0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #560 -: Февруари 12, 2008, 12:23:01 pm »
Карфиол със сос бешамел и някаква салатка - още не съм я измислила :lol:

И в момента се чудя какво да готвя за Св. Валентин... Едни гъбки ми се подмотват из хладилника, явно ще се наложи да добавя и мръвка към тях  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #561 -: Февруари 12, 2008, 12:29:30 pm »
Тази вечер почивка-няма да готвя.Ще ходим на рожден ден.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #562 -: Февруари 12, 2008, 12:35:26 pm »
Засега съм измислила само ориз с гъби...

П.П.За Св.Валентин ще готвя пълнен заек.Не съм правила досега.Съвети приемам всякакви.

В новия ни рецептурник на Зачатие има 4 рецепти за Заек.Разгледай ги. :wink:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #563 -: Февруари 12, 2008, 13:23:53 pm »
Карфиол със сос бешамел и някаква салатка - още не съм я измислила :lol:

И в момента се чудя какво да готвя за Св. Валентин... Едни гъбки ми се подмотват из хладилника, явно ще се наложи да добавя и мръвка към тях  :lol: :lol: :lol:

Рали, както казва една приятелка постни пържоли с гъбки :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #564 -: Февруари 12, 2008, 13:25:57 pm »
Карфиол със сос бешамел и някаква салатка - още не съм я измислила :lol:

И в момента се чудя какво да готвя за Св. Валентин... Едни гъбки ми се подмотват из хладилника, явно ще се наложи да добавя и мръвка към тях  :lol: :lol: :lol:

Рали, както казва една приятелка постни пържоли с гъбки :wink:

за св.Валентин мисля, че никой мъж няма да откаже пържоли с гарнитура от малки пържолки.  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #565 -: Февруари 12, 2008, 13:31:38 pm »
Мда, и аз се чудих какво да готвя за празника, та стигнах до това заключение :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #566 -: Февруари 12, 2008, 15:12:27 pm »
Днес пилешко запечено с шопска салата.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #567 -: Февруари 12, 2008, 15:55:41 pm »
Жекова, правила съм заек, пълнен с ориз с гъби и пресен кромид, отвън картофи в тавичката слагам подложка от няколко летвички слагам повечко мазнина, малко вода и на бавен огън около 3-4 часа. Преди това заека покиснат в марина - соев сос, мазнинка и черен пипер и сол.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #568 -: Февруари 12, 2008, 16:04:00 pm »
Жекова, у дома пълненият заек винаги го е приготвял мъжът ми, но ще го питам и аз как точно се прави и ще пиша. Той по принцип импровизира и не обещавам рецепта!  :lol:
Тази вечер сме на мекици с кисело мляко...отиде ми диетата... :wink:
Аз за свети Валентин обмислям дали да не направя език със сос и гъби - много го обичаме и двамата...и разбира се десерт във формата на сърце

Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #569 -: Февруари 12, 2008, 16:46:09 pm »
Карфиол със сос бешамел и някаква салатка - още не съм я измислила :lol:

И в момента се чудя какво да готвя за Св. Валентин... Едни гъбки ми се подмотват из хладилника, явно ще се наложи да добавя и мръвка към тях  :lol: :lol: :lol:

Рали, както казва една приятелка постни пържоли с гъбки :wink:

за св.Валентин мисля, че никой мъж няма да откаже пържоли с гарнитура от малки пържолки.  :lol:

Хехехе, знаех си аз, че правилно съм се насочила... Ама за моя лакомник трябва и задълже нещо сладичко, че иначе няма да признае празничното меню  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #570 -: Февруари 12, 2008, 18:13:33 pm »
днес грах със свинско и таратор
козунака го бива, ама може и по-хубав сигурно, на вкус е супер, но стана малко твърд, иначе на конци
не го пекох в машината, само меси и втасва тя, другия път ще пробвам различна рецепта
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #571 -: Февруари 12, 2008, 18:28:35 pm »
Мини ако искаш да ти пусна моята.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #572 -: Февруари 12, 2008, 19:06:18 pm »
хич и не трябва да ме питаш- пускай
този път mariposa да пробва да видим тя какво ще направи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #573 -: Февруари 12, 2008, 20:02:08 pm »
ей-сега изключих фурната-за вечеря ще има пиле с ориз  :P
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #574 -: Февруари 12, 2008, 20:11:29 pm »
Аха, марипоса, след трите неуспешни опита за козунак, едва ли скоро ще посмее без изпитана рецепта :D Няма шега, първия път така втаса тестото, че беше излязло от кошничката, не ти е работа какво беше станало. Втория път стана толкова клисав, че направо го изхвърлих. Третия път го пекох във фурната и стана, но по-скоро кекс, не козунак.

Но вчера пуснах един хляб и след това ей тоя ябълков сладкиш




Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #575 -: Февруари 12, 2008, 21:52:00 pm »
Супа от домашно пуешко и сърми с кисело зеле .
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #576 -: Февруари 12, 2008, 23:05:48 pm »
Пърленки на vens от сайта gotvetesmen

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #577 -: Февруари 13, 2008, 01:04:36 am »
хич и не трябва да ме питаш- пускай
този път mariposa да пробва да видим тя какво ще направи


Рецептата за козунака. Записвам я точно така както са ми я дали на мен.
1.5 бурканче от лютеница захар, 350 мл. мазнина /ние мешаме малко мас и олио, маста давала мекота/, 40гр. мая-мисля че е 1 кубче, 700мл. прясно мляко, 9-10 яйца - ние слагаме 12, 2.500 кг брашно, ванилия, аромати и есенции, стафиди и орехи-по желание.
Мини мисля, че тази доза ти е твърде голяма. Може би е най-добре да я намалиш. Тази рецепта я правим вкъщи от 7-8 год. и е сполучлива. Не съм сигурна за твърдостта, но мисля че така се получава, когато захарта е в повече. Утре ще питам бабето и тя да каже. Сега се сетих, че мин. год. съм я снимала подробно докато приготвяше маята и всичко останало. Дано се сетя утре да кача снимките с описанието.
Имам още една рецепта на козуначено тесто, пиша ти я, но не съм я пробвала.
1 кг. брашно, 6 яйца, 1 ч.ч. кис. мляко, 1 ч.ч. захар, 1/2 ч.ч. маргарин, 1 куб. мая, 1 ч мед, олио и яйце за намазване.
С горните продукти се омесва хубаво тестото. След като се е събрало, се бие в плота /бе по рецепта е 100 пъти, ма са ми множко и с по-малко става/. Разточва се дебела кора, намазва се хубаво с олио и се навива на руло. След това се реже от рулото и се обръща в тавата /на принципа на питките/. Остава се да втаса. Намазва се с яйцето и се пече 40 мин. Като се извади се намазва с меда.
« Последна редакция: Февруари 13, 2008, 01:06:58 am от Mary »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #578 -: Февруари 13, 2008, 08:15:32 am »
Засега съм измислила само ориз с гъби...

П.П.За Св.Валентин ще готвя пълнен заек.Не съм правила досега.Съвети приемам всякакви.

Правила съм с плънка от :  запържени гъби /по на едро/ + бекон + ориз
Отвън заека го намазвам със смес от:  ч.масло /разтопено/ + сол + червен пипер /сладък и малко лют/ + черен пипер.

Слагам го в тава с малко вода. Завивам тавата с фолио и пека 2-3 часа на 120 -140 градуса .
След 1-я час - махам фолиото ,поливам заека със соса от тавата, пак слагам фолиото и така докато месото омекне и започне само да се отделя от костите.
После запичам , но за много кратко.
Понякога ми се запича и под фолиото - ти ще си прецениш.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #579 -: Февруари 13, 2008, 09:58:41 am »
Благодаря на момичетата,които са ми писали рецепти за заека!

Днес ще хапваме пилешка супичка,пиле с ориз и гъби и гъбена салата.

Ох,забравих,и тирамису ще правя,ама ще го ядем утре!
« Последна редакция: Февруари 13, 2008, 10:01:41 am от Жекова »