0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #660 -: Юни 20, 2008, 15:18:21 pm »
Включвам се и аз с питане към наборите и по старшите мами. От кога може пържена храна, като например пържени филийки, а конфитюр/сладко? В яслата наборите на Антоан закусват с такива филики, ние още не можем на едно хранене да изядем цяла филика, по скоро като се нахрани си хапва хлебец по малко. Опитвала съм със сандвичи тип "Принцеси"/яйце и сирене, но не се харесаха, просто мойто диване не обича сирене, като майка си. Филийка в друг вид не съм давала, може ли да споделите идейки чудодейки  :wink: моля ви.


П.П. Забравих да питам, пресните кайсиите белите ли ги?
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 15:53:57 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #661 -: Юни 20, 2008, 20:00:03 pm »
Цяла седмица се опитвам да нау4а малката да пие от ШиШе АМ, но неуспеШно :(
незнам какво да правя ве4е, и АМ сменях и 5 вида ШиШета купих и не иска само си играе и си 4еШе венците с тях.
 По въпроса със захранването искам да ви питам по колко долу горе изяждаха децата ви първите седмици? по 1 малко буркан4е пуре или само по няколко лъжи4ки?

 Картофа как го приготвяте_варен и пасиран и без подправки нали?

п.п 10 ден на захранване сме




Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #662 -: Юни 20, 2008, 23:00:11 pm »
Дълго време пасирах картофа и ставаше като лепило.
Споделих с друга майка и тя ми подшушна една хитринка - свареният на пара картоф го прекарвам през цедка от по-едрите, прибавям маалко АМ и пюрето става пухкаво  :)
Сега вече Боян яде картофа с апетит  :wink:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #663 -: Юни 21, 2008, 12:43:41 pm »
eleonor, за толкова малки бебета, които сега се захранват, подправки не се слагат. картофът никога не се пасира, ако пюрето е само от картофи - става на лепило. аз мачках с вилица, а има и специални плоски преси с дупки за мачкане на картофи.

Перде, не е хубаво това, че деца в ясла ядат пържени филии с конфитюр. бих казала, че е много вредно даже. вместо да се опитваш да приучиш Тони към такава храна, по-добре виж дали не можеш да промениш менюто в яслата - организиране на родителите за възражение срещу менюто или нещо подобно. аз съм изненадана, че диетолог е одобрил такова меню за 2 годишни деца. а доколкото знам, менютата в яслите и градините се одобряват централно от диетолог, поне в София е така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #664 -: Юни 21, 2008, 13:31:20 pm »
О Джаме, ми то точно диетолог е съставил менюто в яслата. Майките с насмешка ме гледат, да не кажа изумено, та няма да мога да се справя с възражението за съжаление. Ще си закусва в къщи какво да се прави. Отделно разбрах, че сега вместо супа им дават таратор. Абе аз ли не съм у ред или всички останали около мен. Вие таратор давали ли сте? С чесън и сол ли как, настъргана краставица или на кубчета? То моето диване само осмуква красатвицата дъвчейки  :wink: и после плюе или се дави.   
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #665 -: Юни 21, 2008, 15:17:52 pm »
Филийка давам с яйце и сирене печена, или с шунка и малко кашкавал, със сирене с домат, печена с кайма и т.н. Пържени не съм давала :wink: В нашата ясла не ядат такива неща, защото и закуската им я нодят от частната кухня и най-често е попара или мляко с бисвити :)

Таратор съм давала с настъргана краставица, зехтин, малко чесън на прах и една щипка сол :)

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #666 -: Юни 21, 2008, 17:02:57 pm »
Огромно мерсаж Чеф  :D
А освен шунка друг вид месо на филийка, какво даваш?
Ех тая Десита бе, пак 6 точки й пишем  :wink: :lol: Все така да е, хубавица златна.

За кайсиите нищо не казвате или по подразбиране.
« Последна редакция: Юни 21, 2008, 17:05:36 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #667 -: Юни 21, 2008, 17:13:42 pm »
и аз наскоро почнах да й давам таратор, с настъргана краставица и без чесън заради нея
Наде, а филия с лютеница пробвала ли си, от тази която е без патладжан, дадох аз на Стефи от първомайската  :oops: много й се услажда
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #668 -: Юни 21, 2008, 17:32:32 pm »
Наде, какво за кайсията - Аз я беля и пасирам (щот нали сме малки де :lol:)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #669 -: Юни 21, 2008, 21:18:51 pm »
Наде, какво за кайсията - Аз я беля и пасирам (щот нали сме малки де :lol:)
Ами вие сте малки, но ние вече големите 8) или не сме още чак толкова големи.

П.П. Забравих да питам, пресните кайсиите белите ли ги?

Мини един път дадох лютеница и се хареса, ама пусти страх с тоз негов стомах не дадох повече.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #670 -: Юни 21, 2008, 21:27:39 pm »
аз още не съм дала лютеница, аз много я обичам ама ме е страх, като знам какви неща слагат вътре :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #671 -: Юни 21, 2008, 21:49:51 pm »
Мини, не прекалявай много с лютеницата според мен, тъпчат ги с много сол, захар и т.н.
Надето май питаше за други видове "меса" в/у филийката - за съжаление и  в колбасите не можем да сме сигурни какво слагат :? Преди години племенницата ми, тогава беше на 2.5г,  получи уголемяване и оформяне на гърди - като спрехя пилешкото, филето и саламчетата в/у филийката, отшумя...надявам се сега има по-високи изисквания и контрол.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #672 -: Юни 21, 2008, 22:05:21 pm »
е, тя не яде повече от средата на средно голяма филия и то не всеки ден /максимум два пъти седмично/
Цвети, ако подбирам много просто няма какво да й давам, не зная Мона какво закусва, ама Стефания от 10 месечна яде през ден кус кус, през ден каша, направо сигурно й е в втръснало на милото
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #673 -: Юни 21, 2008, 22:24:49 pm »
аз давам за закуска и бисквити обикновени + АМ.
дай я тая попара бе, не че я смятам за незаменима и задължителна закуска, но все пак си е някакво разнообразяване. може пък на стефито да й хареса на вкус, у нас много се харчи :wink:
по-добре филийка със сиренце и яйце, лютеницата е сол, захар и Е-та. Не че за в бъдеще няма това да ядят, знам че е така.
« Последна редакция: Юни 21, 2008, 22:26:59 pm от tzvetenze »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #674 -: Юни 22, 2008, 08:38:12 am »
ами други колбаси освен едена пражка шунка с ниско съдържание на мазнини на Тандем и свийнско варено пушено филе, друго не съм й давала,.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #675 -: Юни 22, 2008, 12:45:49 pm »
ако децата си ядат охотно попарата или друга зърнена каша на закуска, не виждам какво се притеснявате за разнообразието. зърнена храна, сирене и масло е най-доброто за закуска сутрин. много по-добро от филия с лютеница или салам.
хората на запад си рупат всеки ден овесената каша или корнфлейкса и нищо им нема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #676 -: Юни 22, 2008, 14:45:49 pm »
по отношение на пържените храни някъде четох, че е най-добре до 2, даже до 3 годишна възраст да не се дават на децата и няма лошо.
мен ако питаш най-добре е въобще да не ядем и ние нищо пържено, ама за съжаление вредните неща са и най-вкусни

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #677 -: Юни 22, 2008, 14:50:57 pm »
Пак да ви питам - препоръчайте марка кисело мляко, което да е сравнително подходящо за дечурлигата? Обикновено, не разни плодови или данети и т.н.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #678 -: Юни 22, 2008, 14:59:34 pm »
Джам, далеч съм от мисълта, че купешката лютеница е полезна за децата
но съм "прегрешила" и аз с нещо, при условие, че до момента съм била доста взискателна към храните на Стефания
и продължават да ме обявяват за "луда", че си лишавам детето от толкова разнообразна храна
Кисело мляко- Верея, каза СтефиЗ, такова й предложих на адашката, ама се приготви че може и да не се приеме, Стефания все още не го е прояла, от скоро под формата на таратор изпива някоя и друга глътка- може би просто поради факта, че ние го ядем и тя да не изтърве случайно  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #679 -: Юни 22, 2008, 15:07:51 pm »
mini, благодаря. Дадох малко Верея и тя много го хареса, но не посмях повече. Исках да събера малко инфо. Вече наистина тия каши не ги иска. Не давах попара и реших да пробвам, но при все, че Криси е змей-горянин като се храни - попара отказа. За сега. Сухарче яде от ръка, сиренце и масло в зеленчукови пюрета, но попара - нет. Ще давам кисело мляко с плод и може една две бисквитки.
Благодаря ти.
Лютеница домашна ще се прави май. Аз сега и давам едни спагети на Хип и соса има вкус на лютеница - утепва се да ги яде, значи и лютеничка може да й хареса.