0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #60 -: Октомври 24, 2008, 12:29:16 pm »
fatalwoman, благодаря за инфото.
А знаете ли, при положение, че миналия месец бях на много сериозна стимулация , която приключи на 26.09, дали има изобщо смисъл сега да изследвам хормони 3-5 ден, т. е. дали резултатите няма да се повлияят от стимулацията, знаете ли за колко време се "изчиства" организма от хормоните? Трябва ли да изчакам или пък напротив , ако има някакво остатъчно действие след стимулацията, тя може даже да се използва и другия месец ( 1 или 2 )?
Misi.... :crossfingers: :crossfingers:
Дано да е качествена, да се оплоди и да тръгне добре да се развива!

мила, виж тука го обсьждахме това...
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=30780.msg485466#msg485466
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #61 -: Октомври 24, 2008, 12:42:55 pm »
gallardo, мерси за темата, аз нея я изчетох и съм съгласна да има известен период изчакване , когато става въпрос за класическо инвитро ( с оглед на това, че организма не трябва да се форсира с толкова чести стимулации ).
На мен въпроса ми беше дали след класическа стимулация може да се използва остатъчния ефект от стимулацията ( ако има такъв ) и да се пробва следващия месец на ЕЦ?
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #62 -: Октомври 24, 2008, 12:51:07 pm »
sorry, tanita! :oops: не сьм те раЗбрала.

аЗ бях на преглед след неуспеШен опит и поисках иЗследване на хормони на пети ден, Значи около 3 седмици след пункцията=края на стимулацията и ми каЗаХа че няма смисьл, ЗаЩото реЗултатите няма да са достоверни.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #63 -: Октомври 24, 2008, 12:57:30 pm »
Ясно и при мен е така - 3 седмици след стимулация - явно няма смисъл да пускам хормони....
Благодаря ти много, gallardo!
Утре ще ходя при Док така или иначе и ще ви информирам какво е казал
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #64 -: Октомври 24, 2008, 13:11:27 pm »
след като прекратихме  -дни преди пункцията -  при мен д-ра  каза ,че може да започнем пак  следващия  цикъл  -но моята  стимулация  беше мн малка /естествен с лека стимулация /-няколко  гонала и  цитротайда


*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #65 -: Октомври 24, 2008, 16:58:38 pm »
Здравейте момичета,отдавна не съм писала в форума.Откъснах се от "този свят" ,макар че май само аз така си се заблуждавам.Но нека не се отклонявам от темата.След доста време реших отново да опитаме инвитро.Въпроса е че не искам стимулация.Предпочитам да е на спонтанен цикъл.Обърнах се към някои клиники последната година,но явно говорехме на различни езици.Интересува ме кой лекар или клиника предлагат тази процедура.Благодаря Ви предварително и желая успех на всяка една от Вас.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #66 -: Октомври 24, 2008, 16:59:00 pm »
Днес беше пункцията ми. Имаме яйцеклетка.  :balk_47:

Значи аз имах три прегледа - на 5-ти ден от цикъла, на 9-ти и днес на 13-ти ден.
Хормони пуснах на 11-ти ден - Е2: 191, ЛХ: 10.56, Прогестерон: 0.00.
Не съм приемала никакви лекарства, освен преднизолон. Сега почвам естрофем, утрогестан, аспирин, фолиева к-на и може би фраксипарин след трансфера.

Та пункцията мина добре, болка има, но се търпи. Аз отидох на гладно, бях пила само вода. След пункцията ме свалиха да полегна за малко и после се качихме за разговор с док в консултативния кабинет. Обаче докато чаках в коридора - беше много задушно, а на мен кръвното ми е обкновено 60/90, та явно ми е паднало още, щото ми прималя, та айде пак ме свалиха долу на легло, пуснаха ми система и ми дадоха кафе и кола. Сега съм добре и съм си в къщи. Довечера ще разбера дали се е оплодила яйцеклетката и как се развива.



 :hug2: :goodluck: :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #67 -: Октомври 24, 2008, 17:30:59 pm »
Днес беше пункцията ми. Имаме яйцеклетка.  :balk_47:

....

 Сега съм добре и съм си в къщи. Довечера ще разбера дали се е оплодила яйцеклетката и как се развива.



Браво Миси, чакаме хубави новини!  :eggsperm:


gallardo, мерси за темата, аз нея я изчетох и съм съгласна да има известен период изчакване , когато става въпрос за класическо инвитро ( с оглед на това, че организма не трябва да се форсира с толкова чести стимулации ).
На мен въпроса ми беше дали след класическа стимулация може да се използва остатъчния ефект от стимулацията ( ако има такъв ) и да се пробва следващия месец на ЕЦ?

Тани, д-р Стаменов използва остатъчния ефект от стимулацията. Някои лекари обаче предпочитат поне един месец пауза и тогава пристъпват към нова процедура дори и на ЕЦ.

Говори с товя лекар какво ще ти предложи.


Здравейте момичета,отдавна не съм писала в форума.Откъснах се от "този свят" ,макар че май само аз така си се заблуждавам.Но нека не се отклонявам от темата.След доста време реших отново да опитаме инвитро.Въпроса е че не искам стимулация.Предпочитам да е на спонтанен цикъл.Обърнах се към някои клиники последната година,но явно говорехме на различни езици.Интересува ме кой лекар или клиника предлагат тази процедура.Благодаря Ви предварително и желая успех на всяка една от Вас.

Dalia, ти в кои клиники си питала? До колкото зная к-ка " Надежда " д-р Стаменов , к-ка на доц. Щерев и к-ка " София "
д-р Владимиров практикуват стимулация на Естествен или леко стимулиран цикъл.

Успех!
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 19:26:42 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #68 -: Октомври 24, 2008, 18:23:52 pm »
Deep, благодаря! :lol:
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #69 -: Октомври 24, 2008, 19:20:34 pm »
Deep,само при д-р Владимиров не сам ходила,макар че съм чела доста за него тук в форума.При Щерев бях вече,по точно при д-р Савова.Изклщчително съм разочарована от тях.Tam всичко е въпрос на пари.Пациента е клиент,и както ми каза самия доцент преди години"ти си наш пациент докато си плащаш,излезеш ли от клиниката ние не носим отговорност за теб"-за което е и прав до някъде.Там повече няма да стъпя.При д-р Стаменов също съм ходила.Искаше да ми прави лапаро и след това инсе евентуално.Но да се свържа с него е просто на късмет.Дори с секретарките трудно се свързвах.Затова се отказах.Бях и в Плевен при д-р Емин,говорихме до последно за инвитро на спонтатен цикъл,правихме изследвания..и в един момент ми казаха"стимулираното е с по голям шанс".Вярно!Но стигнах до хиперстимулация при първото инвитро и ..ако има вариант да не стигам пак до там..Но ако се налага пак ще мина по трънливия път.Затова исках просто да ме ориентирате към кой да се насоча и да не губя време отново в изследвания,цикли,хапчета и..средства.Предварително благодаря за отговора  :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #70 -: Октомври 24, 2008, 20:14:07 pm »
посети д-р Владимиров - на мен самия  той ми предложи инв на естествен цикъл - въпреки че не съм с ИЯР/антимюлер и  инхибин са ми ок/. Не виждам причина останалите лекари да отказват ,освен ако не считат,че има определи медицински противопоказания при теб.
Успех !


*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #71 -: Октомври 24, 2008, 22:17:30 pm »
Dalia, до колкото аз знам, във Варна и в Плевен не практикуват или по-скоро не предпочитат ин витро на ЕЦ.
Дийп, аз съм правила един опит при д-р Стаменов, но както вече писах, той приключи вечерта преди пункцията. Извикаха ме на преглед на 8-ми ден, а после на 10-ти - преглед, хормони и вечерта в 24 часа - прегнил. На 14-тия ден сутринта трябваше да ми е пункцията. Е2 ми беше над 200, което говореше за 1 зряла яйцеклетка.  Не вземах нищо, освен фолиева киселина.
Сега исках да продължа с икси на ЕЦ. Но вече съм при д-р Владимиров и той каза, че ще поговорим кой е най-добрия вариант за мен. Ясно е, че това не е силната стимулация, но вероятно няма да е и без никаква стимулация, в предвид предишните ми опити. Само, че д-р Владимиров винаги ме вика за първи преглед няколко дни преди цикъл, после, в първите дни на цикъла и тогава вече решава. Малко повече пътувания за прегледи и доста повече изследвания на хормоните.
Миси, стискам ти палци! И едничка ни стига на нас, нали? Дано това е твоето бебче!

*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #72 -: Октомври 24, 2008, 22:59:01 pm »
Благодаря за бързите отговори момичета.Май да посетя д-р Владимиров и да поговорим!А засега изследванията и на двамата са ни добри(доколкото може)Аз съм с запушени тръби и задържам фуликули.На половинката му правиха SDI и там няма проблеми.Първото ми инвитро беше IVF и се оплодиха всичките като някои доживяха до 5'ти ден.Правиха ми трансфер на замразени.Видях 2'те чертички но след няколко дена всичко трябваше да започне отначало.В досегашните клиники считат за проблем само тръбите.Така че се надявам да имам шанс с едно инвитро на спонтанен цикъл.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #73 -: Октомври 25, 2008, 06:22:25 am »
Аз в момента съм в процедура на ЕЦ. В четвъртък ми беше трансфера. Доста ме е страх - все стигам до трансфер, но няма имплантация. Не знам какви са били нивата на хормоните, т.к. от лабораторията отиват направо при док, той си ги чете и казва какво да правя. Иначе на 6-ти ден имах три фоликула, но само един от тях се разви и стигна до пункция. Пункцията ми беше на 12 ден. Трансфера го бяха оределили първоначално за втори ден, но аз имах неотложен ангажимент в работата и в крайна сметка остана за трети. Дано да е за добро. Пия само Естрофем - 2х1 и слагам Утрогестан - 3х2.
*

    angy_

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #74 -: Октомври 25, 2008, 09:07:38 am »
egena пожелавам ти този път да успееш!!!
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #75 -: Октомври 25, 2008, 11:03:05 am »
Misi, egena - успех момичета -  :crossfingers:
Явно все по-често се практикува - ЕЦ без стимулация  :balk_47:
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #76 -: Октомври 25, 2008, 11:15:12 am »
Момичета, най-искрено ви желая успех!  :goodluck:
Миси, egena -  :crossfingers: :bfp: :bighug:!

*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #77 -: Октомври 25, 2008, 20:00:33 pm »
Благодаря момичета, дано всички да имаме късмет!
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #78 -: Октомври 25, 2008, 20:02:22 pm »
Благодаря момичета, дано всички да имаме късмет!