0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Божествени тела
« -: Януари 16, 2008, 13:04:18 pm »
  Отдавна се каня да пусна тази тема. Предлагам в нея да споделяме опит относно битката с килограмите - хранителен режим, спорт, хранителни добавки.
  Без да претендирам , че моята система е правилната, ще я опиша, понеже няколко момичета ме помолиха.
  Първо искам да кажа, че аз съм против зверското гладуване. Не го смятам за здравословно и особено ефективно - след глада, килограмите се връщат с невероятна скорост.
   Та ето как действам аз:

1.Храната и напитки:
 -храня се три пъти на ден,като последнта ми порция е най-късно в 18ч.След това-само вода и чай.
-разрешените ми храни са: пилешко месо,риба, пуешко, обезсолено сирене, кисело мляко-0.1%, яйца, всички зеленчуци и плодове/избягват се сладките/
-месото, естествено , е варено или печено/без мазнина/
-яйцата са –варени или бъркани/без мазнина/
-не консумирам  хляб, сладко , подсладени напитки и алкохол.
-пия само вода/желателно в големи количества/ и чай.
-не овкусявам салатите

2.Хранителни добавки:

-вечер, преди лягане-Л-Карнитин 0,500мг.
-витамини/Центрум/

3.Спорт
-сутрин-минимум 30 мин.велоергометър

Ето един мой примерен ден:


Закуска: кис.мляко-о.1%
Обяд: бъркани яйца с малко сирене  и лук/без мазнина/+1 краставица
Вечеря: Пилешко месо без кожа, малко сирене и някакъв зеленчук/неовкусен/

 Между храненията хапвам някой плод. През събота и неделя добавям 1-2 филийки пълнозърнест хляб към обяда.

Еми това е.

Хайде, сега вие споделете как се борите с килограмите!
« Последна редакция: Май 11, 2009, 00:48:55 am от Елфи »
*
Re: Божествени тела
« Отговор #1 -: Януари 16, 2008, 13:09:44 pm »
Еее,да ни е честита новата тема и дано всички достигнем и запазим желаните килограми!

Първо да се похваля,че вече имам резултат!От понеделник до днес(два дни)съм свалила 700 гр  :D.Вчера сутринта не бях мръднала.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Божествени тела
« Отговор #2 -: Януари 16, 2008, 13:20:08 pm »
Ай, честито за новата тема! :D
*
Re: Божествени тела
« Отговор #3 -: Януари 16, 2008, 13:24:53 pm »
Хубава темичка. Аз сега съм доста дебелка-76 килограма.Никога не съм била толкова и не съм се оставяла да бъда, но от година нещо се изоставих. Мога да споделя преди с какво съм успявала да отслабвам, но май не е удачно защото ще стане реклама. Един единствен път си наложих да отслабна със спорт.Всичко останало е било с продукти от аптеката.Мога да разкажа действието върху мене от всяко едно, но само ако модовете нямат против да пиша имена.Сигурно сте ги чували,но все пак.Сега не пия нищо,защото смятам че ще ми пречи на забременяването , и това е причината да се изоставя.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #4 -: Януари 16, 2008, 13:28:52 pm »
Аз като ученичка съм отслабвала драстично с Японското чудо, (никога не съм я карала повече от 5 дни, но за 5 дни имам сигурни 5 кила), но сега не смея за да не си омотам хормоните.
Мислех да почвам диетата на Пиер Дюкан, ама адаша ме разубеди.Сега се колебая между разделното хранене и безвъглехидратната диета.

Жекова, поздравления от мен за темата.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #5 -: Януари 16, 2008, 13:32:37 pm »
Хубава темичка. Аз сега съм доста дебелка-76 килограма.Никога не съм била толкова и не съм се оставяла да бъда, но от година нещо се изоставих. Мога да споделя преди с какво съм успявала да отслабвам, но май не е удачно защото ще стане реклама. Един единствен път си наложих да отслабна със спорт.Всичко останало е било с продукти от аптеката.Мога да разкажа действието върху мене от всяко едно, но само ако модовете нямат против да пиша имена.Сигурно сте ги чували,но все пак.Сега не пия нищо,защото смятам че ще ми пречи на забременяването , и това е причината да се изоставя.
Пуканка,има още един начин за сваляне на килограми-диета.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #6 -: Януари 16, 2008, 13:41:33 pm »
Хубава темичка. Аз сега съм доста дебелка-76 килограма.Никога не съм била толкова и не съм се оставяла да бъда, но от година нещо се изоставих. Мога да споделя преди с какво съм успявала да отслабвам, но май не е удачно защото ще стане реклама. Един единствен път си наложих да отслабна със спорт.Всичко останало е било с продукти от аптеката.Мога да разкажа действието върху мене от всяко едно, но само ако модовете нямат против да пиша имена.Сигурно сте ги чували,но все пак.Сега не пия нищо,защото смятам че ще ми пречи на забременяването , и това е причината да се изоставя.
Пуканка,има още един начин за сваляне на килограми-диета.


Не и при мене. Знаеш ли аз какво ям в момента и дебелея :lol: : сутрин кафе, на обед две чаши сок, вечер шопска салатка и се чуствам претъпката. Готвя за мъжо, мога да хапна след салатата само ако е супа. И от това дебелея.Не съм правила изследвания на какво може да се дължи а и не ми е на първи план в момента.  :lol:
*
Re: Божествени тела
« Отговор #7 -: Януари 16, 2008, 13:45:33 pm »
Аз като ученичка съм отслабвала драстично с Японското чудо, (никога не съм я карала повече от 5 дни, но за 5 дни имам сигурни 5 кила), но сега не смея за да не си омотам хормоните.
Мислех да почвам диетата на Пиер Дюкан, ама адаша ме разубеди.Сега се колебая между разделното хранене и безвъглехидратната диета.

Жекова, поздравления от мен за темата.
Мимка, сподели тая безвъглехидратна диета!
*
Re: Божествени тела
« Отговор #8 -: Януари 16, 2008, 13:47:46 pm »
Копирам:


 БЕЗВЪГЛЕХИДРАТНА ДИЕТА

Ако имате възможност, започнете диетата в ден на пълнолуние или новолуние, като преди това е полезно да направите два разтоварващи дни само на чай с мед и лимон. Ако не издържате, добавете един вид плод – най-добре – ябълки. Добре е да ходите много пеша или да правите най-прости физически упражнения, особено след първите 26 дни (2 дни чай+24 дни диета).
ДЕЙСТВИЕ:
С пълното изключване на въглехидратите, организмът започва да топи мазнините. Първите шест дни губите 3-5 кг, а всеки следващ ден около 400 г до 1 кг. За 24 дни, колкото е продължителността на диетата, можете да загубите между 10 и 20 кг. При всеки човек действието е различно!
ВНИМАНИЕ:
Ако само един ден изядете едно малко парче хляб, чаша мляко или каквато и да е дреболия, съдържаща въглехидрати, ще стопирате топенето на мазнините. Искате или не се налага да започнтете диетата отново.
РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ:
Всички видове месо – говеждо, телешко, пилешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини на приготвяне на храната са разрешени, без да панирате. Може да се ядат пръжки, сушено месо, колбаси(без кремвирши или такива, съдържащи соя), всички видови риба, рибни консерви, цялото разнообразие на салатите, пресни или печени чушки, домати, краставица, прясна или кисела зелка, цвекло, салата от морски дарове, салата от кромид лук, репички, маруля, лапад и спанак – каквото ви хрумне и пазарът позволява през сезона. Салатите могат да се подправят с олио, оцет, сол и пипер, но без сосове.  Може да се яде лютеница без захар. Яйца е разрешено да си хапвате, сготвени по всички начини и с всички зеленчуци. Можете да пиете минерална вода, кафе и всички видове чай без захар. Половин литър вино се разрешава след шестия ден.
ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ:
Хляб, картофи, брашно, ориз, боб, леща, грах, соя, соеви кубчета, галета, панирано месо, тестени произведения. Да няма запръжки в нито едно ядене. Забранени за консумация са всички видове млечни произведения – мляко, масло, сметана, айрян, кремове, маргарин, сладкиши, захар, сладолед,  шоколад, солети и различни видове царевични пръчици. Забравете за сирене и кашкавал. Никакви плодове!
ВАЖНО!
Можете да направите диетата два пъти по 26 дни, след което да си дадете почивка от 2 месеца, в които се храните разделно.
Да се пият витамини – С, Е, калций, магнезий или мултивитамини.
Противно на всички очаквания от хора, отричащи месото, ще се освободите от главоболието, умората, проблемите с кръвното налягане и тежестта в сърдечната област. Успехът е сигурен, но приемете следния съвет. КОГАТО ЗАПОЧНЕТЕ ДА ПРИЛАГАТЕ НОВИТЕ НАЧИНИ НА ХРАНЕНЕ, ПРЕСТАНЕТЕ ДА МИСЛИТЕ, ЧЕ СТЕ ПЪЛНИ И ТРЯБВА ДА ОТСЛАБВАТЕ. ПРОСТО СЕ ХРАНЕТЕ ЗА УДОВОЛСТВИЕ И ЖИВЕЙТЕ ЖИВОТА СИ СПОКОЙНО!!!
*
Re: Божествени тела
« Отговор #9 -: Януари 16, 2008, 14:49:11 pm »
Знам я тази диета,но с други имена.Познавам много хора,които са я правили и има страхотен ефект.Но аз не мога да я приложа,защото не мога да издържа на толкова много месо и без млечни продукти.
А ето и мойта диета:

Закуска :     Препечена филия,кафе,чай   

межд.закуска:    плод 200 - 250 гр,чай   

Обед :    Салата,бъглехидрати 120 - 150 гр   
12 - 14 h     Зеленчукови супи   
                   Ориз;картофи   
                   Постни сърми и пълнени чушки   

16 h            плод 200 - 250 гр,чай  или 2 реда шоколад   

Вечеря :   Салата,протеини 150 - 180 гр   
до 19 h     Месо;риба;яйца ; сирене;кашкавал;извара   
                 Супи без ориз картофи и фиде   
                 Яйца на очи;омлет;миш-маш   
                 Гювечета

Забележка :   Чаша топла вода сутрин на гладно и половин час преди всяко ядене


Само дето на мен са ми забранени млечните и чайчетата и пия топла вода с лимон.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #10 -: Януари 16, 2008, 15:20:04 pm »
Да си кажа и аз как отслабнах. Обаче беше преди почти 8 години. Тежах 90кг. Реших да не се вманиачавам в някаква строга диета, а да спра да ям хляб, теста, сладко и пържено. За около година станах 60кг.Висока съм 1,70м и изглеждах прлилично. После имах периоди, когато тежах 57-58кг. Обаче сега съм 65кг и няма мърдане. Та напоследък си мисля, че и възрастта има значение  :wink:.
     
*
Re: Божествени тела
« Отговор #11 -: Януари 16, 2008, 15:49:01 pm »
Чудесна темичка, но аз ще се включа след няколко месеца  :wink:

Мимка, никакви диети сега! Мисли за това, което ти предстои сега, а като си родиш бебоците ще имааааааааа да отслабваш! :lol:

Успех на всички!
*
Re: Божествени тела
« Отговор #12 -: Януари 16, 2008, 16:47:49 pm »
Чудесна темичка, но аз ще се включа след няколко месеца  :wink:

Мимка, никакви диети сега! Мисли за това, което ти предстои сега, а като си родиш бебоците ще имааааааааа да отслабваш! :lol:

Успех на всички!
Точно така Мимка.Има време за диетите по нататъка.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #13 -: Януари 16, 2008, 17:33:28 pm »
Цитат
Мислех да почвам диетата на Пиер Дюкан, ама адаша ме разубеди.Сега се колебая между разделното хранене и безвъглехидратната диета.
И аз мисля нея да почвам - на Дюкан де. Защо те разубедиха?
*
Re: Божествени тела
« Отговор #14 -: Януари 16, 2008, 17:44:28 pm »
Цитат
Мислех да почвам диетата на Пиер Дюкан, ама адаша ме разубеди.Сега се колебая между разделното хранене и безвъглехидратната диета.
И аз мисля нея да почвам - на Дюкан де. Защо те разубедиха?

Адаааааааааш! :lol: :lol: :lol:
*
Re: Божествени тела
« Отговор #15 -: Януари 16, 2008, 18:07:16 pm »
Миналата година спазвах лунната диета и ефект наистина имашр.Освен с килограмите обаче се поразделих и със здравия си стомах за това край на гладуването.Вече се ограничавам-без газирано,сладко,мазни храни.Хляб също почти не ям.Тази зима не съм напълняла даже колегите ми казват че съм отслабнала.
Re: Божествени тела
« Отговор #16 -: Януари 16, 2008, 18:26:07 pm »
не искам да претендирам за най-компетентна,нопросто с това се занимавам :wink:

първо браво на жекова.нейния режим е най-доброто,само ако можеш да включиш още малко тренировки.това за не яденето след 18ч(19ч)е супер ефективно,но доста трудно.и само да допълня,че л-карнитина ти е малко.взимай и един сутрин преди велоаргуметъра.
и още нещо не разбрах със сигурност,но най ефикасно е колелото сутрин на гладно след 1 кафе(чисто)+л-карнетина
успех :lol:
*
Re: Божествени тела
« Отговор #17 -: Януари 16, 2008, 18:37:41 pm »
А, Кит кат за кафе,Л карнитин и аспирин какво ти е мнението?
*
Re: Божествени тела
« Отговор #18 -: Януари 16, 2008, 18:43:48 pm »

не искам да претендирам за най-компетентна,нопросто с това се занимавам :wink:

първо браво на жекова.нейния режим е най-доброто,само ако можеш да включиш още малко тренировки.това за не яденето след 18ч(19ч)е супер ефективно,но доста трудно.и само да допълня,че л-карнитина ти е малко.взимай и един сутрин преди велоаргуметъра.
и още нещо не разбрах със сигурност,но най ефикасно е колелото сутрин на гладно след 1 кафе(чисто)+л-карнетина
успех :lol:
Кит Кат,карам колело сутрин ,на гладно.Смятам да започна и фитнеса да посещавам,така че ще увелича натоварването.Ще вземам и Л-Карнитин преди колелото по твоя препоръка.Благодаря за полезните съвети.Ще се радвам ,ако се включваш по-често в темата!
Re: Божествени тела
« Отговор #19 -: Януари 16, 2008, 19:34:42 pm »
А, Кит кат за кафе,Л карнитин и аспирин какво ти е мнението?
ами това е перфектната комбинация :wink:
ако мога да помогна с някой упражнение свиркайте