0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: хистероскопия
« Отговор #360 -: Февруари 22, 2015, 16:24:14 pm »
Зайче, направиха ми хистеро и така ми откриха възпалението. Не ми е ясно как ще се разбере дали съм се оправила - преглед или трябва нова хистероскопия.
Не знам кога се е появило това чудо, вижда ли се на видеозон..... Може опитите ми да са неуспешни от него или поне последният. Вече тотално се обърках...
Re: хистероскопия
« Отговор #361 -: Февруари 22, 2015, 16:39:36 pm »
Ох, Кремче... Не съм компетентна да те посъветвам, при всички случаи трябва да говориш с лекарите.
Много късмет!
*
Re: хистероскопия
« Отговор #362 -: Февруари 22, 2015, 17:20:29 pm »
cream, благодаря за пожеланието. Ще имам нужда. Утре отивам за изследвания, в началото на цикъла и кръвните и след това започваме. Д-р Калчев се закани даже да публикува моя случай. Явно наистина много рядко се случва да е на толкова гадно място.

А за твоя случай, най-добре се обади да обсъдиш притесненията си с лекаря ти.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #363 -: Февруари 22, 2015, 17:29:20 pm »
Следващия месец съм на контролен преглед. До тогава има да мисля и да премислям.....
Благодаря за включването, момичета!
Sia, ще чакаме да разкажеш.  yahoo_17
*
Re: хистероскопия
« Отговор #364 -: Февруари 23, 2015, 08:59:59 am »
Кремче, аз съм с лека степен на аденомиоза и след хистеро док държа да ме види в дни преди овулация.
Ултразвуков е прегледа.
« Последна редакция: Февруари 23, 2015, 09:03:09 am от tanj74 »
*
Re: хистероскопия
« Отговор #365 -: Февруари 23, 2015, 19:16:12 pm »
Кремче, аз съм с лека степен на аденомиоза и след хистеро док държа да ме види в дни преди овулация.
Ултразвуков е прегледа.
Супер! По принцип контролният преглед ми е определен за 12 ден следващия цикъл. Обаче се чудя, ако се вижда на видеозон, защо не го е видял досега, при положение, че всеки месец почти съм по прегледи......  osi_10.
Re: хистероскопия
« Отговор #366 -: Март 11, 2015, 21:58:27 pm »
Здравейте, момичета пациентка съм доктор Персенска в клиника Надежда, след две неуспешни бременности и след това кюретажи на цветната снимка  сега се вижда сякаш вече имам две запушени маточни тръби, едната със съмнение за хидросалпингс. След двете ранни бременности имах и полипи.
Доктор Персенска ми препоръчва да ми направи едновременно и лапароскопия за отстраняване на тръбата ако се налага и хистероскопия...Някой подлагал ли се е на две операции едновременно...звучи ми доста страшничко.  Също да попитам има ли някой който да се е сдобил с лоша цитонамазка поради травма на шийката при хистероскопия? В момента не се виждат никакви полипи и ми е толкова притеснено, че задължително искат и там да ме бъркат. Има ли още някой, който се е подлагал на такива процедури при Персенска?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #367 -: Март 11, 2015, 22:47:29 pm »
Мина и моята хистероскопия при д-р Калчев.
И очаквано ще има и втора. В края на април, началото на май. 2/3 от миомата я няма вече. Докторът смята, че може и да не се наложи трета.
Неочаквано болка нямам. При предишната през 2006 (също оперативна за премахване на сраствания)  имах лека болка до вечерта като при болезнен цикъл.
Re: хистероскопия
« Отговор #368 -: Октомври 13, 2015, 10:05:34 am »

Здравейте момичета,

Имам едно малко миомно възелче и док от репродуктивната клиника ме съветва да го видим и с контраста по време на цветната снимка и евентуално да направим оперативна хистероскопия за премахването му. Моля ви споделете при кого сте имали успешна хистероскопия?
С каква упойка ви я правиха и колко останахте в клиниката? Мерси!
*
Re: хистероскопия
« Отговор #369 -: Октомври 13, 2015, 12:37:31 pm »
Моите бяха при д-р Калчев в клиника Малинов. През март и май. И двете с венозна анестезия. Пуснаха веднага след като се увериха, че съм ок, т.е. няколко часа след хистероскопията.
Re: хистероскопия
« Отговор #370 -: Октомври 13, 2015, 14:32:26 pm »

Благодаря ти много за бързия отговор, Сия!
Клиника Малинов има ли договор със здравната каса или там тази интервенция е само платена?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #371 -: Октомври 13, 2015, 18:02:22 pm »
Платена е.
Re: хистероскопия
« Отговор #372 -: Ноември 18, 2015, 10:17:01 am »
Момичета,

Тези от вас, на които са им правили оперативна хистероскопия, с каква упойка бяхте и как ви понесе? Очертава се моята операция да е евентуално в началото на декември. Предстои ми консултация с кардиолог и анестезиолог. Бях се панирала и не се сетих да задам на док допълнителни въпроси за упойката. Единствено чух венозна. Това не знам дали означава пълна или не. Хич не ми се ще да ме интубират и тн. Нещо почна да ме хваща шубето.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #373 -: Ноември 18, 2015, 13:16:21 pm »
Венозна значи пълна. Понасянето зависи с какъв медикамент е анестезията, дозировка и индивидуално от организма. Имам 2 пълни упойки за абразио - едната ми понесе много добре, не съм усетила никакъв дискомфорт, от втората обаче повръщах и 2 дни ми се виеше свят. И с двете бях спазила всички предписания да не консумирам храна и течности.

Моите хистероскопии са били със спинална упойка. Не съм имала проблеми освен, че докато мине действието ми беше много студено, направо треперех.
Re: хистероскопия
« Отговор #374 -: Ноември 18, 2015, 14:37:46 pm »

Dodich,


Мерси много за бързия отговор. Ще имам повече яснота, когато отида на консултация с анестезиолога. Приятен ден!

*
Re: хистероскопия
« Отговор #375 -: Ноември 21, 2015, 01:27:00 am »
Mirracles, три хистероскопии съм правила, с пълна упойка (венозна). Тя е краткотрайна и се понася леко, но зависи и от медикамента, както Додич е писала.
Аз отнесох доста упойки  :) в рамките на около две години, тъй като правих опити на ЕЦ, всеки път с краткотрайна пълна упойки.
Та при всичките манипулации два пъти не съм се чувствала добре (след пункции, не при хистероскопиите), усещах замаяност, главоболие, леко гадене ... но само в рамките на деня.
Първата ми хистероскопия продължи по-дълго, към 40мин. (другите бяха около 10мин.), но там има анестезиолог, който следи състоянието ти, и с оглед работата на опериращия лекар, реагира с добавяне на още упойка, ако е нужно.
Довери се на лекарите, в репродуктивните клиники (четох някъде, че посещаваш к-ка Щерев) специалистите имат голям опит, не се притеснявай  :)

Re: хистероскопия
« Отговор #376 -: Ноември 21, 2015, 08:35:57 am »
Марси,

Мерси много за подкрепата!
Вярвам, че всичко ще мине чудесно, просто ми е за първи път и се опитвам да се информирам, за да съм по-спокойна.
Мерси и приятен уикенд!
Re: хистероскопия
« Отговор #377 -: Декември 11, 2015, 19:36:51 pm »
Привет момичета,

Хистероскопията ми мина успешно  :) Беше със спинална упойка.
Исках да ви питам, колко време ви препоръчаха да изчакате преди да възобновите опитите или да пристъпите към инвитро?


*
Re: хистероскопия
« Отговор #378 -: Декември 15, 2015, 23:20:37 pm »
Mirracles, зависи какво точно е правено. При мен вариантът беше доста усложнен, както ти бях писала, и даде отражение върху дебелината на лигавицата. Месеци наред проследявахме лигавица, за да мога да направя трансфер.
Според мен, ако няма усложнения, достатъчно е да се изчака един-два цикъл и ако при проследяване лигавицата изглежда добре, може да се възобновят опитите. Но най-добре е лекуващият лекар да даде насока с оглед извършената манипулация.
Желая ти успех! :)
« Последна редакция: Декември 15, 2015, 23:24:27 pm от marsi »

Re: хистероскопия
« Отговор #379 -: Декември 15, 2015, 23:25:30 pm »
Марси, точно лигавицата ме притеснява. Исках да ви питам дали веднага ви се нормализира цикъла след хистероскопията? Аз бях на Регулон за да поддържаме тънка лигавицата за операцията, приключих го два дни след операцията. Така и не можах да различа дали ми е цикъла или още изчиствах кръв след операцията. Това което сметнах за цикъл беше доста оскъдно и с бледо розов или светло кафеникав цвят,в рамките на 2-3 дни. След няколко дни съм на контрола при док и ще я питам. Почнах и ДХЕА, както док поръча.