0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #220 -: Март 12, 2008, 14:43:25 pm »

Мари, аз почнах към 10 месец да слагам зехтин.
в готовите пюрета, така или иначе - има мазнина някаква.
Правя домашни пюрета.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #221 -: Март 12, 2008, 14:51:07 pm »
Мари, и аз зехтин.Като стана по голяма започнах и масълце.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #222 -: Март 12, 2008, 14:52:12 pm »
Марчела аз започнах повторно захранване на 6 м. и половина, тогава вече напътствия ми даваше д-р Бърди. По негово предложение, добавях по 1 ч.л. зехтин в домашните ми зеленчукови пюрета, всъщност Тони прояде само с домашно приготвената от мен храна. Готвени с мазнина ястия пък прояде, като го записах първия път на детската кухня на 9 м. и половина.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #223 -: Март 12, 2008, 15:33:15 pm »
аз искам да питам по - големите за киселото мляко.
въведохме го тези дни, добре се прие. чудя се обаче кога и как да го включа в дневното меню. ето го и него най - общо:
8:30 - АМ
11:30 - кус-кус със сирене ( по-рядко попара)
14:30-15 - основното ядене (зеленчуци с месо/жълтък/сирене)
18:30 - каша зърнена с АМ и плод
21:30 - АМ

не е ли време вече да променя малко нещата? Докога ще закусваме и вечеряме АМ, дали да не изместя кус-куса (попарата)като първо ядене в 8:30, после да дам кисело мляко с плод като предиобедна зкуска и съотетно основното ядене да се измести по към обяд. колко АМ трябва да изпиваме на годинка?

в сегашната схема кисело мляко като самостоятелно ядене, пък било и с плод, не вярвам да я държи дълго време сита.
Цвети, аз давам кисело мляко за следобедна закуска -с бисквити или с плодове, или с мюсли. Така в седмицата яде за следобедна закуска -2 пъти каша, 3 пъти кисело мляко в различни комбинации, веднъж овесени ядки с АМ или с плодово пюре и другото е някаква вариация на изброените. Понякога хапва кисело мляко и със супа вечер. Симона като хапва АМ в 8,30 огладнява ли пак в 11? И Мия си хапва АМ сутрин и към 11 или пие сок или хапва малко плодово пюре, после в 13 обяд. каквото и да правя не мога да махна АМ за закуска -може би веднъж месечно с големи врътки приема нещо друго и това си е. Вечер е по-склонна да хапва други неща, но пак няколко дни в седмицата АМ ни е и вечеря. Онзи ден примерно прояви желание да пробва попарата на баща й, аз окуражена от това си мислех, че най-накрая може да прояде попара, вчера й направих за закуска -хапнала точно 3 лъжици и си посочила термоса с водата за млякото :D. Ама като й харесва, да си го пие и да е жива и здрава.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #224 -: Март 12, 2008, 15:35:45 pm »
Деси кисело мляко й слагам в плодовете следобед 2-3 пъти в седмицата. А иначе АМ си го пием в 6.00 и вечер преди лягане :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #225 -: Март 12, 2008, 15:42:58 pm »
Момичета, чета, чета, сега и захранването препрочитам....Може да нахлуе сега някой и с право да ме нахока, че всички деца са различни, но:

На 7 мес. и половина Кристинка е със следният режим:

7.30-8.00 - 240 мл. АМ
12.30 - Зеленчуково или зелечнуково-месно пюре редуваме - 200 гр., напоследък не и стига и давам малко десерт - плодово пюре, щото иначе седи с проточена шия и не си затваря устата.
16.30 - зърнена каша /винаги правя смес/комбинация с плодово пюре 1:1 или понякога в полза на кашата, понякога пък на пюрето/ - 200 гр.
8.30-8.45 - 240 мл. АМ

Как ви се струва този режим, дали не трябва да давам някаква закуска вече, както по едно време, но я спрях, понеже и идваше много. Но сега на обяд иска повече храна.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #226 -: Март 12, 2008, 15:53:48 pm »
Ама, Нинче тя много голямо количество АМ изпива на 7м?! Мия сега пие по толкова. Ако ще й вкарваш закуска, намали количеството на АМ. Тя става рано, значи може да й вкараш втора закуска към 10-11 примерно и да изместиш обяда с 1 час. Аз сега си спомням, че като въвеждах или по-скоро правех опит с попарата, нямаше кога да я давам, защото Мия спеше до 9 -9,30 и практически нямаше време за втора закуска. Но при Криси има, пробвай. От друга страна пък ако на детето му е добре така, какво те притеснява?
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #227 -: Март 12, 2008, 16:05:25 pm »
Ама, Нинче тя много голямо количество АМ изпива на 7м?! Мия сега пие по толкова. Ако ще й вкарваш закуска, намали количеството на АМ. Тя става рано, значи може да й вкараш втора закуска към 10-11 примерно и да изместиш обяда с 1 час. Аз сега си спомням, че като въвеждах или по-скоро правех опит с попарата, нямаше кога да я давам, защото Мия спеше до 9 -9,30 и практически нямаше време за втора закуска. Но при Криси има, пробвай. От друга страна пък ако на детето му е добре така, какво те притеснява?

Мешко, мерси за споделеното  :)

От раждането още количествата АМ са ни такива, по-големи. Опитах един два пъти да дам по-малко - не става, особено сутрин. Иначе с килограмите сме по книга, не сме дебели, не сме слаби. Незнам за по-нататък. Тя на 3 мес. изпиваше по 180 мл.
Притеснява ме именно това, че трябва или е препоръчително да въведа и глутен по натам под формата на други зърна, може и кус-кус на плазмон със сирене на закуска /ако има такава/ изобщо с повече на брой хранения - повече разнообразие за деня. То и сега и е разнообразно, но...
Иначе тя винаги е предпочитала по-малко на брой хранения с по-големи количества. Хем се роди с ниско тегло, пък отказа нощното хранене преди да е навършила месец мисля...Ей такива са ми разсъжденията. Аз мога да я оставя и така, но все пак да се допитам.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #228 -: Март 12, 2008, 16:57:48 pm »
  Симона като хапва АМ в 8,30 огладнява ли пак в 11?

ами тя не е достатъчно голяма да ми дава знаци огладнява ли или не, ама се водя донякъде може би и по навикът, че детето се храни на около 3.5часа(то и аз на такъв интервал някъде огладнявам :oops:). но в интерес на истината, следвайки този период, при всяко ядене, виждайки купичката, започва да се облизва (не се шегувам) с радостни възгласи и яде като огладняла. иначе не е лкома, не омита някакви огромни количества.
досега отказана храна няма, имам чувството, че каквото и да предложа за закуска или вечеря - ще се приеме.
исках да видя да не би вие "големите" да ядете вече някакви други жизнено важни и незаменими неща, а ние да седим на мляко още :wink:

ще импровизирам разни схеми, докато намеря мястото на киселото мляко :D
« Последна редакция: Март 12, 2008, 17:06:33 pm от tzvetenze »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #229 -: Март 12, 2008, 16:59:24 pm »

Мари, аз почнах към 10 месец да слагам зехтин.
в готовите пюрета, така или иначе - има мазнина някаква.
Правя домашни пюрета.

Да, да - разбрах те. Мисълта ми беше, че аз почнах да го слагам в 10 месец, но всъщност съм го "въвела" по-рано, защото макар и рядко, се е случвало да храня и с готови пюрета, а в почти всяко има.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #230 -: Март 12, 2008, 17:18:03 pm »
Nina, ние по такава схема никога не сме били, именно защото децата са различни.
Не сме били, в смисъл, че симона е по-скоро на принципа "по-малко, но на често" и такова количество като 180мл АМ едва сега пием (пък също се отказа от нощното хранене сама на един месец). Та, ако детето толкова иска да яде и такива паузи да си прави - не виждам повод за притеснение.
Сменяй кашите - видът зърно, следобеда. Може да редуваш един ден каша, един ден кус-кус, щом искаш да го даваш и него, не мисля, че би било проблем да го даваш за следобедна закуска, вместо сутрешна.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #231 -: Март 12, 2008, 17:33:58 pm »
а моето дете не яде Нестле Джуниър въОбще
кажете какво мляко да предложа, трябва да яде  :?
вечер изпива 200 мл сок, ама мляко цъ
и ако може съвет от старейшините какво кисело мляко да дам
тук нямаме Био мляко
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #232 -: Март 12, 2008, 21:13:42 pm »
Добро АМ освен Нестле Джуниър д-р Бърди ми препоръча Хумана 3. Точно защото са различни децата, на Тони не му понесе смяната на млеката и получи кисели и редки изпражнения, ама то моето дете е малко по особено, така че може MINIда изпробвате АМ-Хумана 3.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #233 -: Март 12, 2008, 21:44:52 pm »
Мини, Верея е хубави кисело мляко, пробвай него. Ако отказва АМ, може да даваш кисело мляко, ако го иска де. Деси не е голям любител да го пие, особено пък ако има и малко вода, за да тече през бибата, съвсем неще :?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #234 -: Март 12, 2008, 23:03:36 pm »
Марчела аз започнах повторно захранване на 6 м. и половина, тогава вече напътствия ми даваше д-р Бърди. По негово предложение, добавях по 1 ч.л. зехтин в домашните ми зеленчукови пюрета, всъщност Тони прояде само с домашно приготвената от мен храна. Готвени с мазнина ястия пък прояде, като го записах първия път на детската кухня на 9 м. и половина.
1 ч.л. на какво количество пюре? Значи сега мога да започна да добавям?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #235 -: Март 12, 2008, 23:14:00 pm »
tzvetenze - kakто иска детето, то на сила не става. Може да й давам на следобедната закуска както казваш нещата, които ще въвеждам както нови /зърнени, кус-кусове.../ пък като поотрасне още малко може да въведем една закуска както каза Мешко към 10-11 и да изместим обяда към 13, тогава предполагам ще и се увеличат и нуждите и ще се наместим.

Мари аз на Кристина като и правя домашно зелечнуково слагам по една мъничка /най-малките/ лъжичка зехтин и сега. Не сме имали ние проблем.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #236 -: Март 13, 2008, 09:34:05 am »
Мини, и Мия въобще не го хареса нестле джуниър -всеки път като й предлагах, мяташе шишето из цялата стая. Но и на мен не ми хареса -много рядко и воднисто ми изглеждаше в сравнение с аптамила, а и с лактаната още повече. Предложих й го когато аптамила изчезна и се наложи да мисля за нещо, с което да го заместя докато се появи пак. Пробвахме Лактана био 3 и него го хареса и си го пиеше без възражения. Много е хубаво, но на много малко места го продават, поне тук. Иначе ние сме на аптамил 3 и си го пием с удоволствие.
За кисело мляко, сега купувам Елена, защото последните млека на верея въобще не ми харесаха. Бяха съвсем безвкусни и ми напомняха на данон. Като всяко хубаво нещо в България, след като го наложат и го развалят.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #237 -: Март 13, 2008, 09:57:41 am »
майките с проблемно пиене на АМ - пробвали ли сте млякото на Хип? ние засега пием ХА версията, струва ми се доста добро. всички варианти са с пробиотици. разтваря се перфектно във вода с всякаква температура, идеална гъстота - като на истинско пълномаслено мляко, детето си го пие с кеф.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #238 -: Март 13, 2008, 10:10:53 am »
Марчела аз започнах повторно захранване на 6 м. и половина, тогава вече напътствия ми даваше д-р Бърди. По негово предложение, добавях по 1 ч.л. зехтин в домашните ми зеленчукови пюрета, всъщност Тони прояде само с домашно приготвената от мен храна. Готвени с мазнина ястия пък прояде, като го записах първия път на детската кухня на 9 м. и половина.
1 ч.л. на какво количество пюре? Значи сега мога да започна да добавям?

Ми на една порция душа или около 160 гр. толкова ядеше Тони тогава.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #239 -: Март 13, 2008, 11:45:29 am »
Нека Джам, като специалист по оризовите каши, да каже две думи за съответаната на Плазмон :wink: Ползвала ли си?
Купих я по стечение на обстоятелствата - просто нямаше нито Хипп, нито Милупа.
Не пише да има захар в съдържанието. Сухото вещество прави впечатление, че е по-ситно и фино стрито. Разтваря се много бързо и лесно и става гладка консистенция, без топчета.