0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #80 -: Април 11, 2008, 18:39:59 pm »
Пропуснах да кажа, че трябва задължително да се пие кафе и да се закуси преди хидротубацията, защото кръвното рязко пада и ти прималява.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #81 -: Април 11, 2008, 19:11:32 pm »
Браво cream ти си смело момиче!!! Благодаря за подробната информация, за мен поне беше полезна. А понякакъв начин разбираш ли дали се е увеличава проходимостта на тръбите?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #82 -: Април 11, 2008, 19:42:06 pm »
Браво cream ти си смело момиче!!! Благодаря за подробната информация, за мен поне беше полезна. А понякакъв начин разбираш ли дали се е увеличава проходимостта на тръбите?
След последната хидротубация ще го коментираме, защото сега изобщо не ми беше до това :?, пък и док бързаше за секцио. Може би ще трябва даже да си запишем час в клиниката, защото в болницата има постоянно някакви манипулации и операции и не ми е удобно да му задавам много въпроси. Пък и той трябва да прегледа цялата ми история, за да преценим как ще действаме нататък, а това няма как да стане в болницата.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #83 -: Април 11, 2008, 19:58:26 pm »
Напълно си права крим и си изключително съобразителна. Поздравления!!!
Наистина, че в болницата прави основно операции,манипулации и не може да се впуска в обяснения. Най-добре си запиши час за клиниката.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #84 -: Април 11, 2008, 21:00:46 pm »
cream ти към колко часа отиде и какъв е този апарат?И аз може би в понеделник ще ходя(ако гадната лелка си отиде до тогава).
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #85 -: Април 11, 2008, 21:04:37 pm »
мили момичета много трудно си изпращам съобщенията във форума.Моля Ви ако някой има скайп да си пишем там че ми е много по лесно.Ника ми е vili-gosho
Вили,ама ако вземем всички да си пишем на скайп,за какво ще ни е този форум.Знам,че там по- лесно и по-бързо става всичко,но тук могат и други момичета да черпят информация от нашите преживявания  :)
Ти от кой град си?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #86 -: Април 11, 2008, 21:52:56 pm »
cream ти към колко часа отиде и какъв е този апарат?И аз може би в понеделник ще ходя(ако гадната лелка си отиде до тогава).
Док ми каза да отида в 9 часа и точно тогава бях на линия.
С този апарат на шулце се прави и цветната снимка.
Защипват шийката на матката и вкарват лекарството.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #87 -: Април 12, 2008, 16:41:09 pm »


Правиха ли ти хидротубации след лапарото? Веднага след лапарото ли се запуши или по-късно?
Тръбите ще ми ги махнат преди да започнем инвитро,за да не пречат на процедурата-повече успешни опити има,когато ги няма.Ти при кой лекар ходиш?
[/quote]




Не неса ми правили хидтотубация но 5-6 месеца след лапарото ми правиха цветна снимка при която се оказа ,че се е запушила и втората ръба в следствие на едно възпаление.Аз ходя в София в бившата Тина Киркова.
Аз също съм чувала добри неща за вашия док.Аз съм от Силистра но от 7-8г. не живея там но често си ходя и приятелките ми са доволни от него.Но на мен ми е далечко за да ми е лекуващ лекар.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #88 -: Април 12, 2008, 19:47:14 pm »
Не неса ми правили хидтотубация но 5-6 месеца след лапарото ми правиха цветна снимка при която се оказа ,че се е запушила и втората ръба в следствие на едно възпаление.Аз ходя в София в бившата Тина Киркова.
Аз също съм чувала добри неща за вашия док.Аз съм от Силистра но от 7-8г. не живея там но често си ходя и приятелките ми са доволни от него.Но на мен ми е далечко за да ми е лекуващ лекар.

Поли,а сега какво правите? Инвитро ли подготвяте?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #89 -: Април 12, 2008, 20:12:04 pm »
Здравейте мили момичета!Много се радвам да се присъединя към вас.Станах пациентка на д-р Бойчев преди две седмици когато го посетих за пръв път.Направи ми впечатление изключителното му отношение и благородството,което сякаш струи от него.Не ми се беше случвало до сега да ми се обърне такова внимание от лекар.Прегледа ме обстойно и ми каза какво трябва да се прави.Диагнозата ми е ПКЯ :(.Доктора ми предложи лапароскопия за надупчване на яйчниците или от 6-8месеца да пия лекарства,да правим стимулации и т.н и ако нищо не стане пак се връщаме на лапарото.Не знам дали направих грешка, но тъй като без никакъв резултат  чакаме бебе вече четвърта година избрах лапароскопията.Ще бъде следващият месец.Знам,че повечето от вас са преминали през тази операция и искам да ви питам толкова много неща.Надявам се ,че нама да ви досадя много, но все пак е друго да попиташ някой преживял отколкото да се доверяваш на слухове.Пък и вие познавате доктора по-добре от мен  :wink.Благодаря на cream,за нейните подробни обяснения и искам да попитам още вярно ли е,че ти бръснат корема преди операцията и ти завързват краката... 8O
На операционна маса ли се прави или на магаре...Има ли според вас и до каква степен са рисковете от грешки,в смисъл да се получат кръвоизливи и операцията да стане отворена....Извинявам се,че пиша така хаотично, но много се притеснявам...не знам дали съм взела правилното решение направо се побърквам вече....Ще бъда благодарна на всеки,който ми помогне...До скоро!



*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #90 -: Април 12, 2008, 21:02:33 pm »
Добре дошла при нас, vival :welcome_1:!

Относно лапароскопията-не се притеснявай,по-голям е страхът,отколкото болката.Всички ми говореха така преди моята операция,ама кой да слуша :D
Можеш да се епилираш и избръснеш вкъщи/всичко под пъпа/,ако им хареса няма да те бръснат те-на мен ми се размина :balk_46:
Лягаш на маса,която завършва като магаре.
Краката и едната ръка се връзват-не те стяга,нищо не усещаш,даже ако не гледаш няма да разбереш кога го правят.

Аз никога не съм имала ПКЯ,но на моето лапаро са ми направени 3 дупчици и честно казано съм малко объркана...........Незнам нищо по този въпрос и нямам представа как ще ми се отрази това :(.

Относно рисковете за грешки-никой неможе да ти даде гаранция.Всичко се случва,но ти трябва да си спокойна и позитивно настроена и да се довериш на нашия добричък док :lovedock:.

Ако искаш да питаш още нещо-насреща съм и всичко ми е много прясно като преживяване-от този понеделник :wink:
Даже вчера ходих на кафе-така че освен всичко друго и възстановяването е бързо.
УСПОКОЙ СЕ!!!
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #91 -: Април 12, 2008, 21:25:57 pm »
Благодаря за топлия прием :lol:и за разбирането.Толкова се притеснявам.......Но е хубаво,че има с кого да споделиш.Ами ще питам тогава щом ми разрешаваш :DНали д-р Бойчев прави операцията в смисъл да знам, че съм в сигурни ръце....и ако може да ми разкажеш повече за условията в болницата, колко дни стоя,колко ти струваше всичко (защото на мен акушерката на док ми каза, че май около 250лв, когато е през здр.каса),дадоха ли ти болничен.Аз в болница съм била веднъж като малка и само от мисълта,че ще съм в друг град, в болница настръхвам.Разрешават ли посещения, разговори по мобилен телефон след операцията.На теб като са ти правили дупчици как се чувстваше след това в смисъл имаше ли кървене и болка.Май се увлякох...благодаря ти предварително за всичко :)
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #92 -: Април 12, 2008, 21:30:01 pm »
Я виж Кремчето колко неща е забелязала,аз честно казано толкова се бях шашнала,че изобщо не забелязах каква е масата,само си спомням,че си легнах и ми завързаха ръцете и започнахме да се шегуваме с Б.Бойчев,а явно той е гледал да ме разсее малко,че бях супер паника,цялата треперех и исках да си ходя преди операцията.
Не се притеснявай vival всичко се забравя много бързо.Не може да остане отворена операция,защото при лапарото се правят малки дупчици 2 или 3 (зависи какво ще правят),а те зарастват за 4-5 дена,даже не се усещат изобщо не болят(мен само на пъпа ме боля малко),а доктора е супер в тази област,той си знае работата.А както ти е писала cream по-добре се подготви от вкъщи,махай всичко що е косъм(ако имаш)Не занам за какъв кръвоизлив имаш в предвид от каде?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #93 -: Април 12, 2008, 21:31:47 pm »
 vival ти да не си от Силистра?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #94 -: Април 12, 2008, 21:46:19 pm »
От Русе съм.Благодаря и на теб.Относно кръвоизлива в един друг форум четох, че при лапароскопия може да се засегне кръвоносен орган и да се получи вътрешен кръвоизлив, което изисква да се направи отворена операция.Въпросното момиче казва, че се събудило с 17 шева.Направо настръхнах....На теб Б.Бойчев ли ти прави операцията или двамата.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #95 -: Април 12, 2008, 21:50:31 pm »
извинявам се за глупавият въпрос ама нали се махат всички косми от корема и от.....в смисъл само по корема ли се работи или....
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #96 -: Април 12, 2008, 22:00:19 pm »
извинявам се за глупавият въпрос ама нали се махат всички косми от корема и от.....в смисъл само по корема ли се работи или....
Изцяло се обезкосми.На мен по време на лапарото ми е правил и тест за проходимост на тръбата след ремонта,което е през влагалището.Може при теб да не се наложи,но все пак.......
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #97 -: Април 12, 2008, 22:11:08 pm »
Всички косми се махат не само от корема,нищо че се работи по корема,но понеже ти правят промивки и трябва да си изчистена от всякаде.На мен Л.Бойчев ми прави операцията,но Б.Бойчев му е асистент при операциите.
Виж сега,по принцип всичко е възможно да се случи,но най-добре да не мислиш за такива работи.Инъче знам,че ако се наложи,понеже нкога не се знае какво има в коремната кухина(има неща които не се виждат с ултразвук),ако е нещо което не може да се оправи с лапаро се прави коремен разрез,но това е рядкост,така че не се вманиячавй  :wink:.Аз като бях имаше момиче със същия проблем като теб и при нея всичко мина нормално.Щом имаш проблем и бебето не става толкова време,трябва да се отстрани рано или късно.В Русе пък никой ли не е видял,че имаш ПКЯ или ти не си ходила тук на док?Трябва да мислиш позитивно и че правиш всичко това с една единственна цел,да си имаш бебче.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #98 -: Април 12, 2008, 22:14:30 pm »
cream аз забравих да те питам,ти имаше ли кървене след лапарото или след хидрото?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #99 -: Април 12, 2008, 22:20:10 pm »
Я виж Кремчето колко неща е забелязала,аз честно казано толкова се бях шашнала,че изобщо не забелязах каква е масата,само си спомням,че си легнах и ми завързаха ръцете и започнахме да се шегуваме с Б.Бойчев,а явно той е гледал да ме разсее малко,че бях супер паника,цялата треперех и исках да си ходя преди операцията.
Това с треперенето мисля, че е от системата, която ни вливат още преди упойката. Защото и аз цялата треперех неконтролируемо, а нито ми беше студено, нито пък съм се панирала ужасно много в този момент. Даже разглеждах инструментите, с които ще работят, защото имаше една стажантка и й обясняваха, но не спирах да треперя цялата!

cream аз забравих да те питам,ти имаше ли кървене след лапарото или след хидрото?
Нито след лапарото,нито след хидротубациите съм имала кървене. Обаче се притеснявам да не би да прокървя в понеделник, че няма да може да направим последната хидротубация. Обаче момичето, с което бях в една стая имаше кървене-всичко е индивидуално,защото на нея й правиха същото като на мен.