0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #160 -: Януари 19, 2008, 09:23:26 am »
Мен веч страх ме хваща малко още като порасне какво ще става.Тя от сега се лепи на всичко непозволено и е рев чудо, а тогава.................

Ми на вън душко, на дъъъъъъъъълга/и разходка/и. Не че ние,на вън сме кротки, но засега все още изтрайва в количката час два, но само ако не му се ходи до нужда, че при нас е голяма истерия тази процедура. Ние сме като магнит за възможно най мръсните и гнусни неща, направо незнам как ще го овардя с пикантериите, когато седне на гърне (пък това толкова далечно ми се струва  :?)
Аз все още не пускам Тонино да обикаля свободно из апартамента, защото не е съвсем обезопасено, отделно той много бърза да върви и бяга, пък с този теракот не ми се мисли ако падне. Имахме вече едно спукана вежда, минахме без шев обаче всеки ден сме с нови синини и рани, ако хората го загледат, ще си мислят че го малтретирам горкото.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #161 -: Януари 19, 2008, 09:28:00 am »
Оооо Силванчо, ние от 4м. нямаме дртжки на шкафчетата, баща й ги разви, защото изпотроши посудата диването. Само гардероба с плъзгащите врати няма как да затворим, а там са обувките. Сега преграждам с фотьойла, преди с масата ама тя се научи да минава отдолу и не помагаше, а обърната на обратно я бутна два пъти и за малко да се пребие. Абе мани, роман мога да напиша за нейните изобретения. Единствено на високия плот неможе да стига и познайте какво прави, добутва си пързалката до там и се качва отгоре, взима си каквото е харесала и доволна слиза. :lol:
А това карането хич не върви, аз й се карам тя ми се хили с глас, а НЕ е най-смешната думичка ...
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #162 -: Януари 19, 2008, 09:40:20 am »
А това карането хич не върви, аз й се карам тя ми се хили с глас, а НЕ е най-смешната думичка ...

Хи хи и при нас е голамо забавление думичкана НЕ. Аз даже с пръст показвам, че не трябва да пипа, правя уж сърдите физиономия, а то се залива от смях и идва да ми бута ръката пака да казвам НЕ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #163 -: Януари 19, 2008, 09:59:42 am »
Ще ме скъсат от смях историите на Деси :-)
Дани пък прави една тъжна муцунка, като чуе НЕ, и почва да се удря сам по главицата, а на мама сърцето й се къса :-( Така че НЕ казвам само, ако наистина има опасност да се нарани или ако се опитва да проверява контактите (нашите са обезопасени, ама ще иде при баба или на гости, та гледам да го уча, че там не се пипа). Иначе съм много доволна от ъгълчетата за обезопасяване на Канпол, сложила съм ги на чекмеджетата с подправки и на шкафа с фото техниката, освен това сложих една друга джаджа на Канпол за срещуположни вратички на шкафа под мивката, щото там ми е кошчето за смет и стъкларията за изхвърляне. А всичко друго замина високо по вертикала - чинии, чаши, прибори за хранене, картофобелачка, всичко в горния ред на кухнята. На тати инстументите и машинките в специален шкаф, който сам скова под тавана в мокрото, препаратите тоже там. Последно, вчера преместих и важните документи в надстройката на гардероба. Не са ми удобни така, ама поне имат шанс да оцелеят :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #164 -: Януари 19, 2008, 12:00:17 pm »
Мили момичета, благодаря ви за хубавите пожелания, трогнахте ме много! Обичам ви, прегръщам ви всички! Хиляди целувки от Анджи по бузките на всички сладки бебоци!
Изкарахме много весело, беше голям купон, към 20 човека възрастни и още 10 дечица.Голяма лудница беше, а малката не спря да яде през цялото време  :hungry: :eat:
С малко закъснение, но от сърце искам да честитя именните дни на Тони и Насето и да им пожелая щастливо и безгрижно детство, изпълнено с много смях и весели игри  :balk_9:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #165 -: Януари 19, 2008, 12:49:16 pm »
мармотче, при нас ъгълчетата на Канпол изтраяха около половин час - веднага ги изчопли и започна да ги дъвче с упоение. добре, че вече не се треска по ъглите.
вече трети път купуваме закопчалки за шкафове от Комо - след дълго ползване се развалят и отново водим борба.
НЕ-то не помага, боят не помага (сериозно, нарочно съм го пляскала през ръцете да заболи, когато пипа стъклената въртяща витринка на баба си - не помага, след 10 минути пак е там). според мен, помага да се оставят да пипат на воля - тогава омръзва.

контактите са обезопасени, но баба му го научи на ключовата дума "Къх", което значи нещо горещо, парещо и той знае и се пази сам - като посегне и кажа това е "Къх", дърпа сам ръката. научи се от горещия радиатор.

интересно, когато му се скарам много ядосано за нещо, и Мартин започва да се налага по тумбака сам - първия път и аз като мармотчето много се уплаших и депресирах. не е тупан толкова често, че да осъзнава това като наказание - не знам защо го правят, явно не е единствен.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #166 -: Януари 19, 2008, 14:06:31 pm »
Разсмяхте ме с вашите истории :lol: :lol:. Разказах ги даже на мъжа ми, да е подготвен какво го чака/той си знае всъщност :D/. Аз не смея да си помисля какво ще бъде у нас. Като чета едно момченце какви бели прави.... :lol: а в нас - две. Но нека са здравички и ако може с по-малко инциденти да се разминат, другото си е период, който според мен си има своя чар!  :wink:

Ще записвате ли дечицата си на ясла или градина? Аз ще подам молба по интернет за ясла от наесен.
Разбрах, че мога да "назнача" жена да гледа близнаците и държавата ще и плаща 300лв., болничен, отпуск, ще я осигурява. Тоест сключва се трудов договор. Но не разбрах, това означава ли че аз трябва да съм се върнала на работа или се води като помощник на майката? За едно детенце е 220л. Дали вие знаете повече по този въпрос?
Хубав уикенд на всички!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #167 -: Януари 19, 2008, 14:17:06 pm »
касси, трябва да се върнеш на работа, за да плаща държавата на жена да ти гледа детето. но не ми е позната тая сума от 300 лева, не знам има ли нещо различно за близнаци?

каква ясла от есента, не са ли много малки???  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #168 -: Януари 19, 2008, 14:45:23 pm »
Джам, съобщиха днес в "Здраве" по Канал 1, че 300лв. е за близнаци, 220 за едно детенце. Аз разбрах, че мога да взема жена и двете да ги гледаме :(, но ако ти си права в такъв случай коя луда ще се хване да гледа две бебета за 300лв. на месец по 8 часа на ден :(.
Октомври стават на годинка, и тъй като имам приятелки с близнаци, те твърдят, че по-бързо се приобщавали дори и по-малки. Дори моето педи имала други близнаци при нея, които проходили на 9 месеца 8O, а на годинка и три сядали на гърне 8O 8O, в яслата се научили на тези неща. Но както добре знаеш всичко е индивидуално. Ще видим, има бая време до тогава, че то пък е гадно с болестите по яслите. Може пък за тогава да наема такава жена, защото по финансови причини не мога да си остана вкъщи след октомври месец.
« Последна редакция: Януари 19, 2008, 14:46:55 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #169 -: Януари 19, 2008, 15:56:58 pm »
Привет, момичета!
Отдавна не съм писала, но бяхме болни цялото семейство и нещо не ми се влизаше никъде!
Дано сте здрави всички и в добро настроение!
Ще се абонирам за темата, за да ви чета!

Вчера писах на една жена по повод да един хор - пееми се много и търся накъде място, където непрофесионалисти се занимават с това! Днес получавам отговор и се оказва, че жената е от нас - момиче от зачатие и е загубило бебето си в 32 седмица точно преди Коледа! Знаете ли кое е , казва се Таня, написала ми е писмо, но не споменава ника, а искам да и пиша тука на лични!

Ако някой се сеща, ще съм благодарна!

След като се сблъсках днас с това, изпитах срам и вина, че не съм влизала толкова време - може би хора са имали нужда от съвет, а аз...дано вие сте се отчели  за мене! Нещо съм разстроена заради това момиче...не м обръщайте внимание, но трабва да се влиза, заради друтине - не бях права!
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #170 -: Януари 19, 2008, 16:06:30 pm »
Вени, привет. Днес щях да питам за теб къде се губиш, и ето това се казва телепатия. Дано вече да сте здрави.
И също за VERDI, някой знае ли нещо за нея?



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #171 -: Януари 19, 2008, 17:05:26 pm »
Верди е доста заета и няма време много за нет.
А за това момиче - Таня незнам кое е, но съжалявам за загубата. Дано има сили да се изправи на крака.
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #172 -: Януари 19, 2008, 18:22:03 pm »
Каси, и аз съм се засилила да записвам мойта кифла онлайн за есента за ясла и се надявам да я приемат, че варианта с бабите не ме устройва, а и за детето ще е по-добре с други деца да играе.

Много се смях на историите за беладжиите. Тая пикантната и аз съм я правила малко в по друг вариант, но със същия резултат ;) Ще видим мойта наследничка какви ще ги върши след няколко месеца...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #173 -: Януари 19, 2008, 23:33:42 pm »
Касси, не си разбрала правилно постановката с гледачката, плащана от държавата.

значи, става дума за следното. след 9-месечна възраст на детето до навършване на 2-те години на детето, ако си стоиш дома да го гледаш, държавата ти плаща на теб някаква сума (беше 180 лв, сега е 220). ако се върнеш на работа преди детето да стане на 2 години, ако решиш, може да наемеш бавачка САМО ОТ АГЕНЦИЯТА ПО ТРУДА и тогава държавата ще плаща на нея тия 220 лева, а не на теб. не става хем ти да си в къщи, хем държавна бавачка.

да, правилно си задаваш въпроса - няма луди, дето да гледат деца за 220 лева на месец. обикновено майките им доплащат, защото стандартно за 1 дете заплатата на бавачка е около 400-500 лева.


честно казано, на ваше място не бих давала толкова малки деца на ясла. на 1 година те са напълно безпомощни бебета. да ги хвърлиш на лъвовете в група от 20-30 деца с 2 лелки, с всички негативи от това... трябва да си яко отчаян и в безизходица, за да го направиш. щом имате баби - ползвайте ги бе! всеки си преценява сам, разбира се, но мисля, че подхождате малко безотговорно към дългоочакваните...

аргументът, че за детето ще е добре с други деца да играе става валиден някъде след навършване на 2, та даже 3 годинки. на 1 година изобщо не забелязват други деца, нито играят с други - пише го и по книжките.
« Последна редакция: Януари 19, 2008, 23:37:26 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #174 -: Януари 19, 2008, 23:41:16 pm »
НЕ-то не помага, боят не помага (сериозно, нарочно съм го пляскала през ръцете да заболи, когато пипа стъклената въртяща витринка на баба си - не помага, след 10 минути пак е там).

Ти за ръцете на онзи рус ангел, дето видях преди известно време "в снимки на нашите..." ли говориш? И къде видя ръце у това ангелче, то криле има. И с тези очи, не вярвам да не слуша....изглежда много хрисимо човече или менти и позира за пред хората, та като го плеска майка му да и викат - как може, това кроткоро да го плескаш през ръцете?

Днес Кристина реши, че докато яде пюре требва да бръмчи и да произнася заветната дума "баба", която не спира и без това по цял ден да произнася, вместо така звучаната "мама".... и естествено фърчеше навсякъде пюре.... дали продават лигавници и за майки, че петно от ябълково пюре разбрах, че не се пере...
« Последна редакция: Януари 19, 2008, 23:45:12 pm от Nina »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #175 -: Януари 19, 2008, 23:49:55 pm »
Касси, не си разбрала правилно постановката с гледачката, плащана от държавата.


аргументът, че за детето ще е добре с други деца да играе става валиден някъде след навършване на 2, та даже 3 годинки. на 1 година изобщо не забелязват други деца, нито играят с други - пише го и по книжките.


Уф, все аз нещо не съм разбрала  :oops:. Както и да е, като се замисля, едва ли ще оставя децата си на чужд човек и то от Агенцията по труда. Ще измисля нещо дотогава, но Jam, нашите баби работят и изплащат заеми, а пък майка ми освен това е плътно до баща ми, който е много болен :(. И моля те, не мисля, че подхождам безотговорно, просто се чудя как ще се справяме финансово. А мъжа ми сигурно ще започне допълнително работа уикенда.
Марти как се занимава, с кого си играе? Сега съм на вълна захранване, после подемам темата -игри и закачки :lol: :wink:, от двете накуп съвсем ще изтрещя :lol:.
Надявам се да намеря вярното решение, и най-накрая да спра да си блъскам главата с тъпи въпроси и сметки. Кажете ми как да спра да се тревожа за маса време напред? Отсега си мисля какви хора ще са децата ми, и все такива въпроси ми се въртят. А е толкова рано за такива мисли.
« Последна редакция: Януари 19, 2008, 23:51:33 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #176 -: Януари 19, 2008, 23:59:25 pm »
Каси, не е лошо човек да мисли в перспектива и да има планове за основни въпроси. Но не и тормоз за всичко... Аз например още от преди да се роди Кристина, сероизно съм се замисляла, че тъй като финансово не съм супер чак, добре се справяме, не се оплаквам в никакъв случай, то трябва да мисля специално за образованието на детето. Знам, че частните училища са много скъпи и при все, че неможе да има 100% гаранция за качеството на средата и образованието си мисля от сега за това. Защото имам наблюдения върху доста училища и се отчайвам...И май ше спестявам отрано.
Но пък да си мислиш какви ще са децата ти, я не се тормози. Ами ще ги възпиташ и ше станат добри хора.
Дано да намерите добър вариант за близнаците и яслата да се отложи.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #177 -: Януари 20, 2008, 00:01:16 am »

Но пък да си мислиш какви ще са децата ти, я не се тормози. Ами ще ги възпиташ и ше станат добри хора.
Дано да намерите добър вариант за близнаците и яслата да се отложи.

Благодаря ти много за подкрепата. Права си, ще станат добри хора. Убедена съм в това.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #178 -: Януари 20, 2008, 01:04:44 am »

Днес Кристина реши, че докато яде пюре требва да бръмчи и да произнася заветната дума "баба", която не спира и без това по цял ден да произнася, вместо така звучаната "мама".... и естествено фърчеше навсякъде пюре.... дали продават лигавници и за майки, че петно от ябълково пюре разбрах, че не се пере...

Нинче, разсмя ме  :lol:. Пишеш страхотно, четя те с кеф!  :wink: :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #179 -: Януари 20, 2008, 07:49:11 am »
Касси, я си отпусни душата, бе девойко. Наслаждавай се на момента и запаметявай всяка малка подробност от бебешкия период. Така утре кат ти кажата твойте хубустници : "Аре, дърто, изнасяй се на вилата, че ще правим купон", да имаш какво да си спомняш и какво да ти стопля сърцето.

И аз мисля в перспектива, обаче то има една поговорка :"Ние предполагаме, Господ разполага", тъй че не се вталясвам чак пък толкова много.