0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #480 -: Февруари 07, 2008, 17:01:47 pm »
Ориз с гъби и свинско на фурна :)
ядем със соев сос, мммм превъзходно :lol:

Ооо, това трябва да се пробва  :P
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #481 -: Февруари 07, 2008, 17:05:11 pm »
Стефи, а соевия сос може ли да се използва при диетие, в смисъл диетичен ли е? Аз много го ползвам, но сега не смея да слагам, нали уж спазвам максимално диетично да се храня.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #482 -: Февруари 07, 2008, 17:11:58 pm »
Свеки ни прати свинско със зеле.За мен си сготвих картофена супичка.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #483 -: Февруари 07, 2008, 17:13:01 pm »
Незнам, Мари, никога не съм правила диети :oops: По принцип не изплзват разни полуфабикати като бульони, супи на прах, готови сосове и т.н., защото не ми харесват, нямам никаква идея какво е да се готви диетично.
дано се включи Жекова да каже :)

ПП. тя ме изпреварила, ама не ти е отговорила :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #484 -: Февруари 07, 2008, 17:14:55 pm »
Ами тук и аз не съм компетентна.После ще се консултирам с Гугълчо.Ама по принцип при диета избягвам всякакви сосове,вкл.и соев.

П.П.Проверих,в забранените храни е!Сори,Мари...


Хм,към вечерята ще добавя мързелива вариация на крем "Ден и нощ".
« Последна редакция: Февруари 07, 2008, 17:58:07 pm от Жекова »
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #485 -: Февруари 07, 2008, 17:33:37 pm »
Девойки, все си мисля, че соевия сос е прекалено солен, т.е. от него се задържа вода, и човек се надува... Та незнам...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #486 -: Февруари 07, 2008, 17:41:22 pm »
Готово панирано филе от треска, готова накълцана салата от прясно зеле с моркови  - изобщо всичко готово - калпазанска работа...та затова да не каже моят, че ме е домързяло на бързо спретнах едно супер лесно и сполучливо кексче. Прилагам рецептата, който иска да я пробва(дано само докато пиша, не ми изгори десерта). Продукти: 5 яйца, 5 с.л. олио, 5 с.л. вода, 1 ч.ч. захар, 1 1/2 ч.ч. брашно, 1 ванилия и малко бакпулвер.  Белтъците се разбиват на сняг, прибавя се захарта по малко и се разбива пак до твърд сняг. Жълтъците се разбиват отделно с олиото и водата. След това жълтъчената смес се прибавя към белтъците много внимателно и с помощта на дървена шпатула. Слага се брашното и се разбива сместта. Докато бъркаме, включваме фурната да загрява на горно и долно горене на максимум. Ако вашата фурна е с отделни функции за долно и горно горене, добре е, когато се сложи кексът да се пече отгоре на 3, а отдолу на 4 известно време, след което се слага на 4 и на двете горения. Понеже моята е с градуси и копчета отделно за долно и отделно за горно горене, срещам малко трудности - първо загрявам на двете, после само на долно и след известно време - пак на двете горенета. ...Уф, дано сте ме разбрали...Но става бързо и лесно, много е вкусен, с малко продукти и винаги става хубав на външен вид! Бон апети!  

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #487 -: Февруари 07, 2008, 17:45:49 pm »
Девойки, все си мисля, че соевия сос е прекалено солен, т.е. от него се задържа вода, и човек се надува... Та незнам...
да така е , :Dсъгласна съм с Рали! :DПри диети солта непременно трябва да се ограничи!!! щ

но ако от време на време капваш по няколко капки соевия сос ,не е фатално,просто непрекалявай!Няма нужда да се вманиячаваш! :D


Иначе ние сме на винен кебап :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #488 -: Февруари 07, 2008, 17:48:23 pm »
Ели в, имам питане към теб,Питките втасват ли или като се омесят направо се слагат да се пекат?
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #489 -: Февруари 07, 2008, 17:50:14 pm »
Мъжо иска нещо по-лекичко за това сме на пилешка супичка.Като изпека и една тава кротони и ела да видиш какво става.
Приятна вечеря на всички и да ви е сладко.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #490 -: Февруари 07, 2008, 17:55:20 pm »
Еми може и да го преживея соевия сос тогава. Аз последно време ориза го правя само с доматки и съвсем малко олио и ми харесва.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #491 -: Февруари 07, 2008, 18:23:50 pm »
Днес направих бисквитена тортичка с кремче на д-р Йоткер.Ето и снимчица
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #492 -: Февруари 08, 2008, 08:39:51 am »
Ели в, имам питане към теб,Питките втасват ли или като се омесят направо се слагат да се пекат?

Не, не втасват. Тестото се омесва хубаво. То си личи като е омесено добре, като разстилаш питките по повърхността им се образуват мехурчета.

Хм,към вечерята ще добавя мързелива вариация на крем "Ден и нощ".

Жекова, какъв е тоя крем бе душа, я разясни.  :P Още повече мързеливата вариация  :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #493 -: Февруари 08, 2008, 08:42:07 am »
За соевия сос /да си кажа мнението  :D / - аз съм винаги на диети  :D, но много често го използвам като подправка.
Когато слагам соев сос не слагам сол.
Според мен, солта не трябва да се намалява, когато сме на диети. Освен ако не ядете много солено.
4-5 гр, на ден си е нормално.
Ако се яде безсолно се чувства една слабост и отпадналост.
Аз винаги си овкусявам добре храната /сол и подправки, вкл. и люто, защото от него се отслабва :wink:/,когато съм на диета.
Ям малко като количество, но вкусно.
 
Така, че аз съм за соевият сос използван разумно/за порция салата - 1 чл.

ПП. Колкото до задържането на течности - пие се повече вода: Водата изхвърля водата.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #494 -: Февруари 08, 2008, 11:20:06 am »
Днешното меню след дълго чудене ще включва: Супа пиле, мусака, шницели, прясна салата, кайсиев сладкиш!

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #495 -: Февруари 08, 2008, 11:22:15 am »
Душе, ти за цяла рота ли готвиш??? 8O
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #496 -: Февруари 08, 2008, 12:06:40 pm »
Моето мехю днес ще включва .....пържоли  ,кюфтета,кебапчета ......ако не ме домързи пил.ролца пълнени с краставичка ,гъбки,бекон и топено сирене,
гарнитура картофено пюре,разни мизенца.....,салата зеле и моркови,млечна ,шопска ,кьополу  ,салата печени чушки с зелен лук,    ..ако имам време може и още нещо да направя.......пак десерта ще гу купувам,тука хич ме няма :oops:,немога дори един кекс да спретна :oops:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #497 -: Февруари 08, 2008, 13:28:01 pm »
Ади, приемаш ли гости?
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #498 -: Февруари 08, 2008, 13:47:53 pm »
Ади, приемаш ли гости?

Приема, приема и още как! :wink:
Нали е рожденичка.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #499 -: Февруари 08, 2008, 13:49:52 pm »
Занчи-организираме транспорт.Тръгване от морето, минава през Разград, крайна цел Стара Загора.Софиянки и прочее да си организират от тяхната посока! :P