0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #80 -: Май 30, 2008, 15:25:39 pm »
Перошинке, предлагам ти да пиеш коктейл, който се прави така - сварява се шипков чай в един съд, в друг съд се вари мурсалски чай и се смесват 1част шипков чай, 1 част мурсалски чай 1 част сок от арония без захар. Коктейла се подслажда само с мед, нищо друго. Не е вярно, че чайовете са вятър работа.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #81 -: Май 30, 2008, 17:30:12 pm »
Перошинке, предлагам ти да пиеш коктейл, който се прави така - сварява се шипков чай в един съд, в друг съд се вари мурсалски чай и се смесват 1част шипков чай, 1 част мурсалски чай 1 част сок от арония без захар. Коктейла се подслажда само с мед, нищо друго. Не е вярно, че чайовете са вятър работа.
  Значи пак трябва да ходим до Родопите  :P  ! Иначе шипките ме притесняват,защото запичат ,а аз и без това съм си трудна в това отношение.Мурсалски чай си имам една връзчица.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #82 -: Май 30, 2008, 23:12:03 pm »
Перошинке, пак съм аз. Преди2 месеца пих Мужик корен, защото ми откриха миома 2см/1.7см. Бях учудена от факта, че след 1 седмица ми подейства добре и на отделителната с-ма. Юни месец ми е ред да пия отново, след 1 месец почивка и сега виждам,че се приема и при бъбречни проблеми.
http://heraldry-world.mylivepage.com/blog/164/3550_Euphorbia_pallasii_(%D0%9C%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%BA_%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD,_%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%B9_%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%BB%D0%B0%D1%81)
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #83 -: Юни 07, 2008, 22:03:16 pm »
  Момичета ,моля ако някоя от вас е запозната да пише.Днес си взех резултатите от цитонамазката Рар 2 и има наличие на Candida spp. неутрофилни левкоцити+ ,бактерии+ ,гъби+ ,слуз+ ,кръв+ . Преди 2 седмици когато получих кризата след 2 дни ми се появи и парцаливо течение.Може ли от песъчинките да се появи Кандидата,или причината е друга?Сега провеждам лечение с Гино-Дактарин,което лекарката ми назначи преди да излезе резултата.На 19-ти ще ходя при доц.Маркова за евентуална снимка и сигурно за прегледа ще съм в цикъл.Да си правя ли задължително микробиология?Не знам какво да правя ,тъй като често съм с вагинални инфекции,ако си пусна след цикъла микробиология,то после като дойде време за ЦС може пак да съм с инфекция.  :?
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #84 -: Юли 01, 2008, 15:57:16 pm »
Перошинке, точно след бъбречната ми криза преди няколко години, когато изкарах един камък от 5.5 мм и един от 4.3 мм, както и някакви песъчинки, си направих микробиология и ми откриха кандида. Лекарят обаче ми каза, че няма никакъв проблем, защото те си съществуват във вагиналната флора и се умножават често, когато пиеш някакви антибиотици. А и аз си знам, че съм предразположена и затова винаги, когато се налага да пия антибиотик, си искам да ми изпишат и нещо профилактично против гъбичките. За пръв път бях пропуснала тогава, но много бързо се възстанових след лечение (за съжаление не помня какво пих тогава, защото беше преди 6 години).
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #85 -: Юли 03, 2008, 18:11:13 pm »
  Момичета,здравейте пак!
Миналата седмица си правих ЦС.Преди нея на цитонамазката ми излезе Кандида и я лекувах.Преди снимката нямах нищо.Няколко дни след нея ми се появи течение и си пуснах микробиология и излезе Ешерихия коли.Преди около месец на урокултурата нищо не се изолира.Как се е появила?Четох,че може да е от бъбреците.Имали ли сте проблем с тази бактерия?
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #86 -: Юли 06, 2008, 11:22:58 am »
Перошинка, аз имах проблем с ешерехия коли и ентерококи. Имах ги във влагалищен секрет.
Направих си и антибиограма и ги лекувах с антибиотик.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #87 -: Юли 06, 2008, 18:48:28 pm »
  И аз това правя вече-лекувам се с антибиотик.  :P  Дано да се махат по-бързо!
*
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #88 -: Юли 23, 2008, 17:16:59 pm »
  Момичета,здравейте пак!
Миналата седмица си правих ЦС.Преди нея на цитонамазката ми излезе Кандида и я лекувах.Преди снимката нямах нищо.Няколко дни след нея ми се появи течение и си пуснах микробиология и излезе Ешерихия коли.Преди около месец на урокултурата нищо не се изолира.Как се е появила?Четох,че може да е от бъбреците.Имали ли сте проблем с тази бактерия?
peroshinke, и аз минах по същия път, лекувах Е.Koli / да, от бъбреците е в моя случай/ доскоро, сега пък се появи Стафилококус ауреус, та сега се боря с нея + Кандида :lol:. Въобще да ти кажа вече незнам как да се избавя от тия "дживотни"  -то едното лекуваш и се появява второ, после лекуваш второто и изненадата продължава, появява се трето и така до никъде на края ...
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #89 -: Март 04, 2009, 10:33:15 am »
Момичета ,от доста време ми се подуват ръцете не мога да търпя пръстени,а от 1-2 седмици много ми се подуват очите,днес най накрая си пуснах една урина .На листа пише- масово бактерии.джипито иска да пусна една стерилна,сега отивам.Но проблема е че сега съм на 2опаковка Регулон,и се гласим да започваме второ икси,НЯкой може ли да сподели дали е бил в такава ситуация и какво направихте.Сигурно ме разбирате че не ми се иска да се отлага в времето,и аз като всички вас го искам да започна колкото се може по бързо и резултата да е :bfp:Но пък и бъбреците са важни и общо взето целия организъм
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #90 -: Април 15, 2010, 14:00:46 pm »
МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ ПРЕПОРЪЧА ДОБЪР УРОЛОГ В ПЛОВДИВ
Re: Момичета с проблемни бъбреци-как се справяте?
« Отговор #91 -: Август 29, 2010, 22:54:12 pm »
аз също имам проблем и се притеснявам при бременност какво ще правя На мен не ми мина от Нолицина този път и се наложи да вземам Ципрофлоксацин