0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дуфастон
« Отговор #60 -: Декември 05, 2008, 14:12:38 pm »
Съветът ми е да смениш лекаря.Дуфастон наистина потиска овулацията поради което се пие от 16-ти до 25-ти ден.Успех.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #61 -: Декември 05, 2008, 17:42:56 pm »
А каква все пак е целта на този прием - т.е. за какво са ти го изписали?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #62 -: Декември 05, 2008, 19:46:14 pm »
Здравейте отново,
Ходих на фоликуметрия. Док каза, че е нямало овулация и не предстои. Този месец спрях дуфастона и в понеделник (22-23 ден от цикъла) ще правим изследвания за ЛХ, Прогестерон, Пролактин. Стискайте палци!!!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Дуфастон
« Отговор #63 -: Декември 05, 2008, 22:30:16 pm »
Здравейте отново,
Ходих на фоликуметрия. Док каза, че е нямало овулация и не предстои. Този месец спрях дуфастона и в понеделник (22-23 ден от цикъла) ще правим изследвания за ЛХ, Прогестерон, Пролактин. Стискайте палци!!!
Хормоните е по-добре да ги пуснеш на 3-5 ден след МЦ, а прогестерона 7 дни след доказана овулация, но решението е твое. на 22 ден какво ще изследваш?
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Дуфастон
« Отговор #64 -: Декември 06, 2008, 10:00:24 am »
Аз съм пускала изследвания на 3ти ден (от непредизвикан с хапчета цикъл). Резултатите бяха добри. И въпреки това ако не пия дуфастон цикъл няма и по няколко месеца. За пръв път бях на фоликуметрия, но по моя преценка (правих тестове и мерех темп) овулация нямаше през последните 2 цикъла (предизвикани с дуфастон). А за този цикъл и док каза че няма, и също че първа фаза на цикъла ми е ок, а явно втората не е ок и тези изслдвания ще го покажат. Съжалявам ако казвам някоя глупост, но предавам какво ми обясни док.
Имам чувството че си правят някакви експерименти с мен. Твърдо съм решила да си чакам прегледа при специалист преди да пия каквито и да били други хормони. 
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Дуфастон
« Отговор #65 -: Декември 06, 2008, 12:14:55 pm »
наистина се обръни към специалист, а не си губи времето. желая ти успех и да решите проблема възможно на-скоро.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон
« Отговор #66 -: Декември 07, 2008, 17:16:47 pm »
и също че първа фаза на цикъла ми е ок, а явно втората не е ок и тези изслдвания ще го покажат.
Втората фаза зависи много пряко от овулацията. Ако първата е ок, значимще има овулация. Щом няма... значи не е много ок.
Тези изследвания ще покажат ли какъв е проблема, или само че има проблем, което и от самолет се вижда
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #67 -: Декември 07, 2008, 17:56:43 pm »
Прави сте. Само че вече не зная какво да правя. Все пак ще направя изследванията пък ще видим. Чак края на януари имам час при специалист по стерилитет (д-р Бойчев), който всъщност ми изписа дуфастона на база на кръвните изследвания от трети ден на цикъла. Не ми се чакаше до тогава и затова се консултирах с местен лекар, но май няма смисъл. Какъв е вашия съвет- да си пия ли дуфастон докато дойде време за преглед и да си имам редовен цикъл, но не и овулация или да не пия нищо и да следя темп. Имам мноооого нередовен цикъл, но до януари може и да има овулация...
Re: Дуфастон
« Отговор #68 -: Декември 07, 2008, 18:17:57 pm »
Момичета мен днес лелката ме навести. След прием на дуфастон от 17 ден-10 дни.По принцип цикълът ми е редовен и не е болезнен и не разбрах за какво ми го предписа док. И аз вече си мисля, че сме някакви опитни зайчета. За какво ми беше този дуфастон? Допълнително хормони. Този месец отивам на доки през първите чисти дни. Ще пиша пак. Успех на всички момичета!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=simona1982][/url]
*
Re: Дуфастон
« Отговор #69 -: Декември 07, 2008, 19:37:53 pm »
Миленка, обикновено се изписва за задържане на оплодената яйцеклетка. Казваш че цикъла ти е редовен и е нормално да е предписан след овулация, т.е. 16-17 ден. Всяка от нас си има различна диагноза, така че съображенията на доки може да са различни.
Re: Дуфастон
« Отговор #70 -: Февруари 25, 2009, 17:06:50 pm »
здравейте аз сам на 21 и ми откриха киста на десния яйченик и ми изписаха дуфастон.също ми казаха че нямам овулация.миналата седмица ходих на фоликулометрия и ми казаха че единия фоликул е 2.2 искам да ви попитам някой от вас ако е имал същия проблем да ми каже дуфастона помагали да се спука един фолекул.или лекува ли се това :( osi_1
*
Re: Дуфастон
« Отговор #71 -: Февруари 28, 2009, 11:32:47 am »
и дуфастон и утрогестан са синтетичен прогестерон и корегират маточната лигавица.не оказват влияние на овулацията а в ранен етап от бременноста по лекарско предписание също се приема.пила съм го в продължение на три години -странични ефекти като напълняване няма дори обратното.продължих да го приемам и в първото тримесечие на бременноста,
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Дуфастон
« Отговор #72 -: Февруари 28, 2009, 13:02:40 pm »
и дуфастон и утрогестан са синтетичен прогестерон и корегират маточната лигавица.не оказват влияние на овулацията а в ранен етап от бременноста по лекарско предписание също се приема.пила съм го в продължение на три години -странични ефекти като напълняване няма дори обратното.продължих да го приемам и в първото тримесечие на бременноста,

И двата препарата са прогестеронови, но утрогестана е натурален прогестерон. Приемани и двата препарата в началото на цикъла подтискат овулацията. И двата препарата се използват като терапия при ЛУФ синдром, но след доказана овулация!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Дуфастон
« Отговор #73 -: Март 30, 2009, 15:50:33 pm »
Здравейте! И на мен ми изписаха Дуфастон, пила съм и преди, не съм имала никакви проблеми, но този път организмът ми направо се побърка. Пих го от 15-25 ден по две таблетки. Веднага се появи зацапване, което не спря, а просто се усили два дни след карая на приема.  Свърши за 8 дни (толкова си ми е нормално), но след края започнаха да ме болят гърдите все едно ще ми идва! Сега ми е 15-ти ден и трябваше да започна пак да пия Дуфастон, но ми дойде цикъла отново! Писна ми, цял месец ходя с превръзки, а за правене на бебе просто...няма кога...
На някой случвало ли му се е подобно нещо! Като ми спре ще се ходи на лекар, лошото е, че вече не знам къде да ходя...
Re: Дуфастон
« Отговор #74 -: Април 01, 2009, 21:31:20 pm »
здравейте на всичи за пръв път съм тук затова ако задавам тпи въпроси се извинявам предварително Знчи идторията ми е следната Гинеколожката ми постави диагноза ПКЯ и лечение Логест 3 месеца  .След спирането  на Ок цикъла ми спря също.Отново ОК - този път Ясмин за 6 месеца и след спирането му .цкълът ми пак спря.Зосега не са ми изследвани хормоните.Смених лекарката.Новият ми лекар е на мнение, че не е поликистоза, и ми назначи изследване на хормоните, както и ДУФАСТОН 3х1 ,  4 дни за предизвикването му.Вече 2ри ден след спирането му  а цикъл все още няма ... имал ли е някой подобен проблем
*

    Анонимка

Re: Дуфастон
« Отговор #75 -: Април 07, 2009, 02:06:54 am »
И аз пия дуфастон от днес,но при мен е за да придизвикам.
Понеже нивото на хормоните ми е високо ... мога ли след като пия дуфастон да си почна противозачатъчните отново , че без тях просто няма да стане номера:)
Ако някой се е сблъсквал , моля да сподели
Re: Дуфастон
« Отговор #76 -: Април 28, 2009, 02:36:53 am »
здравейте.аз също пия дуфастон по схема вече втори месец а ми остават още 4.цикълът ми се регулира наистина но и килцата взеха да се покачват.ще видим до края какво ще стане :?
Re: Дуфастон
« Отговор #77 -: Април 29, 2009, 23:57:33 pm »
stanushka,
аз също пия дуфастон, за да ми идва. мойте хормони в момента са пълен хаос, но това е др тема. и действително от това се пълнее :( аз съм определено слаба, но откакто пия хормони ям като ламя :oops: но по-важно ми е да имам дете, отколкото да се притесня  да кача няколко килограма...така че си го пия и си хапвам, ли хапвам :oops: :oops: :oops:
Re: Дуфастон
« Отговор #78 -: Април 30, 2009, 00:00:08 am »
е-е-е-е, ама и аз съм една "кръстница"... :oops: stasunka, извинявай :oops:
Re: Дуфастон
« Отговор #79 -: Април 30, 2009, 00:24:14 am »
не се притеснявай за името.на мен не ми е проблем че ще напълнея.за мен също е важно да имам детенце,така че не ми дреме да ти кажа чесно че съм напълняла малко.пожелавам ти скоро да видиш :bfp: от сърце,както и на всички останали.а и още нещо :D от колко време пиеш дуфастон и как ти се отразява?