0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Инвитро на спонтанен цикъл
« -: Април 01, 2008, 16:54:15 pm »
Здравей те момичета,
След поредното неуспешно икси док. ми предложи да опитам икси на спонтанен цикъл.
Някой знае ли за такъв успешен опит.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #1 -: Април 01, 2008, 17:20:23 pm »
Да, знаем за такива успешни опити! Сещам се за Roby и Simba, но нека те се включат сами.

*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2008, 09:19:32 am »
Здравейте и от мен!На мен също ми предложиха инвитро на спонтанен цикъл.Момичета включете се и ми кажете за какво става въпрос.Има ли стимулация преди това или не?Изобщо кажете за какво става въпрос.
Благодаря предварително.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #3 -: Октомври 18, 2008, 10:06:59 am »
Здравейте и от мен!На мен също ми предложиха инвитро на спонтанен цикъл.Момичета включете се и ми кажете за какво става въпрос.Има ли стимулация преди това или не?Изобщо кажете за какво става въпрос.
Благодаря предварително.
няма стимулация, само ходиш на няколко прегледа, няколко хормона се изследват и толкова.
и финансово е доста лека процедура
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2008, 10:19:06 am »
Моето инвитро беше на спонтанен цикъл.Противоэачатъчни и клостилбегит эа два месеца.И прегледи всяка седмица
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2008, 11:30:25 am »
аз също  бях започнала този месец икси на  естествен цикъл /прекъснахме  го поради  други причини /  - но при  д-ра включи  стимулация от 12ти  ден  -  цитротайд   и  гонал ,но на  15 ден  се наложи да отложим процедурата/ -   като от  7-8 ден ме е викал през ден два за прегледи и  хормони ,противозачатъчни  в предходния месец не съм пила- предполагам всичко е много индивидуално .

Аз  имах  много двоумения   ,защото  не сме правили инсеминации -дали  да направим няколко или  директно  на класическо икси   да отиваме - д-ра препоръча  това като вариант -по-лека и  финансово и за организма  е процедурата.

Чела съм  ,че е  препоръчителен вариант при  ИЯР ,когато  не се реагира добре на  стимулацията.При мен  не е това проблема/инхибин и антимюлеров са добре/

Сега  евентуално  ,ако с е разрешат другите проблеми - мисля  на следващия  цикъл   пак да започвам.


*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #6 -: Октомври 18, 2008, 14:52:13 pm »
Благодря ви за отговорите.
 Аз съм с проблем на лигавицата на матката.Не расте,не достига нужните милиметри и това оказва проблем при инплантирането на ембриона и отделно задържам фоликул.Докторката от това съди че няма да реагирам добре на стимулация и затова ми препоръча инвитро на естествен цикъл.
 Сега съм на естрофем 3х1 на ден и след 10 дни на дуфастон.На 10 ден съм на преглед.Дано съм се повлияла от 3х1 естрофема,защото 2х1 естрофем изобщо не ми повлия.
Nimka ти къде правиш процедурата?
Желая на всички успех и късмет!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #7 -: Октомври 18, 2008, 15:37:04 pm »
аз съм при  д-р Владимиров -така и не разбрах  съображенията  му от  мед естество ,за да препоръча този тип процедура при мен ,ама  нали той си знае  какво  парви .
Това  при мене  миналия  месец -май беше някаква  комбинирана схема -уж естествен ,ама и с Гонал.
Успех и пиши -по темата за   процедура на естествен няма много  инфо.
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 16:57:23 pm от nimika »


Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #8 -: Октомври 18, 2008, 16:37:36 pm »
Аз бях този месец на естествен цикъл, но уви във фоликула нямаше яйцеклетка.
Иначе хормоните ми бяха добри, не показваха че  няма яйцеклетка.
Сега ще правим лека стимулация.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #9 -: Октомври 18, 2008, 16:55:22 pm »
И колко ви излезе инвитро на естествен цикъл?като пари какво платихте?
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #10 -: Октомври 18, 2008, 17:51:54 pm »
200 лева за пункция и два пъти по 36лева за хормони.
По нататък не стигнах.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #11 -: Октомври 18, 2008, 18:30:25 pm »
zonceto- съжалявам за случилото се при теб ,но пък и сумата  не е натоварваща.Аз незнам каква "честитка " ще ми дадат ,че дължа  за лекарствата.

Във всяка клиника  си има цена  за  процедурата според това дали ще е икси или ин витро - включваща  всички манипулации + прегледите - без да се включват  в нея  хормоналните изследвания и  лекарства  / наскоро разбрах,че  в  различните клиники цените се различават/.

Попитай  най -добре лекаря  ,с когото се консултираш.
При Владимиров  мисля ,че  иксито  на естествен беше около 1400,а  инвитро-1200.

Знам ,че се плаща  там  докъдето стигнете -ако е  до  пункция  и няма трнсфер -до там.

При мен както писах и до пункция не се  стигна-само хормони  няколко дни/ по около 60лева/ и безброй пътувания .
Тези дни като имам път  до София  ,ще мина да си платя  лекарствата  -аз ползвах от клиниката -за да не ми се натрупва сума при следващия опит.
Искам да  подчертая  ,че  след прекратената процедура , никой веднага  не е повдигнал въпроса  ,че на момента трябва да платя  медикаментите-аз не  бях подготвена  ,т.к не очаквах ,а и бях доста разстроена.

Има и  необходими предварителни изследвания  ,които се заплащат-те са  си същите  май като при стимулирано -имай впредвид ,че не са малка сума - за двамата-микробиология ,вирусология ,евентуална актуална спермограма  и т.н. -лекаря пише какво .
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 18:44:28 pm от nimika »


Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #12 -: Октомври 18, 2008, 22:55:47 pm »
Аз съм пред избор за опит на естествен цикъл. Докторът не беше особено въодушевен. Имам неуспешен опит със стимулация преди няколко месеца, проблеми с яйчниковия резерв и напреднала възраст. Дайте съвет дали да опитам. Наистина разходите са по-малко но все пак ги има.
При предишния опит се получиха 6 яйцеклетки, всичките се оплодиха но ембрионите не бяха с добро качество.
Друго, което искам да питам колко време важат изследванията за хепатит и др., които се правят преди опита- ние сме ги правили през февруари, дали ще ми ги искат отново.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #13 -: Октомври 19, 2008, 08:13:23 am »
Аз съм пред избор за опит на естествен цикъл. Докторът не беше особено въодушевен. Имам неуспешен опит със стимулация преди няколко месеца, проблеми с яйчниковия резерв и напреднала възраст. Дайте съвет дали да опитам. Наистина разходите са по-малко но все пак ги има.
При предишния опит се получиха 6 яйцеклетки, всичките се оплодиха но ембрионите не бяха с добро качество.
Друго, което искам да питам колко време важат изследванията за хепатит и др., които се правят преди опита- ние сме ги правили през февруари, дали ще ми ги искат отново.
Здравей, аз в момента правя трети опит на ЕЦ. При мен също диагнозата е ИЯР, преди година правих два опита на стимулиран цикъл и резултата беше едно яйце при първия е две при втория. По принцип при ИЯР няма смисъл от силни стимулации, т.к. яйчниците не реагират. За съжаление при опитите на ЕЦ успеваемостта е много ниска, т.к.имаш само едно яйце, което може и да не е качествено, така че финансово не излиза евтино.Ако сравняваш опит с опит - е по-евтино от стимулираните, т.к. почти нямаш лекарства, но като имаш предвид че успеваемостта е доста по-ниска ако си направиш сметката във времето вероятно ще ти излезе по-скъпо. Хубавото е че ги няма страничните ефекти от хормоните и можеш да опитваш по-често - при диагноза ИЯР нямаме време да чакаме.
Изследванията доколкото знам важат три месеца,а хормоните са задължителни не само преди, а и по време на опита, така че вероятно ще ги правите пак. Желая ти успех.
*

    angy_

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2008, 13:46:19 pm »
egena, благодаря за отговора. Не мога да влезна по никакъв начин в системата и затова пиша така. При теб получават ли се качествени яйцеклетки без стимулация или проблема е в имплантирането.На мен доктора ми обясни, че шанса на ЕЦ при жени на възраст е минимален, но аз настоях да опитаме и той се съгласи. Сега обаче изпадам в дълбоко колебание какво да правя. В крайна сметка е ясно, че всичко е индивидуално а и е до голяма степен късмет. Прочетох, че има и успели момичета но мисля, че са малко. Дано се включи и някой друг, който е пробвал на ЕЦ.
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #15 -: Октомври 20, 2008, 13:12:59 pm »
Здравей Jeudi,

има такава тема, можеш да я разгледаш.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=8545.200

*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #16 -: Октомври 20, 2008, 19:09:14 pm »
angy, при мен се оплождат яйцеклетките, но за съжаление не се имплантират. Това според док е следствие от намаления яйчников резерв, който се изразява освен в това, че не реагираш на стимулациите и в това, че яюцеклетките не са с добро качество и има вероятност да не се оплодят, да не се имплантират или ако се имплантират бременноста да се прекъсне, поради спиране на развитието на ембриона. Лично аз реших да пробвам на естествен цикъл, дотогава докогато мога да си позволя да плащам. Пълвите две силни стимулации ги изкарах много тежко и не виждам смисъл да се подлагам на този шок при положение, че не ми дават по-големи гаранции за успех. В крайна сметка ако рече Господ да ни даде дете искам да съм в състояние да му се радвам, а не да рискувам да съм със съсипан организъм. Според мен силните стимулации не може да не окажат някакво влияние в бъдеще, а това влияние едва ли ще е положително.
*

    angy_

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #17 -: Октомври 20, 2008, 20:09:57 pm »
egena, аз ходя при д-р Стаменов и там преди време говорих с едно момиче със същите проблеми, която е забременяла от втори опит като опита е бил с лека  стимулация от петия или шестия ден на цикъла.  Като говорих с доктора ставаше дума да продължим със специална умерена стимулация, но в никъкъв случай голяма.
Сега седя  и пресмятам плюсове и минуси и си опънах нервите до краен предел. В момента сме затруднени финансово в къщи, а и в двата случая и без и със стимулация нямам гаранции, а пък един стимулиран опит ще се равни на 3-4 без стимулация.
Разкажи ми моля те повече подробности относно това как протича опита. Слагат ли ти някакви инжекции за контролиране на овулацията, самата пункция с упойка или без я правят.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #18 -: Октомври 21, 2008, 06:12:14 am »
В същност има лека стимулация за три четири дни - подпомагала организма да произведе по-качествени яйцеклетки. Единия път беше от 6-ти ден другия от 8-ми с по две ампули Gonal вечер и по една Cetrotide сутрин. Накрая, 36 часа преди пункцията, ми сложиха Овитрел за овулацията. Пункциите бяха с упойка, нищо не разбрах. Не мога да ти дам съвет дали да опиташ на ЕЦ или не - при всеки е индивидуално. Доколкото знам д-р Стаменов е перфектен специалист, така че той би трябвало най-добре да прецени. Ние също сме потънали в заеми, но като си помисля след две три години има по-голяма вероятност да мога все още да работя за да ги изплатим, докато с тази диагноза ИЯР след три години едва ли ще имам големи шансове да забременея. Опитай да се успокоиш и да повярваш в успеха - това е много важно, въпреки че и на мен често ми се вижда невъзможно да мисля спокойно по този проблем.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #19 -: Октомври 21, 2008, 09:29:59 am »
Аз имам 4 опита на ЕЦ без абсолютно никаква стимулация - и четирите пъти стигах до трансфер, но за съжаление нямаше имплантация. При мен и пункциите и трансферите бяха без упойка.