0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #500 -: Май 11, 2008, 01:26:42 am »
Мерси Джам, значи мога и аз да слагам вече!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #501 -: Май 11, 2008, 09:23:26 am »
Да питам за готвенето на зеленчуковите манджи - от кога може да се добавя лук (стар или пресен) или някакви други добавки (незнам и аз какви :P) Подскажете, че нещо не намерих из темите...
И аз в осмия месец въведох лук /пресен и праз/, копър, магданоз и целина. Чудя се за девисила и джоджена, обаче мисля последните да ги отложа малко, защото им е по-силна миризмата.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #502 -: Май 11, 2008, 17:34:02 pm »
А за копъра да попитам - в момента имам от корена копър (този, който е една голяма глава - има го сниман на някои пюрета). Та от него ли да слагам или тревата зелената копър?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #503 -: Май 11, 2008, 17:36:51 pm »
аз слагам зелената трева копър, но си го имам в градината
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #504 -: Май 11, 2008, 19:49:15 pm »
аз въведах джоджен около 10-11м. първо като подправка, после чай.наистина че е силна подправка,но ароманта и вкусна.аз много я харесвам.девисил - по късно.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #505 -: Май 14, 2008, 22:15:40 pm »
Лейди, прочетох, че си въвела кисело мляко, въпрос - какво? Марка, масленост, детско има ли или каквото за възрастни, как, по-колко. Сподели bitte  :? Обича ли го зетя /да е жив и здрав!/

Добре ми каза ти, да оствя детето да яде колкото си иска, но аз наистина се бях притеснила малко, питах Бърди....И той кат теб ми каза, чак малко ме досрамя, че за таквоз нещо го питам. Тоз човек трябва да го позлатим....




*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #506 -: Май 14, 2008, 22:18:23 pm »
Нинче, викам що не поизчакаш с киселото мляко
по прнцип е добре поне след 11 м
какъв ти е зора да й го даваш, сирене нали яде
още повече, че продават едни млека, да не ти е работа  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #507 -: Май 14, 2008, 22:25:31 pm »
Оооо, сирене яде, не питай....
Знам ли и аз, за разнообразие след обяд млякото. Тия каши вече не ги ще много, а иска да яде. Аз и до сега давам каша и плод 1:1, а без каша това значи по три бурканчета плодово  :? не ми отива нещо.
То не е речено да го дам утре де, ама да се ориентирам.
За млеката си много права, моя колежка даде на детето си Данонино в 10 мес., силна алергия последва и после бяха 3 месеца на каши, та по-добре обикновено май от колкото баш тва "детско".
Кажете алтернатива на кашата? Мешко май АМ с плод даваше  :?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #508 -: Май 15, 2008, 08:51:11 am »
Аз като падарин напоследък ама да си кажа :lol:

ДАНОНИНО НЕ! ТОВА НЕ Е МЛЯКО, МОЛЯ ВИ!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #509 -: Май 15, 2008, 13:46:29 pm »
Всичките боклуци пробутват на нас. :x
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #510 -: Май 15, 2008, 15:06:30 pm »
Мешко май АМ с плод даваше  :?


Точно. Шейк  -50/50 АМ с плодово пюре. Мия докъм 11 месеца това си ядеше за следобедна закуска -2 пъти седмично каша и през останалото време плодов шейк с различни пюрета. И аз като Стефи, да кажа: Никакво данонино! Плодово мляко правя с кисело мляко и плодове или плодово пюре.Киселото мляко го въведох почти на 1г. Ако Криси дъвче вече и си въвела глутен, може да й даваш фини овесени ядки с АМ и плод за разнообразие или същите ядки с плодово пюре.
<br />[link=http:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #511 -: Май 15, 2008, 18:27:09 pm »
Кажете алтернатива на кашата? Мешко май АМ с плод даваше  :?
Грис и нишесте, но аз не съм им фен. Другото - бисквити /лично аз предпочитам Плазмон/ с АМ.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #512 -: Май 16, 2008, 09:18:35 am »
Момичета, кога и как въведохте сирене?
Изключвам попарата.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #513 -: Май 16, 2008, 09:37:01 am »
Привет  :flower:Дами-Мами!
Имам питанка за преварената вода, споделете моля, докога преварявахте?
И от кога може Изворна на Девин без преваряване?
Благодарим предварително!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #514 -: Май 16, 2008, 09:58:01 am »
Мишанта, не знам от кога може, аз лично давам изворна Девин направо от шишето някъде от годинката. преди това преварявах чешмяна, а не бутилирана вода.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #515 -: Май 16, 2008, 10:19:33 am »
:flower:Мерсим Джам!
Аз също преварявам чешмяна, и гледам да нямям липса!
Но признавам си случвало ми се е да доливам към нея някакво количество
"Изворна"  непреварена в "спешеноекстремен" момент!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #516 -: Май 16, 2008, 10:30:06 am »
Привет,привет!
И аз за киселото мляко да питам!Туй мойто чудо не ще и да чуе за него! :?Запонах от 2 дена да се мъча да го давам вместо АМ,ама не става.Стисва джуките и дотам.Слагах и бисквитки Плазмон,захар,разреждах-все аз си го ядох! :oops: Та и аз питам каква марка да давам и по колко в началото,че да прояде?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #517 -: Май 16, 2008, 10:38:25 am »
Момичета, кога и как въведохте сирене?
Изключвам попарата.


Nadin, аз въведох сирене на 8 мес. 30 дни, демек 9 мес. Бяло саламурено, твърдо сирене на Лакрима. Краве. Купих го малко по-рано и го обезсолих в една купичка, която си купих за целта и сега там го изкисвам.
Започнах с няколко трохички в зеленчуковото пюре, понеже не давам попара.
Сега сме достигнали количество от кибритена кутия, че и повече, доста и харесва, нямам оплаквания.
Четох, че тук препоръчват и сиренето на Роса. Аз ще купя такова следващия път или на Млечен свят. Не харесвам много Лакрима. Ясно е, че солта си е консервант, затова по мои наблюредния, когато се обезсоли сиренето сякаш бързо се разваля...Не купувай големи буци, а като ти се посвърши периодично си добавяй ново парче.
Бърди препоръчва захранване със сирен след 8-9 мес.

Поздрави!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #518 -: Май 16, 2008, 11:21:01 am »
Сирене добавях към зеленчуковите пюрета, и сега пак така правя, защото попара сме яли не повече от 2-3 м., сега не иска и да чуе за нея.

Вода чешмяна преварявах до около 1г., след това розов девин, никога не съм го преварявала. А една вечер, беше много натоварен момента, нямахме и розов девин, та си изпи АМ с проста, непреварена чешмяна вода, без последствия :wink:

Киселото мляко го въведох към 11 м., но не му беше фен до съвсем скоро. Слагах в следобедните плодове, а сега вече (1г.7м.) го яде с лъжица от кофичката, та чак си го търси ако забравя да дам :lol:
Мисля трудно ще замениш АМ с кисело мляко, а и не е нужно според мен. Можеш да го даваш за следобедна закуска в различни комбинации, а като започнеш да даваш вечеря след няколко месеца и за десерт например. Аз сега така правя, след салата и вечерята си търсим манито (млякото) като завещание. АМ пие преди заспиване и сутрин рано към 5-6 часа.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #519 -: Май 16, 2008, 17:26:51 pm »
Един глупав въпрос - като не давате попара какво давате за закуска?  :oops:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!