0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #880 -: Август 22, 2008, 16:08:11 pm »
Миленче не се учудвай има мами всякакви.Моя позната дава на бебето си филия с маргарин.Аз не ям маргарин.Бебето и е с месец по-голямо от Мая.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #881 -: Август 22, 2008, 16:47:40 pm »
смокиня не зная, ама не мисля скоро да давам
по пътя на това, че плода има доста ситни семчести истории из вътре, както ягодата
догодина може би, пък и не обичам и хич не ми се ще да й давам
хора, който дава диня, по какво количество им позволявате
Стефи е маниак на динята  8O може да яде до пръсване, не можем да я спрем
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #882 -: Август 22, 2008, 17:40:51 pm »
Mini, и симона е така с динята. казвам "не", "хайде стига вече", крия я - рев, тръшкане, докато не си получи онова количество диня, което тя си е решила, че й се яде - т.е. не я ограничавам в количеството, но гледам да е м/у храненията.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #883 -: Август 22, 2008, 20:09:42 pm »
Ние не сме много фенове на динята, не че предлагам често де.

А колко банан може за седмицата? И може ли като добавка към пюре, а не само между храненията.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #884 -: Август 22, 2008, 22:31:13 pm »
Каси, естествено че може към пюре - плодово обаче, както и каша. Какво е това даване между храненията?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #885 -: Август 22, 2008, 22:37:44 pm »
Каси, естествено че може към пюре - плодово обаче, както и каша. Какво е това даване между храненията?

Знам, че банан може между храненията - намачкан и с лъжичка, а понатам и даже детето само да си отхапва, и то от педиатъра ни го знам това. Но питам и тук, защото сверявам часовника си тук. Мерси, Васе!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #886 -: Август 22, 2008, 22:54:10 pm »
Иначе аз дадох смокиня вчера. Одобри се. Иначе според една таблиза спада като алерген в една графа с :
Ягода
Малина
Портокал
Смокиня
Манго
Диня

Динята и у нас е на почит. Но Андрея никога не яде нещо без мярка, колкото и да го обича.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #887 -: Август 22, 2008, 22:58:47 pm »
Каси, естествено че може към пюре - плодово обаче, както и каша. Какво е това даване между храненията?

Знам, че банан може между храненията - намачкан и с лъжичка, а понатам и даже детето само да си отхапва, и то от педиатъра ни го знам това. Но питам и тук, защото сверявам часовника си тук. Мерси, Васе!

Ами не, аз просто такива "хранения между храненията" не съм практикувала. Учудвам се обаче, защо трябва да се дава между две хранения. За отхапването като начало бъди много нащрек, че децата понякога се лъжат и отхапват бая големи парчета.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #888 -: Август 23, 2008, 07:29:02 am »
Учудвам се обаче, защо трябва да се дава между две хранения.
Аз давам плодово пюре между храненията, понеже интервалът ни на бодурстване не позволява 5 хранения, а 4 са малко - така сутрин правя междинно хранене на 3 часа или общо между първото и обедното хранене се получават 6 часа, след това има още две хранения през 4 часа и сън. Съгласувала съм го с д-р Бърди и е одобрено от него. Ако изместя обедното хранене с 2 часа, вечерното става много рано, а пък и следобедното се пада в 15 ч., а ситната спи следобяд като часовник от 14 ч. до 16,30 ч. Дано съм била ясна.
« Последна редакция: Август 23, 2008, 07:42:08 am от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #889 -: Август 23, 2008, 15:53:53 pm »
Касси, аз пробвах банан с ябълка, че иначе ми се стори много сладко. Разбира се аз още бланширам банана, но комбинацията е добра и се хареса много. Опитай ако искаш.

Миленче, прасковите задължително ги бели. Аз ги и обливам с вода след това, за да отмия максимално мъхчето. После реших да ги бланширам (пускам ги във вряща вода (използвам винаги розовият Девин) за около минута) понеже не ми се иска точно те да са първият суров плод, който ще дам. Избрах това да е банана. Като поизстинат малко, ги пасирам с миксера и после във формички за лед. Обаче се изхитрих и една част от плодовете или зеленчуците, особено тези, които вече стабилно си ги яде,замразявам в пластмасови чашки за кафе (еднократните) - по-голямо количество наведнъж, защото дали ще извадя една чашка или няколко кубчета все тая, но си пестя време за замразяване. После разбира се, след като е замръзнало пюрето го вадя от чашките и пак съхранявам в найлонови пликове. Между другото по правило плодовете и зеленчуците се замразяват бланширани. Аз само домата сложих необработен, понеже може да го използвам за първи суров, но още не съм решила окончателно. На него пък му махах семките. Пак да ти напомня, че прасковите са към алергенните храни и се дават поне след навършането на една година. Някой беше споменал, че плодовете траят във фризера между 4 и 6 месеца, така, че си направи сметката как ще е при теб. :wink: Ако има нещо друго питай. :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #890 -: Август 23, 2008, 16:06:53 pm »
Роксана, какво мъхче от прасковите, не вземаш ли голи праскови за тази възраст.
Стефи още не е яла мъхести праскови, мисля догодина да си позволя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #891 -: Август 23, 2008, 16:16:42 pm »
Mini, мъхести ползвам, защото такива имаме в градината и знам, че не са пръскани или торени. Разбира се нектарините са по-добрият вариант, ама де да ги знам какви са на пазара. :? Аз още не съм дала праскова, само зимнина правя  :lol: Нека стане на годинка пък ще видим.

Миленче, да поясня, че водата, в която бланширам е съвсем малко, колкото да не залепнат плодовете. Бъркам с една дървена лъжица, че да могат да се парнат всичките. Не слагай много вода, че си пускат и после ще стане чорба :D Миксираш с водичката, в която са били. Още по-добре е ако правиш процедурата на пара, но аз нямам такава кошница.
« Последна редакция: Август 23, 2008, 16:21:15 pm от Роксана »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #892 -: Август 23, 2008, 16:49:34 pm »
Роксана,
благодаря ти за отговора
. И нашите са от градината на дядото на мъжа ми. Ама май ще се откажа да ги правя. Тя Миша сега е почти на 6 мес. и като сложим 4 месеца трайност, пак не става, защото няма да има годинка. И аз не ги ям, защото я кърмя. Накрая тия праскови пак мъжът ми ще ги занесе на работа да ги изядат колежките му.
Май ще караме на Хипски пюренца.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #893 -: Август 24, 2008, 09:43:08 am »
Ние сме още мънички, но се интересувам от захранването.
На 7 януари бебока ще навърши 6 месеца и ще трябва да се захраним. Предстоят обаче месеци през които няма плодове и зеленчуци в сезона си (освен цитрусовите). На пюретата,които се предлагат на пазара, нямам много доверие и искам каквото мога аз да си го приготвя от сега.
Дайте съвет откъде и с какво да започна. Кое е за предпочитане - стерилизирането или замразяването?
« Последна редакция: Август 24, 2008, 10:11:33 am от Abloy »

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #894 -: Август 24, 2008, 10:00:31 am »
Аблой, по мое мнение от плодовете круша, синя слива
от зеленчуците- чушка, тиквичка
после май другото ще си го имате като наближи възрастта
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #895 -: Август 24, 2008, 10:27:36 am »
Мини, всичко това се бланшира и пасира, така ли? Друго не ми идва на ум как ще се приготви чушката.
Каква чушка? В двора имаме различни видове в изобилие.
Тиквичка или тиква?
Още като се прибрахме от болницата направихме сокчета от кайсия (стерилизирани в бурканчета). Не зная кога и как се въвежда кайсията, но най-много с таткото да ги изпием.
Мноооого съм боса и се опитвам да чета, но от толкова много информация направо се обърквам откъде да я подхвана  :oops:.


Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #896 -: Август 24, 2008, 12:25:25 pm »
Учудвам се обаче, защо трябва да се дава между две хранения.
Аз давам плодово пюре между храненията, понеже интервалът ни на бодурстване не позволява 5 хранения, а 4 са малко - така сутрин правя междинно хранене на 3 часа или общо между първото и обедното хранене се получават 6 часа, след това има още две хранения през 4 часа и сън. Съгласувала съм го с д-р Бърди и е одобрено от него. Ако изместя обедното хранене с 2 часа, вечерното става много рано, а пък и следобедното се пада в 15 ч., а ситната спи следобяд като часовник от 14 ч. до 16,30 ч. Дано съм била ясна.

Аз този сутрешния момент при някои деца го изключих. Ние защото не сме имали този проблем. От малка, та и до сега Андрея спи до към 8,30-9,30 сутринта.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #897 -: Август 24, 2008, 12:31:15 pm »
Аз праскова въведох на 11 месеца. Беше с мъх.

Иначе за плодовете ги съхранявах просто добре измити и пасирани и във фризера. Чушката бланширана за да й обеля люспата и пасирана, тиквичките просто нарязани на кубчета и леко бланширани. Тиквата или сурова настъргана или сварена и пасирана. Предпочитам сурови да ги съхранявам, че като че ли запазват повече вкуса си.

А това е което имам за съхранението във фризера:
Замразени пюрета (продукти, преминали термична обработка и пасиране):          
Месо: 1-2 месеца           
Месо пилешко: 3-4 месеца          
Зеленчуци: 3-4 месеца          
Зеленчуци и месо: 1-2 месеца          
Бульон: 1-2 месеца          
Плодове: 4-6 месеца           
Това са максималните срокове за съхранение (+/- 1 месец според различни източници) при температура поне -18 градуса (фризер с отделна врата).         
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #898 -: Август 24, 2008, 13:03:22 pm »
Ние сме с комбиниран хладилник + фризер и за това мястото във фризера е кът. Още повече, че в момента едното от чекмеджетата ми е отделено само за кърма  :lol:.
За това се интересувах от стерилизиране.

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #899 -: Август 24, 2008, 16:10:27 pm »
Гледам за плодовете пишете много,от кога,колко и т.н.
Аз пък от много време насам давам всякакви плодове,и по колко искат.
Ние също много обичаме диня,ядат много,не им забранявам.
Също абсолютно всички други плодове,смокини,ягоди,банани,всичко.
Е,верно,ние вече сме по големи,но отдавна ядат всичко.
Не мога и да им забраня,те си взимат сами. :lol:
Оставям ги какъвто искат плод да си хапнат. :lol:


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256