0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #500 -: Февруари 08, 2008, 15:04:13 pm »
А така тя се уреди , а ние пасти да ядем. :lol: :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #501 -: Февруари 08, 2008, 15:35:23 pm »
Аз по темата да пиша....

Днес котлети с гъби на фурна и катрофена салата без майонеза. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #502 -: Февруари 08, 2008, 16:07:25 pm »
Аз по темата да пиша....


 :lol: Ми те Мимка и Мари се утрепаха да я спамят  :wink:

Тая вечер съм на тараторче. :D
 Моя мъж е нощна смяна на работа и няма да готвя друго  :D

Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #503 -: Февруари 08, 2008, 19:31:12 pm »
Ето и нашата вечеря:шницелите на Мимка  :P,и картофки,идеята за които е от един форум.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #504 -: Февруари 08, 2008, 19:51:35 pm »
пица ще правя
ама вече съм улеснена от няколко месеца насам- имам машина за хляб
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #505 -: Февруари 08, 2008, 20:28:44 pm »
и аз пица за мъжката част, а аз днес май на сирене и 1 компот
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #506 -: Февруари 08, 2008, 20:58:23 pm »
аз днес накарах бабата да сготви... и мързелувах....  :oops:
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #507 -: Февруари 08, 2008, 23:47:23 pm »
Тази вечер лазаня

Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #508 -: Февруари 09, 2008, 00:58:29 am »
Mari_Pz дай рецептата

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #509 -: Февруари 09, 2008, 09:07:38 am »
mini, какъв модел ти е машината, че аз от 3 год. се каня да си купя и все се чудя, спира ме това, че ще има да ядем повече тестяни неща...а аз все съм на диети  :D
Лесно ли се научи да я ползваш, имаше ли много провали? :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #510 -: Февруари 09, 2008, 09:16:39 am »

много см доволна- провал, само веднъж, защото сложих олиото при водата и маята и хляба не можа да бухне, ама като го слагах хич не се усетих  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #511 -: Февруари 09, 2008, 09:24:36 am »
Лазаня

Купувам от корите за лазаня с яйца - 1 пакет

Правя 2 соса.
Първи сос: 500 гр кайма, 1 буркан сос Болонез (има и на дерони и разни италиански - по избор), 3-4 с.л. доматено пюре, 200-300 гр. гъби.
Приготвяне: задушавам лук, пресна чушка, гъби и малко чесън в дълбок тиган или тенджера, добавям каймата и запържвам. След като е почти готова каймата добавям доматения сос, доматеното пюре и около 200 мл вода и варя 15-ина минути (докато се поизпари от водата и се посгъсти соса). Свалям от котлона.

Втори сос: Бешамел, но този път в Билла видях някакви сосове и си харесах един Сос Памидажано и направих от него.

Приготвяне на лазанята:

В правоъгълна тава слагаме от червения сос малко, отгоре редим от корите. Пак червен сос, пак кори, пак червен сос и редя 3-4 триъгълничета топено сирене, пак кори, отгоре завършваме с червен сос,отгоре бешамала (или какъвто бял сос сте направили) и слагаме във предварително загрята фурна на 250 градуса. Като се запече  отгоре вадим настъргваме обилно с кашкавал и допичаме.

Бон Апети! :wink:
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #512 -: Февруари 09, 2008, 09:56:14 am »
Момичета решила съм да правя кюфтенца с бял сос.Но не съм правила отдавна и съм забравила соса как се правеше ,с какво се застройваше :oops:SOS!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #513 -: Февруари 09, 2008, 10:37:30 am »
Душе, ти за цяла рота ли готвиш??? 8O
Ми не, миличка, само за нас, ама то си ни и личи... :oops:
Не, бе, майтап, да остане малко и за другия ден за обяд, понеже изпращам на мъжа храна за работа, а му омръзна с тези сухентии...
Та, по темата, остана и от мусаката, и от шницелите, едно тараторче ще направя само...
« Последна редакция: Февруари 09, 2008, 10:46:47 am от du6ka »

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #514 -: Февруари 09, 2008, 11:32:26 am »
Снощи бяхме на панирана риба-хек с гарнитура от задушени броколи със сметана и картофено пюре.Днес сме на кюфтенца с доматен сос,за десерт бисквитена торта.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #515 -: Февруари 09, 2008, 12:08:11 pm »
....Просто не можах да се въздържа - надупени картофчета...

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #516 -: Февруари 09, 2008, 12:15:36 pm »
mini  :D много ти е хубава машината.
Ох, май и аз ще си взема. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #517 -: Февруари 09, 2008, 12:18:36 pm »
вземай, вземай, от Техномаркет е най-ниска цената- към 170- 180 лева я взехме, сега не помня точно
тестото за пица станааааа сууууууупер
ще пробвам козунак тея дни, да видим
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #518 -: Февруари 09, 2008, 12:22:42 pm »
Абе аз тъкмо за козунак исках да те питам, дали става хубав, но реших да не нахалствам с въпросите  :D
Ще чакам с нетърпение да споделиш как е станал и записвай рецептите / аз иначе съм започнала да събирам рецепти за машина за хляб от доста време/  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #519 -: Февруари 09, 2008, 13:26:33 pm »
таратор, задушени пилешки дробчета с лук, картофено пюре
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."