0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Инвитро на спонтанен цикъл
« -: Април 01, 2008, 16:54:15 pm »
Здравей те момичета,
След поредното неуспешно икси док. ми предложи да опитам икси на спонтанен цикъл.
Някой знае ли за такъв успешен опит.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #1 -: Април 01, 2008, 17:20:23 pm »
Да, знаем за такива успешни опити! Сещам се за Roby и Simba, но нека те се включат сами.

*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2008, 09:19:32 am »
Здравейте и от мен!На мен също ми предложиха инвитро на спонтанен цикъл.Момичета включете се и ми кажете за какво става въпрос.Има ли стимулация преди това или не?Изобщо кажете за какво става въпрос.
Благодаря предварително.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #3 -: Октомври 18, 2008, 10:06:59 am »
Здравейте и от мен!На мен също ми предложиха инвитро на спонтанен цикъл.Момичета включете се и ми кажете за какво става въпрос.Има ли стимулация преди това или не?Изобщо кажете за какво става въпрос.
Благодаря предварително.
няма стимулация, само ходиш на няколко прегледа, няколко хормона се изследват и толкова.
и финансово е доста лека процедура
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2008, 10:19:06 am »
Моето инвитро беше на спонтанен цикъл.Противоэачатъчни и клостилбегит эа два месеца.И прегледи всяка седмица
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2008, 11:30:25 am »
аз също  бях започнала този месец икси на  естествен цикъл /прекъснахме  го поради  други причини /  - но при  д-ра включи  стимулация от 12ти  ден  -  цитротайд   и  гонал ,но на  15 ден  се наложи да отложим процедурата/ -   като от  7-8 ден ме е викал през ден два за прегледи и  хормони ,противозачатъчни  в предходния месец не съм пила- предполагам всичко е много индивидуално .

Аз  имах  много двоумения   ,защото  не сме правили инсеминации -дали  да направим няколко или  директно  на класическо икси   да отиваме - д-ра препоръча  това като вариант -по-лека и  финансово и за организма  е процедурата.

Чела съм  ,че е  препоръчителен вариант при  ИЯР ,когато  не се реагира добре на  стимулацията.При мен  не е това проблема/инхибин и антимюлеров са добре/

Сега  евентуално  ,ако с е разрешат другите проблеми - мисля  на следващия  цикъл   пак да започвам.


*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #6 -: Октомври 18, 2008, 14:52:13 pm »
Благодря ви за отговорите.
 Аз съм с проблем на лигавицата на матката.Не расте,не достига нужните милиметри и това оказва проблем при инплантирането на ембриона и отделно задържам фоликул.Докторката от това съди че няма да реагирам добре на стимулация и затова ми препоръча инвитро на естествен цикъл.
 Сега съм на естрофем 3х1 на ден и след 10 дни на дуфастон.На 10 ден съм на преглед.Дано съм се повлияла от 3х1 естрофема,защото 2х1 естрофем изобщо не ми повлия.
Nimka ти къде правиш процедурата?
Желая на всички успех и късмет!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #7 -: Октомври 18, 2008, 15:37:04 pm »
аз съм при  д-р Владимиров -така и не разбрах  съображенията  му от  мед естество ,за да препоръча този тип процедура при мен ,ама  нали той си знае  какво  парви .
Това  при мене  миналия  месец -май беше някаква  комбинирана схема -уж естествен ,ама и с Гонал.
Успех и пиши -по темата за   процедура на естествен няма много  инфо.
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 16:57:23 pm от nimika »


Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #8 -: Октомври 18, 2008, 16:37:36 pm »
Аз бях този месец на естествен цикъл, но уви във фоликула нямаше яйцеклетка.
Иначе хормоните ми бяха добри, не показваха че  няма яйцеклетка.
Сега ще правим лека стимулация.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #9 -: Октомври 18, 2008, 16:55:22 pm »
И колко ви излезе инвитро на естествен цикъл?като пари какво платихте?
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #10 -: Октомври 18, 2008, 17:51:54 pm »
200 лева за пункция и два пъти по 36лева за хормони.
По нататък не стигнах.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #11 -: Октомври 18, 2008, 18:30:25 pm »
zonceto- съжалявам за случилото се при теб ,но пък и сумата  не е натоварваща.Аз незнам каква "честитка " ще ми дадат ,че дължа  за лекарствата.

Във всяка клиника  си има цена  за  процедурата според това дали ще е икси или ин витро - включваща  всички манипулации + прегледите - без да се включват  в нея  хормоналните изследвания и  лекарства  / наскоро разбрах,че  в  различните клиники цените се различават/.

Попитай  най -добре лекаря  ,с когото се консултираш.
При Владимиров  мисля ,че  иксито  на естествен беше около 1400,а  инвитро-1200.

Знам ,че се плаща  там  докъдето стигнете -ако е  до  пункция  и няма трнсфер -до там.

При мен както писах и до пункция не се  стигна-само хормони  няколко дни/ по около 60лева/ и безброй пътувания .
Тези дни като имам път  до София  ,ще мина да си платя  лекарствата  -аз ползвах от клиниката -за да не ми се натрупва сума при следващия опит.
Искам да  подчертая  ,че  след прекратената процедура , никой веднага  не е повдигнал въпроса  ,че на момента трябва да платя  медикаментите-аз не  бях подготвена  ,т.к не очаквах ,а и бях доста разстроена.

Има и  необходими предварителни изследвания  ,които се заплащат-те са  си същите  май като при стимулирано -имай впредвид ,че не са малка сума - за двамата-микробиология ,вирусология ,евентуална актуална спермограма  и т.н. -лекаря пише какво .
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 18:44:28 pm от nimika »


Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #12 -: Октомври 18, 2008, 22:55:47 pm »
Аз съм пред избор за опит на естествен цикъл. Докторът не беше особено въодушевен. Имам неуспешен опит със стимулация преди няколко месеца, проблеми с яйчниковия резерв и напреднала възраст. Дайте съвет дали да опитам. Наистина разходите са по-малко но все пак ги има.
При предишния опит се получиха 6 яйцеклетки, всичките се оплодиха но ембрионите не бяха с добро качество.
Друго, което искам да питам колко време важат изследванията за хепатит и др., които се правят преди опита- ние сме ги правили през февруари, дали ще ми ги искат отново.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #13 -: Октомври 19, 2008, 08:13:23 am »
Аз съм пред избор за опит на естествен цикъл. Докторът не беше особено въодушевен. Имам неуспешен опит със стимулация преди няколко месеца, проблеми с яйчниковия резерв и напреднала възраст. Дайте съвет дали да опитам. Наистина разходите са по-малко но все пак ги има.
При предишния опит се получиха 6 яйцеклетки, всичките се оплодиха но ембрионите не бяха с добро качество.
Друго, което искам да питам колко време важат изследванията за хепатит и др., които се правят преди опита- ние сме ги правили през февруари, дали ще ми ги искат отново.
Здравей, аз в момента правя трети опит на ЕЦ. При мен също диагнозата е ИЯР, преди година правих два опита на стимулиран цикъл и резултата беше едно яйце при първия е две при втория. По принцип при ИЯР няма смисъл от силни стимулации, т.к. яйчниците не реагират. За съжаление при опитите на ЕЦ успеваемостта е много ниска, т.к.имаш само едно яйце, което може и да не е качествено, така че финансово не излиза евтино.Ако сравняваш опит с опит - е по-евтино от стимулираните, т.к. почти нямаш лекарства, но като имаш предвид че успеваемостта е доста по-ниска ако си направиш сметката във времето вероятно ще ти излезе по-скъпо. Хубавото е че ги няма страничните ефекти от хормоните и можеш да опитваш по-често - при диагноза ИЯР нямаме време да чакаме.
Изследванията доколкото знам важат три месеца,а хормоните са задължителни не само преди, а и по време на опита, така че вероятно ще ги правите пак. Желая ти успех.
*

    angy_

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2008, 13:46:19 pm »
egena, благодаря за отговора. Не мога да влезна по никакъв начин в системата и затова пиша така. При теб получават ли се качествени яйцеклетки без стимулация или проблема е в имплантирането.На мен доктора ми обясни, че шанса на ЕЦ при жени на възраст е минимален, но аз настоях да опитаме и той се съгласи. Сега обаче изпадам в дълбоко колебание какво да правя. В крайна сметка е ясно, че всичко е индивидуално а и е до голяма степен късмет. Прочетох, че има и успели момичета но мисля, че са малко. Дано се включи и някой друг, който е пробвал на ЕЦ.
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #15 -: Октомври 20, 2008, 13:12:59 pm »
Здравей Jeudi,

има такава тема, можеш да я разгледаш.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=8545.200

*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #16 -: Октомври 20, 2008, 19:09:14 pm »
angy, при мен се оплождат яйцеклетките, но за съжаление не се имплантират. Това според док е следствие от намаления яйчников резерв, който се изразява освен в това, че не реагираш на стимулациите и в това, че яюцеклетките не са с добро качество и има вероятност да не се оплодят, да не се имплантират или ако се имплантират бременноста да се прекъсне, поради спиране на развитието на ембриона. Лично аз реших да пробвам на естествен цикъл, дотогава докогато мога да си позволя да плащам. Пълвите две силни стимулации ги изкарах много тежко и не виждам смисъл да се подлагам на този шок при положение, че не ми дават по-големи гаранции за успех. В крайна сметка ако рече Господ да ни даде дете искам да съм в състояние да му се радвам, а не да рискувам да съм със съсипан организъм. Според мен силните стимулации не може да не окажат някакво влияние в бъдеще, а това влияние едва ли ще е положително.
*

    angy_

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #17 -: Октомври 20, 2008, 20:09:57 pm »
egena, аз ходя при д-р Стаменов и там преди време говорих с едно момиче със същите проблеми, която е забременяла от втори опит като опита е бил с лека  стимулация от петия или шестия ден на цикъла.  Като говорих с доктора ставаше дума да продължим със специална умерена стимулация, но в никъкъв случай голяма.
Сега седя  и пресмятам плюсове и минуси и си опънах нервите до краен предел. В момента сме затруднени финансово в къщи, а и в двата случая и без и със стимулация нямам гаранции, а пък един стимулиран опит ще се равни на 3-4 без стимулация.
Разкажи ми моля те повече подробности относно това как протича опита. Слагат ли ти някакви инжекции за контролиране на овулацията, самата пункция с упойка или без я правят.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #18 -: Октомври 21, 2008, 06:12:14 am »
В същност има лека стимулация за три четири дни - подпомагала организма да произведе по-качествени яйцеклетки. Единия път беше от 6-ти ден другия от 8-ми с по две ампули Gonal вечер и по една Cetrotide сутрин. Накрая, 36 часа преди пункцията, ми сложиха Овитрел за овулацията. Пункциите бяха с упойка, нищо не разбрах. Не мога да ти дам съвет дали да опиташ на ЕЦ или не - при всеки е индивидуално. Доколкото знам д-р Стаменов е перфектен специалист, така че той би трябвало най-добре да прецени. Ние също сме потънали в заеми, но като си помисля след две три години има по-голяма вероятност да мога все още да работя за да ги изплатим, докато с тази диагноза ИЯР след три години едва ли ще имам големи шансове да забременея. Опитай да се успокоиш и да повярваш в успеха - това е много важно, въпреки че и на мен често ми се вижда невъзможно да мисля спокойно по този проблем.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #19 -: Октомври 21, 2008, 09:29:59 am »
Аз имам 4 опита на ЕЦ без абсолютно никаква стимулация - и четирите пъти стигах до трансфер, но за съжаление нямаше имплантация. При мен и пункциите и трансферите бяха без упойка.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #20 -: Октомври 21, 2008, 10:10:35 am »
 borea   :bighug:- хем ми звучи обнадеждаващо / 4 опита без стимулация и  последвал трансфер / ,хем    не -    липсата на имплантация -лекарите  дават ли съвети  в  тази  насока ?Давай съвети какви  други изследвания си правила .

при мен поради  друга причина / заради която може да   се прекъсне  във всеки един момент  процедурта - генитален херпес / , стигам до извода че  само на естествен или със лека стимулация/или инсета /  си струва да опитвам ,за да не  влагаме пари за стимулация,които могат да отидат на вятъра .
« Последна редакция: Октомври 21, 2008, 10:31:47 am от nimika »


*

    angy_

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #21 -: Октомври 21, 2008, 11:43:10 am »
Аз все още не мога да влизам с потребителското си име и продължавам да пиша така, за което се извинявам но има някакъв технически проблем.
egena значи при теб е накъв все пак леко стимулиран опит, което е може би най-удачния вариант, при мен ставаше дума да пробваме абсолютно без стимулация и може би затова доктора беше доста скептичен относно успеха. Може би в крайна сметка ще послушам неговия съвет и ще продължа с някакъв вид стимулация. Би ли ми казала в този случай с минимална стимулация каква цена ти вземат за процедурата без лекарствата и в коя клиника правиш опитите.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #22 -: Октомври 21, 2008, 13:21:57 pm »
Здрасти Nimika - изследвала съм де що може да се изследва, по принцип установените проблеми при нас са тубарни проблеми, кофти пролактин и TSH и малко мъжки фактор за разкош; генетични и имунологични са ок. Май и док вече се чуди и се мае какво да ме преви - последно махнахме миома, която би могла евентуално да е проблем... Има момичета успели на ЕЦ, пожелавам ти го и на теб!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #23 -: Октомври 21, 2008, 13:59:02 pm »
И аз имам 2 опита на спонтанен цикал - 1-вия ми се беше спукал фуликула преди пункцията, а при втория не се раздели добре ембриона и не се стигна до трансфер...но може би ще пробвам пак докато ми стане време за стимулация за ново инвитро.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #24 -: Октомври 21, 2008, 18:48:04 pm »
Иэвинявам се че ви се намесвам.В Щерев където го правих-1250лв.Сега при Ставрев в Пловдив ми каэа същата цена.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2008, 18:52:56 pm »
И аз имам 2 опита на спонтанен цикал - 1-вия ми се беше спукал фуликула преди пункцията, а при втория не се раздели добре ембриона и не се стигна до трансфер...но може би ще пробвам пак докато ми стане време за стимулация за ново инвитро.

Марина, къде прави  ЕЦ процедурите?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #26 -: Октомври 21, 2008, 20:06:20 pm »
И аз един имам опит на ЕЦ при д-р Стаменов. Беше абсолютно без никакви лекарства. Не знам защо, при все, че си пукам сама фоликулите и имах само един, док ми назначи не 5000, а 10 000 единици прегнил. Та, през нощта преди пункцията ми се пукна фоликула. Казах това на лекаря си, той ме прегледа и за жалост опитът беше до тук. Сега ще продължа пак с опит на ЕЦ, само, че с лека стимулация или на лимитиран цикъл, за да се избегне това. Желая ви успех! Аз за себе си съм решила, че това е моят начин.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #27 -: Октомври 21, 2008, 20:10:53 pm »
Здрасти Nimika - изследвала съм де що може да се изследва, по принцип установените проблеми при нас са тубарни проблеми, кофти пролактин и TSH и малко мъжки фактор за разкош; генетични и имунологични са ок. Май и док вече се чуди и се мае какво да ме преви - последно махнахме миома, която би могла евентуално да е проблем... Има момичета успели на ЕЦ, пожелавам ти го и на теб!
borea - благодаря  ти !Просто  допреди да се появи ниската морфология и при нас уж няма причина ,за да не ства по естествен път.Ама това вече  е изоствено-икси -то е пред нас  :)


*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #28 -: Октомври 22, 2008, 05:10:55 am »
Angy, aз съм при д-р Владимиров, цената си е по ценоразпис - 1450 лв. Още около 500-600 лв за лекарства.
*

    angy_

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #29 -: Октомври 22, 2008, 08:54:32 am »
egena, благодаря. Стигам до извода,че може би най-добре е да се опитва с т.нар. лимитиран цикъл. Съвсем без стимулация явно е много труден контрола над фоликула.Аз обаче пропуснах да питам д-р Стаменов при последната ни среща дали при тях има такова разделение в цените за лимитиран и класически опит. Надявам се някой, който е правил там да каже.
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #30 -: Октомври 22, 2008, 09:32:12 am »

Марина, къде прави  ЕЦ процедурите?

При др.Стаменов са ми опитите на ЕЦ и без никаква стимулация. Той смята ,че е възможно самите лекарства да ми действат по някакъв начин негативно и да са причина за неуспеха при стимулации.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #31 -: Октомври 22, 2008, 12:25:58 pm »
И аз един имам опит на ЕЦ при д-р Стаменов. Беше абсолютно без никакви лекарства. Не знам защо, при все, че си пукам сама фоликулите и имах само един, док ми назначи не 5000, а 10 000 единици прегнил. Та, през нощта преди пункцията ми се пукна фоликула. Казах това на лекаря си, той ме прегледа и за жалост опитът беше до тук. Сега ще продължа пак с опит на ЕЦ, само, че с лека стимулация или на лимитиран цикъл, за да се избегне това. Желая ви успех! Аз за себе си съм решила, че това е моят начин.

Душе, слага се  10 000 единици Прегнил, за да може единствената яйцеклетка да " узрее " максимално.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #32 -: Октомври 22, 2008, 15:00:40 pm »
Да се включа и в тази тема :).
egena, благодаря за отговора. Не мога да влезна по никакъв начин в системата и затова пиша така. При теб получават ли се качествени яйцеклетки без стимулация или проблема е в имплантирането.На мен доктора ми обясни, че шанса на ЕЦ при жени на възраст е минимален, но аз настоях да опитаме и той се съгласи. Сега обаче изпадам в дълбоко колебание какво да правя. В крайна сметка е ясно, че всичко е индивидуално а и е до голяма степен късмет. Прочетох, че има и успели момичета но мисля, че са малко. Дано се включи и някой друг, който е пробвал на ЕЦ.
Не съм съгласна с обяснението на доктора, че шанса на ЕЦ при жени на възраст е минимален. Бях прочела в една статия, но сега не мога да я намеря, че жените в напреднала възраст имат по-голям шанс да забременеят по естествен начин отколкото с инвитро, организмът имал повече шанс да опази бременноста при това положение.
Това ме наведи на мисълта да пробвам на естествен цикъл. И трите опита на ЕЦ бяха с лека стимулация, първия път гонал+мерионал, втория опит пурегон+мерионал, а третия - само мерионал. За моя организъм това беше правилната стимулация, защото имаше качествени яйцеклетки и имплантация, а последния опит - беше успешен до края.
*

    angy_

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #33 -: Октомври 22, 2008, 15:39:17 pm »
 Simba, много се радвам, че си успяла, това ми дава надежда и на мен. Може би не съм обяснила правилно. По принцип доктора каза, че е голям привърженик на ЕЦ-говорим без абсолютно никаква стимулация. При жени в напреднала възраст обаче точно при този начин шанса е по-малък. Както виждам и при теб е имало известна стимулация и контрол над фоликулите. Явно това е най-удачния вариант.По принцип всеки организъм е индивидуален и така общо наистина не е добре да коментирам думите на доктора.При теб при тази минимална стимулация по колко фоликула се образуваха?
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #34 -: Октомври 22, 2008, 17:59:09 pm »
Права си angy_ индивидуално е за всеки и лекарите най-добре могат да преценят точния подход.
При мен в първият опит се образуваха 2 яйцеклетки - съответно 2 ембриона, втория опит извадиха 5 яйцеклетки, но само 3 ембриона станаха добри. Третия опит беше се образувала само 1 яйцеклетка.
Винаги ще ми е интересно да разбера защо втория път имах толкова яйцеклетки, дори лекарят беше казал, че са били 6 фоликула, но единият е бил труднодостъпен, единственото ми обяснение е, че съм се успокоила малко от предния опит, че и аз все пак образувам яйцеклетки. До тогава не стигах до трансфер. Но само с успокоение едва ли се образуват фоликули ;)


Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #35 -: Октомври 22, 2008, 18:05:29 pm »
ТОва и на мен ми вдъхва надежда, защото до сега разбрах само за 1 случей, а ето че има и още , което означава че си има някаква успеваемост и нещата не са непостижими.  :lol: Иначе спокойствието влиае на хормоните, но едва ли е водещ фактор, но знае ли човек....  :wink:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #36 -: Октомври 22, 2008, 18:05:53 pm »
И аз един имам опит на ЕЦ при д-р Стаменов. Беше абсолютно без никакви лекарства. Не знам защо, при все, че си пукам сама фоликулите и имах само един, док ми назначи не 5000, а 10 000 единици прегнил. Та, през нощта преди пункцията ми се пукна фоликула. Казах това на лекаря си, той ме прегледа и за жалост опитът беше до тук. Сега ще продължа пак с опит на ЕЦ, само, че с лека стимулация или на лимитиран цикъл, за да се избегне това. Желая ви успех! Аз за себе си съм решила, че това е моят начин.
Душе, слага се  10 000 единици Прегнил, за да може единствената яйцеклетка да " узрее " максимално.
Deep, благодаря ти за разяснението! Аз си мислех, че прегнил се слага само, за да се таймира точно овулацията. 

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2008, 23:18:45 pm »
А пункцията при ест.цикъл след като ще е без упойка трябва ли да съм гладна и жадна?
И забравих да питам да пийна ли нещо болкоуспокояващо преди това?
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #38 -: Октомври 23, 2008, 06:05:19 am »
Мисля, че дори да не е пълна пълна упойка все пак има някакво обезболяване,а и не е хубаво да се смесват лекарства безразборно,особено обезболяващи, така че най-добре питай доктора.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #39 -: Октомври 23, 2008, 09:23:21 am »
Миси, никакво обезболяващо няма, в смисъл в клиниката. Аз преди това нищо не бях пила, нито слагала и т.н. Пункцията е много кратка, няма силна болка. Смело мога да кажа, че при цветната снимка ме боля повече  :lol:
Най-важен е резултата, а него ти го казват веднага - има или няма яйцеклетка  :D Пожелавам ти да има  :D

Да добавя, че не е необходимо да си гладна и жадна  :), тъй като упойка няма.
« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 09:45:18 am от Grace »
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #40 -: Октомври 23, 2008, 09:48:42 am »
странно -че при  прекратение опит - но аз пък имах малка стимулация - правихме  консултация с   анестезиолог и ми обясниха ,че ще е с упойка; инструктаж -гладна  -жадна...Или просто  е било превантивна мярка -да е проведена  консултация -и ако се наложи   да е с  упойка  да са ок нещата ?


*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #41 -: Октомври 23, 2008, 09:54:16 am »
Нимика, щом си имала малка стимулация, сигурно са предполагали, че ще имаш поне два фоликула  :D
В моя случай нямах никаква стимулация, нито таблетки, нито инжекции, абсолютно спонтанен цикъл, съответно с един доминантен фоликул. При това положение наистина няма нужда от упойка, уверих се, че е така  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #42 -: Октомври 23, 2008, 11:32:18 am »
Когато са малко яйцеклетките 1-2 не се прави обикновено упойка а само обезболяваща инжекция. Когато са повече яйцеклетките вече е наложителна упойка. На мен на естествен цикъл много ме заболя като ми взеха яйцеклетката и добре че ми бяха вързани краката, защото направо подскочих и не можех дух да си поема. Доктора каза , че не е очаквал и че се случва при някои да има по-голяма чувствителност, но бързо отминава болката -тя е остра и силна, но кратка.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #43 -: Октомври 23, 2008, 14:38:37 pm »
А пункцията при ест.цикъл след като ще е без упойка трябва ли да съм гладна и жадна?
И забравих да питам да пийна ли нещо болкоуспокояващо преди това?
Трябва да си на гладно. За вода- не помня честно казано. Аз също не съм пила нищо обезболяващо преди пункцията.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #44 -: Октомври 23, 2008, 18:13:15 pm »
Момичета, кажете как протича една процедура  на естествен цикъл, имам предвид без дори и лека стимулация! На кой ден става проследяването на фоликула, фоликулите, кога се проследяват хормоните и кои по-точно?

Има ли някой в процедура в момента?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #45 -: Октомври 23, 2008, 18:43:48 pm »
 deep,  аз правих опит на ЕЦ през януари тази година. В общи линии те следят през 2 дни и ти пускат по два хормона (май LH и Е2 бяха). Нямам време да пиша повече затова погледни, ако искаш, дневника ми.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #46 -: Октомври 23, 2008, 18:45:03 pm »
deep,  аз правих опит на ЕЦ през януари тази година. В общи линии те следят през 2 дни и ти пускат по два хормона (май LH и Е2 бяха). Нямам време да пиша повече затова погледни, ако искаш, дневника ми.

Благодаря мила,  ще погледна.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #47 -: Октомври 23, 2008, 19:21:17 pm »
Момичета, кажете как протича една процедура  на естествен цикъл, имам предвид без дори и лека стимулация! На кой ден става проследяването на фоликула, фоликулите, кога се проследяват хормоните и кои по-точно?

Има ли някой в процедура в момента?

Аз правих миналия месец в "Надежда", отидох на 8 ден на преглед, измериха ми фоликула и според размера му ми определиха следващия преглед ,а преди него пуснах хормони E2 и LH.
Никакви лекарства не ползвах, само 36 часа преди пункцията прегнил. Пункцията е без упойка.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #48 -: Октомври 23, 2008, 21:16:38 pm »
Момичета, кажете как протича една процедура  на естествен цикъл, имам предвид без дори и лека стимулация! На кой ден става проследяването на фоликула, фоликулите, кога се проследяват хормоните и кои по-точно?

Има ли някой в процедура в момента?

Аз правих миналия месец в "Надежда", отидох на 8 ден на преглед, измериха ми фоликула и според размера му ми определиха следващия преглед ,а преди него пуснах хормони E2 и LH.
Никакви лекарства не ползвах, само 36 часа преди пункцията прегнил. Пункцията е без упойка.

Попчо, какви бяха нивата на хормоните? Следващия преглед кога беше?

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #49 -: Октомври 23, 2008, 21:20:19 pm »
на 10 ден ми беше втория преглед, хормоните бяха Е2 180, LH oколо 2.65,пункцията на 12 ден, имаше яйцеклетка
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #50 -: Октомври 23, 2008, 21:26:14 pm »
на 10 ден ми беше втория преглед, хормоните бяха Е2 180, LH oколо 2.65,пункцията на 12 ден, имаше яйцеклетка

 :bighug:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #51 -: Октомври 24, 2008, 10:41:07 am »
 pop4o , а сегашната ти стимулация за класически опит ли е или се води лимитиран?
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #52 -: Октомври 24, 2008, 10:46:44 am »
pop4o , а сегашната ти стимулация за класически опит ли е или се води лимитиран?
с лека стимулация се води, ама в моята клиника, в другите май  е лимитиран  :)
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #53 -: Октомври 24, 2008, 10:52:49 am »
Момичета, а пускате ли хормони 3-5 , за да си "изберете" кой е по-подходящия месец за ЕЦ? Става въпрос при ИЯР или направо се гледат фоликулите след 5-ти ден?
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #54 -: Октомври 24, 2008, 10:56:52 am »
Момичета, а пускате ли хормони 3-5 , за да си "изберете" кой е по-подходящия месец за ЕЦ? Става въпрос при ИЯР или направо се гледат фоликулите след 5-ти ден?
Аз мисля , че трябва да се пускат. Моят док така ми обясни , за да се избере добро съотношение между хормоните в конкретния цикъл.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #55 -: Октомври 24, 2008, 11:05:23 am »
Аз правих опит на спонтанен цикъл през юли/август тази година. Прегледите бяха само два или три, не помня точно в кои дни, хормони съм пускала само веднъж /ЛХ и Е2/ - бяха добри, сложих Овитреле и на 11 ден беше пункцията.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #56 -: Октомври 24, 2008, 12:05:35 pm »
Днес беше пункцията ми. Имаме яйцеклетка.  :balk_47:

Значи аз имах три прегледа - на 5-ти ден от цикъла, на 9-ти и днес на 13-ти ден.
Хормони пуснах на 11-ти ден - Е2: 191, ЛХ: 10.56, Прогестерон: 0.00.
Не съм приемала никакви лекарства, освен преднизолон. Сега почвам естрофем, утрогестан, аспирин, фолиева к-на и може би фраксипарин след трансфера.

Та пункцията мина добре, болка има, но се търпи. Аз отидох на гладно, бях пила само вода. След пункцията ме свалиха да полегна за малко и после се качихме за разговор с док в консултативния кабинет. Обаче докато чаках в коридора - беше много задушно, а на мен кръвното ми е обкновено 60/90, та явно ми е паднало още, щото ми прималя, та айде пак ме свалиха долу на легло, пуснаха ми система и ми дадоха кафе и кола. Сега съм добре и съм си в къщи. Довечера ще разбера дали се е оплодила яйцеклетката и как се развива.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #57 -: Октомври 24, 2008, 12:13:21 pm »
misi -  :crossfingers:
довечера  чакаме само хубави новини


*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #58 -: Октомври 24, 2008, 12:18:50 pm »
fatalwoman, благодаря за инфото.
А знаете ли, при положение, че миналия месец бях на много сериозна стимулация , която приключи на 26.09, дали има изобщо смисъл сега да изследвам хормони 3-5 ден, т. е. дали резултатите няма да се повлияят от стимулацията, знаете ли за колко време се "изчиства" организма от хормоните? Трябва ли да изчакам или пък напротив , ако има някакво остатъчно действие след стимулацията, тя може даже да се използва и другия месец ( 1 или 2 )?
Misi.... :crossfingers: :crossfingers:
Дано да е качествена, да се оплоди и да тръгне добре да се развива!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #59 -: Октомври 24, 2008, 12:23:54 pm »
 :bighug: :balk_46:

браво, мisi!!! стискам ти мнооого палци да иЗлюпите едно супер ембрионче, а и да се хване след това
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #60 -: Октомври 24, 2008, 12:29:16 pm »
fatalwoman, благодаря за инфото.
А знаете ли, при положение, че миналия месец бях на много сериозна стимулация , която приключи на 26.09, дали има изобщо смисъл сега да изследвам хормони 3-5 ден, т. е. дали резултатите няма да се повлияят от стимулацията, знаете ли за колко време се "изчиства" организма от хормоните? Трябва ли да изчакам или пък напротив , ако има някакво остатъчно действие след стимулацията, тя може даже да се използва и другия месец ( 1 или 2 )?
Misi.... :crossfingers: :crossfingers:
Дано да е качествена, да се оплоди и да тръгне добре да се развива!

мила, виж тука го обсьждахме това...
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=30780.msg485466#msg485466
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #61 -: Октомври 24, 2008, 12:42:55 pm »
gallardo, мерси за темата, аз нея я изчетох и съм съгласна да има известен период изчакване , когато става въпрос за класическо инвитро ( с оглед на това, че организма не трябва да се форсира с толкова чести стимулации ).
На мен въпроса ми беше дали след класическа стимулация може да се използва остатъчния ефект от стимулацията ( ако има такъв ) и да се пробва следващия месец на ЕЦ?
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #62 -: Октомври 24, 2008, 12:51:07 pm »
sorry, tanita! :oops: не сьм те раЗбрала.

аЗ бях на преглед след неуспеШен опит и поисках иЗследване на хормони на пети ден, Значи около 3 седмици след пункцията=края на стимулацията и ми каЗаХа че няма смисьл, ЗаЩото реЗултатите няма да са достоверни.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #63 -: Октомври 24, 2008, 12:57:30 pm »
Ясно и при мен е така - 3 седмици след стимулация - явно няма смисъл да пускам хормони....
Благодаря ти много, gallardo!
Утре ще ходя при Док така или иначе и ще ви информирам какво е казал
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #64 -: Октомври 24, 2008, 13:11:27 pm »
след като прекратихме  -дни преди пункцията -  при мен д-ра  каза ,че може да започнем пак  следващия  цикъл  -но моята  стимулация  беше мн малка /естествен с лека стимулация /-няколко  гонала и  цитротайда


*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #65 -: Октомври 24, 2008, 16:58:38 pm »
Здравейте момичета,отдавна не съм писала в форума.Откъснах се от "този свят" ,макар че май само аз така си се заблуждавам.Но нека не се отклонявам от темата.След доста време реших отново да опитаме инвитро.Въпроса е че не искам стимулация.Предпочитам да е на спонтанен цикъл.Обърнах се към някои клиники последната година,но явно говорехме на различни езици.Интересува ме кой лекар или клиника предлагат тази процедура.Благодаря Ви предварително и желая успех на всяка една от Вас.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #66 -: Октомври 24, 2008, 16:59:00 pm »
Днес беше пункцията ми. Имаме яйцеклетка.  :balk_47:

Значи аз имах три прегледа - на 5-ти ден от цикъла, на 9-ти и днес на 13-ти ден.
Хормони пуснах на 11-ти ден - Е2: 191, ЛХ: 10.56, Прогестерон: 0.00.
Не съм приемала никакви лекарства, освен преднизолон. Сега почвам естрофем, утрогестан, аспирин, фолиева к-на и може би фраксипарин след трансфера.

Та пункцията мина добре, болка има, но се търпи. Аз отидох на гладно, бях пила само вода. След пункцията ме свалиха да полегна за малко и после се качихме за разговор с док в консултативния кабинет. Обаче докато чаках в коридора - беше много задушно, а на мен кръвното ми е обкновено 60/90, та явно ми е паднало още, щото ми прималя, та айде пак ме свалиха долу на легло, пуснаха ми система и ми дадоха кафе и кола. Сега съм добре и съм си в къщи. Довечера ще разбера дали се е оплодила яйцеклетката и как се развива.



 :hug2: :goodluck: :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #67 -: Октомври 24, 2008, 17:30:59 pm »
Днес беше пункцията ми. Имаме яйцеклетка.  :balk_47:

....

 Сега съм добре и съм си в къщи. Довечера ще разбера дали се е оплодила яйцеклетката и как се развива.



Браво Миси, чакаме хубави новини!  :eggsperm:


gallardo, мерси за темата, аз нея я изчетох и съм съгласна да има известен период изчакване , когато става въпрос за класическо инвитро ( с оглед на това, че организма не трябва да се форсира с толкова чести стимулации ).
На мен въпроса ми беше дали след класическа стимулация може да се използва остатъчния ефект от стимулацията ( ако има такъв ) и да се пробва следващия месец на ЕЦ?

Тани, д-р Стаменов използва остатъчния ефект от стимулацията. Някои лекари обаче предпочитат поне един месец пауза и тогава пристъпват към нова процедура дори и на ЕЦ.

Говори с товя лекар какво ще ти предложи.


Здравейте момичета,отдавна не съм писала в форума.Откъснах се от "този свят" ,макар че май само аз така си се заблуждавам.Но нека не се отклонявам от темата.След доста време реших отново да опитаме инвитро.Въпроса е че не искам стимулация.Предпочитам да е на спонтанен цикъл.Обърнах се към някои клиники последната година,но явно говорехме на различни езици.Интересува ме кой лекар или клиника предлагат тази процедура.Благодаря Ви предварително и желая успех на всяка една от Вас.

Dalia, ти в кои клиники си питала? До колкото зная к-ка " Надежда " д-р Стаменов , к-ка на доц. Щерев и к-ка " София "
д-р Владимиров практикуват стимулация на Естествен или леко стимулиран цикъл.

Успех!
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 19:26:42 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #68 -: Октомври 24, 2008, 18:23:52 pm »
Deep, благодаря! :lol:
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #69 -: Октомври 24, 2008, 19:20:34 pm »
Deep,само при д-р Владимиров не сам ходила,макар че съм чела доста за него тук в форума.При Щерев бях вече,по точно при д-р Савова.Изклщчително съм разочарована от тях.Tam всичко е въпрос на пари.Пациента е клиент,и както ми каза самия доцент преди години"ти си наш пациент докато си плащаш,излезеш ли от клиниката ние не носим отговорност за теб"-за което е и прав до някъде.Там повече няма да стъпя.При д-р Стаменов също съм ходила.Искаше да ми прави лапаро и след това инсе евентуално.Но да се свържа с него е просто на късмет.Дори с секретарките трудно се свързвах.Затова се отказах.Бях и в Плевен при д-р Емин,говорихме до последно за инвитро на спонтатен цикъл,правихме изследвания..и в един момент ми казаха"стимулираното е с по голям шанс".Вярно!Но стигнах до хиперстимулация при първото инвитро и ..ако има вариант да не стигам пак до там..Но ако се налага пак ще мина по трънливия път.Затова исках просто да ме ориентирате към кой да се насоча и да не губя време отново в изследвания,цикли,хапчета и..средства.Предварително благодаря за отговора  :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #70 -: Октомври 24, 2008, 20:14:07 pm »
посети д-р Владимиров - на мен самия  той ми предложи инв на естествен цикъл - въпреки че не съм с ИЯР/антимюлер и  инхибин са ми ок/. Не виждам причина останалите лекари да отказват ,освен ако не считат,че има определи медицински противопоказания при теб.
Успех !


*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #71 -: Октомври 24, 2008, 22:17:30 pm »
Dalia, до колкото аз знам, във Варна и в Плевен не практикуват или по-скоро не предпочитат ин витро на ЕЦ.
Дийп, аз съм правила един опит при д-р Стаменов, но както вече писах, той приключи вечерта преди пункцията. Извикаха ме на преглед на 8-ми ден, а после на 10-ти - преглед, хормони и вечерта в 24 часа - прегнил. На 14-тия ден сутринта трябваше да ми е пункцията. Е2 ми беше над 200, което говореше за 1 зряла яйцеклетка.  Не вземах нищо, освен фолиева киселина.
Сега исках да продължа с икси на ЕЦ. Но вече съм при д-р Владимиров и той каза, че ще поговорим кой е най-добрия вариант за мен. Ясно е, че това не е силната стимулация, но вероятно няма да е и без никаква стимулация, в предвид предишните ми опити. Само, че д-р Владимиров винаги ме вика за първи преглед няколко дни преди цикъл, после, в първите дни на цикъла и тогава вече решава. Малко повече пътувания за прегледи и доста повече изследвания на хормоните.
Миси, стискам ти палци! И едничка ни стига на нас, нали? Дано това е твоето бебче!

*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #72 -: Октомври 24, 2008, 22:59:01 pm »
Благодаря за бързите отговори момичета.Май да посетя д-р Владимиров и да поговорим!А засега изследванията и на двамата са ни добри(доколкото може)Аз съм с запушени тръби и задържам фуликули.На половинката му правиха SDI и там няма проблеми.Първото ми инвитро беше IVF и се оплодиха всичките като някои доживяха до 5'ти ден.Правиха ми трансфер на замразени.Видях 2'те чертички но след няколко дена всичко трябваше да започне отначало.В досегашните клиники считат за проблем само тръбите.Така че се надявам да имам шанс с едно инвитро на спонтанен цикъл.
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #73 -: Октомври 25, 2008, 06:22:25 am »
Аз в момента съм в процедура на ЕЦ. В четвъртък ми беше трансфера. Доста ме е страх - все стигам до трансфер, но няма имплантация. Не знам какви са били нивата на хормоните, т.к. от лабораторията отиват направо при док, той си ги чете и казва какво да правя. Иначе на 6-ти ден имах три фоликула, но само един от тях се разви и стигна до пункция. Пункцията ми беше на 12 ден. Трансфера го бяха оределили първоначално за втори ден, но аз имах неотложен ангажимент в работата и в крайна сметка остана за трети. Дано да е за добро. Пия само Естрофем - 2х1 и слагам Утрогестан - 3х2.
*

    angy_

Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #74 -: Октомври 25, 2008, 09:07:38 am »
egena пожелавам ти този път да успееш!!!
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #75 -: Октомври 25, 2008, 11:03:05 am »
Misi, egena - успех момичета -  :crossfingers:
Явно все по-често се практикува - ЕЦ без стимулация  :balk_47:
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #76 -: Октомври 25, 2008, 11:15:12 am »
Момичета, най-искрено ви желая успех!  :goodluck:
Миси, egena -  :crossfingers: :bfp: :bighug:!

*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #77 -: Октомври 25, 2008, 20:00:33 pm »
Благодаря момичета, дано всички да имаме късмет!
*
Re: Инвитро на спонтанен цикъл
« Отговор #78 -: Октомври 25, 2008, 20:02:22 pm »
Благодаря момичета, дано всички да имаме късмет!