато още пиех Дуфастона. А между другото забелязах, понеже го пия вече два месеца, че наистина ми повлия на килограмите-качих 3 кг и имам повече апетит.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Дуфастон
« Отговор #26 -: Май 13, 2008, 19:34:21 pm »
звъннах на д-ра-каза  да го спра щом ми е дошло-то тел не можа да прецени кога да отида  за преглед-но аз реших -на 3 ден все  пак най добре
mimyss- и аз преди като съм пила ми се стори че дебелея-ама последните месеци бях на Марвелон и ефекта пак е същия :?


Re: Дуфастон
« Отговор #27 -: Май 21, 2008, 13:24:24 pm »
здравейте, пия дуфастон след овулация за задържане на евентуална бременност. сега имам два дни закъснение и се чудя дали не е от дуфастона? Случвало ли ви се е на вас?
Благодаря предварително за отговорите.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #28 -: Май 21, 2008, 15:17:05 pm »
А лекарят като ти каза да пиеш дуфастон, каза ли ти да се чудиш? Напишкай един тест и ще видиш.
А иначе да - ако не си спряла дуфастона е напълно възможно от него да е закъснението.
Обикновено го изписват за 10 дни за да не се получават такива закъснения. Но ако твоят доктор е имал други съображения не го спирай - няма да ти навреди.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Дуфастон
« Отговор #29 -: Май 22, 2008, 18:43:03 pm »
  Зная че дуфастона  повишава БТ. С колко?
 А повишава ли ТТ? Моята е 37,2. Нормално ли е това?
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #30 -: Май 22, 2008, 19:11:46 pm »
да до 37,2 може да е повишение от Дуфастона. Поне при мен беше точно 37,2.
Но от дфастона не може да те боли гърло, мускули и другите симптоми на грип. Аз не се чувствах отпаднала - ако не беше термометъра нямаше и да знам, че е над 37.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Дуфастон
« Отговор #31 -: Май 23, 2008, 10:54:47 am »
 Да. И аз нямам други симптоми , които да ме навеждат на мисълта за болест. Ако не ми " пресъхваха" очите и мигам по - често , нямаше да се усъмня , че имам повишена температура.
 Благодаря ти!
Re: Дуфастон
« Отговор #32 -: Май 23, 2008, 11:56:24 am »
искам да попитам кога точно трябва да пия дуфастон,защото не ми е ясно.след като ми дойде да започна да броя 15 ден,както ми е предписал доктора или ..........незнам моля ви кажете.доктора ми го е изписал от 15 до 24 ден на цикъла.това означава че като ми дойде трябва да започна да броя дните нали.помогнете ми моля ви
« Последна редакция: Май 23, 2008, 12:01:46 pm от galkata3 »
Re: Дуфастон
« Отговор #33 -: Май 23, 2008, 13:01:51 pm »
да, точно това означава - първият ден, когато ти дойде, е първи на цикъла и от него броиш 15, тогава почваш дуфастона.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #34 -: Юни 03, 2008, 13:13:24 pm »
Искам да питам тъй като ми е изписан Дуфастон 10 дни 2 х 1 за предизвикване на цикъла трябва ли да го спра ако ми дойде през този период или да си го пия 10 дни?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Дуфастон
« Отговор #35 -: Юни 03, 2008, 17:37:58 pm »
topi- ако ти  дойде докато го пиеш ,все пак най добре е   да се консултираш  с лекаря си
по нагоре в темата  мисля че съм писала-при мен така се получи  дойде  на 9 тия ден от приема му-д-ра каза да  го спра ,щом ми е дошло.аз бях с епритеснила че се получи така ,но няма нищо .Не се притеснявай предварително дали ще ти дойде  или не докато го пиеш- ако ти е предписан от специалист ,значи няма проблем  и ще се консултираш  с него  тогава


Re: Дуфастон
« Отговор #36 -: Юни 10, 2008, 15:08:29 pm »
Момичета имам един въпрос относно приема на Дуфастон:поради нередовен цикъл всеки месец го пия пет дни 2x1 така беше и този месец обаче от вчера вече не пия и чакам цикъл но от следобяда се появи само леко кафениково зацапване което продължава и днес до момента без промяна.Та незнам сега какво се случва,кога ще се появи истинската менструация,дайте съвет.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #37 -: Юни 10, 2008, 20:09:10 pm »
Най-вероятно до два три дни ще се появи.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Дуфастон
« Отговор #38 -: Юни 12, 2008, 13:00:53 pm »
След спира нето на дуфастона след два дни започна нормалното течение обаче забелязвам голями съсиреци от кръв като ходя до тоалетна.На какво се дължи незнам честно казано притесних се и се чудя какво става вече.На някой случвало ли се е?

*
Re: Дуфастон
« Отговор #39 -: Юни 12, 2008, 13:14:34 pm »
На мен ми се е случвало. Последно беше на последния цикъл преди да забременея. Доки ми обясни, че се дължи явно на по дебела лигавица. Все пак Дуфастона влияе на лигавицата.