0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #100 -: Април 12, 2008, 22:30:16 pm »
....и ако може да ми разкажеш повече за условията в болницата, колко дни стоя,колко ти струваше всичко (защото на мен акушерката на док ми каза, че май около 250лв, когато е през здр.каса),дадоха ли ти болничен.Аз в болница съм била веднъж като малка и само от мисълта,че ще съм в друг град, в болница настръхвам.Разрешават ли посещения, разговори по мобилен телефон след операцията.На теб като са ти правили дупчици как се чувстваше след това в смисъл имаше ли кървене и болка.Май се увлякох...благодаря ти предварително за всичко :)
Условията в болницата са много добри.Аз бях в стая със самостоятелна баня и тоалетна.Като цяло в отделението има само една стая без санитарен възел.
По принцип стоиш един ден преди и един ден след операцията,т.е.общо 3 дни.
Болничен получаваш-33 дни.
Говориш с мобилен без проблем/когато си в състояние да говориш,разбира се/.Аз си го бях взела в реанимация и като излязох от упойката звъннах на милото.
При мен дупчиците ме боляха,дотолкова,доколкото ми беше трудно да ставам,да лягам,да се навеждам и т.н.През другото време почти не ме болеше.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #101 -: Април 12, 2008, 22:36:03 pm »
Благодаря за отговора  :)
а,аз съм супер зиморничева и ми беше студено,даже пуснаха климатика заради мен.А като се събудих в интензивното просто беше някакъв ад,не треперех,а направо се гърчих от студ.
Относно кървенето си права,че при всеки е различно,защото аз питах док.дали може да ми кърви до цикъла-той каза не,а при мен точно така се случи(а имаше момиче на което й кървя само 2 дена),та и за това не можахме да направим хидрото веднага след лапарото.А сега забелязвам,че и самият ми цикъл взе да се променя,поне за сега де  :?,дано е за добро
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #102 -: Април 12, 2008, 22:47:32 pm »
Благодаря за отговора  :)
а,аз съм супер зиморничева и ми беше студено,даже пуснаха климатика заради мен.А като се събудих в интензивното просто беше някакъв ад,не треперех,а направо се гърчих от студ.
Относно кървенето си права,че при всеки е различно,защото аз питах док.дали може да ми кърви до цикъла-той каза не,а при мен точно така се случи(а имаше момиче на което й кървя само 2 дена),та и за това не можахме да направим хидрото веднага след лапарото.А сега забелязвам,че и самият ми цикъл взе да се променя,поне за сега де  :?,дано е за добро
В реанимацията също слагат от онази система,която е в операционната.И аз треперех след операцията.Даже казах,че ми е студено,но те ми отговориха,че това е най-топлата стая в болницата и ще ми мине.
Как точно ти се промени цикъла?По-рано ли ти дойде и болеше ли те корема/защото аз имам много болезнен цикъл и се надявах да стане чудо и след лапарото да не е така/?


*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #103 -: Април 12, 2008, 22:56:30 pm »
Преди 4 години бях с много болезнена менструация и червена кръв,след това се измени кръвта стана по кафява течеше ми по оскъдно и нямах болки,до момента в който се оперирах.След лапарото ми дойде по рано без болки и нормално течение,а този месец според мен на време ми дойде с много силни болки и 2-я ден силно течение с червена кръв което не ми се беше случвало отдавна.Аз силно се надявам това да са добри признаци след отстраняване на срастванията.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #104 -: Април 12, 2008, 23:15:41 pm »
Благодаря за бързите отговори момичета.Не ми казахте каква е цената на операцията.Пожелавам ви лека нощ!До утре! :D
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #105 -: Април 12, 2008, 23:35:29 pm »
Благодаря за бързите отговори момичета.Не ми казахте каква е цената на операцията.Пожелавам ви лека нощ!До утре! :D
процедурите все още текат и накрая ще видим!лека нощ и от мен :balk_126:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #106 -: Април 13, 2008, 09:55:31 am »
Относно болничните, дават ти за престоя в болницата и два дни пътни. Останалите 30 дни минаваш през ЛКК в Русе. Надупчването на яйчниците или така наречената фенестрация е поостарял метод. И моите трябваше да ги дупчи при лапарото обаче се е отказал. В последствие когато правех инвитрото доктора ми каза, че фенестрацията предполага лош отговор при стимулация. Чудеше се как д-р Бойчев ме е пропуснал без фенестрация :). Преди да се подложите на тази працедура прочетете повече за нея.

[/url]
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #107 -: Април 13, 2008, 10:09:01 am »
Не неса ми правили хидтотубация но 5-6 месеца след лапарото ми правиха цветна снимка при която се оказа ,че се е запушила и втората ръба в следствие на едно възпаление.Аз ходя в София в бившата Тина Киркова.
Аз също съм чувала добри неща за вашия док.Аз съм от Силистра но от 7-8г. не живея там но често си ходя и приятелките ми са доволни от него.Но на мен ми е далечко за да ми е лекуващ лекар.

Поли,а сега какво правите? Инвитро ли подготвяте?
Подготвяме инвитро, чакам резултат от касата и започваме.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #108 -: Април 13, 2008, 10:10:47 am »
Относно болничните, дават ти за престоя в болницата и два дни пътни. Останалите 30 дни минаваш през ЛКК в Русе.

Относно болничните има промяна.От болницата ми издадоха болничен за 33 дни-три за престоя там и тридесет за в къщи.Бойчев ми обясни,че преди е било както ти казваш,но сега вече оттам издават всичко,което е чудесно!

Надупчването на яйчниците или така наречената фенестрация е поостарял метод. И моите трябваше да ги дупчи при лапарото обаче се е отказал. В последствие когато правех инвитрото доктора ми каза, че фенестрацията предполага лош отговор при стимулация. Чудеше се как д-р Бойчев ме е пропуснал без фенестрация :). Преди да се подложите на тази працедура прочетете повече за нея.

Изобщо не бяхме коментирали каквито и да било манипулации върху яйчниците ми,защото нямах проблеми с тях.Така,че за съжаление нямаше как да се противопоставя.И аз съм чувала,че фенестрацията е по-скоро с отрицателни последствия,но нищо незнаех повече.Дано да нямам последствия,да си гушкам догодина бебчо и да ходим всички заедно на разходка в парка :babbycarrage:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #109 -: Април 13, 2008, 10:18:19 am »
Не неса ми правили хидтотубация но 5-6 месеца след лапарото ми правиха цветна снимка при която се оказа ,че се е запушила и втората ръба в следствие на едно възпаление.Аз ходя в София в бившата Тина Киркова.Подготвяме инвитро, чакам резултат от касата и започваме.

Поли,имаш ли си втора тръбичка или са я махнали и нея?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #110 -: Април 13, 2008, 11:44:49 am »
Здравейте отново.Разкажете ми нещо повече за фенестрацията ако знаете.На мен док.Бойчев ми я препоръча,защото яйчниците ми са целите в кисти.Ако се откажа от това  какво друго бихте ми препоръчали.Чудя се дали да не отида при друг лекар за второ мнение.... :(Помогнете моля!
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #111 -: Април 13, 2008, 13:37:18 pm »
Преди малко четох в една статия, че след фенестрация шансовете за забременяване стигат до 60%.Евиа какво имаш предвид поостарял метод има ли нещо ново и по-добро от това.Извинявам се за невежеството, но предполагам, че вие имате по-голям опит от мен и можете да ми дадете полезни съвети. :oops:
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #112 -: Април 13, 2008, 16:05:36 pm »
Разкажете ми нещо повече за фенестрацията ако знаете.На мен док.Бойчев ми я препоръча,защото яйчниците ми са целите в кисти.Ако се откажа от това  какво друго бихте ми препоръчали.Чудя се дали да не отида при друг лекар за второ мнение.... :(Помогнете моля!

Зрасти вивал и от мен. Аз също съм с такава фенестрация при д-р Бойчев и моите наблюдения след лапарото е че реагирам на стимулация, но всичко това е строго индивидуално. Ако се чувстваш несигурна поискай и второ мнение. Аз прочетох за негативните отзиви след свършен факт и малко се бях притеснила, но пък има и момичета които споделят че им е помогнало въпросното надупчване на яйчниците.
Спорд мен доктора все пак преценява индивидуално дали да приложи този метод щом не е направил така с евия. На другите момичета цикъла им се е нормализирал а с моя не.А относно рисковете- не ги мисли -има много по-рискови операции. Ами виждаш че отново опираме до това че всичко е индивидуално. После ще видиш,че не е чак толкова страшно.

Кремче завършвам с пожелание утрешната процедура да мине по-леко!!!
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #113 -: Април 13, 2008, 17:44:19 pm »
Относно фенестрацията доколлкото знам се прилага при липсваща или нередовна овулация. Някои доктори са привърженици, други не. Там където правих инвитро доктора ми обясни, че при нея яйчника освен, че става като сирене на дупки и почернявал, по негово наблюдение такива пациенти имали лош отговор при стимулация. Има момичета, които са доволни от фенестрацията. Аз по принцип не съм с поликистаза и си имам редовна овулация, може би заради това се разминах.

[/url]
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #114 -: Април 13, 2008, 18:17:07 pm »
Относно фенестрацията доколкото знам се прилага при липсваща или нередовна овулация.

Може би си права евия т.к. аз съм с липсваща овулация, с голяма поликистоза и един вид яйцниците се освобождавали и се повишавал процента на успеваемост т.к. до този момент тези кисти пречели. ОООфф май така разбрах,но не съжелявам че се подложих. След последната среща с доктора поне разбрах че хормоните LH и FSH са по в норма от преди.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #115 -: Април 13, 2008, 19:10:51 pm »
Относно фенестрацията доколлкото знам се прилага при липсваща или нередовна овулация. Някои доктори са привърженици, други не. Там където правих инвитро доктора ми обясни, че при нея яйчника освен, че става като сирене на дупки и почернявал, по негово наблюдение такива пациенти имали лош отговор при стимулация. Има момичета, които са доволни от фенестрацията. Аз по принцип не съм с поликистаза и си имам редовна овулация, може би заради това се разминах.
При мен нямаше проблем с ову,незнам защо ми е направил фенестрация.
сега пък съм вдигнала температура-37.1 :balk_138:.
дано да не е нищо сериозно,сигурно е защото съм се панирала като кашкавалче от утрешното преживяване :balk_146:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #116 -: Април 13, 2008, 19:24:20 pm »
Не неса ми правили хидтотубация но 5-6 месеца след лапарото ми правиха цветна снимка при която се оказа ,че се е запушила и втората ръба в следствие на едно възпаление.Аз ходя в София в бившата Тина Киркова.Подготвяме инвитро, чакам резултат от касата и започваме.

Поли,имаш ли си втора тръбичка или са я махнали и нея?

Неса ми махали нищо имам 2 тръби едната тотално запушена , а едната почти пропуска но нещо в края от към яйчника се е позапушила.Док. каза да не спираме с опитите можело и да стане нещо но аз несе надявам.А аз питах за 2 лапароскопия но док.каза ,че няма смисъл.Незнам вече какво да правя и незнам дали напълно да се доверя на моя лекар.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #117 -: Април 13, 2008, 22:06:47 pm »
Неса ми махали нищо имам 2 тръби едната тотално запушена , а едната почти пропуска но нещо в края от към яйчника се е позапушила.Док. каза да не спираме с опитите можело и да стане нещо но аз несе надявам.А аз питах за 2 лапароскопия но док.каза ,че няма смисъл.Незнам вече какво да правя и незнам дали напълно да се доверя на моя лекар.
Поли,ти си точно като мен.Едната ми тръба е напълно запушена /даже сега при лапарото док изобщо не се е занимавал с нея/,а другата пропуска,ама много трудно.
Когато ми назначиха лапарото,аз се консултирах с още двама гинеколози.Тези двама плюс моя д-р Бойчев бяха на мнение,че при започване на процедура по инвитро е по-добре да нямаш тръби.Така,че при мен ако сега не се получи ще правя най-вероятно второ лапаро.
Ти защо не пробваш да намериш време и да чуеш мнението на Бойчев?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #118 -: Април 14, 2008, 15:06:29 pm »
И втората ми хидротубация мина :balk_69:
Този път беше мааааааааааалко по-добре... Чак започнах да се чудя дали това, че по-малко ме боли означава, че тръбичката ми съвсем не пропуска :balk_160:.
Утре пак съм там..........
Коментирахме следващите стъпки-ще започнем с фоликуметрия и евентуално инсеминация.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #119 -: Април 14, 2008, 15:49:02 pm »
според мен би трябвало да означава обратното  :)
Кремче утре към колко ще ходиш,пак ли на хидро?
Току що звънях и аз да питам утре към колко да отида,но доктора го няма още.По късно ще ти кажа аз кога ще ходя.