0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #820 -: Август 07, 2008, 22:11:34 pm »
Благодаря ви за отговорите моми4ета, златни сте :)
Аз и прИготвих в къЩи , като 4е ли по ги хареса
с пиленце, картоф и моркоф и само картоф4е и зелен боб.
ЛоШото е ,4е тук няма голямо разнообразие жв месата, има само със пилеШко, телеШко, свинско и агнеШко.Много се у4удих но е така ,и аз купих от пилеШкото, нали другият вид се въвеждат по късно.
Днес Беа изяде 2 лъжи4ки, имаме напредък :lol:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #821 -: Август 08, 2008, 21:26:04 pm »
Здравейте момичета!Искам да ви кажа какво яде моята дъщеря,че имам чувството,че е малко и ако е така да дадете съвет.Значи:сутрин яде попара от 2 сухара,сирене,масло и малко захар или кус-кус на Плазмон,или филия с кашкавал или сирене......за обяд около 200 гр месно или зеленчуково меню.....към 17 пак около 200 гр. пюре и накрая 240 мл Нестле Джуниър за вечеря.От време навреме за закуска давам и 200 мл плодово кис.мляко на Бор Чвор.иначе хапва солетки и пощипва и от нашето ядене понякога.Малко ли се храним?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #822 -: Август 08, 2008, 21:44:12 pm »
Aii, мани тая захар от попарата бе душко, кво му дава на детето захарта
Стефания яде от доста време долу-горе по толкова, качва по 600 грама на месец откакто е навършила годинка, не се тормози излишно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #823 -: Август 08, 2008, 22:01:13 pm »
aii, това с количествата е малко относително, мисля. Ако гледаш някакви таблици и изисквания за възрастта, може да е добре, ако се включи майка на злоядо дете, ще ти каже, че е идеално, но някое много ящно дете сигурно изяжда повече. Ако добре си наддава, според мен няма проблем.
Кристина сутрин закусва м/у 150 и 250 мл. АМ и съвсем съзнателно след това ме бута, отиваме към стола за хранене, където си чака "истинската" кльопачка. Предлагам много различна по вид закуска, за да се съмнявам, че е навик или само едно нещо и харесва, например: запечена филийка с кашкавал, със сирене и жълтък  8) , само с масло, а ако е изяла 250 АМ, разбира се недавам и филия, предлагам купичка с плодове, или само банан, давам съшо и на Хип от десертите "добро утро", които са мюсли /пшеничени и овесени люспички/ пак с плод или йогурт.  
На обяд яде готвена манджа, но под 300 гр. мисля не пада, след обяд иска плодове и Хип-ски бисквитки, но така сухи. Понякога давам, но редувам и с каша един път, кисело мляко с плод и бисквитки, мляко с ориз и правя с АМ, давам и от кашите на Хип в бурканче. Като грамаж след обяд е около 250 гр.
И вечер АМ - 250 мл.

Всичко изяжда с апетит.

Между храненията изключително рядко давам нещо - най-много плод или бисквитка детска, и то ако сме на полянката, че децата като ядат и тя си иска много. Но рядко е. Солети още не е яла  :oops:  Ако зависи от малката - ще си хапва доста неща, обича и иска като вижда да се яде. Засега е ящна. И понякога според мен децата си развалят основните хранения с разни дреболии като солети, зрънчо, чипс, вафли и прочие.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #824 -: Август 08, 2008, 22:33:23 pm »
aii, нормални са ви количествата, нямаш повод за притеснения.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #825 -: Август 08, 2008, 22:36:16 pm »
Момичета, защо се дава попара? Аз още не съм въвела глутен, мисля от 8-ми месец, че сега въвеждам жълтък, но все пак - може да ви се стори глупаво, но като бях малка мразех попара и сега се чудя, защо да си тормозя детето с попара? Не може ли с нещо по-вкусно да се замести  :)?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #826 -: Август 08, 2008, 22:50:15 pm »
Фоксче, не е задължителна попарата. Можеш да даваш кус кус със сирене или някаква друга подходяща за възрастта закуска според твоето въображение :wink:
Но това, че ти си мразила попарата, не значи че детето ти ще се тормози, ако я яде :wink:

а, да - попарата се дава, за да нахраниш детенцето с малко хляб, сиренце и масло. ако искаш - може и под друга форма, разбира се.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #827 -: Август 08, 2008, 23:53:58 pm »
Момичета, защо се дава попара? Аз още не съм въвела глутен, мисля от 8-ми месец, че сега въвеждам жълтък, но все пак - може да ви се стори глупаво, но като бях малка мразех попара и сега се чудя, защо да си тормозя детето с попара? Не може ли с нещо по-вкусно да се замести  :)?

а защо си мислиш, че го тормозиш и че попарата не е вкусна? нали не смяташ, че твоят вкус съвпада с вкуса на детето ти?

попарата е лесна за изяждане от малко бебе комбинация от най-необходимите неща за една пълноценна закуска - зърнена храна (хляб), масло, сирене, течност (чай).
на 8-9-12 месечно не можеш да дадеш филия с масло и сирене, която да запива с чаша чай...

и изобщо - основната идея на храненето на бебето е не "да му е вкусно" по нашите разбирания, а да е полезна, разнообразна и балансирана като хранителни групи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #828 -: Август 09, 2008, 08:11:07 am »
Момичета, защо се дава попара? Аз още не съм въвела глутен, мисля от 8-ми месец, че сега въвеждам жълтък, но все пак - може да ви се стори глупаво, но като бях малка мразех попара и сега се чудя, защо да си тормозя детето с попара? Не може ли с нещо по-вкусно да се замести  :)?

а защо си мислиш, че го тормозиш и че попарата не е вкусна? нали не смяташ, че твоят вкус съвпада с вкуса на детето ти?

попарата е лесна за изяждане от малко бебе комбинация от най-необходимите неща за една пълноценна закуска - зърнена храна (хляб), масло, сирене, течност (чай).
на 8-9-12 месечно не можеш да дадеш филия с масло и сирене, която да запива с чаша чай...

и изобщо - основната идея на храненето на бебето е не "да му е вкусно" по нашите разбирания, а да е полезна, разнообразна и балансирана като хранителни групи.


Джам както винаги е права.

Фокси и аз ненавиждам попара , обаче за мое учудване малчо я обожава.
Нина, я сподели инфо за филийката с кашкавал и сиране - как я ядете бе джанъм? Вики дъвче, но не до степен да отхапва, дъвче и преглъща като по-голямо дете.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #829 -: Август 09, 2008, 08:15:44 am »
Фоксче, да ти кажа Стефания не е опитвала попара до ден днешен, поради различна от твоята причина, но мога да отбележа за себе си, без да правя генерално обобщение, че не съм й нарушила изграждането на вкуса й заради липсата на попара в менюто й.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #830 -: Август 09, 2008, 10:57:58 am »
Нина, я сподели инфо за филийката с кашкавал и сиране - как я ядете бе джанъм? Вики дъвче, но не до степен да отхапва, дъвче и преглъща като по-голямо дете.

Яде я като голям човек, давам и залци, големи и ги дъвче. Предъвква доста пъти. Не съм останала с впечатление, че гълта цели парчета, а и трудно, доста са големи. Няма абсолютно никакъв проблем, не съм забелязала да има и неразположения. Може да си хапе и от цяла филия, но на мен ми е по-удобно и по-бързо да и давам парченца. Кво като още неможе Вики да отхапва, ще му даваш парчета. То не е речено, че трябва да може, просто едни деца могат едно, други друго.
Кристина пък не ще да яде попара, подозирам, че не обича много сирене, не ще да го яде натюр, не ще кус-кус и попара, яде го само в зеленчуково, затова ще пропуснем попарата, няма само лебец и чай да й давам.
А какъв чай слагате, може пък и там да е разковничето???
Круши, ябълки, пъпеш - всичко яде на нарязани големи парчета, банан цял и си хапе от него.
За сметка на това не ще да пие от накрайник, сламка или чаша, цока си от биберон  :? И сокове и чаяове не ще, но вода пие страшно много. Не съм опитвала домашно цеден сок все още. Може да опитам, имаме хубаво грозде, тя го обича, може да пробвам.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #831 -: Август 09, 2008, 13:08:10 pm »
А какъв чай слагате, може пък и там да е разковничето???

Нина, моето диваненце не признава ни чайове, ни адаптирани млека в попарата. С вода й я правя и тя си я хапва с кеф. А е усетила АМ, чай или пък, не дай си боже, захар, отказва да я яде.

Бях писала, че Александра се дави и повръща при най-малкото парченце. Е да, ама оня ден поиска от моя ориз и си го дъвчеше с кеф, че и парчета тиквички си примляскваше безгрижно. И дори не се задави. Правила съм и за нея тиквички с ориз по същата рецепта и леко и го намачках - ами не го искаше.  :? Къде бъркам? В пюретата като усети парченче и се опитва веднага да повърне. Маймуна. :lol:

И едно въпросче - тия дни дадох свинско на Хипп, с макарони и зеленчуци, ама се изрина по гърдичките и коремчето. Кога пак да пробвам да и дам?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #832 -: Август 09, 2008, 13:39:25 pm »
Момичета да питам и аз кога мога да започна да въвеждам ново месо?
От началото на месеца започнах да я захранвам с пиле и днес и дадох вече цяло пюре.Изяде го почти цялото и вече минавам на през ден пиле и зеленчуци.Не съм я захранвала още със жълтък.Ще изчакам да минат жегите,че и домашните яйца  са ми съмнителни.
От кога започнахте да давате кисело мляко,че имам едно свеки на село :D всяка седмица като си ходим  праща по един буркан за малката.Било от специална крава 8O.И все повтаря,че племенниците ги изгледала с кисело мляко.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #833 -: Август 09, 2008, 13:47:41 pm »
кисело мляко след 12 м, аз конкретно на 13 месеца
не си ли почнала много рано месото се питам аз, още на 6 м, въведе ли достатъчно зеленчуци преди това :roll:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #834 -: Август 09, 2008, 14:05:53 pm »
sia, ами пробвай като и сготвиш и изобщо да не го мачкаш и обядвайте заедно. Щом от твоето е яла без проблем.
Криси не ядеше картофи, ама си поиска от една картофена салата докато ядяхме - ела сега да видиш ти дали не яде картофи. Днес даже яде с рибата.

Специалист по кус-кус да ми каже как точно го прави? Имам една кутия на Плазмон. Колко време се вари и какво се слага. От личен опит, иначе аз на кутията съм прочела кво пише, ама на 3-5 мин. ми се струва неуврял. Иначе съм пробвала с масло, сирене, кус-кус и не иска  :?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #835 -: Август 09, 2008, 14:20:24 pm »
Нинче, Стефания си има своята "лудост"- кус кус-а го яде само ако го оставя малко по-воден, оставям част от водата в която е варен, така омахва цялото количество, аз лично не съм засичала, ама като се надигне пяна и май все тогава махам от котлона
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #836 -: Август 09, 2008, 14:57:37 pm »
кисело мляко след 12 м, аз конкретно на 13 месеца
не си ли почнала много рано месото се питам аз, още на 6 м, въведе ли достатъчно зеленчуци преди това :roll:

При нас захранването започна малко по-рано.Не съм вевеждала царевица.
mini във вторник ставаме на седем месеца.Не,че сме много големи ама се ориентирам и по другите момичета,които са с бебоци почти колкото Мая.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #837 -: Август 09, 2008, 15:01:30 pm »
то за царевица никой не казва да я въвеждаш
кои момичета- тези по градската ли
щото ако са те, кво да ти кажа  :balk_149:
чети си тук и не гледай наоколо кво става, щото нас ни смятат за луди по градинките
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #838 -: Август 09, 2008, 15:29:16 pm »
кисело мляко след 12 м, аз конкретно на 13 месеца

А йогурт? Питам, понеже Хип имат йогурт с плодове от 7 месеца, а моята хич не е почитател на АМ и се притеснявам с толкова малко АМ, което пие, да не би да не й стига.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #839 -: Август 09, 2008, 15:58:30 pm »
Специалист по кус-кус да ми каже как точно го прави? Имам една кутия на Плазмон. Колко време се вари и какво се слага. От личен опит, иначе аз на кутията съм прочела кво пише, ама на 3-5 мин. ми се струва неуврял. Иначе съм пробвала с масло, сирене, кус-кус и не иска  :?

Минимум 20-30 минути го варя. Опитвам го, трябва да е напълно сварен.
Иначе за дъвкането - моя е като хамстер. Яде, яде , като се понаяде почва да събира, аз си миля, че е глътнал, пък той и след половин час може да си изплюе залъка.


чети си тук и не гледай наоколо кво става, щото нас ни смятат за луди по градинките


Анджък. Понякога се чувствам като от друга планета.