0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Божествени тела
« Отговор #160 -: Януари 26, 2008, 09:35:18 am »
Жениииииииииииии, три червени точкиииииииииии.  :jump12:

Ха-ха, що си мислиш, че ще го видя???
Обаче го видях(съвсем случайно влязох във вашата тема).
Айде няма нужда от точки.  :D
*
Re: Божествени тела
« Отговор #161 -: Януари 26, 2008, 11:11:49 am »
Някой може ли да ми каже нещо повече за ел-карнетина. Кога се взема и по колко, вредно ли е? и пр.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #162 -: Януари 26, 2008, 15:37:03 pm »
Някой може ли да ми каже нещо повече за ел-карнетина. Кога се взема и по колко, вредно ли е? и пр.
Надинчи,Л-Карнитинът засилва метаболизма.Ако не тренираш,взимай вечер,1 час преди лягане 1 капсула 500мг.Ако тренираш,вземаш 1 капсула и преди тренировката/дори и да е само кардио-велоергометър,степер или кростренажор/.Последното правя по съвет на Кит Кат.

 П.П.Не съм чела огрицателни отзиви за Л-Карнитина,но не мога да твърдя със сигурност,че е съвсем безвреден,защото не съм толкова компетентна.Най-добре направи лека консултация с гугъл.
« Последна редакция: Януари 26, 2008, 15:45:52 pm от Жекова »
*
Re: Божествени тела
« Отговор #163 -: Януари 26, 2008, 17:38:31 pm »
Л-Карнитинът е вещество,което самият ни организъм произвежда(но в малки количества),така че не е вреден.Иначе за дозировката ако спортуваш е желателно да вземаш повече от 2 капсули на ден - аз лятото като тренирах интензивно съм взимала по между 2 и 4 капсули(от 500mg) половин час преди тренировка,и еднa преди лягане.

Ето малко инфо за него,както и за препоръчителните дози:
L-carnitine e витамин-подобна субстанция, която нашето тяло произвежда. Той може да  бъде открит в сърцето, скелетната мускулатура, черния дроб и мозъка, но произвежданото количество е около 10% от необходимите за организма дневни нужди.  Допълнително  количество L-carnitine може да се достави чрез храната (месо, яйца и в по-малки количества от млечните продукти) или под формата на добавка към храната.
Изследванията сочат, че нормалните дневни нужди от L-carnitine са между 500 mg и 1000 mg. При по-интензивни физически натоварвания и стрес дневната доза може да варира от 1500 mg – 2000 mg, а при атлети може да достигне до 5000 mg.
Мазнините в човешкия организъм се “изгарят” вътре в клетката. За преминаване на мазнините през клетъчната мембрана основна роля играе L-carnitine. Когато молекулата на мазнината се свърже с молекула L-carnitine, тя може безпрепятствено да премине вътре в клетката и да “изгори”. Изгаряйки мазнините, тялото ни произвежда енергията, необходима за всички жизнени процеси.
L-carnitine стимулира работоспособността на сърцето и подобрява снабдяването му с енергия.  L-carnitine действа като антиоксидант и спомага за отстраняване на свободните радикали от организма, натрупани в резултат на обмяната на веществата.



Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Божествени тела
« Отговор #164 -: Януари 27, 2008, 15:01:22 pm »
Това звучи много хубаво като се чете - ама дали мога да го взимам, докато кърмя - че ей сега ще дойде лятото и пак бели и дебели  :oops:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Божествени тела
« Отговор #165 -: Януари 27, 2008, 15:40:43 pm »
Това звучи много хубаво като се чете - ама дали мога да го взимам, докато кърмя - че ей сега ще дойде лятото и пак бели и дебели  :oops:
мисля че не!
*
Re: Божествени тела
« Отговор #166 -: Януари 27, 2008, 16:00:52 pm »
Това звучи много хубаво като се чете - ама дали мога да го взимам, докато кърмя - че ей сега ще дойде лятото и пак бели и дебели  :oops:

Ей това и мен ме вълнува. Сериозно съм се замислила за умерена диета с фитнес, но дали е уместно да вземам Л-карнитин. Ако някой има инфо, нека да сподели.
Re: Божествени тела
« Отговор #167 -: Януари 27, 2008, 16:23:38 pm »
аз пък съм чела статия за л-карнетина в която пишеше,че се препоръчва дори придеца(ученици) и при бременност.

за да има обаче желания ефект е необходимо да се комбинира със спорт(кардио),т.е л-карнитина помага на мазнините да се трансформират в енергия
*
Re: Божествени тела
« Отговор #168 -: Януари 27, 2008, 16:36:41 pm »
Ето какво намерих. http://www.gfe-ev.de/seiten/naehrstoffee/rubriken/abc/carnitineflyer.PDF
С две думи пише: Бременните и кърмачките могат ефикасно да допълнят своята диета с продукти, съдържащи Л-карнитин.
Но пък навсякъде пише Ако сте бременна или кърмите, консултирайте се с лекар. Та в тази връзка, ще питам нашето педи на консултацията тия дни и ако позволи, се залавям.
Кит Кат, какво ти е мнението за този продукт l-carnitine (L-карнитин) Explode? http://www.dieti-otslabvane.com/L-carnitine
Ти какъв би препоръчала?
« Последна редакция: Януари 27, 2008, 16:43:47 pm от sia »
*
Re: Божествени тела
« Отговор #169 -: Януари 27, 2008, 16:53:11 pm »
Да и аз искам да попитам какъв L-карнитин да си взема?
Виедях,че има течен и на капсули,и има ли значение на коя фирма е?
Ох,те станаха много въпроси,но след като се пие сутрин може ли веднага да се почне със спортуването(в моя случай-степер) или трябва да се изчка да мине малко време?
Моля да ме извините за многото питанки,но не съм много на ясно.

ПП:Като прочетох инфото от линка на Сиа май намерих отговор на някои от въпросите ми :oops:
« Последна редакция: Януари 27, 2008, 17:01:27 pm от elliq »
Re: Божествени тела
« Отговор #170 -: Януари 27, 2008, 17:56:59 pm »
по принцип течния л-карнитин е по-добър,но мисля,че е доста по-скъп.
моя съвет е само да не си взимате на Нутрим и Биогейм
*
Re: Божествени тела
« Отговор #171 -: Януари 27, 2008, 18:27:37 pm »
след като се пие сутрин може ли веднага да се почне със спортуването(в моя случай-степер) или трябва да се изчка да мине малко време?
Около 30-40мин. преди тренировка го пий - на повечето места,където съм чела,се препоръчва такъв интервал от време.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Божествени тела
« Отговор #172 -: Януари 27, 2008, 19:08:47 pm »
kit kat,Counterfeit,благодаря ви!
Цитат
Около 30-40мин. преди тренировка го пий
:(Това означава още 30-40 мин по-ранно ставане,но красотата иска жертви.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #173 -: Януари 27, 2008, 19:15:43 pm »
Да ти кажа Elliq и мен това със ставането ме дразнеше като го пиех лятото карнитина,и дори съм се изхитрявала да стана само за да изпия л-карнитина и после да полегна още 10-15мин - докато се настроя да стана,после ставам,докато измия зъбки,очи,после кафенце едно-друго и ето ти ги 30-40мин.минали :wink:
Но най-добре да си станеш направо,де  :lol:
Иначе кафенцето преди тренировка също усилва ефекта на горене на мазнини.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Божествени тела
« Отговор #174 -: Януари 28, 2008, 21:39:15 pm »
Въпрос към Кит Кат.Какъв течен Л-Карнитин ми препоръчваш?
Re: Божествени тела
« Отговор #175 -: Януари 29, 2008, 11:47:21 am »
вчера питах мъжа ми кой л-карнитин е най хубав.той каза че няма голямо значение,все ще има ефект,но по-добре американски.отиди в някой хубав спортен магазин

след няколко месеца и аз се включвам :balk_185: :balk_186: :balk_193: :shtangi:
*
Re: Божествени тела
« Отговор #176 -: Януари 29, 2008, 11:51:28 am »
 Понеже знам,че с това се занимаваш,съм сигурна ,че знаеш кои са добрите фирми.Моля те,пусни на лични линкове да си поръчам по нета!Благодаря!

 П.П.Живея в град,където свясен фон дьо тен не мога да си намеря,какво ми говориш за спортни магазини!

 Или да пробвам нещо такова  http://www.best-body-nutrition.net/
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 14:18:06 pm от Жекова »
*
Re: Божествени тела
« Отговор #177 -: Януари 29, 2008, 13:08:41 pm »
и аз искам, моляяяя  :)
*
Re: Божествени тела
« Отговор #178 -: Януари 29, 2008, 17:10:37 pm »
Е то и аз искам тогава  :oops:
А този от линка на Сиа не е ли хубав http://www.dieti-otslabvane.com/L-carnitine

Counterfeit,виж има решение на проблема  :lol:.Пием си течния L-карнитин и почваме веднага.Не е нужно да ставаме по рано :wink:.Поне аз така разбрах.
Re: Божествени тела
« Отговор #179 -: Януари 29, 2008, 18:23:18 pm »
Понеже знам,че с това се занимаваш,съм сигурна ,че знаеш кои са добрите фирми.Моля те,пусни на лични линкове да си поръчам по нета!Благодаря!

 П.П.Живея в град,където свясен фон дьо тен не мога да си намеря,какво ми говориш за спортни магазини!

 Или да пробвам нещо такова  http://www.best-body-nutrition.net/

честно казано тази фирма не ми е известна.не поръчай ,после ще потърся нещо по свястно и  ще пусна линк.внимавай като поръчаш,единиял-карнитин ми се видя много евтин за бройките.оказа се че в таблеткатаима др.състав а съдържанието на л-карнитина есамо 200мг.

http://www.hdobavki.hit.bg/produkti/gorene/gorene.html

http://fitness-m.com/LKarnitin-Guarana-p-77.html

http://www.fitness-bg.net/16/55.html
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 18:46:33 pm от kit kat »