0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 След случайно откриване на постоянна повишена температура от февруари месец (само вечер от 37-37.3)и ходене по лекари ми откриха камъни и в двата бъбрека.В момента съм на антибиотик- Нолицин.Пия Кидни чай и едни хомеопатични гранулки,но болките в бъбреците ,честото уриниране(през 15-20 мин. понякога с парене) и честите появи на бактерии и гъби във влагалището направо ме изкарват извън релси.В момента явно, че се движи камък в уретера,защото имам непостоянни,но доста силни болки отсрани на кръста.Вечер ставам поне по 3 пъти да ходя до тоалета.Поне от няколко дни не съм имала температура.Урината ми не показва нищо освен урати,но СУЕ-то ми беше завишено преди приема на антибиотика.
 Как се справяте с тези неприятни симптоми-с болките,с уринирането.Как се предпазвате от полови инфекции,ако изобщо има начин?Първо се появяват при мен и после при мъжа ми.Споделете опита си,защото е много неприятно   :?  Има ли начин за ускоряване на изхърлянето на камък? Имам чувството,че този Кидни чай нищо не прави,а не знам каква е гаранцията,че като свърща антибиотика,няма пак да се възпалят горните пикочни пътища след като камъните си стоят.Също като ми истинат краката или кръста после се скъсвам от болки,осбено лятото сомптомите се усилват.
  Ще очаквам мненията ви.Знам ,че има и други момичета тук с бъбречни проблеми.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #1 -: Май 04, 2008, 12:20:29 pm »
Миналото лято се справих с песъчинките с отвара от ленено семе, само тя ми помогна, пих я около 4-5 дена. Положението се задържа добре за повече от половин година. Преди това бях изпила тонове мечо грозде и Неоренал, но не подействаха.
Сега имам отново песъчинки, но през бременноста само топла бира си позволявам.
Разбира се и много вода трябва да се пие.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #2 -: Май 04, 2008, 12:51:15 pm »
  Колко ленено семе в колко вода се вари  :P ?И аз започнах да пия доста бира.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #3 -: Май 04, 2008, 14:07:00 pm »
Имам 8 камъка. Понеже сега е много опасно положението ми, спасявам се със соковете на Пфенер от лимон. Пия и многооооооо вода. Лимоните топят камъните,най-добре да е прясно изцеден сок, но мене ми идва много кисело и не мога да го пия.Лекар ми каза за сока от лимони и да ти кажа откакто го пия редовно, не ме е боляло нищо, а бактериите които имах изчезнаха без антибиотик.Аз не мога да пия и такъв понеже сега. Един ден в седмицата пия и цитросепт.Мога и всеки ден, не е вреден, но ми е много гаден на вкус  и затова го избягвам.Може би бактериите от него са изчезнали.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #4 -: Май 04, 2008, 14:09:40 pm »
Аз също се справям само с билки. Преди време ми бяха написали един коктейл, доста ароматен. Пих го две седмици и да ти кажа честно имаше невероятен ефект. Предписа ми го човек, който се занимава с ирисова диагностика. Тогава бях доста скептично настроена към тези методи, но в общи линии за 10 мин. ми каза това, което лекарите за няколко години. Не помня всички билки, трябва да си потърся листчето, но имаше мента, липа, невен, глог, царевична коса и още няколко. Ако имаш възможност, консултирай се с човек, който се занимава с билки, мисля, че е добре да пробваш и с тях.
Освен билките вземах по 15 сурови бадема, а сутрин и вечер по един изцеден лимон със супена лъжица мед. Всичко това за две седмици.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #5 -: Май 04, 2008, 14:24:42 pm »
  Ще пробвам това с лимона.А тези ,които са пили Неоренал да попитам дали да си взимам втора опаковка ,или няма смисъл от него? Сега като свърша антибиотика мисля да отида пак да ме види на ехограф,за да разбера дали има ефект от всичките тези хапове.
 Моите камъни са по-големи и повече като количество в десния бъбрек и съответно там ме боли повече.
 Помня,че прадядо ми го бяха оперирали и му извадиха камък голям колкото 5 стотинки.Нещо огромно.  :?
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #6 -: Май 04, 2008, 14:42:47 pm »
  Ще пробвам това с лимона.А тези ,които са пили Неоренал да попитам дали да си взимам втора опаковка ,или няма смисъл от него? Сега като свърша антибиотика мисля да отида пак да ме види на ехограф,за да разбера дали има ефект от всичките тези хапове.
 Моите камъни са по-големи и повече като количество в десния бъбрек и съответно там ме боли повече.
 Помня,че прадядо ми го бяха оперирали и му извадиха камък голям колкото 5 стотинки.Нещо огромно.  :?

Колко са ти големи камъните Перошинке? Темата ти ми напомня да ида след празниците да видя накъде са моите камъни топи ли ги наистина лимона :lol:. Най-големите ми камъни последно преди 2 месеца бяха по 4 сантиметра. Другите по 3 по 2 по 1 см.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #7 -: Май 04, 2008, 14:51:57 pm »
  A,моите са малки!Т.е. лекарката ми каза,че не са много големи.Малее,ти какво правиш с тези огромните неща по 4 см.?   8O  . Не си ли ходила да ти ги разбиват? Ти сега си и бременна,ама по принцип ходила ли си на такава процедура?
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #8 -: Май 04, 2008, 14:59:49 pm »
Ами да ти кажа, преди да забременея не съм знаела че ги имам.Не са ми създавали проблеми никакви. Явно бременноста или хормоните ги провокира нещо и още в началото получих две зверски бъбречни кризи със всичките им там екстри.Влязох и в болница, но понеже на бременни не може антибиотици, разбиване и такива разни, затова ми  казаха за лимоните само и много вода. А в болницата ме държаха само на глюкоза и обезболяващи по същата причина.
Но ти мила можеш да ги лекуваш, и направи го, защото като забременееш няма как.Това с лимоните го прави, но не разчитай само на него в никакъв случай. Щом си тука, значи планираш  бременност, така че действай и ги махай.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #9 -: Май 04, 2008, 15:21:36 pm »
  Лекарката ме посъветва да прекъснем опитите за бебе преди да съм се излекувала.Истината е,че съм малко притеснена,защото не знам дали изобщо медикаментите помагат.От страна на баща ми всички ,включително и той са  с проблемни бъбреци и знам,че каквото и да се прави проблема си остава.Поне докторката ми каза,че съм отишла навреме на лекар,въпреки че ми се поскара като разбра от колко години имам неприятните симптоми.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #10 -: Май 04, 2008, 15:38:53 pm »
  Лекарката ме посъветва да прекъснем опитите за бебе преди да съм се излекувала.Истината е,че съм малко притеснена,защото не знам дали изобщо медикаментите помагат.От страна на баща ми всички ,включително и той са  с проблемни бъбреци и знам,че каквото и да се прави проблема си остава.Поне докторката ми каза,че съм отишла навреме на лекар,въпреки че ми се поскара като разбра от колко години имам неприятните симптоми.

Защо не прибегнеш до разбиване?
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #11 -: Май 04, 2008, 16:29:52 pm »
За лененото семе конкретно ще ти препиша указанията от опаковката на билката.
1 супена лъжица ленено семе се залива с 400 мл вряла вода и се оставя да кисне 2 часа. Прецедената слуз (много е гадна, но успявах да я изпия) се пие по 1 чаена чаша преди хранене 3 пъти дневно.
А Неоренал според мен може да си вземеш още една опаковка. Облекчава положението все пак. Особено ако и лекаря е казал :)
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #12 -: Май 04, 2008, 17:12:07 pm »
  Ленено семе съм пила по този начин за запек и наисина е много гнусно.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #13 -: Май 04, 2008, 17:12:17 pm »
Перо6инка, сега видях теми4ката и подкрепям Пуки. Трябва да се заеме6 сериозно с проблема.
Аз имам от у4ени4ка проблеми с бъбреците. Ходила съм на лекар и са ми казвали 4е имам склонност към образуване на камъни и трябва да правя профилактика с лекарства и билки по един месец в годината, за да нямам проблеми. Имала съм кризи, коиот не са никак приятни и са много болезненеи.
Освен ленено семе, бих ти препоръ4ала кора от леска, прави се 4ай4е и се пие. Помага много и из4иства. Само 4е ако може6 да си намери6 от аптеките, за6тото изпуснах момента със събирането, трябва да е когато по4ва да сълзи/като обели6 кората има трябва да има сок/.
Пуки, твоите проблеми са от бременността. Лекарят каза, 4е дори ни6то да не те боли, по време на бременност се появяват проблеми с бъбреците.
Успех мили4ки!
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #14 -: Май 04, 2008, 17:35:47 pm »
Горе главите мацки. :lol: :lol:От камъни в бъбреците няма да умрем. другото да ни е наред.Перошинке, бързо да се оправяш и да пишеш. :bighug:
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #15 -: Май 04, 2008, 17:45:31 pm »
Горе главите мацки. :lol: :lol:От камъни в бъбреците няма да умрем. другото да ни е наред.Перошинке, бързо да се оправяш и да пишеш. :bighug:
:balk_602:
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #16 -: Май 04, 2008, 18:08:31 pm »
 Ще пиша като отида на преглед след няколко дни.  :P  Стискам палци и на вас да не се появява често този така досаден проблем   :wink: .
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #17 -: Май 05, 2008, 17:21:21 pm »
Аз съм допуснала една грешка. Имам един камък 4 см. но другите са ми в милиметри,  а аз и на тях съм писала сантиметри.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #18 -: Май 06, 2008, 12:44:29 pm »
Pukanka, perоshinka, сок от лимон не се пие при всички случаи, когато има камъни! Много зависи от вида на камъните! Аз също имам камъни и песъчинки, моите са калциеви и е противопоказно да пия сок от лимон, защото Вит.Ц благоприятства образуването им. Това го пише и в листовката на Витамина!!! За мен е добре да пия сок от царевица и чай от тиквени семки.
« Последна редакция: Май 06, 2008, 12:49:50 pm от mery I »
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #19 -: Май 06, 2008, 12:50:34 pm »
  А как мога да разбера какъв вид са ми камъните,при положение,че на са толкова големи и надали ще размера ,ако изхвърля камък за да го занеса за проба!? Тя не е една!   :? Благодаря ти за тази полезна информация Мери!  :P Ти значи си разбрала като изхвърляш камък,така ли?
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #20 -: Май 06, 2008, 13:06:47 pm »
 Здравей Перо6инка,
  До миналата година и аз имах проблеми с камъни в бъбреците,но успешно се отървах от тях. Много е важно да не пиеш кафе(изобщо),газирано и алкохол.Аз първоначално половин година пиех чай от мечо грозде,като го редувах с чай от кора от върба,но ефекта не беше много голям.В последствие баба ми ми направи един микс от билки включващ: коса от царевица, семки от тиква, дръжки от череша(вишна) и невен. Гарантирам ти,че не е толкова неприятно на вкус,а ефекта беше отличен, от 4 камъка м/у 2-4 мм, ми остана само един и паренето,и болките спряха.
  Миналата година ходих 2 пъти при д-р Емилова и там от приема на много билков чай и вода изхвърлих и последния.Най добре е чая да не е от пакетче,а домашно бран и да не се прекалява с минералната вода.
  Ами истината е, че да се разбие и изхвърли камък трябва да си много упорит,да се лишиш от някои неща,а по някога няма ефект,зависи от камъка. Желая ти успех в борбата с натрапниците!
   Стискам палци скоро да се похвалиш,че си се отървала. :goodluck:
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #21 -: Май 06, 2008, 13:31:56 pm »
Перошинке, камъните ти са вече изследвани чрез урината, но явно Мери не е прочела добре. Имаш урати, а лимоните са за тях.Другите видове камъни не се топят за съжаление, така че поне от тази гледна точка с тебе сме облагодетелствани, че имаме камъни, които лесно се разпадат. Да, и да подчертая че лимонов сок не се пие от хора с други камъни, а само с уратни.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #22 -: Май 06, 2008, 17:20:00 pm »
Перошинке, камъните ти са вече изследвани чрез урината, но явно Мери не е прочела добре. Имаш урати, а лимоните са за тях.Другите видове камъни не се топят за съжаление, така че поне от тази гледна точка с тебе сме облагодетелствани, че имаме камъни, които лесно се разпадат. Да, и да подчертая че лимонов сок не се пие от хора с други камъни, а само с уратни.
  Аха,ми то и аз не съм никак наясно!
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #23 -: Май 06, 2008, 17:27:11 pm »
Перошинке, камъните ти са вече изследвани чрез урината, но явно Мери не е прочела добре. Имаш урати, а лимоните са за тях.Другите видове камъни не се топят за съжаление, така че поне от тази гледна точка с тебе сме облагодетелствани, че имаме камъни, които лесно се разпадат. Да, и да подчертая че лимонов сок не се пие от хора с други камъни, а само с уратни.

Абсолютно съгласна съм за сока!
Peroshinka, като изкараш камък, го взимат и го изследват- какъв е хим. му състав, ако си в болница /при мен беше така/. Ако обаче, напрвиш криза вкъщи, незнам- вероятно си го носиш за изследване / мисля, че мой приятел така направи, ще го питам /. Не знам как камъните се изследват чрез урината, възможно е, но аз не съм наясно. На мен все ми ги взимат, но досега винаги съм ги изкарвала в болницата.
Уратите са по-малкото зло в сравнение с моите!
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #24 -: Май 06, 2008, 17:32:05 pm »
  Аз сега като отида на преглед тази седмица, ще разпитам докторката по-обстойно за какво става въпрос при мен.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #25 -: Май 06, 2008, 17:50:17 pm »
Верно, че и урината показва какви са!Peroshinka, ти си го написала още на първия си пост, но при мен изследват самите камъни.
Относно възпаления, паренето, гъбичките и антибиотиците, аз лично се въртя в омагьосан кръг. Откакто прекарах за първи път бъбречна криза / бях на 13г./от тогава не мога да се спася от това парене. На всичкото отгоре си имам чудесна Ешерихия Коли, която се спуска вероятно от бъбреците ми. Пих какви ли не антибиотици, чайове, минерална вода -Хисар, правих и промивки, пих и това дето го рекламират с боровинката - Уринал, май му беше името, след антибиотиците пиех Уростим и Цистон, пила съм и Роватинекс.... и т. н. ...
Извода за мен е, че няма спасение, докато бъбреците ми образуват песъчинки и камъни! Това е, вече си живея с паренето, антибиотиците, следват гъбичките, уморявам ги колкото мога и накрая ме напада гадната бактерия и пак се започва същия кръг!
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #26 -: Май 06, 2008, 18:00:34 pm »
  А как мога да разбера какъв вид са ми камъните,при положение,че на са толкова големи и надали ще размера ,ако изхвърля камък за да го занеса за проба!? Тя не е една!   :? Благодаря ти за тази полезна информация Мери!  :P Ти значи си разбрала като изхвърляш камък,така ли?
Забравих да ти отговоря - аз като правех криза ми даваха да чишкам в гърне и камъка пада в гърнето. У нас като правя криза следя урината като чишкам в прозрачен буркан, ако има вероятност да изкарам нещо по-голямо.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #27 -: Май 06, 2008, 18:11:29 pm »
  Мери направо ми е жал,но явно така ще бъде.Ти спазваш ли диета?Не че ще има ефект,но доколкото знам ,не трябва да ядеш млечни продукти.
 Докторката ми каза да си наблюдавам урината и ако има камък да го занеса за изследване,ама това значи че трябва все с бурканче да съм в тоалета.  :?  Онзи ден усетих едни боцкания ниско долу и се изпишках в едно бурканче.Урината ми отново беше пълна мътилка и имаше точно като песачинки едни черни нещица.Лошото е ,че това се случи в неделя вечерта,а на следващия ден ми каза,че не могат да ми изследват тази урина.Трябвало да занеса пробата до 2 часа.
 Аз не съм правила кризи.Само ме боли доста,но то е по-скоро като стискане в бъбреците(тъпа болка) и като боцкане може би в уретера,защото го чуствам отстрани между хълбока и ребрата.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #28 -: Май 06, 2008, 21:05:15 pm »
Да, спазвам диета в известен смисъл - ограничавам млечните продукти до минимум, ям само кисело мляко и понякога малко кашкавал.Не употребявам какао, ограничавам плодове и зеленчуци, които повече съдържат вит.Ц като шипки,чушки, магданоз, спанак и др. например. Не ям почти нищо пържено - у нас всико минава през фурната или се вари на котлон, но никакво пържено, освен картофки :oops:, Не пия газирани напитки, не ям никакви дреболии та било и пилешки. Лятото се наливам обилно с бира,когато имам възможност, зимата гледам да пия повече чиста вода, почти не пия купешки натурални сокове и всякакви прахообразни сокове. Моята диета е много строга по принцип, но аз не се вманиачавам. Имам един голям недостатък - пия много кафе /3-4 чаши на ден/, но не мога без него!
Peroshinka, радвай се, че нямаш кризи! Когато усещаш боцкания по уретрата в съчетание с тъпата болка в кръста си чишкай в бурканче, защото не се знае какво ще излезе, така ще продължаваш до успокояване на болкта. След като имаш нефролитиаза /образуваш камъни и песъчинки/, давай често стерилна урина в три последователни пъти. Защото изхвърлянето на песъчинки или камък, почти винаги носи със себе си възпаление и наличие на бактерии в урината. Другото, което е добре да знаеш, е да даваш камъка за изследване /ако си изкарала, разбира се/, понеже много пъти хим. състав е "смесен" или ако си изкарала два камъка през известно време, то те може да са съвсем различни, напр. единия- оксалатно-фосфатен, другия уратен или фосфатен. Бурканчето си го измивай с Белина за дезинфекция! Ами... :) ако имаш въпроси, на разположение съм.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #29 -: Май 06, 2008, 21:20:34 pm »
  Ох Мери, много ти благодаря за инфото.  :P Аз днеска пих доста биричка с агнешкото и  оккакто се прибрахме от обяда имам ужасни бодежи.Боли ме доста,като дишам и като се движа.Буркана е в тоалетната  :D .
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #30 -: Май 06, 2008, 23:06:51 pm »
Ще мине, винаги минава! После ще ти е много облекчено, ще се чувстваш като "нова"! :balk_103: Ако много те заболи вземи нещо против болка /аз много уважавам ампулките с течен Аналгин или Спазмалгон за такива ситуации - пия ги с вода, да ме облекчи веднага/
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #31 -: Май 07, 2008, 00:25:02 am »
Уф, Мери, ти си много тежък случай. Ние направо сме нищо пред тебе. Гадна работа.Няма ли лечение за твоите камъни? Не може цял живот така да се мъчиш. :(
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #32 -: Май 07, 2008, 08:11:05 am »
  Момичета,снощи получих първата си криза.Хвана ме в 2 часа през нощта.Болките бяха адски.Пих един коктейл от обезболяващи от лекарствата на мъжа ми,като беше получил криза януари месец.Днес ще ходя на лекар.Имам и супер неприятно влагалищно парене.Мила Мери ,съчувствам ти!  :(
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #33 -: Май 07, 2008, 09:40:16 am »
Друг път внимавай с биричката. :wink:Дано поне не е било само болките, а и да си изхвърлила нещо.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #34 -: Май 07, 2008, 10:15:03 am »

Цитат
Уф, Мери, ти си много тежък случай. Ние направо сме нищо пред тебе. Гадна работа.Няма ли лечение за твоите камъни? Не може цял живот така да се мъчиш. :(
Пуки, явно няма лечение за самите бъбреци,има само профилактика. Голяма беля ми отвориха тия камъни! Даже подозирам,че първопричината за моя стерилитет се крие, точно в проблемите ми с бъбреците от миналото /възникнала инфекция по съседство, Перитонит - един отстранен яйчник и накрая хормонален дисбаланс/. Ноооо :ywoohoo: борбата продължава, просто няма друг начин!
Peroshinka, дано изкараш нещо, така болките ти ще секнат за дълго време! Оф, това парене е кошмар! :(
Перошинке, ако днес не се почустваш по-добре, ще бъде хубаво да влезнеш за малко в болница да те наблюдават поне два-три дни! Ама вярвам, че ще си по-добре!  :balk_602:
Пиши как са се развили нещата!
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #35 -: Май 08, 2008, 13:22:22 pm »
 Такааа...аз от вчера пак съм с вагинален сърбеж и течение   :x  .Търся си докторката от два дни да отида на преглед ,но уви.Или й е изключен телефона,или не ми вдига,или ми затваря.Ядосвам се и ще търся друг лекар Пуканка ти при кого си ходила за бъбреците и доволна ли си?
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #36 -: Май 08, 2008, 14:27:02 pm »
Перошинка, аз съм от Варна и лекарите при които ходя едва ли ще ти свършат работа. Нефролога при който ходя ще го сменям и не ти го препоръчвам. Не съм търсила друг засега, като му дойде реда да се лекувам сериозно, тогава ще му мисля. Но посети някой непременно заради сърбежа сега.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #37 -: Май 08, 2008, 14:42:13 pm »
 И аз съм от  от Варна и за това те питам !  :P Сега говорих и с гинеколожката ми .Заминава извън града и чак след 1 седмица ще ходя,ще видя как ще се облекчавам със сърбежа  :lol: .
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #38 -: Май 08, 2008, 14:48:57 pm »
Ох, как ще изтраеш една седмица.Ужас.Пробвай да се подмиваш за облекчение с водичка с хлебна сода.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #39 -: Май 08, 2008, 16:34:04 pm »
Такааа...аз от вчера пак съм с вагинален сърбеж и течение   :x  .

Айде и аз да се включа в "пейзажа" със същите симптоми, :P но да добавя и паренето, къде без него? :lol: При мен е от една седмица някъде.

Мъжо също има оплаквания, даже съм пуснала тема в "адреси, клиники.." и как точно се казваше форума не помня. Давахме този път стерилна урина за него и нищо не излезе. Направил си е спермограма и хоп не щеш ли - Левкоцитиии. Той мигновено нападна Ципрофлаксицина и Уринала, аз-Уринал и Гиналгин /вагинално/. Така ще удържаме фронта, докато намерим малко време да пуснем и по една микробиология и отидем на д-р с вече готови данни, надявам се!
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #40 -: Май 08, 2008, 16:56:09 pm »
  Мери и аз имам парене,което е много неприятно като сухота във влагалището,но в същото време си имам едно хууубаво течение  :x .Аз имам една опаковка Гиналгин,но не знам да ги слагам ли,защото ще правя цветна снимка скоро(тоест запланувала съм да я направя,но всеизлизат разни гадости,а нали влагалището трябва да е изолирано от бактерии и гъби).И искам да не протакам с неправилно лечение на бактерии и тем подобни. Ще си карам май с подмиването със содена вода  :? .Имам и Трихлобоктер.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #41 -: Май 08, 2008, 17:42:20 pm »
При песачинки в бъбреците ми помага Чай за камъни в бъбреците и корени брош.Смесвам двата пакета и приготвям по начина описан на етикета. Заедно с това пия чай от шипка, подсладен с мед или неподсладен. Добре ми е действал и чай от полски хвощ.
Чувала съм , че  помага и чай от листата на червена боровинка, но лично не съм го пробвала.
« Последна редакция: Май 08, 2008, 17:44:48 pm от green apple »
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #42 -: Май 08, 2008, 19:44:30 pm »
  Мери и аз имам парене,което е много неприятно като сухота във влагалището,но в същото време си имам едно хууубаво течение  :x .

Е да, това е и при мен. Течението е едно бяло кремо-слузесто при мен сега не е много обилно, но усещанията отдолу направо ме изнервят. :x
Перошинке, аз имам много натрупан опит от пиене на лекарства. Вече знам кое ми действа и кое не / не мога сама да се лекувам, мога само да си облекча състоянието и толкоз/. Всички изпити или пъхани влагалищно химии са ми били изписвани от лекари. И понеже доста години се боря с едни и същи проблеми, затова вече ги познавам. Мен Гиналгина ме облекчава доста бързо. Тази нощ съм си сложила първата таблетка и днес съм по-спокойна, по-добре ми е. Ще се въздържа да ти го препоръчам, защото не съм достатъчно компетентна и не желая да ти се отрази на цветната снимка. Аз действам така с лекарства, които познавам и знам как отреагирвам. Иначе не си позволявам да експериментирам нови лекарства, препоръчани ми от приятелки например.
Хлебната сода на мен не ми помага въобще, облекчава ме само за момента докато се мия. Триколбактера е по- добрия вариант, но нищо не пречи да ги редуваш със содата.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #43 -: Май 08, 2008, 21:00:41 pm »
  За вечеря изпих половин бира и сега ще ме скъса от пробождания в уретера.Това е единствената алкохолна напитка която пия с удоволствие,но явно трябва да престана.Във вторник изпих една бира и после получих кризата.Обаче тоя Кидни чай явно май върши нещо,защото го пих 2 дни и пробожданията бяха спрели до тази вечер.  :?
  Мери и аз не смятам да слагам Гиналгина преди да ме е видяла докторката.А ти правила ли си микробиологично изследване на урната?
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #44 -: Май 09, 2008, 01:23:54 am »
Перошинка, ами то стерилната урина е всъщност микробиология на урината. От тази урина се прави посявка в хранит. среда и се оставя при определени условия за 2дни /мисля че беше/ за да се изолират патогените /бактериите/.
 Бира пии колкото можеш /без да се напиваш/, защото тя те прочиства и "измива" бъбреците! Най-добре е да се чистят тези песъчинки. Защото оставайки в бъбреците, те благоприятстват развитието на инфекциите и възпалителните процеси. Аз изхвърлих 9 мм. камък с остри шипове- приличаше на бодил, точно с такова "измиване" на бъбреците, но не с бира, а с минерална вода Хисар /тогава бях на Санаториум в Хисар, това беше преди 10г./ Метода е наливане с минерална вода по цял ден, ама до подуване! Започваха да ме "тормозят" с тая вода от 6.00ч. рано сутрин. После на обяд ми правеха някакви парафинови нагревки и пак вода - пиене, киснене във вана с гореща вода и пак пиене до 10.00ч. вечерта. Бирата действа също толкова очистително- казвали са ми го нефролози, само трябва да се внимава заради това, че се напиваш с нея, аз съм много доволна от ефекта й - редовно изхвърлям песъчинки с нея.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #45 -: Май 09, 2008, 18:50:03 pm »
момичета с бъбреци шега не бива,трябва да се лекуват навреме!!!!!!Аз преди години не ги лекувах когато трябваше,търпях си болката .......и накрая хроничен пионефрит.Трябваше ми много месеци за да го овладея.(да не говорим колко камъни и песечинки имах)

първо задължително се прави стерилна урина с антибиотикограма,след лечението отново стерилна урина и ако има пак бактерии,...отново лечене с антибиотик,лека диета,намаляш максимално солта,много течности....топличко ,пазиш се да от настинки  ,най-вече краката..........
след като изчистите бактерии,продължаваш няколко месеца лечение с билки.......има много добра комбинация от царевична коса,дръжки от вишни........в ммента не помня рецептата ,но в понеделник ...ще мога да ти я кажа. :D
Иначе по време на кризата,....много течности,топло....о най-много помага гореща бира колкото чай,колкото максимално топло можеш да пиеш..............горещата бира  разширява каналите и изхвърляш по-бързо и по-лесно камъчета и песечинки.

пикочополова система е свързана,и често от едно а друго се пренася,лично аз докато неоправих бъбреците,постояно развивах бактерии стрептококи
и друго когато лекуваш бъбреци в също време ттрябва да се лекуват и гъбички или тем подобни....иначе пак едно от друго се пренася

Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #46 -: Май 09, 2008, 19:03:49 pm »
Аз за това много се притеснявам за тази цжетна снимка която трябва да направя,а нефроложката не ми каза да си правя изследвания на урината.А урината първа за деня ли трябва да бъде,или не.Мисля да си самоназна4а изследвания.
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #47 -: Май 09, 2008, 20:01:13 pm »
Перошинка, за урокултура / демек стерилна урина /се дава първата сутришна урина. Но не цялата, а само средната струя. Значи почваш да уринираш - навън, после в стерилното контейнерче и накрая пак навън! Веднага като се събудиш, преди да се изчишкаш, задължително се подмиваш хубаво / даже съм чела в учебници по медицина, че трябва след тоалета, да чишкаш така, че да си отвориш хубаво външните срамни устни, за да излиза струйката без допълнително замърсяване отвън/.. До половин час трябва да си занесла пробата в лабораторията! Моят лекар ме съветва винаги да правя три последователни дни стерилна урина/ знам че вече съм го писала, но пак го пиша нарочно :wink:/. Така ако не се изолира патогенът при първата проба, то на следващата или на третата ще "лъсне".
Перошинка успоредно с урината пусни и кръв за изследване - на гладно пак за бъбреците.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #48 -: Май 09, 2008, 21:26:44 pm »
  Благодаря ти Мери !   :P  Утре ще си купя няколко контейнера за урина и в понеделник ще занеса за изследване,а ако устискам може да свърша тази работа като отида направо в лабораторията.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #49 -: Май 09, 2008, 21:43:47 pm »
Не знам дали вече не издребнявам,но като се замисля аз нощем ставам поне по 3 пъти да ходя до тоалетната и единия от които обикновено е на разсъмване към 5-6 часа.Дали това ще е такъв проблем за точните резултати,ако евентуално пак се събудя рано да пишкам и после си поспа още малко и да дам следващата урина.Не знам вече,но течението взе да добива ужасен парцалив вид.  :x
  И сега си измерих температурата и пак е 37.1 отчайвам се вече!!!   :(
« Последна редакция: Май 09, 2008, 23:11:12 pm от peroshinka »
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #50 -: Май 09, 2008, 23:54:36 pm »
Peroshinke, не е проблем, ако станеш посред нощ да чишкаш. Но трябва да стискаш, ако ти се ходи до тоалетната около 6.00ч. сутринта - тази се счита за първата урина и не може да дадеш за изследване следващата - ако примерно ти се чишка в 7.00ч..Правилото за първа урина е като се събудиш от сън  и веднага да ти се ходи до тоалетната, но преди 8.00ч..
Това течение дето вече казваш, че има парцелив вид - налага да си направиш веднага една микробиология на влаг. секрет, да последва лечение и едва тогава да се мисли за цветна снимка. Причината е, че колкото и стерилно и прецизно да ти се направи цветната снимка, има голям риск инфекцията отдолу да се качи нагоре към матка, яйчници, тръби и да стане голяма беля - обща тазово-възпалителна болест. Не искам въобще да те плаша! Но аз минах точно по такъв път, откакто имам проблеми с тия бъбреци - от тогава имам и парене и бактерии. Възпалението се разпостря по каналите и до пикочния мехур,  обхвана яйчниците и тръбите и..... после... беше много страшно...
Последното което трябва да ти спомена е, в момента никакъв секс! Гадините ще се намножат  и разнообразят многократно!
« Последна редакция: Май 10, 2008, 00:03:36 am от mery I »
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #51 -: Май 10, 2008, 14:48:33 pm »
 Снощи съм спала непробудно без да ставам нито веднъж да пишкам  :P и се събудих в 7.30 .Веднага хукнах към лабораторията и дадох кръв и урина за изследване.Кръвната картина е перфектна.Урея и Креатинин също.Белтък и захар са отрицателни.Седимент-ед левкоцити,епителни клетки и бактерии.СУЕ-то е 11мм при реф стойности 5-18 с което не мога да си обясня температурата от 37.1.Нали като има такава температура означава ,че има някакъв възпалителен процес в организма?!  8O  Някъде бях чела ,че симптомите при проблем с бъбреците са повишена температура,често уриниране и болки в кръстта,но как е възможно СУЕ-то да е в норма?Мога ли да имам температура без да има възпаление?
  Не можах да дам урокултура,защото микробиологията не работила през почивните дни и трябва да чакам до понеделник.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #52 -: Май 10, 2008, 14:51:43 pm »
Мери,много съжалявам за това което ти се е случило  :(  .Надявам се скоро да се радваш на едно малко съкровище  :P
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #53 -: Май 11, 2008, 08:35:08 am »
Не знам дали вече не издребнявам,но като се замисля аз нощем ставам поне по 3 пъти да ходя до тоалетната и единия от които обикновено е на разсъмване към 5-6 часа.Дали това ще е такъв проблем за точните резултати,ако евентуално пак се събудя рано да пишкам и после си поспа още малко и да дам следващата урина.Не знам вече,но течението взе да добива ужасен парцалив вид.  :x
  И сега си измерих температурата и пак е 37.1 отчайвам се вече!!!   :(
перошинке......може СУЕ да ти е в норма,и да поддържаш температура малко над 37 от бъбреците
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #54 -: Май 11, 2008, 08:55:23 am »
  Ади  това означава ли ,че имам възпаление, или просто камъните в бъбреците предизвикват такава реакция,защото са там? Не знам дали въпроса ми е разбираем.  :P
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #55 -: Май 11, 2008, 11:44:19 am »
Мери,много съжалявам за това което ти се е случило  :(  .Надявам се скоро да се радваш на едно малко съкровище  :P
Благодаря за пожеланието! Аз също ти желая по-бързо да се избавиш от тия проблеми и да забременееш час по-скоро!
Peroshinka, СУЕ-то си е добре, ами колко са ти Левкоцитите? Тази твоя темп. от 37.1 за мен не е плашеща, предвид съсътоянието ти в момента. Но ако се задържи така или продължи да се качва е индикация за развиващо се възпаление. На този етап не се притеснявай! Виж как са левкоцитите, ако има нещо нередно - от тях ще проличи!
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #56 -: Май 11, 2008, 18:53:14 pm »
 WBC-4,9 реф.ст-3.5-10.5 -това мисля са левкоцитите.
 A тези са ми малко ниски
 RBC-3.92 реф.ст-3.9-5.9
 HGB-120 реф.ст-120-160
 HCT-0.359 реф.ст-0.37-0.47
 MXD% 0.088 реф.ст-0.130-0.259
- А тези май са така ,защото съм анемична,но пак не съм сигурна,дали бяха тези показателите за анемия.
 Мери ,тази ми температура е от февруари месец,или поне тогава я открих.А вчера се видях с една приятелка,която учи за фармацефт и ми каза,че в съвременната медицина 37 не се смятало за висока темп.,което мисля че не е вярно и ми се струва невъзможно  8O .
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #57 -: Май 11, 2008, 19:21:09 pm »
Перошинке, аз съм с такава температура от около година. Докато се усетя, че ми има нещо - виж колко време е минало. Освен нея имам и леко раздвижване в диференциалното на левкоцитите - % лимфоцити, гранулоцити и моноцити. При теб как са те? При мен се оказа пиелонефрит, но кога е бил остър, кога е хронифицирал - той си знае. Сега взимам неоренал и уростим, вече месец. Ще ги пия още два месеца и тогава ще мисля за по-нататък. Предписа ми ги джипито, но трябва да отида и на нефролог. Още не съм решила при кой, затова го отлагам. А, нямам бактерии в урината.

При теб има лека анемия, да. Фолиевата взимаш ли я? Месце хапваш ли?
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #58 -: Май 11, 2008, 19:46:41 pm »
  Фолиева пия от около 2 години,но месото изобщо не ми е любима храна.Ям окло 3 пъти в месеца и то колкото да не е без хич.
  WBC-4,9 реф.ст-3.5-10.5
  RBC-3.92 реф.ст-3.9-5.9
  HGB-120 реф.ст-120-160
  HCT-0.359 реф.ст-0.37-0.47
  MCV-91.6 реф.ст-86-110
  MCH-30.6 реф.ст-26-38
  MCHC-334 реф.ст-310-370
  PLT-199 реф.ст-150-450
  LYM%-0.419 реф.ст-0.150-0.458
  MXD%-0.088 реф.ст-0.130-0.259
  NEUT%-0.493 реф.ст-0.437-0.771
  RDW-CV-0.123 реф.ст-0.106-0.157
  RDW-sd-042.5 реф.ст-33.4-49.2
  PDW-14.1 реф.ст-9.4-18.1
  MPV-10.7 реф.ст-8.1-12.4
  P_LCR-0.314 реф.ст-0.107-0.450

 

 Написах всичко ,защото не ги знам кое какво е.А при теб как откриха накрая пиелонефрита?Просто изобщо не ми е ясно и много се притеснявам.То не бяха възпаления на яйчниците,то не бяха кисти,не бяха гъби и бактерии и това безплодие...само едно такова нещо като пиелонефрит ми липсва. Задължително отивай на специалис нефролог.Не се доверявай така на личния,колкото и да е добър.Ти си знаеш де,ама аз пак да кажа,че съм си патила.
« Последна редакция: Май 11, 2008, 19:49:05 pm от peroshinka »
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #59 -: Май 11, 2008, 20:03:12 pm »
Нормално ти е диференциалното. 

Аз отидох на хематолог, точно заради левкоцитите. И той започва съвсем професионално. Първо ме успокои, че не е левкемия. Изпрати ме на ендокринолог (не му хареса щитовидната ми жлеза - просто е по-голяма, но нормална) и на ехограф, както и той лично ми гледа диференциалното. На ехото се видя възпаление на левия бъбрек и песъчинки и в двата. Хематологът ми предписа Бисептол, който аз не взех (не му е работа да изписва лекарства за заболявания извън неговата сфера - въпреки огромния му професионализъм иначе), джипито ме прати на стерилна урина и ми предписа Неоренал - за 10 дни 3*2 и после за 3 месеца 3*1, както и Уростим. От тогава се колебая при кой нефролог да се запътя. Защото тук изборът е много голям, пък аз съм с хиляда и триста претенции  :lol:

Перошинке, серумно желязо изследвано ли ти е? Като забременееш (пожелавам ти да стане скоро!!!), още ще ти падне хемоглобина, а това не е хубаво. Добре е да го овладееш преди това.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #60 -: Май 11, 2008, 20:20:48 pm »
 
Цитат
Перошинке, серумно желязо изследвано ли ти е? Като забременееш (пожелавам ти да стане скоро!!!), още ще ти падне хемоглобина, а това не е хубаво. Добре е да го овладееш преди това.
  Не,не ми е правено такова изследване и това е от доста време.Може би винаги съм била така,но никой от лекарите не обръща внимание.Ще си пусна и такова изследване,но при какъв лекар трябва да отида за да оправя това?
 
Цитат
От тогава се колебая при кой нефролог да се запътя. Защото тук изборът е много голям, пък аз съм с хиляда и триста претенции  Laughing
.Разбирам те напълно и аз сега търся добър нефролог  :P . Дано се оправиш скоро и да не забравиш да пишеш като отидеш на специалист.Да знам аз за тези болести какво ,как и защо. :wink:
 
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #61 -: Май 11, 2008, 20:27:17 pm »
Хематолог ти трябва.

Благодаря ти! Дано скоро се хвалим с кореми, а не с изследвания!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #62 -: Май 11, 2008, 22:05:50 pm »
  Ади  това означава ли ,че имам възпаление, или просто камъните в бъбреците предизвикват такава реакция,защото са там? Не знам дали въпроса ми е разбираем.  :P
перошинке ,специалист нефролог ще прецени при теб нещата :D
Перошинке, аз съм с такава температура от около година. Докато се усетя, че ми има нещо - виж колко време е минало. Освен нея имам и леко раздвижване в диференциалното на левкоцитите - % лимфоцити, гранулоцити и моноцити. При теб как са те? При мен се оказа пиелонефрит, но кога е бил остър, кога е хронифицирал - той си знае.
и при мен се получи същото...температура 37-37,2 повече от година.........докато го открием,стана на хроничен пионефрит (само дето по грешка ми извадиха здрав апендисит):D и СУЕ винаги ми е било перфектно
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #63 -: Май 11, 2008, 23:25:48 pm »
Перошинке, little_rabbit ти е разяснила какви са ти показателите от ПКК-то. Аз много не ги разшифровам всичките, но в общи линии виждам долна граница на Хемоглобин, Еритроцити, Хематокрит, което показва точно това - Анемия.
Adi, по грешка и мен ме оперираха от апендицит, а аз съм правила криза в същото време....
« Последна редакция: Май 11, 2008, 23:35:39 pm от mery I »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #64 -: Май 12, 2008, 17:35:34 pm »
Перошинке, little_rabbit ти е разяснила какви са ти показателите от ПКК-то. Аз много не ги разшифровам всичките, но в общи линии виждам долна граница на Хемоглобин, Еритроцити, Хематокрит, което показва точно това - Анемия.
Adi, по грешка и мен ме оперираха от апендицит, а аз съм правила криза в същото време....
ха ха ,значи не съм само аз :lol: :lol: :lol:,най-невероятно беше че аз твърдях че апендисита си ми е фред и мисля че са бъбреците ,но не ми повярваха.......чак седмица след операция ,когато пишках кръв и вдигнах вече висока температура се сетиха да ги изследват...... :lol:сега ми е вече смешно,но тогава ми идваше да убия някой,влязах 55 кг в болница,след 2 месеца се разписах на моя отговорност и си тръгнах 45 кг,натъпкана с 7 антибиотика и с температура :(
« Последна редакция: Май 12, 2008, 17:37:35 pm от adi »
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #65 -: Май 13, 2008, 15:02:30 pm »

[/quote]
ха ха ,значи не съм само аз :lol: :lol: :lol:,най-невероятно беше че аз твърдях че апендисита си ми е фред и мисля че са бъбреците ,но не ми повярваха....... [/quote]

То май това е практика - не се знае какъв е проблемът и затова се оперира апендицит. За да се свърши все пак работа, щото иначе скука  :lol:
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #66 -: Май 13, 2008, 19:50:29 pm »
  Момичета, чак другата седмица съм на лекар.Дано не последвам вашата съдба.Това направо е апсурдно!Как ще ви вадят така апендиците!?   8O  Ужас!  :?  Утре ако се справя с пишкането по указание, ще пусна урокултура.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #67 -: Май 16, 2008, 13:32:07 pm »
Стигнах до нефролог. Отидох в "Св. Иван Рилски" с идеята да ме консултира доц. Робева, но се оказа, че останалите лекари там са не по-малко добри. Даже добри е слабо казано, определям ги като изключителни! Мен да ме впечатли лекар - това е трудно постижимо.

Накратко: нямам вече възпаление в бъбреците. Въобще, от бъбречна гледна точка ми няма нищо. Това означава, че терапията с Неоренал работи и дава резултати. Препоръчаха ми да направя още малко изследвания, за да се установи причината за температурата.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #68 -: Май 16, 2008, 13:50:25 pm »
Аз много не ги разшифровам всичките, но в общи линии виждам долна граница на Хемоглобин, Еритроцити, Хематокрит, което показва точно това - Анемия.

Това е силно казано - да си на долна граница не означава анемия.  За повишаване на хемоглобина се препоръчват говеждо, пиле, риба (които перошинката много не обича), също така цитрусови плодове - портокали, лимони, грейпфрут, и бобови храни.  На този етап е рано за приемане на желязо.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #69 -: Май 16, 2008, 14:01:17 pm »
Стигнах до нефролог. Отидох в "Св. Иван Рилски" с идеята да ме консултира доц. Робева, но се оказа, че останалите лекари там са не по-малко добри. Даже добри е слабо казано, определям ги като изключителни! Мен да ме впечатли лекар - това е трудно постижимо.

Накратко: нямам вече възпаление в бъбреците. Въобще, от бъбречна гледна точка ми няма нищо. Това означава, че терапията с Неоренал работи и дава резултати. Препоръчаха ми да направя още малко изследвания, за да се установи причината за температурата.
  БРАВО!!!!  Радвам се ,че вече всичко е ок при теб!   :P  И аз другата седмица ще пиша какво е моето положение.
  Вчера понеже температурата ми беше 37.4 съвсем се побърках и намерих това  http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2145&sectionid=21&id=0001601  и това http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=1352  ,което малко ме поуспокои,но няма да съм напълно до мнението на лекаря.  :?
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #70 -: Май 16, 2008, 14:03:48 pm »
Да, Перошинке, има нещо вярно. В клиниката казаха, че имат няколко такива случая и те всички са жени - по-чувствителни сме, явно.
Но нека си те видят.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #71 -: Май 16, 2008, 21:17:56 pm »
за температура........ами аз има 2 периода с такава температура....37-37,4
1 път .....бях така в продължение на близо година ,тогава ми откриха пионефтита,когато го излекувах,нещата се оправиха

2 път  неразбрахме от какво е.....,поддържах я близо 2 години,направихме няколко изследвания,но ми писна ....и спрях да се изследвам....и след 2 годии сама си изчезна..........(иначе зная че може да е от бъбреци,бел.дроб,инфекции,щитовидна жлеза,хормони,стрес,........много неща.......
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #72 -: Май 17, 2008, 18:49:54 pm »
Момичета преди една седмица получих слаба болка при уриниране и си пуснах стерилна и обикновенна урина.В обикновената всичко е наред освен  СЕДИМЕНТ: УРАТИ и това много ме притеснява опасно ли е а имам и положителен тест за бременност,  стерилната ще излезе другата седмица.Моля ако някой знае нека отговори че много се притесних.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #73 -: Май 17, 2008, 21:44:14 pm »
Момичета преди една седмица получих слаба болка при уриниране и си пуснах стерилна и обикновенна урина.В обикновената всичко е наред освен  СЕДИМЕНТ: УРАТИ и това много ме притеснява опасно ли е а имам и положителен тест за бременност,  стерилната ще излезе другата седмица.Моля ако някой знае нека отговори че много се притесних.
   Трябва да отидеш на нефролог.При мен веднъж също имаше урати и излязоха камъните като отидох на преглед.Не се притеснявай!! Лекаря ще ти види положението и ще ти препоръча лечение,ако е необходимо.Пиши после да кажеш какво става и какво е мнението на лекаря.Ще е полезно и за нас.Пожелавам ти лека бременност и ти стискам палци всичко да е ок!   :P
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #74 -: Май 18, 2008, 07:33:12 am »
Момичета преди една седмица получих слаба болка при уриниране и си пуснах стерилна и обикновенна урина.В обикновената всичко е наред освен  СЕДИМЕНТ: УРАТИ и това много ме притеснява опасно ли е а имам и положителен тест за бременност,  стерилната ще излезе другата седмица.Моля ако някой знае нека отговори че много се притесних.
урати са песечинки!
възможно е да си изкарала само малко песечинки и да нямаш бактерии,или някакви други възспаление,инфекции.......
най-добре се консултирай с специалист,вземи си едно направление за нефролог и отиди да те види,хубаво е да си пуснеш и една микробиология за всеки случей,пикочополова система е свързана и нещата лесно се пренасят от едното на другото.Успех и пиши как мина.Междувременно пи повече течности!Ако получиш отново криза,пи чаша гореща бира,колкото чай......това няма да ти навреди,само ще ти облекчи положението и ще изхвърлиш песечинки по-лесно(гореща бира е малко гадничка на вкус :lol:)
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #75 -: Май 24, 2008, 19:45:07 pm »
 Момичета от 3 дни температурата ми е 36.6  :P  . Взех си и резултатите от урокултурата и не се изолира нищо.В понеделник обаче съм си записала час в една клиника в която имат много нов и добър ехограф да ме видят пак.Дано са изчезнали камъните!!!
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #76 -: Май 26, 2008, 21:25:39 pm »
  Днес вече бях на лекар и се оказа ,че полза от всичките лекарства и чайове, файда няма.Положението е същото и най-големият ми камък е 6мм. За пионефрита ми обясни,че е бактерия и щом в урокултурата не се изолира нищо и кръвната ми картина е ок,няма място за притеснение.И той ми каза да пия изцеден лимон.Бъбреците си ме болят,но явно така ще бъде .   :x
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #77 -: Май 29, 2008, 08:12:39 am »
  Днес вече бях на лекар и се оказа ,че полза от всичките лекарства и чайове, файда няма.Положението е същото и най-големият ми камък е 6мм. За пионефрита ми обясни,че е бактерия и щом в урокултурата не се изолира нищо и кръвната ми картина е ок,няма място за притеснение.И той ми каза да пия изцеден лимон.Бъбреците си ме болят,но явно така ще бъде .   :x
най-важното е ,че нямаш бактерии.........значи не се налат за сега антибиотици.....хубаво ще е да пиш известно време само хисарска мин.вода........за да се изчистят бъбреците :D
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #78 -: Май 29, 2008, 23:02:20 pm »
  Днес вече бях на лекар и се оказа ,че полза от всичките лекарства и чайове, файда няма.Положението е същото и най-големият ми камък е 6мм. За пионефрита ми обясни,че е бактерия и щом в урокултурата не се изолира нищо и кръвната ми картина е ок,няма място за притеснение.И той ми каза да пия изцеден лимон.Бъбреците си ме болят,но явно така ще бъде .   :x
най-важното е ,че нямаш бактерии.........значи не се налат за сега антибиотици.....хубаво ще е да пиш известно време само хисарска мин.вода........за да се изчистят бъбреците :D
  Преди 2 гд.бяхме на почивка в Хисаря и ми направи голямо впечатление,че водата която продаваха там беше в различна бутилка и много различна на вкус.А тук във Варна никога не си купувам Хисарска вода,защото не ми харесва и нещо ми изглежда съмнителна.
 А искам да попитам дали 6мм.камък е голям? Доктора не беше много впечатлен от размера и не му обърна внимание,но хора с които съм говорила и изхвърлят камъни,казват че е голям.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #79 -: Май 30, 2008, 07:40:32 am »
спокойно,не е много много голям :D......имала съм доста по-големи :D
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #80 -: Май 30, 2008, 15:25:39 pm »
Перошинке, предлагам ти да пиеш коктейл, който се прави така - сварява се шипков чай в един съд, в друг съд се вари мурсалски чай и се смесват 1част шипков чай, 1 част мурсалски чай 1 част сок от арония без захар. Коктейла се подслажда само с мед, нищо друго. Не е вярно, че чайовете са вятър работа.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #81 -: Май 30, 2008, 17:30:12 pm »
Перошинке, предлагам ти да пиеш коктейл, който се прави така - сварява се шипков чай в един съд, в друг съд се вари мурсалски чай и се смесват 1част шипков чай, 1 част мурсалски чай 1 част сок от арония без захар. Коктейла се подслажда само с мед, нищо друго. Не е вярно, че чайовете са вятър работа.
  Значи пак трябва да ходим до Родопите  :P  ! Иначе шипките ме притесняват,защото запичат ,а аз и без това съм си трудна в това отношение.Мурсалски чай си имам една връзчица.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #82 -: Май 30, 2008, 23:12:03 pm »
Перошинке, пак съм аз. Преди2 месеца пих Мужик корен, защото ми откриха миома 2см/1.7см. Бях учудена от факта, че след 1 седмица ми подейства добре и на отделителната с-ма. Юни месец ми е ред да пия отново, след 1 месец почивка и сега виждам,че се приема и при бъбречни проблеми.
http://heraldry-world.mylivepage.com/blog/164/3550_Euphorbia_pallasii_(%D0%9C%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%BA_%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD,_%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%B9_%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%BB%D0%B0%D1%81)
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #83 -: Юни 07, 2008, 22:03:16 pm »
  Момичета ,моля ако някоя от вас е запозната да пише.Днес си взех резултатите от цитонамазката Рар 2 и има наличие на Candida spp. неутрофилни левкоцити+ ,бактерии+ ,гъби+ ,слуз+ ,кръв+ . Преди 2 седмици когато получих кризата след 2 дни ми се появи и парцаливо течение.Може ли от песъчинките да се появи Кандидата,или причината е друга?Сега провеждам лечение с Гино-Дактарин,което лекарката ми назначи преди да излезе резултата.На 19-ти ще ходя при доц.Маркова за евентуална снимка и сигурно за прегледа ще съм в цикъл.Да си правя ли задължително микробиология?Не знам какво да правя ,тъй като често съм с вагинални инфекции,ако си пусна след цикъла микробиология,то после като дойде време за ЦС може пак да съм с инфекция.  :?
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #84 -: Юли 01, 2008, 15:57:16 pm »
Перошинке, точно след бъбречната ми криза преди няколко години, когато изкарах един камък от 5.5 мм и един от 4.3 мм, както и някакви песъчинки, си направих микробиология и ми откриха кандида. Лекарят обаче ми каза, че няма никакъв проблем, защото те си съществуват във вагиналната флора и се умножават често, когато пиеш някакви антибиотици. А и аз си знам, че съм предразположена и затова винаги, когато се налага да пия антибиотик, си искам да ми изпишат и нещо профилактично против гъбичките. За пръв път бях пропуснала тогава, но много бързо се възстанових след лечение (за съжаление не помня какво пих тогава, защото беше преди 6 години).
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #85 -: Юли 03, 2008, 18:11:13 pm »
  Момичета,здравейте пак!
Миналата седмица си правих ЦС.Преди нея на цитонамазката ми излезе Кандида и я лекувах.Преди снимката нямах нищо.Няколко дни след нея ми се появи течение и си пуснах микробиология и излезе Ешерихия коли.Преди около месец на урокултурата нищо не се изолира.Как се е появила?Четох,че може да е от бъбреците.Имали ли сте проблем с тази бактерия?
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #86 -: Юли 06, 2008, 11:22:58 am »
Перошинка, аз имах проблем с ешерехия коли и ентерококи. Имах ги във влагалищен секрет.
Направих си и антибиограма и ги лекувах с антибиотик.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #87 -: Юли 06, 2008, 18:48:28 pm »
  И аз това правя вече-лекувам се с антибиотик.  :P  Дано да се махат по-бързо!
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #88 -: Юли 23, 2008, 17:16:59 pm »
  Момичета,здравейте пак!
Миналата седмица си правих ЦС.Преди нея на цитонамазката ми излезе Кандида и я лекувах.Преди снимката нямах нищо.Няколко дни след нея ми се появи течение и си пуснах микробиология и излезе Ешерихия коли.Преди около месец на урокултурата нищо не се изолира.Как се е появила?Четох,че може да е от бъбреците.Имали ли сте проблем с тази бактерия?
peroshinke, и аз минах по същия път, лекувах Е.Koli / да, от бъбреците е в моя случай/ доскоро, сега пък се появи Стафилококус ауреус, та сега се боря с нея + Кандида :lol:. Въобще да ти кажа вече незнам как да се избавя от тия "дживотни"  -то едното лекуваш и се появява второ, после лекуваш второто и изненадата продължава, появява се трето и така до никъде на края ...
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #89 -: Март 04, 2009, 10:33:15 am »
Момичета ,от доста време ми се подуват ръцете не мога да търпя пръстени,а от 1-2 седмици много ми се подуват очите,днес най накрая си пуснах една урина .На листа пише- масово бактерии.джипито иска да пусна една стерилна,сега отивам.Но проблема е че сега съм на 2опаковка Регулон,и се гласим да започваме второ икси,НЯкой може ли да сподели дали е бил в такава ситуация и какво направихте.Сигурно ме разбирате че не ми се иска да се отлага в времето,и аз като всички вас го искам да започна колкото се може по бързо и резултата да е :bfp:Но пък и бъбреците са важни и общо взето целия организъм
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #90 -: Април 15, 2010, 14:00:46 pm »
МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ ПРЕПОРЪЧА ДОБЪР УРОЛОГ В ПЛОВДИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #91 -: Август 29, 2010, 22:54:12 pm »
аз също имам проблем и се притеснявам при бременност какво ще правя На мен не ми мина от Нолицина този път и се наложи да вземам Ципрофлоксацин