0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #20 -: Октомври 21, 2008, 10:10:35 am »
 borea   :bighug:- хем ми звучи обнадеждаващо / 4 опита без стимулация и  последвал трансфер / ,хем    не -    липсата на имплантация -лекарите  дават ли съвети  в  тази  насока ?Давай съвети какви  други изследвания си правила .

при мен поради  друга причина / заради която може да   се прекъсне  във всеки един момент  процедурта - генитален херпес / , стигам до извода че  само на естествен или със лека стимулация/или инсета /  си струва да опитвам ,за да не  влагаме пари за стимулация,които могат да отидат на вятъра .
« Последна редакция: Октомври 21, 2008, 10:31:47 am от nimika »


*

    angy_

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #21 -: Октомври 21, 2008, 11:43:10 am »
Аз все още не мога да влизам с потребителското си име и продължавам да пиша така, за което се извинявам но има някакъв технически проблем.
egena значи при теб е накъв все пак леко стимулиран опит, което е може би най-удачния вариант, при мен ставаше дума да пробваме абсолютно без стимулация и може би затова доктора беше доста скептичен относно успеха. Може би в крайна сметка ще послушам неговия съвет и ще продължа с някакъв вид стимулация. Би ли ми казала в този случай с минимална стимулация каква цена ти вземат за процедурата без лекарствата и в коя клиника правиш опитите.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #22 -: Октомври 21, 2008, 13:21:57 pm »
Здрасти Nimika - изследвала съм де що може да се изследва, по принцип установените проблеми при нас са тубарни проблеми, кофти пролактин и TSH и малко мъжки фактор за разкош; генетични и имунологични са ок. Май и док вече се чуди и се мае какво да ме преви - последно махнахме миома, която би могла евентуално да е проблем... Има момичета успели на ЕЦ, пожелавам ти го и на теб!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #23 -: Октомври 21, 2008, 13:59:02 pm »
И аз имам 2 опита на спонтанен цикал - 1-вия ми се беше спукал фуликула преди пункцията, а при втория не се раздели добре ембриона и не се стигна до трансфер...но може би ще пробвам пак докато ми стане време за стимулация за ново инвитро.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #24 -: Октомври 21, 2008, 18:48:04 pm »
Иэвинявам се че ви се намесвам.В Щерев където го правих-1250лв.Сега при Ставрев в Пловдив ми каэа същата цена.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2008, 18:52:56 pm »
И аз имам 2 опита на спонтанен цикал - 1-вия ми се беше спукал фуликула преди пункцията, а при втория не се раздели добре ембриона и не се стигна до трансфер...но може би ще пробвам пак докато ми стане време за стимулация за ново инвитро.

Марина, къде прави  ЕЦ процедурите?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #26 -: Октомври 21, 2008, 20:06:20 pm »
И аз един имам опит на ЕЦ при д-р Стаменов. Беше абсолютно без никакви лекарства. Не знам защо, при все, че си пукам сама фоликулите и имах само един, док ми назначи не 5000, а 10 000 единици прегнил. Та, през нощта преди пункцията ми се пукна фоликула. Казах това на лекаря си, той ме прегледа и за жалост опитът беше до тук. Сега ще продължа пак с опит на ЕЦ, само, че с лека стимулация или на лимитиран цикъл, за да се избегне това. Желая ви успех! Аз за себе си съм решила, че това е моят начин.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #27 -: Октомври 21, 2008, 20:10:53 pm »
Здрасти Nimika - изследвала съм де що може да се изследва, по принцип установените проблеми при нас са тубарни проблеми, кофти пролактин и TSH и малко мъжки фактор за разкош; генетични и имунологични са ок. Май и док вече се чуди и се мае какво да ме преви - последно махнахме миома, която би могла евентуално да е проблем... Има момичета успели на ЕЦ, пожелавам ти го и на теб!
borea - благодаря  ти !Просто  допреди да се появи ниската морфология и при нас уж няма причина ,за да не ства по естествен път.Ама това вече  е изоствено-икси -то е пред нас  :)


*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #28 -: Октомври 22, 2008, 05:10:55 am »
Angy, aз съм при д-р Владимиров, цената си е по ценоразпис - 1450 лв. Още около 500-600 лв за лекарства.
*

    angy_

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #29 -: Октомври 22, 2008, 08:54:32 am »
egena, благодаря. Стигам до извода,че може би най-добре е да се опитва с т.нар. лимитиран цикъл. Съвсем без стимулация явно е много труден контрола над фоликула.Аз обаче пропуснах да питам д-р Стаменов при последната ни среща дали при тях има такова разделение в цените за лимитиран и класически опит. Надявам се някой, който е правил там да каже.
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #30 -: Октомври 22, 2008, 09:32:12 am »

Марина, къде прави  ЕЦ процедурите?

При др.Стаменов са ми опитите на ЕЦ и без никаква стимулация. Той смята ,че е възможно самите лекарства да ми действат по някакъв начин негативно и да са причина за неуспеха при стимулации.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #31 -: Октомври 22, 2008, 12:25:58 pm »
И аз един имам опит на ЕЦ при д-р Стаменов. Беше абсолютно без никакви лекарства. Не знам защо, при все, че си пукам сама фоликулите и имах само един, док ми назначи не 5000, а 10 000 единици прегнил. Та, през нощта преди пункцията ми се пукна фоликула. Казах това на лекаря си, той ме прегледа и за жалост опитът беше до тук. Сега ще продължа пак с опит на ЕЦ, само, че с лека стимулация или на лимитиран цикъл, за да се избегне това. Желая ви успех! Аз за себе си съм решила, че това е моят начин.

Душе, слага се  10 000 единици Прегнил, за да може единствената яйцеклетка да " узрее " максимално.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #32 -: Октомври 22, 2008, 15:00:40 pm »
Да се включа и в тази тема :).
egena, благодаря за отговора. Не мога да влезна по никакъв начин в системата и затова пиша така. При теб получават ли се качествени яйцеклетки без стимулация или проблема е в имплантирането.На мен доктора ми обясни, че шанса на ЕЦ при жени на възраст е минимален, но аз настоях да опитаме и той се съгласи. Сега обаче изпадам в дълбоко колебание какво да правя. В крайна сметка е ясно, че всичко е индивидуално а и е до голяма степен късмет. Прочетох, че има и успели момичета но мисля, че са малко. Дано се включи и някой друг, който е пробвал на ЕЦ.
Не съм съгласна с обяснението на доктора, че шанса на ЕЦ при жени на възраст е минимален. Бях прочела в една статия, но сега не мога да я намеря, че жените в напреднала възраст имат по-голям шанс да забременеят по естествен начин отколкото с инвитро, организмът имал повече шанс да опази бременноста при това положение.
Това ме наведи на мисълта да пробвам на естествен цикъл. И трите опита на ЕЦ бяха с лека стимулация, първия път гонал+мерионал, втория опит пурегон+мерионал, а третия - само мерионал. За моя организъм това беше правилната стимулация, защото имаше качествени яйцеклетки и имплантация, а последния опит - беше успешен до края.
*

    angy_

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #33 -: Октомври 22, 2008, 15:39:17 pm »
 Simba, много се радвам, че си успяла, това ми дава надежда и на мен. Може би не съм обяснила правилно. По принцип доктора каза, че е голям привърженик на ЕЦ-говорим без абсолютно никаква стимулация. При жени в напреднала възраст обаче точно при този начин шанса е по-малък. Както виждам и при теб е имало известна стимулация и контрол над фоликулите. Явно това е най-удачния вариант.По принцип всеки организъм е индивидуален и така общо наистина не е добре да коментирам думите на доктора.При теб при тази минимална стимулация по колко фоликула се образуваха?
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #34 -: Октомври 22, 2008, 17:59:09 pm »
Права си angy_ индивидуално е за всеки и лекарите най-добре могат да преценят точния подход.
При мен в първият опит се образуваха 2 яйцеклетки - съответно 2 ембриона, втория опит извадиха 5 яйцеклетки, но само 3 ембриона станаха добри. Третия опит беше се образувала само 1 яйцеклетка.
Винаги ще ми е интересно да разбера защо втория път имах толкова яйцеклетки, дори лекарят беше казал, че са били 6 фоликула, но единият е бил труднодостъпен, единственото ми обяснение е, че съм се успокоила малко от предния опит, че и аз все пак образувам яйцеклетки. До тогава не стигах до трансфер. Но само с успокоение едва ли се образуват фоликули ;)


Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #35 -: Октомври 22, 2008, 18:05:29 pm »
ТОва и на мен ми вдъхва надежда, защото до сега разбрах само за 1 случей, а ето че има и още , което означава че си има някаква успеваемост и нещата не са непостижими.  :lol: Иначе спокойствието влиае на хормоните, но едва ли е водещ фактор, но знае ли човек....  :wink:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #36 -: Октомври 22, 2008, 18:05:53 pm »
И аз един имам опит на ЕЦ при д-р Стаменов. Беше абсолютно без никакви лекарства. Не знам защо, при все, че си пукам сама фоликулите и имах само един, док ми назначи не 5000, а 10 000 единици прегнил. Та, през нощта преди пункцията ми се пукна фоликула. Казах това на лекаря си, той ме прегледа и за жалост опитът беше до тук. Сега ще продължа пак с опит на ЕЦ, само, че с лека стимулация или на лимитиран цикъл, за да се избегне това. Желая ви успех! Аз за себе си съм решила, че това е моят начин.
Душе, слага се  10 000 единици Прегнил, за да може единствената яйцеклетка да " узрее " максимално.
Deep, благодаря ти за разяснението! Аз си мислех, че прегнил се слага само, за да се таймира точно овулацията. 

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2008, 23:18:45 pm »
А пункцията при ест.цикъл след като ще е без упойка трябва ли да съм гладна и жадна?
И забравих да питам да пийна ли нещо болкоуспокояващо преди това?
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #38 -: Октомври 23, 2008, 06:05:19 am »
Мисля, че дори да не е пълна пълна упойка все пак има някакво обезболяване,а и не е хубаво да се смесват лекарства безразборно,особено обезболяващи, така че най-добре питай доктора.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #39 -: Октомври 23, 2008, 09:23:21 am »
Миси, никакво обезболяващо няма, в смисъл в клиниката. Аз преди това нищо не бях пила, нито слагала и т.н. Пункцията е много кратка, няма силна болка. Смело мога да кажа, че при цветната снимка ме боля повече  :lol:
Най-важен е резултата, а него ти го казват веднага - има или няма яйцеклетка  :D Пожелавам ти да има  :D

Да добавя, че не е необходимо да си гладна и жадна  :), тъй като упойка няма.
« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 09:45:18 am от Grace »
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin