0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #60 -: Май 11, 2008, 20:20:48 pm »
 
Цитат
Перошинке, серумно желязо изследвано ли ти е? Като забременееш (пожелавам ти да стане скоро!!!), още ще ти падне хемоглобина, а това не е хубаво. Добре е да го овладееш преди това.
  Не,не ми е правено такова изследване и това е от доста време.Може би винаги съм била така,но никой от лекарите не обръща внимание.Ще си пусна и такова изследване,но при какъв лекар трябва да отида за да оправя това?
 
Цитат
От тогава се колебая при кой нефролог да се запътя. Защото тук изборът е много голям, пък аз съм с хиляда и триста претенции  Laughing
.Разбирам те напълно и аз сега търся добър нефролог  :P . Дано се оправиш скоро и да не забравиш да пишеш като отидеш на специалист.Да знам аз за тези болести какво ,как и защо. :wink:
 
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #61 -: Май 11, 2008, 20:27:17 pm »
Хематолог ти трябва.

Благодаря ти! Дано скоро се хвалим с кореми, а не с изследвания!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #62 -: Май 11, 2008, 22:05:50 pm »
  Ади  това означава ли ,че имам възпаление, или просто камъните в бъбреците предизвикват такава реакция,защото са там? Не знам дали въпроса ми е разбираем.  :P
перошинке ,специалист нефролог ще прецени при теб нещата :D
Перошинке, аз съм с такава температура от около година. Докато се усетя, че ми има нещо - виж колко време е минало. Освен нея имам и леко раздвижване в диференциалното на левкоцитите - % лимфоцити, гранулоцити и моноцити. При теб как са те? При мен се оказа пиелонефрит, но кога е бил остър, кога е хронифицирал - той си знае.
и при мен се получи същото...температура 37-37,2 повече от година.........докато го открием,стана на хроничен пионефрит (само дето по грешка ми извадиха здрав апендисит):D и СУЕ винаги ми е било перфектно
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #63 -: Май 11, 2008, 23:25:48 pm »
Перошинке, little_rabbit ти е разяснила какви са ти показателите от ПКК-то. Аз много не ги разшифровам всичките, но в общи линии виждам долна граница на Хемоглобин, Еритроцити, Хематокрит, което показва точно това - Анемия.
Adi, по грешка и мен ме оперираха от апендицит, а аз съм правила криза в същото време....
« Последна редакция: Май 11, 2008, 23:35:39 pm от mery I »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #64 -: Май 12, 2008, 17:35:34 pm »
Перошинке, little_rabbit ти е разяснила какви са ти показателите от ПКК-то. Аз много не ги разшифровам всичките, но в общи линии виждам долна граница на Хемоглобин, Еритроцити, Хематокрит, което показва точно това - Анемия.
Adi, по грешка и мен ме оперираха от апендицит, а аз съм правила криза в същото време....
ха ха ,значи не съм само аз :lol: :lol: :lol:,най-невероятно беше че аз твърдях че апендисита си ми е фред и мисля че са бъбреците ,но не ми повярваха.......чак седмица след операция ,когато пишках кръв и вдигнах вече висока температура се сетиха да ги изследват...... :lol:сега ми е вече смешно,но тогава ми идваше да убия някой,влязах 55 кг в болница,след 2 месеца се разписах на моя отговорност и си тръгнах 45 кг,натъпкана с 7 антибиотика и с температура :(
« Последна редакция: Май 12, 2008, 17:37:35 pm от adi »
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #65 -: Май 13, 2008, 15:02:30 pm »

[/quote]
ха ха ,значи не съм само аз :lol: :lol: :lol:,най-невероятно беше че аз твърдях че апендисита си ми е фред и мисля че са бъбреците ,но не ми повярваха....... [/quote]

То май това е практика - не се знае какъв е проблемът и затова се оперира апендицит. За да се свърши все пак работа, щото иначе скука  :lol:
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #66 -: Май 13, 2008, 19:50:29 pm »
  Момичета, чак другата седмица съм на лекар.Дано не последвам вашата съдба.Това направо е апсурдно!Как ще ви вадят така апендиците!?   8O  Ужас!  :?  Утре ако се справя с пишкането по указание, ще пусна урокултура.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #67 -: Май 16, 2008, 13:32:07 pm »
Стигнах до нефролог. Отидох в "Св. Иван Рилски" с идеята да ме консултира доц. Робева, но се оказа, че останалите лекари там са не по-малко добри. Даже добри е слабо казано, определям ги като изключителни! Мен да ме впечатли лекар - това е трудно постижимо.

Накратко: нямам вече възпаление в бъбреците. Въобще, от бъбречна гледна точка ми няма нищо. Това означава, че терапията с Неоренал работи и дава резултати. Препоръчаха ми да направя още малко изследвания, за да се установи причината за температурата.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #68 -: Май 16, 2008, 13:50:25 pm »
Аз много не ги разшифровам всичките, но в общи линии виждам долна граница на Хемоглобин, Еритроцити, Хематокрит, което показва точно това - Анемия.

Това е силно казано - да си на долна граница не означава анемия.  За повишаване на хемоглобина се препоръчват говеждо, пиле, риба (които перошинката много не обича), също така цитрусови плодове - портокали, лимони, грейпфрут, и бобови храни.  На този етап е рано за приемане на желязо.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #69 -: Май 16, 2008, 14:01:17 pm »
Стигнах до нефролог. Отидох в "Св. Иван Рилски" с идеята да ме консултира доц. Робева, но се оказа, че останалите лекари там са не по-малко добри. Даже добри е слабо казано, определям ги като изключителни! Мен да ме впечатли лекар - това е трудно постижимо.

Накратко: нямам вече възпаление в бъбреците. Въобще, от бъбречна гледна точка ми няма нищо. Това означава, че терапията с Неоренал работи и дава резултати. Препоръчаха ми да направя още малко изследвания, за да се установи причината за температурата.
  БРАВО!!!!  Радвам се ,че вече всичко е ок при теб!   :P  И аз другата седмица ще пиша какво е моето положение.
  Вчера понеже температурата ми беше 37.4 съвсем се побърках и намерих това  http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2145&sectionid=21&id=0001601  и това http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=1352  ,което малко ме поуспокои,но няма да съм напълно до мнението на лекаря.  :?
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #70 -: Май 16, 2008, 14:03:48 pm »
Да, Перошинке, има нещо вярно. В клиниката казаха, че имат няколко такива случая и те всички са жени - по-чувствителни сме, явно.
Но нека си те видят.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #71 -: Май 16, 2008, 21:17:56 pm »
за температура........ами аз има 2 периода с такава температура....37-37,4
1 път .....бях така в продължение на близо година ,тогава ми откриха пионефтита,когато го излекувах,нещата се оправиха

2 път  неразбрахме от какво е.....,поддържах я близо 2 години,направихме няколко изследвания,но ми писна ....и спрях да се изследвам....и след 2 годии сама си изчезна..........(иначе зная че може да е от бъбреци,бел.дроб,инфекции,щитовидна жлеза,хормони,стрес,........много неща.......
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #72 -: Май 17, 2008, 18:49:54 pm »
Момичета преди една седмица получих слаба болка при уриниране и си пуснах стерилна и обикновенна урина.В обикновената всичко е наред освен  СЕДИМЕНТ: УРАТИ и това много ме притеснява опасно ли е а имам и положителен тест за бременност,  стерилната ще излезе другата седмица.Моля ако някой знае нека отговори че много се притесних.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #73 -: Май 17, 2008, 21:44:14 pm »
Момичета преди една седмица получих слаба болка при уриниране и си пуснах стерилна и обикновенна урина.В обикновената всичко е наред освен  СЕДИМЕНТ: УРАТИ и това много ме притеснява опасно ли е а имам и положителен тест за бременност,  стерилната ще излезе другата седмица.Моля ако някой знае нека отговори че много се притесних.
   Трябва да отидеш на нефролог.При мен веднъж също имаше урати и излязоха камъните като отидох на преглед.Не се притеснявай!! Лекаря ще ти види положението и ще ти препоръча лечение,ако е необходимо.Пиши после да кажеш какво става и какво е мнението на лекаря.Ще е полезно и за нас.Пожелавам ти лека бременност и ти стискам палци всичко да е ок!   :P
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #74 -: Май 18, 2008, 07:33:12 am »
Момичета преди една седмица получих слаба болка при уриниране и си пуснах стерилна и обикновенна урина.В обикновената всичко е наред освен  СЕДИМЕНТ: УРАТИ и това много ме притеснява опасно ли е а имам и положителен тест за бременност,  стерилната ще излезе другата седмица.Моля ако някой знае нека отговори че много се притесних.
урати са песечинки!
възможно е да си изкарала само малко песечинки и да нямаш бактерии,или някакви други възспаление,инфекции.......
най-добре се консултирай с специалист,вземи си едно направление за нефролог и отиди да те види,хубаво е да си пуснеш и една микробиология за всеки случей,пикочополова система е свързана и нещата лесно се пренасят от едното на другото.Успех и пиши как мина.Междувременно пи повече течности!Ако получиш отново криза,пи чаша гореща бира,колкото чай......това няма да ти навреди,само ще ти облекчи положението и ще изхвърлиш песечинки по-лесно(гореща бира е малко гадничка на вкус :lol:)
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #75 -: Май 24, 2008, 19:45:07 pm »
 Момичета от 3 дни температурата ми е 36.6  :P  . Взех си и резултатите от урокултурата и не се изолира нищо.В понеделник обаче съм си записала час в една клиника в която имат много нов и добър ехограф да ме видят пак.Дано са изчезнали камъните!!!
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #76 -: Май 26, 2008, 21:25:39 pm »
  Днес вече бях на лекар и се оказа ,че полза от всичките лекарства и чайове, файда няма.Положението е същото и най-големият ми камък е 6мм. За пионефрита ми обясни,че е бактерия и щом в урокултурата не се изолира нищо и кръвната ми картина е ок,няма място за притеснение.И той ми каза да пия изцеден лимон.Бъбреците си ме болят,но явно така ще бъде .   :x
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #77 -: Май 29, 2008, 08:12:39 am »
  Днес вече бях на лекар и се оказа ,че полза от всичките лекарства и чайове, файда няма.Положението е същото и най-големият ми камък е 6мм. За пионефрита ми обясни,че е бактерия и щом в урокултурата не се изолира нищо и кръвната ми картина е ок,няма място за притеснение.И той ми каза да пия изцеден лимон.Бъбреците си ме болят,но явно така ще бъде .   :x
най-важното е ,че нямаш бактерии.........значи не се налат за сега антибиотици.....хубаво ще е да пиш известно време само хисарска мин.вода........за да се изчистят бъбреците :D
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #78 -: Май 29, 2008, 23:02:20 pm »
  Днес вече бях на лекар и се оказа ,че полза от всичките лекарства и чайове, файда няма.Положението е същото и най-големият ми камък е 6мм. За пионефрита ми обясни,че е бактерия и щом в урокултурата не се изолира нищо и кръвната ми картина е ок,няма място за притеснение.И той ми каза да пия изцеден лимон.Бъбреците си ме болят,но явно така ще бъде .   :x
най-важното е ,че нямаш бактерии.........значи не се налат за сега антибиотици.....хубаво ще е да пиш известно време само хисарска мин.вода........за да се изчистят бъбреците :D
  Преди 2 гд.бяхме на почивка в Хисаря и ми направи голямо впечатление,че водата която продаваха там беше в различна бутилка и много различна на вкус.А тук във Варна никога не си купувам Хисарска вода,защото не ми харесва и нещо ми изглежда съмнителна.
 А искам да попитам дали 6мм.камък е голям? Доктора не беше много впечатлен от размера и не му обърна внимание,но хора с които съм говорила и изхвърлят камъни,казват че е голям.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #79 -: Май 30, 2008, 07:40:32 am »
спокойно,не е много много голям :D......имала съм доста по-големи :D