0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #40 -: Октомври 23, 2008, 09:48:42 am »
странно -че при  прекратение опит - но аз пък имах малка стимулация - правихме  консултация с   анестезиолог и ми обясниха ,че ще е с упойка; инструктаж -гладна  -жадна...Или просто  е било превантивна мярка -да е проведена  консултация -и ако се наложи   да е с  упойка  да са ок нещата ?


*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #41 -: Октомври 23, 2008, 09:54:16 am »
Нимика, щом си имала малка стимулация, сигурно са предполагали, че ще имаш поне два фоликула  :D
В моя случай нямах никаква стимулация, нито таблетки, нито инжекции, абсолютно спонтанен цикъл, съответно с един доминантен фоликул. При това положение наистина няма нужда от упойка, уверих се, че е така  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #42 -: Октомври 23, 2008, 11:32:18 am »
Когато са малко яйцеклетките 1-2 не се прави обикновено упойка а само обезболяваща инжекция. Когато са повече яйцеклетките вече е наложителна упойка. На мен на естествен цикъл много ме заболя като ми взеха яйцеклетката и добре че ми бяха вързани краката, защото направо подскочих и не можех дух да си поема. Доктора каза , че не е очаквал и че се случва при някои да има по-голяма чувствителност, но бързо отминава болката -тя е остра и силна, но кратка.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #43 -: Октомври 23, 2008, 14:38:37 pm »
А пункцията при ест.цикъл след като ще е без упойка трябва ли да съм гладна и жадна?
И забравих да питам да пийна ли нещо болкоуспокояващо преди това?
Трябва да си на гладно. За вода- не помня честно казано. Аз също не съм пила нищо обезболяващо преди пункцията.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #44 -: Октомври 23, 2008, 18:13:15 pm »
Момичета, кажете как протича една процедура  на естествен цикъл, имам предвид без дори и лека стимулация! На кой ден става проследяването на фоликула, фоликулите, кога се проследяват хормоните и кои по-точно?

Има ли някой в процедура в момента?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #45 -: Октомври 23, 2008, 18:43:48 pm »
 deep,  аз правих опит на ЕЦ през януари тази година. В общи линии те следят през 2 дни и ти пускат по два хормона (май LH и Е2 бяха). Нямам време да пиша повече затова погледни, ако искаш, дневника ми.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #46 -: Октомври 23, 2008, 18:45:03 pm »
deep,  аз правих опит на ЕЦ през януари тази година. В общи линии те следят през 2 дни и ти пускат по два хормона (май LH и Е2 бяха). Нямам време да пиша повече затова погледни, ако искаш, дневника ми.

Благодаря мила,  ще погледна.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #47 -: Октомври 23, 2008, 19:21:17 pm »
Момичета, кажете как протича една процедура  на естествен цикъл, имам предвид без дори и лека стимулация! На кой ден става проследяването на фоликула, фоликулите, кога се проследяват хормоните и кои по-точно?

Има ли някой в процедура в момента?

Аз правих миналия месец в "Надежда", отидох на 8 ден на преглед, измериха ми фоликула и според размера му ми определиха следващия преглед ,а преди него пуснах хормони E2 и LH.
Никакви лекарства не ползвах, само 36 часа преди пункцията прегнил. Пункцията е без упойка.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #48 -: Октомври 23, 2008, 21:16:38 pm »
Момичета, кажете как протича една процедура  на естествен цикъл, имам предвид без дори и лека стимулация! На кой ден става проследяването на фоликула, фоликулите, кога се проследяват хормоните и кои по-точно?

Има ли някой в процедура в момента?

Аз правих миналия месец в "Надежда", отидох на 8 ден на преглед, измериха ми фоликула и според размера му ми определиха следващия преглед ,а преди него пуснах хормони E2 и LH.
Никакви лекарства не ползвах, само 36 часа преди пункцията прегнил. Пункцията е без упойка.

Попчо, какви бяха нивата на хормоните? Следващия преглед кога беше?

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #49 -: Октомври 23, 2008, 21:20:19 pm »
на 10 ден ми беше втория преглед, хормоните бяха Е2 180, LH oколо 2.65,пункцията на 12 ден, имаше яйцеклетка
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #50 -: Октомври 23, 2008, 21:26:14 pm »
на 10 ден ми беше втория преглед, хормоните бяха Е2 180, LH oколо 2.65,пункцията на 12 ден, имаше яйцеклетка

 :bighug:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #51 -: Октомври 24, 2008, 10:41:07 am »
 pop4o , а сегашната ти стимулация за класически опит ли е или се води лимитиран?
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #52 -: Октомври 24, 2008, 10:46:44 am »
pop4o , а сегашната ти стимулация за класически опит ли е или се води лимитиран?
с лека стимулация се води, ама в моята клиника, в другите май  е лимитиран  :)
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #53 -: Октомври 24, 2008, 10:52:49 am »
Момичета, а пускате ли хормони 3-5 , за да си "изберете" кой е по-подходящия месец за ЕЦ? Става въпрос при ИЯР или направо се гледат фоликулите след 5-ти ден?
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #54 -: Октомври 24, 2008, 10:56:52 am »
Момичета, а пускате ли хормони 3-5 , за да си "изберете" кой е по-подходящия месец за ЕЦ? Става въпрос при ИЯР или направо се гледат фоликулите след 5-ти ден?
Аз мисля , че трябва да се пускат. Моят док така ми обясни , за да се избере добро съотношение между хормоните в конкретния цикъл.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #55 -: Октомври 24, 2008, 11:05:23 am »
Аз правих опит на спонтанен цикъл през юли/август тази година. Прегледите бяха само два или три, не помня точно в кои дни, хормони съм пускала само веднъж /ЛХ и Е2/ - бяха добри, сложих Овитреле и на 11 ден беше пункцията.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #56 -: Октомври 24, 2008, 12:05:35 pm »
Днес беше пункцията ми. Имаме яйцеклетка.  :balk_47:

Значи аз имах три прегледа - на 5-ти ден от цикъла, на 9-ти и днес на 13-ти ден.
Хормони пуснах на 11-ти ден - Е2: 191, ЛХ: 10.56, Прогестерон: 0.00.
Не съм приемала никакви лекарства, освен преднизолон. Сега почвам естрофем, утрогестан, аспирин, фолиева к-на и може би фраксипарин след трансфера.

Та пункцията мина добре, болка има, но се търпи. Аз отидох на гладно, бях пила само вода. След пункцията ме свалиха да полегна за малко и после се качихме за разговор с док в консултативния кабинет. Обаче докато чаках в коридора - беше много задушно, а на мен кръвното ми е обкновено 60/90, та явно ми е паднало още, щото ми прималя, та айде пак ме свалиха долу на легло, пуснаха ми система и ми дадоха кафе и кола. Сега съм добре и съм си в къщи. Довечера ще разбера дали се е оплодила яйцеклетката и как се развива.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #57 -: Октомври 24, 2008, 12:13:21 pm »
misi -  :crossfingers:
довечера  чакаме само хубави новини


*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #58 -: Октомври 24, 2008, 12:18:50 pm »
fatalwoman, благодаря за инфото.
А знаете ли, при положение, че миналия месец бях на много сериозна стимулация , която приключи на 26.09, дали има изобщо смисъл сега да изследвам хормони 3-5 ден, т. е. дали резултатите няма да се повлияят от стимулацията, знаете ли за колко време се "изчиства" организма от хормоните? Трябва ли да изчакам или пък напротив , ако има някакво остатъчно действие след стимулацията, тя може даже да се използва и другия месец ( 1 или 2 )?
Misi.... :crossfingers: :crossfingers:
Дано да е качествена, да се оплоди и да тръгне добре да се развива!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #59 -: Октомври 24, 2008, 12:23:54 pm »
 :bighug: :balk_46:

браво, мisi!!! стискам ти мнооого палци да иЗлюпите едно супер ембрионче, а и да се хване след това