0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #840 -: Август 09, 2008, 16:44:06 pm »
мхм - тоя кускус на Плазмон се вари доста бързо - 20-30 минути е много време. Моя е готов за 6-8 минути мисля, не че съм точно засичала, де. Аз също го оставям по-воден.
Ема също дъвче много добре и даже предпочита на парчета, че и е по-забавно така - филията аз и я начупвам, банан и сама си отхапва. От сламка също може да пие, но водата още си я пием от биберон.

Фокси, сигурна съм, че тоя йогурт, дето е в пюретата е различен от кисело мляко в кофичките - така че можеш да пробваш да и дадеш след известно време.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #841 -: Август 09, 2008, 17:18:47 pm »
Фоксче, според мен не давай още такива йогурти, пък били и на Хипп.
По колко АМ пие, че се притесняваш да й е малко?
« Последна редакция: Август 09, 2008, 17:23:23 pm от tzvetenze »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #842 -: Август 09, 2008, 17:20:21 pm »
то за царевица никой не казва да я въвеждаш
кои момичета- тези по градската ли
щото ако са те, кво да ти кажа  :balk_149:
чети си тук и не гледай наоколо кво става, щото нас ни смятат за луди по градинките

За момичета имам впредвид Фоксче и eleonor/нищо лично момичета :D/.Техните бебета са колкото Мая с разлика от няколко дена.Винаги когато имам възможност хвърлям по един поглед във форума и другия ми консултант е новата лична на малката,която е също за късното захранване.В момента е в отпуск и неисках да я притеснявам за това се допитах до вас.Нещо лошо ли съм казала :oops:
 
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #843 -: Август 09, 2008, 17:33:07 pm »

За момичета имам впредвид Фоксче и eleonor/нищо лично момичета :D/.Техните бебета са колкото Мая с разлика от няколко дена.Винаги когато имам възможност хвърлям по един поглед във форума и другия ми консултант е новата лична на малката,която е също за късното захранване.В момента е в отпуск и неисках да я притеснявам за това се допитах до вас.Нещо лошо ли съм казала :oops:
 

Marbiи аз по вас се ориентирам :P

Фоксикаква попара, не е ли рано оЩе?
То като се замисля за хляба, за зърнените става въпрос?



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #844 -: Август 09, 2008, 18:39:52 pm »
За АМ-то й се събира най-много по 260-270 дневно, това в добър ден.

За попарата се интересувам само  - да съм подготвена - изобщо не бързам с въвеждането на глутен :D

За месото - признавам си, аз съм захранила с пиле и пуйка, като стана ситната на 6 месеца и нещо започнах захранване с месо и сега давам почти всеки ден - друго освен месни неща и плодови пюрета не ще ситния дзвер, та затова, пък и убийте ме, но следвам схемата, която е публикувана тук.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #845 -: Август 09, 2008, 23:29:38 pm »
Марго, нищо лошо бе, просто тук в общия случай се коментира захранване около 5 навършени- до 6 месеца, чудно ми е че в рамките на месец /дори да е започнало захранване на 5 месеца/ успявате да въведете толкова разнообразни храни, че и до месо да стигнете
аз лично започнах месото два месеца след началото на захранването- т.е на 7 навършени месеца и седмица и така
но ако един месец си карала само на един вид месо, крайно време е да въведеш следващия
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #846 -: Август 10, 2008, 09:31:27 am »
Момичета, здравейте.
РЕших и аз да се "включа". :oops:
ЗА попарата видях че иде по- долу дискусия.
Аз попара като малка мразех, което не ми пречи да я педлагам на моята щерка, но се оказа че и под каквата форма да и я предлагам, със сирене, без сирене, със захал или без, с масло и без масло и се повдига и въобще не желае да я яде. Та реших повече да не я мъча. Ще се ориентирам и аз към Кус-Кус на Плазмон.
Искам да питам майките на по- големите дечице / годинка и повече/ - Кога започнахте да давате филия с кашкавал? /Запечена предполагам/ и кога въведохте кашкавал.
НИе засега адеме зеленчуци доста - от месата - ПИле, пуйка, заек и свинско, от плодовете малко. Още се кърмиме. Жълтък не съм давала, мисля след годинка.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #847 -: Август 10, 2008, 09:45:57 am »
аз кашкавал дадох на година и три месеца, едва от скоро има интерес към него, като цяло не го прие особенно въодушевено
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #848 -: Август 10, 2008, 14:24:52 pm »
Аз кашкавал дадох на година и един месец. Понякога го яде, понякога не. Зависи от настроението й и от кашкавала.
Жълтък спокойно можеш да дадеш вече.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #849 -: Август 10, 2008, 14:30:31 pm »
Да дам мнение за кус-куса на Плазмон.Отдавна го ползвам и го варя около 5 мин.Слагам му сирене,масло и малко захар.По въпроса за захарта-оф,Mini,че като не ще да яде ни попара, ни кус-кус без да е малко подсладено! :oops: По-принцип много обича сладкото (като майка си).Иначе другите кус-куси се варят около 30 мин.От 5 дена обаче взе да иска да пие повече АМ на Нестле от 240 мл и додавам още 100 мл.Дали не я претоварвам...ама си го изпива де.За филийката с кашкавал-тоя кашкавал задължително ли трябва да се запече,щото моята му е фенка и си го яде суров.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #850 -: Август 10, 2008, 14:45:51 pm »
За филийката с кашкавал-тоя кашкавал задължително ли трябва да се запече,щото моята му е фенка и си го яде суров.

Мисля, че не  :D Ама като го запека ми е по-хомогенно, иначе много парчетии  :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #851 -: Август 10, 2008, 19:28:03 pm »
Здравейте отново!
Мамчета, от кога се дава суров зеленчук на детето? За плодовете беше от 8 месец, нали?
Аз вече въведох: тиква, морков, картоф, тиквички и чушка (избързах с нея, знам). От плодовете :ябълка, круша и слива, че много трудно и стана да ака. От кашите: ориз и елда. Какъв плод да дам сега,че много еднообразно ми се струва с тези трите?

Оф, моето хлапе явно ще е доста ящтно. Яде по 200мл. пюре или плодова каша. Притеснява ме да не е много. Зяпа като гарже и след като е изяло всичко  :? А в началото ревеше за шишето с крокодилски сълзи. Добре, че остана на 4 хранения.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #852 -: Август 10, 2008, 22:36:25 pm »
Здравейте отново!
Мамчета, от кога се дава суров зеленчук на детето? За плодовете беше от 8 месец, нали?
Аз вече въведох: тиква, морков, картоф, тиквички и чушка (избързах с нея, знам). От плодовете :ябълка, круша и слива, че много трудно и стана да ака. От кашите: ориз и елда. Какъв плод да дам сега,че много еднообразно ми се струва с тези трите?

Оф, моето хлапе явно ще е доста ящтно. Яде по 200мл. пюре или плодова каша. Притеснява ме да не е много. Зяпа като гарже и след като е изяло всичко  :? А в началото ревеше за шишето с крокодилски сълзи. Добре, че остана на 4 хранения.

А къде си се разбързала за ненавършени седем месеца?
Следващия плод може да е банан.
Следващия зеленчук: броколи, карфиол. Рано ти е  за пресен зеленчук. Сега на година и почти един месец въвеждам пресна краставица, домат.
При нас също имаше период, в които плодовете бяха в застой. Можеш да редуваш  плод с АМ , само плод и плод с каша.
Пробвай ориз и царевица на Милупа.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #853 -: Август 10, 2008, 23:38:51 pm »
за кус-куса на Плазмон.
то няма точно кус-кус, всъщност. има различни видове дребни макаронени изделия, виждала съм около 5-6 вида, някои са от 4 месеца (по-дребни), други са от 5-тия месец, а някои - за по-големи.
на всеки вид си пише колко се вари.
най-ситните се варят 1-2 минути (не е грешка!) и наистина увират за толкова. сега купих един по-едър, на който пише варене 5 минути.

за сравнение - обикновен кус-кус се вари около 30 минути.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #854 -: Август 11, 2008, 09:24:42 am »
По отношение на попарата и Мия така и не прояде попара -пробвала съм с различни видове хляб, с различни видове чай, с мляко, със захар, без и не искаше и това си е. Спрях да й предлагам изобщо, но напоследък вече 2-3 пъти се случва да иска от попарата на баща си и изяжда по няколко лъжици с апетит. Не знам къде е разковничето -може би когато не е за нея и никой не я кара да я яде....Кашкавал яде за пръв път на 1,3г. Йогурт в десертите на хип беше опитвала на 10 месеца, но истинското кисело мляко го въвеждах като изцяло нов продукт на 1год. И аз смятам, че двете неща са много различни. Сурови зеленчуци -краставица в таратор след 1 година, като въведох киселото мляко, а пресен домат даже и по-късно.

<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #855 -: Август 11, 2008, 09:44:06 am »
Лейди, никак не бързам даже. Само си допълвам записките  :).
Ще пробвам наистина само да давам плод за следобедното хранене. Поне да видя колко време ще изкара с него. И аз се включвам към мнението, че с кашите трудно се устисква 4 часа. Ще дам и царевица щом препоръчваш. Мислех да я позабавя, нали дават, че е алерген, но за 7 месец може и да не е толкова рисковано.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #856 -: Август 11, 2008, 14:47:01 pm »
Аз мисля, че ви е рано за царевица. Някъде към десетия месец поне мисля беше.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #857 -: Август 11, 2008, 18:08:54 pm »
Роксана, силно се съмнявам само на плод да устиска повече от 2 часа.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #858 -: Август 11, 2008, 23:39:34 pm »
моят син напоследък устисква и по 6-8 часа без храна, понякога и повече...
деца разни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #859 -: Август 12, 2008, 09:40:49 am »
Джам, верно деца разни, ама все пак на 6 месеца, знам ли...