0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 След случайно откриване на постоянна повишена температура от февруари месец (само вечер от 37-37.3)и ходене по лекари ми откриха камъни и в двата бъбрека.В момента съм на антибиотик- Нолицин.Пия Кидни чай и едни хомеопатични гранулки,но болките в бъбреците ,честото уриниране(през 15-20 мин. понякога с парене) и честите появи на бактерии и гъби във влагалището направо ме изкарват извън релси.В момента явно, че се движи камък в уретера,защото имам непостоянни,но доста силни болки отсрани на кръста.Вечер ставам поне по 3 пъти да ходя до тоалета.Поне от няколко дни не съм имала температура.Урината ми не показва нищо освен урати,но СУЕ-то ми беше завишено преди приема на антибиотика.
 Как се справяте с тези неприятни симптоми-с болките,с уринирането.Как се предпазвате от полови инфекции,ако изобщо има начин?Първо се появяват при мен и после при мъжа ми.Споделете опита си,защото е много неприятно   :?  Има ли начин за ускоряване на изхърлянето на камък? Имам чувството,че този Кидни чай нищо не прави,а не знам каква е гаранцията,че като свърща антибиотика,няма пак да се възпалят горните пикочни пътища след като камъните си стоят.Също като ми истинат краката или кръста после се скъсвам от болки,осбено лятото сомптомите се усилват.
  Ще очаквам мненията ви.Знам ,че има и други момичета тук с бъбречни проблеми.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #1 -: Май 04, 2008, 12:20:29 pm »
Миналото лято се справих с песъчинките с отвара от ленено семе, само тя ми помогна, пих я около 4-5 дена. Положението се задържа добре за повече от половин година. Преди това бях изпила тонове мечо грозде и Неоренал, но не подействаха.
Сега имам отново песъчинки, но през бременноста само топла бира си позволявам.
Разбира се и много вода трябва да се пие.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #2 -: Май 04, 2008, 12:51:15 pm »
  Колко ленено семе в колко вода се вари  :P ?И аз започнах да пия доста бира.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #3 -: Май 04, 2008, 14:07:00 pm »
Имам 8 камъка. Понеже сега е много опасно положението ми, спасявам се със соковете на Пфенер от лимон. Пия и многооооооо вода. Лимоните топят камъните,най-добре да е прясно изцеден сок, но мене ми идва много кисело и не мога да го пия.Лекар ми каза за сока от лимони и да ти кажа откакто го пия редовно, не ме е боляло нищо, а бактериите които имах изчезнаха без антибиотик.Аз не мога да пия и такъв понеже сега. Един ден в седмицата пия и цитросепт.Мога и всеки ден, не е вреден, но ми е много гаден на вкус  и затова го избягвам.Може би бактериите от него са изчезнали.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #4 -: Май 04, 2008, 14:09:40 pm »
Аз също се справям само с билки. Преди време ми бяха написали един коктейл, доста ароматен. Пих го две седмици и да ти кажа честно имаше невероятен ефект. Предписа ми го човек, който се занимава с ирисова диагностика. Тогава бях доста скептично настроена към тези методи, но в общи линии за 10 мин. ми каза това, което лекарите за няколко години. Не помня всички билки, трябва да си потърся листчето, но имаше мента, липа, невен, глог, царевична коса и още няколко. Ако имаш възможност, консултирай се с човек, който се занимава с билки, мисля, че е добре да пробваш и с тях.
Освен билките вземах по 15 сурови бадема, а сутрин и вечер по един изцеден лимон със супена лъжица мед. Всичко това за две седмици.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #5 -: Май 04, 2008, 14:24:42 pm »
  Ще пробвам това с лимона.А тези ,които са пили Неоренал да попитам дали да си взимам втора опаковка ,или няма смисъл от него? Сега като свърша антибиотика мисля да отида пак да ме види на ехограф,за да разбера дали има ефект от всичките тези хапове.
 Моите камъни са по-големи и повече като количество в десния бъбрек и съответно там ме боли повече.
 Помня,че прадядо ми го бяха оперирали и му извадиха камък голям колкото 5 стотинки.Нещо огромно.  :?
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #6 -: Май 04, 2008, 14:42:47 pm »
  Ще пробвам това с лимона.А тези ,които са пили Неоренал да попитам дали да си взимам втора опаковка ,или няма смисъл от него? Сега като свърша антибиотика мисля да отида пак да ме види на ехограф,за да разбера дали има ефект от всичките тези хапове.
 Моите камъни са по-големи и повече като количество в десния бъбрек и съответно там ме боли повече.
 Помня,че прадядо ми го бяха оперирали и му извадиха камък голям колкото 5 стотинки.Нещо огромно.  :?

Колко са ти големи камъните Перошинке? Темата ти ми напомня да ида след празниците да видя накъде са моите камъни топи ли ги наистина лимона :lol:. Най-големите ми камъни последно преди 2 месеца бяха по 4 сантиметра. Другите по 3 по 2 по 1 см.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #7 -: Май 04, 2008, 14:51:57 pm »
  A,моите са малки!Т.е. лекарката ми каза,че не са много големи.Малее,ти какво правиш с тези огромните неща по 4 см.?   8O  . Не си ли ходила да ти ги разбиват? Ти сега си и бременна,ама по принцип ходила ли си на такава процедура?
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #8 -: Май 04, 2008, 14:59:49 pm »
Ами да ти кажа, преди да забременея не съм знаела че ги имам.Не са ми създавали проблеми никакви. Явно бременноста или хормоните ги провокира нещо и още в началото получих две зверски бъбречни кризи със всичките им там екстри.Влязох и в болница, но понеже на бременни не може антибиотици, разбиване и такива разни, затова ми  казаха за лимоните само и много вода. А в болницата ме държаха само на глюкоза и обезболяващи по същата причина.
Но ти мила можеш да ги лекуваш, и направи го, защото като забременееш няма как.Това с лимоните го прави, но не разчитай само на него в никакъв случай. Щом си тука, значи планираш  бременност, така че действай и ги махай.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #9 -: Май 04, 2008, 15:21:36 pm »
  Лекарката ме посъветва да прекъснем опитите за бебе преди да съм се излекувала.Истината е,че съм малко притеснена,защото не знам дали изобщо медикаментите помагат.От страна на баща ми всички ,включително и той са  с проблемни бъбреци и знам,че каквото и да се прави проблема си остава.Поне докторката ми каза,че съм отишла навреме на лекар,въпреки че ми се поскара като разбра от колко години имам неприятните симптоми.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #10 -: Май 04, 2008, 15:38:53 pm »
  Лекарката ме посъветва да прекъснем опитите за бебе преди да съм се излекувала.Истината е,че съм малко притеснена,защото не знам дали изобщо медикаментите помагат.От страна на баща ми всички ,включително и той са  с проблемни бъбреци и знам,че каквото и да се прави проблема си остава.Поне докторката ми каза,че съм отишла навреме на лекар,въпреки че ми се поскара като разбра от колко години имам неприятните симптоми.

Защо не прибегнеш до разбиване?
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #11 -: Май 04, 2008, 16:29:52 pm »
За лененото семе конкретно ще ти препиша указанията от опаковката на билката.
1 супена лъжица ленено семе се залива с 400 мл вряла вода и се оставя да кисне 2 часа. Прецедената слуз (много е гадна, но успявах да я изпия) се пие по 1 чаена чаша преди хранене 3 пъти дневно.
А Неоренал според мен може да си вземеш още една опаковка. Облекчава положението все пак. Особено ако и лекаря е казал :)
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #12 -: Май 04, 2008, 17:12:07 pm »
  Ленено семе съм пила по този начин за запек и наисина е много гнусно.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #13 -: Май 04, 2008, 17:12:17 pm »
Перо6инка, сега видях теми4ката и подкрепям Пуки. Трябва да се заеме6 сериозно с проблема.
Аз имам от у4ени4ка проблеми с бъбреците. Ходила съм на лекар и са ми казвали 4е имам склонност към образуване на камъни и трябва да правя профилактика с лекарства и билки по един месец в годината, за да нямам проблеми. Имала съм кризи, коиот не са никак приятни и са много болезненеи.
Освен ленено семе, бих ти препоръ4ала кора от леска, прави се 4ай4е и се пие. Помага много и из4иства. Само 4е ако може6 да си намери6 от аптеките, за6тото изпуснах момента със събирането, трябва да е когато по4ва да сълзи/като обели6 кората има трябва да има сок/.
Пуки, твоите проблеми са от бременността. Лекарят каза, 4е дори ни6то да не те боли, по време на бременност се появяват проблеми с бъбреците.
Успех мили4ки!
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #14 -: Май 04, 2008, 17:35:47 pm »
Горе главите мацки. :lol: :lol:От камъни в бъбреците няма да умрем. другото да ни е наред.Перошинке, бързо да се оправяш и да пишеш. :bighug:
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #15 -: Май 04, 2008, 17:45:31 pm »
Горе главите мацки. :lol: :lol:От камъни в бъбреците няма да умрем. другото да ни е наред.Перошинке, бързо да се оправяш и да пишеш. :bighug:
:balk_602:
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #16 -: Май 04, 2008, 18:08:31 pm »
 Ще пиша като отида на преглед след няколко дни.  :P  Стискам палци и на вас да не се появява често този така досаден проблем   :wink: .
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #17 -: Май 05, 2008, 17:21:21 pm »
Аз съм допуснала една грешка. Имам един камък 4 см. но другите са ми в милиметри,  а аз и на тях съм писала сантиметри.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #18 -: Май 06, 2008, 12:44:29 pm »
Pukanka, perоshinka, сок от лимон не се пие при всички случаи, когато има камъни! Много зависи от вида на камъните! Аз също имам камъни и песъчинки, моите са калциеви и е противопоказно да пия сок от лимон, защото Вит.Ц благоприятства образуването им. Това го пише и в листовката на Витамина!!! За мен е добре да пия сок от царевица и чай от тиквени семки.
« Последна редакция: Май 06, 2008, 12:49:50 pm от mery I »
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #19 -: Май 06, 2008, 12:50:34 pm »
  А как мога да разбера какъв вид са ми камъните,при положение,че на са толкова големи и надали ще размера ,ако изхвърля камък за да го занеса за проба!? Тя не е една!   :? Благодаря ти за тази полезна информация Мери!  :P Ти значи си разбрала като изхвърляш камък,така ли?