0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #60 -: Април 10, 2008, 11:23:17 am »
Клизма въобще не ми правиха. Бойчев каза, че ще продължим да подготвяме документите за инвитро, за да не губим време.


Креми защо си помислих че все още не сте за инвитро? :(
Браво че си се разминала с клизмата! :D
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #61 -: Април 10, 2008, 11:32:03 am »
 
Креми защо си помислих че все още не сте за инвитро? :(
Браво че си се разминала с клизмата! :D
[/quote]
Ще пробваме с хидротубациите и вероятно с инсеминация, но ако няма резултат, може да се стигне до ново лапаро и инвитро. И за да не започваме тогава отначало, и понеже според него има много малък шанс да се получи нещо сега, ще си пуснем документите за инвитро да са готови.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #62 -: Април 10, 2008, 11:44:21 am »
Чак забравих какво щях да пиша.Питах те за тръбите защо ще ти ги махат защото при мен едната е напълно непроходима ,а другата е почти проходима но в края нее (запушесе след лапароскопията)и моя док. реши ,че нямя смисъл от втора лапароскопия , а за премахване на траби не е и споменавал.

Правиха ли ти хидротубации след лапарото? Веднага след лапарото ли се запуши или по-късно?
Тръбите ще ми ги махнат преди да започнем инвитро,за да не пречат на процедурата-повече успешни опити има,когато ги няма.Ти при кой лекар ходиш?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #63 -: Април 10, 2008, 11:49:50 am »
Ехееееееее cream ти се завърна,тъкмо за теб си мислех дали си излязла от болницата.Много се радвам,че при тб е минало всичко нормално,и че има шанс да забременееш  :bed:.Хайде сега вече може да се отпуснеш и да си починеш от цялото напрежение което изживя,и след хидротубациите да започваш работа по най-хубавия въпрос и скоро време  :bfp1:  preggo.

Немога да се отпусна,защото сега се тревожа за хидротубациите........ И освен това най-вероятно след всяка процедура ще след следва друга и оспускането ще е след като си гушнем бебенцата  :) Ти кога ще ходиш на хидро-процедурите?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #64 -: Април 10, 2008, 13:51:59 pm »
Не се тревожи за ходротубациите,при някои момичета минават много леко,без силна болка.Аз ще ходя другата седмица 14-15.понеже ми дойде гадната лелка и сега чакам да си тръгне и след нея отивам в тутракан.
Като мине процедурата в петък пиши как е минала,че и аз се притеснявам малко  :oops:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #65 -: Април 10, 2008, 14:42:11 pm »
Забравих да питам колко струва хидротубацията в Тутракан и правят ли промивка на влагалището преди това? Някой всъщност правил ли е хидротубации със солкосерил?
Между другото мисля да си сложа обезоболяващи свещички тилкотил /четох,че Стаменов ги предписва преди цв.сн.и хидротуб./.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #66 -: Април 10, 2008, 14:48:22 pm »
Не съм правила все още,но на мен Бойчев ми каза 20лв,а относно обезболяващите незнам.И на мен ми е изписал същото.На едно мимиче миналата седмица й прави,тя каза,че не я е боляло,съвсем лека болка е усетила и тя е била със същото лекарство.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #67 -: Април 10, 2008, 15:33:03 pm »
viva,на теб каза ли ти да си правиш някакви изследвания преди това?Чета във форума,че на другите момичета са им искали СУЕ,урина,хламидии,даже пълна кръвна картина.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #68 -: Април 10, 2008, 16:23:59 pm »
Честно казано,не.Аз си мисля,че това което е изписано е някакво лекарсво противовъзпалително(но не съм сигурна)и може би за това,а в интерес на истината,аз имах някакво течение и най-вече за това отложих миналия цикъл хидрото.А понеже ти си след лапаро няма как да ти има нещо(поне така мислят док.)Ти преди лапарото правили хламидии и микробиология на бл.секрет?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #69 -: Април 10, 2008, 17:56:06 pm »
Честно казано,не.Аз си мисля,че това което е изписано е някакво лекарсво противовъзпалително(но не съм сигурна)и може би за това,а в интерес на истината,аз имах някакво течение и най-вече за това отложих миналия цикъл хидрото.А понеже ти си след лапаро няма как да ти има нещо(поне така мислят док.)Ти преди лапарото правили хламидии и микробиология на бл.секрет?
не,не съм.бях направила всички изследвания,необходими за инвитро и използваха тях.доколкото знам там няма хламидии.а преди това при Бойчев съм правила тест на влаг.секрет,но резултата е още там и незнам какъв е.предполагам,че щом не са ми се обадили всичко е ок.
Чудя се тази хидротуб.дали се прави с апарата на шулце или не.и изобщо на някой ако му се разказва да каже още нещо за процедурата..........а аз утре ще обясня също :cow:
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #70 -: Април 10, 2008, 18:02:02 pm »
Оххх милата cream ти май по-вече си се шашнала с тази хидротубацията отколкото от лапарото. Аз не мога да ти помогна с инфо, но ще прочета това което ще разкажеш утре. Пожелавам ти всичко да мине леко и безболезнено.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #71 -: Април 10, 2008, 18:26:18 pm »
здравейте момичета
вчера ми направих цветна снимка.Оказа се че имам запушване на тръбите и тукашните лекари ми препоръчаха да кандидатствам направо за инвитро,защото според тях лапароскопията няма да помогне и ще има само болезнено ходене по мъките.Записах си час при д-р Бойчев на 25.04 за да чуя и неговото мнение бях негова пациентка миналата година за лечение на възпаление на яйчниците но проблема  се окоза доста по голям за съжаление .Радвам се че мога да срещна сродни души и на всички пожелавам успех в акцията искам бебе.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #72 -: Април 10, 2008, 18:38:51 pm »
vili369 добре дошла при нас! Дръж ни в течение какво ти предстои. Пожелавами ти д-р Бойчев да вземе нй-правилното решение за теб.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #73 -: Април 10, 2008, 18:55:30 pm »
мили момичета много трудно си изпращам съобщенията във форума.Моля Ви ако някой има скайп да си пишем там че ми е много по лесно.Ника ми е vili-gosho
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #74 -: Април 10, 2008, 19:10:23 pm »
здравейте момичета
вчера ми направих цветна снимка.Оказа се че имам запушване на тръбите и тукашните лекари ми препоръчаха да кандидатствам направо за инвитро,защото според тях лапароскопията няма да помогне и ще има само болезнено ходене по мъките.Записах си час при д-р Бойчев на 25.04 за да чуя и неговото мнение бях негова пациентка миналата година за лечение на възпаление на яйчниците но проблема  се окоза доста по голям за съжаление .Радвам се че мога да срещна сродни души и на всички пожелавам успех в акцията искам бебе.
Добре дошла Вили,къде си прави цветната снимка?Доколкото разбирам не е при Бойчев.Той сигурно ще иска да ти направи нова или ще ти предложи лапаро.Добре е,че си си взела час при него.Сигурна съм,че ще ти помогне!
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #75 -: Април 10, 2008, 21:12:47 pm »
cream това се прави: с нещо явно ти отваря црв.канал и със сприцовка ти впръсква тези ампули които ти е изписал.Това е цялата процедура не била нищо страшно,но явно ако има някакви сраствания или запушвания може от това да се получава болка.Усещало се нещо като разливане в корема и тежест и малко кървяло след това.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #76 -: Април 10, 2008, 21:33:48 pm »
cream това се прави: с нещо явно ти отваря црв.канал и със сприцовка ти впръсква тези ампули които ти е изписал.Това е цялата процедура не била нищо страшно,но явно ако има някакви сраствания или запушвания може от това да се получава болка.Усещало се нещо като разливане в корема и тежест и малко кървяло след това.
ами аз понеже имам сраствания........... :BangHead: доколкото разбрах,при лапарото е отстранил сраствания отвън към яйчника,но вътре незнам дали може да работи.
освен това ми е направил фенестрация на единия яйчник.забравих да му кажа преди операцията,че съм около овулацията.в протокола пише поликистозен яйчник,с размери-3.5-2.5-2.5 и че са направени три дупчици :(
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #77 -: Април 10, 2008, 21:50:16 pm »
и аз бях със срасвания,но каза че бил ги отстранил,но ще видим като отида.Ти в болницата ли ще ходиш или в кабинета и към колко часа?На мен ми каза в болницата да отида,а едно момиче ми каза че и в кабинета си ги правел.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #78 -: Април 10, 2008, 22:36:31 pm »
и аз бях със срасвания,но каза че бил ги отстранил,но ще видим като отида.Ти в болницата ли ще ходиш или в кабинета и към колко часа?На мен ми каза в болницата да отида,а едно момиче ми каза че и в кабинета си ги правел.
и на мен ми каза в болницата,но незнам в понеделник към колко часа ще бъде.утре ще го питам и ще ти кажа.стискай ми палци и чакай пресконференцията  8O
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #79 -: Април 11, 2008, 17:58:57 pm »
Първата ми хидротубация е вече в историята  :drunk:
Преди всичко искам да уточня, че всичко е индивидуално и чак след това ще кажа, че много ме боля  :crazy:
Бях си сложила свещички тилкотил, но ми подразниха стомаха и не ми понасят. Незнам дали ми помогнаха. Но при всички положения другия път пак ще си сложа, обаче някакви други.
Правихме я в болницата, в отделението където лежах след лапарото. Добрата новина е, че минава много бързо - като цяло бях в "стаята на мъченията" около 10 минути. Силната болка трая само минутка, даже по-малко. После боли все по-малко и ти олеква бързо. Нямам болки в момента.
Отначало док ми направи промивка и после ми щипна шийката на матката с апарата на шулце, през който ми вкара лекарството. Това е процедурата с две думи.
Предполагам, че при другите момичета, които не ги е боляло много, е използван катетър, а не този апарат. Всъщност силната болка беше от този апарат, а не от лекарството. От лекарството се преживява, даже мога да кажа, че не боли /почти/.

Като заключение мога да кажа, че ние сме смели момичета и в името на бъдещите ни бебенца ще издържим колкото хидротубации трябва!!!!!!!!! Искам да успокоя всички, на които им предстои, че докато излезете от болницата и ще го забравите, защото както вече казах - боли, на за кратко!!!!!!!!!!!!!! Аз в понеделник пак съм там, значи се преживява  :)