0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дуфастон
« Отговор #40 -: Юли 18, 2008, 13:07:18 pm »
Момичета пак съм аз с моите проблеми около приема на дуфастон.Значи днес ми е четвърти ден от както го приемах за да ми дойде но до момента няма никакви признаци че скоро ще се случи.Притеснена съм, вече май тотално се обърках.Не трябва ли около два дена след спирането на дуфастона да се появи,ако ще и да е кафеникаво в началото?

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #41 -: Юли 18, 2008, 13:42:32 pm »
Ако не е имало овулация при мен идваше 10 дена след спирането на дуфастона. Или въобще не идваше и се налагаше още един курс с дуфастон (по-ускорен). Ама аз съм си особена категория дебил.
10 дена след спирането идваше и когато съм пила дуфастон след като не ми идва.
Според мен няма за какво да се притесняваш. Много често съм срещала тук този въпрос - обикновено като не дойде до седмица и момичетата тотално се ошашкват.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Дуфастон
« Отговор #42 -: Юли 24, 2008, 08:35:49 am »
Вече трети месец пия Дуфастон от 16 ден на МЦ за десет дни този месец обаче май тези хапчета ми влияят много зле постоянно се задушавам.Може ли това да е страничен ефект      от Дуфастона?
Re: Дуфастон
« Отговор #43 -: Юли 24, 2008, 11:48:11 am »
Аз когато пия Дуфастон усещам че ми се повишава апетита,други странични реакции не съм имала.

*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Дуфастон
« Отговор #44 -: Юли 29, 2008, 16:58:10 pm »
Тамара май и аз съм същия дебил като теб и на мен ми дойде на 10 ден след като спрях Дуфастона.Бях се притеснила но като чета в сайта виждам че идруги има с подобни проблеми.На 1,08 имам час при док.и ще ми каже на какво се далжи проблема.Също ми се повиши апетита и както се изрази един мои колега "имаш хормонално разкритие" :lol:
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 17:07:16 pm от pimpa77 »
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #45 -: Юли 29, 2008, 17:24:38 pm »
пимпа какво те притеснява. Ако няма овулация идва на 10 ден. Аз казах че съм дебил, защото при мен след един курс 17-27 ден не идваше, а се налагаше после още 10 хапчета да изпия. И още 10 дена да изчакам... идилия. Ама поне не се шашкам.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Дуфастон
« Отговор #46 -: Юли 29, 2008, 19:41:13 pm »
Аз приемах дуфастон около шест месеца от 16до 28ден ,за него разбрах че е синтетичен препарат.Същото действие има и утрогестан той доколкото разбрах е естествен препарат.
Мисля ,че спомага за удебеляване на лигавица ,която при евентуална бременост да е добра и да посрешне бебчето,както и добавя на организма прогестерон вид хормон мисля ,който ако липсва може да има проблем при бременост.Последният път д- Даскалов даже се двуомеше понеже имах три задържани фоликула дали дуфастон или противозачатъчни марвелон .Крайното му решение беше марвелон.Мисълта ми беше ,чe и за задържани фоликули помага .
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #47 -: Юли 30, 2008, 09:48:55 am »
Ами да, може и така да се каже.
Момичета, питайте преди да правите такива генерални изводи.
А още повече, когато ги слагате в нечия друга уста.
Според мен по-точно ще е казано, че при задържан фоликул може да се изпише или прогестерон или противозачатъчни в зависимост от размера на задържаните фоликули и планът за действие през следващите месеци.
Пак според мен двата препарата действат малко противоположно в подобни случаи, защото повече информация за конкретния случай няма.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #48 -: Август 04, 2008, 22:18:35 pm »
Да питам и аз, като пиеш противозачатъчни, трябва ли да пиеш дуфастон?
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #49 -: Август 04, 2008, 22:28:15 pm »
според мен не
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Lady Deny

Re: Дуфастон
« Отговор #50 -: Ноември 07, 2008, 12:52:30 pm »
Здравейте,
Попаднах на този форум и реших да поискам и Вашето мнение. Цикълът ми винаги е бил нередовен (до сега ако не пиех Оргаметрил или Диане не ми е идвало и по 3 месеца). Скоро, когато започнахме с опитите ходих на преглед, предписаха ми първоначално Дуфастон 7дни по 3таблетки, за да ми дойде, и след това 10 дни по 2 таблетки от 16 до 25 ден на цикъла. В момента съм на 18 ден от първия цикъл (имам предвид първи цикъл след Дуфастон) и съответно пия втори ден по 2 таблетки. От началото на цикъла си меря температурата ректурално, сутрин преди ставане и обикновено е 36,4-36,5. Минималната беше 36,2, а максимална около 36,7. Имала ли съм изобщо овулация... Може ли изобщо да нямам никога овулация?!
Моля дайте съвет...
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #51 -: Ноември 07, 2008, 13:19:44 pm »
Не си пълни главата с глупости. Ако нямаш овулация един цикъл, може да си е нормално. Ама щом по принцип ти идва на повече от 40 дни, много е вероятно да се наложи стимулация за да се получи овулация. Само че лекарят не може да включи веднага тежката артилерия. Явно първо иска да види какво е положението... Според мен си губи времето. От самолет се вижда че имаш хормонален проблем и нямаш овулация без лекарства.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #52 -: Ноември 07, 2008, 15:11:16 pm »
Благодаря ти за бързия отговор. Дуфастона ми предписа д-р Бойчев, Тутракан. Каза ако до 3-4 месеца няма бременност да отида пак. Имам запазен час за края на януари, но мисля има ли смисъл да чакам до тогава... Надявам се да няма някакъв непоправим проблем в мен, а може би трябва да проявя малко повече търпение.
Между другото правила съм изследвания за някои хормони, които той каза, че са в норма, но сега не мога да цитирам имената и стойностите- пролактин, LSH и още един.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #53 -: Ноември 15, 2008, 11:31:26 am »
здравейте, имам предписан дуфастон от 15 до 25 ден от цикъла, с цел спукване на задържан фоликул след абразио.., но тъй като овулацията ми винаги е била 15-16 ден, се чудя дали да не започна приема от 16-ти ден, въпреки че като зададох тоя въпрос на док беше категоричен да не се съобразявам с овулацията ..  :ask:

ще съм благодарна да ми дадете някакъв съвет ..   :bighug:
*
Re: Дуфастон
« Отговор #54 -: Ноември 29, 2008, 17:35:50 pm »
Здравейте Дами. Как си Тамара? Не съм 'докладвала' отдавна :) Предния месец нямаше ову (съдя по графиката), май и този ще е така (сега правя и тестове). Иначе с дуфастона си ми идва още на 2-3 ден след като го спра. Ако няма ову пак ли предизвиква цикъл дуфастона? Може ли да имам ову докато го пия? На 16ти ден го почвам и искам да знам да правя ли тестове за ову и след това?
Поздрави!!!
*
Re: Дуфастон
« Отговор #55 -: Ноември 29, 2008, 17:38:20 pm »
g212, всъщност и аз това искам да знам, дали дуфтона спира евентуална овулация?
Re: Дуфастон
« Отговор #56 -: Ноември 29, 2008, 18:41:32 pm »
Ако се пие от 14, 15, 16-и и т.н. не я стопира по никакъв начин, защото се предполага, че тя вече се е случила.
Re: Дуфастон
« Отговор #57 -: Ноември 29, 2008, 19:04:54 pm »
Здравейте момичета!На мен доки ми предписа дуфастон от 17 ден за 10 дни по 2 таблетки дневно. гледа ме доки на УЗИ и видя според него или жълто тяло или задържан фоликул, не можа да каже с точност.Та въпросът ми е заради задържан фоликул ли ми го е предписал, или за лигавицата? И аз се обърках много,от въпроса си! Благодаря Ви!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=simona1982][/url]
*
Re: Дуфастон
« Отговор #58 -: Ноември 29, 2008, 19:18:29 pm »
Ако се пие от 14, 15, 16-и и т.н. не я стопира по никакъв начин, защото се предполага, че тя вече се е случила.
Здравей Циклама и благодаря за бързия отговор. Аз пия по предписание от 16ти ден, но предния цикъл и до сега в този цикъл няма ову. Има ли възможност ову да настъпи по време на приема на дуфастон?
Re: Дуфастон
« Отговор #59 -: Декември 05, 2008, 14:07:24 pm »
Пия дуфастон от 12 ден на цикъла, 10 дена, може ли да ми подтиска овулацията? От това което прочетох тук разбирам че се пие след овулация. Вече втори лекар ми предписва препарата, като предния ми го изписа даже от 11 ден. И двамата не са ме питали кога ми е овулацията, а тя ако въобще я има според мен е по късно. Ще съм ви благодарна ако някой ми даде съвет.