0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Божествени тела
« Отговор #140 -: Януари 24, 2008, 19:38:10 pm »

 А и 1-2 шоколадови Фафлички, които вкючвам в дневното меню поради крайна нужда  :lol: 
Я ги зарежи тия ФаФлички за известно време...

Момичета а какво ще кажете за ползване на захарин?някаде твърдят че е добре,някаде казват че бил вреден???!!! 8O
Аз пия  всякакви топли напитки с "Хуксол".Ще трябва и аз да се поинтересувам повече за съставките,че напоследък се ширят едни не много приятни мнения.Ако някой е компетентен,да помага.Съставките:натриев цикламат,захарин,натриев хидроген карбонат,натриев цитрат и лактоза.
 Душе,зарязвай ги тия дъвки!Аз дъвках една и резултатът беше зверски глад/а уж убиват апетита/
 Още нещо важно-диетични шоколади няма.Просто не съдържат захар ,а са с подсладител.Но са калорични точно колкото обикновен шоколад.
 Кафявата захар е деликатесна,а не диетична!
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 19:40:38 pm от Жекова »
*
Re: Божествени тела
« Отговор #141 -: Януари 24, 2008, 19:48:46 pm »
Абе знам аз, че има едни шоколадчета, малки, мнооооого горчиви и гадни, на времето ги  имаше в аптеката, струваха стотинки. Ния72 дано се сети за кои говоря, та за тях казваха, че действат отслабващо, но аз успях да изям само един - насила.
Елия, знаеш ли какъв тормоз сложих на Жекова, докато не ми намери такава лентичка. Ето ти линка за моята, избери си лента и "пъпка",аз още не съм разбрала как да си променям данните, щото и аз така ще се меря по-рядко.
http://www.tickerfactory.com/ezticker/ticker_designer.php?type=3
Ако има нещо, питай на лични, нали вече знам. :lol:
*
Re: Божествени тела
« Отговор #142 -: Януари 24, 2008, 20:10:36 pm »
По въпроса за захарта като стана дума - аз от доста време не ползвам въобще - в кафето сутрин си слагам лъжичка мед.Хич не ми липсва захарта.
И така като чета за сладкото какъв зор е за някои хора да не ядат - още повече се радвам,че по начало не обичам сладко...Сещам се за сладко буквално веднъж в месеца,преди да ми дойде М,а понякога дори и тогава не ми се прияжда.
Виж тестяно как обичам малиии :oops:...то пици,спагети,джобове,тостове,чиизбургерите на Макдоналдс...ако се отпусна да ям нонстоп такива неща и без сладко пак ще стана топка - въглехидрата си е въглехидрат,а в тестените изделия си е направо в огромни количества... :?


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Божествени тела
« Отговор #143 -: Януари 24, 2008, 20:40:49 pm »
Значи аз съм двойно дефектирана, обичам не, а направо обожавам и сладичко /тортичка, пастичка, сладкишчета........мммм/, а и тестеното, а иначе захар в кафето не слагам по принцип. Аз кафе се научих да пия след като завърших 1-ви курс студентка, моя мъж ме научи, ма така като се замисля, май той много неща за първи път.................аааааа спирам.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Божествени тела
« Отговор #144 -: Януари 24, 2008, 20:44:39 pm »

 Аз пия  всякакви топли напитки с "Хуксол".Ще трябва и аз да се поинтересувам повече за съставките,че напоследък се ширят едни не много приятни мнения.Ако някой е компетентен,да помага.Съставките:натриев цикламат,захарин,натриев хидроген карбонат,натриев цитрат и лактоза.
 Душе,зарязвай ги тия дъвки!Аз дъвках една и резултатът беше зверски глад/а уж убиват апетита/
 Още нещо важно-диетични шоколади няма.Просто не съдържат захар ,а са с подсладител.Но са калорични точно колкото обикновен шоколад.
 Кафявата захар е деликатесна,а не диетична!
аз кафето си го пия задължително с 2 лъжички захар :oops:,но за чая ползвам захарин Хуксол  а днес попаднах на разни теми за подсладители,май пишеше че били доста вредни. 8O и също май не се препоръчвали про деца и при бременни 8O


А пак за Душка ,само ще кажа,че дъвките винаги овеличават апетита!!!1Тва ти го казвам от личен опит!!! :lol:
*
Re: Божествени тела
« Отговор #145 -: Януари 24, 2008, 20:59:16 pm »
Цитат
Кафявата захар е деликатесна,а не диетична!
Не знаех,бях чувала,че е по полезна и диетична.Но и аз не си падам толкова по сладкото,колкото по тестените,ох как ми се дояде...

PS: Mary,благодаря за лентичката,боря се с нея.Май ще успея,ама много змии в нея  :D,не мога да си избера.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #146 -: Януари 24, 2008, 21:15:58 pm »
И аз знам, че кафявата захар е диетична, даже тортите и сладкижите ги правих с нея. щом е така край.
Ааааа има избор, не е като да няма. Знаеш ли аз се опитах да си генерирам нова и ми поиска кода за промяната на данни, понеже на теб ти дадох същия линк, може и при теб да се получи така. Може би ще трябва да  влезнеш в сайта по друг път, по заобиколен... :lol:
*
Re: Божествени тела
« Отговор #147 -: Януари 24, 2008, 21:18:57 pm »
Ами, мацки, вече съм дала 7,60 за дъвките, така, че една седмица ще си ги дъвча...В упътването пише, че трябва да се пие вода 1,5-2 на ден, аз това го знам, ама като не пия вода...какво да правя?? Такава съм си - само кафе и газирано. А пък от сладичкото - убий ме - не мога да се откажа..И как тогава да отслабна? Хляб не ям, тестено не обичам, ама газираното и сладкото са ми порок....и до като сега е студено и замених газираното с натурални сокове, то сладкото...А, бе, ужас - купих си дъвки, а преди малко направих бисквитена тортичка...  :lol:

*
Re: Божествени тела
« Отговор #148 -: Януари 24, 2008, 21:23:06 pm »
сладко+газирани напитки=целулит


 П.П.И аз не си падам по пиенето на вода,ама нарочно държа на бюрото ми/на видно място/,та да пия по често.
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 21:25:41 pm от Жекова »
*
Re: Божествени тела
« Отговор #149 -: Януари 24, 2008, 21:29:20 pm »
сладко+газирани напитки=целулит

Ми аз не обичам сладко(ям много рядко),газирано-мразя(никога не пия),а пък си имам целулит  :(
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Божествени тела
« Отговор #150 -: Януари 24, 2008, 21:41:58 pm »

Момичета а какво ще кажете за ползване на захарин?някаде твърдят че е добре,някаде казват че бил вреден???!!! 8O
Аз пия  всякакви топли напитки с "Хуксол".Ще трябва и аз да се поинтересувам повече за съставките,че напоследък се ширят едни не много приятни мнения.Ако някой е компетентен,да помага.Съставките:натриев цикламат,захарин,натриев хидроген карбонат,натриев цитрат и лактоза.
 Кафявата захар е деликатесна,а не диетична!
[/quote]
на  бг превода на HUXOL,пише че съдържа захарин и цикламат
ЗАХАРИН {Е954}.Минусите: Метален привкус. Някои учени и досега са убедени, че в захарина се съдържат канцерогенни вещества, и затова не препоръчват да се пият напитки, в чийто състав той присъства, на гладен стомах и без да се приема едновременно с него въглехидратна храна (хляб, макарони, сухари и др.) И до днес остава подозрението, че захаринът предизвиква жлъчни кризи. В Канада той е забранен.
Безопасна доза: не повече от 0,2 г на ден.
Няколко проучвания през 70-те години свързват захарина с рак в лабораторни животни. Върху опаковките на сладкиши и диетични напитки в САЩ има предупреждение: “Употребата на този продукт може да бъде опасна за вашето здраве, тъй като съдържа захарин...”
Въпреки това, захаринът може да бъде открит в голямо разнообразие от продукти: детски сокове, сладоледи, чипс, сладкиши, напитки и др.
ЦИКЛАМАТ E952 Cyclamic acid изкуствен подсладител, забранен в САЩ и UK, заради връзки с рака
Минусите: Натриев цикламат не следва да се употребява при бъбречна недостатъчност, а така също и по време на бременност и кърмене. Попадайки в стомаха, този заместител на захарта под действието на живеещите там бактерии се превръща в циклахексаламин — вещество, което не е изследвано и изучено окончателно. Вероятно поради това той е забранен в САЩ и страните на ЕС. Поради ниската си цена обаче този подсладител все още се използва в някои страни, особено в Източна Европа.
Безопасна доза: не повече от 0,8 г на ден.
През 50-те години диетичните напитки включваха смес от захарин и цикламат.
През 1969 г. изследване на хроничната токсичност показва, че такова съчетание причинява рак на лабораторни плъхове.
През 1970 г. цикламат е забранен за употребата в храни, напитки и лекарства в САЩ. Въпреки това, обаче, днес повече от 55 страни все още одобряват неговата употреба.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #151 -: Януари 24, 2008, 22:46:55 pm »
   Мари,това да не са шоколадите Комфорт със сена????те са за разхлабване по скоро.ама за отслабване незнаех.
   Жекова,ясно за шоколадите-съвсем оставам без сладко,то тва си е живо наказание за мен.
    Захарин категорично не ползвам,ни в сладкиши нито кафе.само кафява захар.
да ви кажа на работа не огладнявам и не се сещам за нищо, нооооо като се прибера става страшно. :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Божествени тела
« Отговор #152 -: Януари 25, 2008, 09:16:21 am »
Снощи се качвам аз на кантара, като си мисля, че може да съм свалила нещичко.
Тръц. Качила съм килограм и половина! :oops:
Преди две седмици бях 52, сега тежа 53,5.
И се чудя що дънките ми опъват оттук-оттам  :lol:
От днеска съм член на отбора! :P
« Последна редакция: Януари 25, 2008, 10:37:06 am от eli_v »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Божествени тела
« Отговор #153 -: Януари 25, 2008, 10:25:02 am »
Снощи се качвам аз на кантара, като си мисля, че може да съм свалила нещичко.
Тръц. Качила съм килограм и половина! :oops:
Преди две седмици бях 52, сега тежа 53,5.
И се чудя що дънките ми опъват оттук-оттам  :lol:
От днеска съм с член на отбора! :P
вечер не се тегли,прави го сутрин на гладно :lol:
*
Re: Божествени тела
« Отговор #154 -: Януари 25, 2008, 10:36:43 am »
вечер не се тегли,прави го сутрин на гладно :lol:

Ама ти сериозно ли?  :?  ми то аз не бях вечеряла още ... :oops: :lol:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Божествени тела
« Отговор #155 -: Януари 25, 2008, 12:28:03 pm »
ти си 54 кг,какво ще сваляш??? 8O
*
Re: Божествени тела
« Отговор #156 -: Януари 25, 2008, 12:47:44 pm »
ти си 54 кг,какво ще сваляш??? 8O

Ааа, чувствам си аз, че трябва.  :lol:  Може да са малко, но някак си не се чувствам комфортно. При моя ръст от 160 см., 3 кг. повече си се отразяват. - турила съм си на дупето и в талията.
Пък и още един чифт дънки за тоя месец ще дойдат в повечко за скромния ни семеен бюджет  :lol:
*
Re: Божествени тела
« Отговор #157 -: Януари 25, 2008, 15:39:12 pm »
Оф само ви чета засега, а иначе съм си сложила лентичка.
Трудно ми е, особено като по цял ден не се храня, а вечер става, о чудеса.
Знам аз, че е най вредно така, ама дребосъчко "не дава" през деня, та чакам да се прибере таткото, после първо да вечеря дребния и тогава вече ние и то по единично. Отива някъде 20.30-21 ч., след това като приспя малкия такъв сладък глад ме гони, че изяждам цял шоколад,че не ми и стига.
Знам си аз,че само пълния глад е истината, ама ми прилошава пък съвсем без манджа или шоколадче. Чакам пролетта, та да видим, като хукнем по улиците дали няма се вталя и с малко шоколад дори.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Божествени тела
« Отговор #158 -: Януари 25, 2008, 17:52:55 pm »
ужас - каква тема сте започнали ... аз си се оправдавам хубаво все още, че кърмя - ама то би могло поне гъза да си размърдам отвреме навреме - я някоя коремна преса, я някое друго полезно движение... ама не - похапване ми е най-любимото упражнение - ами то един вълчи глад ме гони...
Ама и аз като Перденцето ще чакам Ема да проходи, че да тичам след нея по парковете и полянките  :D
Иначе си закупих степер на Кетлер - ще видим кога ще се настроя да се покатервам  :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Божествени тела
« Отговор #159 -: Януари 25, 2008, 21:32:29 pm »
Bora82,покойно миличка,чакай само пуканка да проходи,ще видиш каква гимнастика ще правш!!!! :lol: :lol: :lol: