0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #240 -: Януари 22, 2008, 18:36:45 pm »
Ади, слушай аз какво правя, става супер, казвам му Сиромашки шницели и ги правя на тефлоновия тиган, почти без мазнина

250г. кайма
1 ч.ч.брашно
1 ч.ч. вода
1 яйце
подправки

Объркваш всичко, после вземаш с черпаче и слагаш в тигана.Става супер, гаранция и не е мазно.От тая смес стават страхотни шницели за хамбургери!Изпитано!!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #241 -: Януари 22, 2008, 18:41:00 pm »
Довечера ще правя една рецепта от моята баба - пипер с мляко.


Ааааа, пускаш мухата и не разясняваш!
Ние сега от къде да знаем това какво е? :lol:


ПИПЕР С ПРЯСНО МЛЯКО

Печен пипер, леко осолен и овалян в брашно, го запържвам до златисто.
Запържвам много малко брашно, разреждам с прясното мляко и оставям да заври. Сипвам малко от мазнината, в която съм пържила пипера.
След това пускам пипера и около 10-тина минути да къкри в млякото. Слагам 1 скилидка чесън, малко червен пипер.
Слагам и 1с.л. маргарин "Белла".
Когато сипвам в чиниите, ръся малко ситно нарязан магданоз.

Много бързо, лесно и вкусно  :wink:


Аййй, Пуканка, сега ти видях поста. Да, рецептата ти е почти като моята.

:flower: eli_v и твоята е много интересна,
моето момче обича много печени чушки ще бъде доволен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #242 -: Януари 22, 2008, 19:04:08 pm »
иначе гледам че в фризера имам една кайма и се чудя какво да я правя утре 8O,моля дайте някаква идея ,но да не е пържено (че с моята жлъчка само задушавам или пека)
Аз правя една местна пица. Кайма и колбас, лук по желание, яйце, подправки. Всичко се омесва и се разстиля на тавичка. По желание може и гъбки, аз не слагам щото моя не ги тачи. Слага се да се пече и преди да се извади, се поръсва с настърган кашкавал.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #243 -: Януари 22, 2008, 19:14:29 pm »
Момичета,пуснах тема за диетични рецепти.Очаквам да се включите!
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #244 -: Януари 22, 2008, 19:51:59 pm »
Момичета,пуснах тема за диетични рецепти.Очаквам да се включите!
Ако си нямаш друга работа :jump12:

По темата - картофени кИфтета :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #245 -: Януари 22, 2008, 20:10:46 pm »
Аз направих баница със сирене,за вечеря :oops:с айрянче.
Мимка,ще пробвам 'Сиромашките ти шницели".Аз ги правя почти като твоите,само че настъргвам 2-3 сурови картофа в сместа,настъргвам и лук,даже в повечето случаи и яйце не слагам (ако нямам)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #246 -: Януари 22, 2008, 20:15:40 pm »
Момичета мерси за рецептите!!!!! :D :D :DСега от толкова идеи ,чудя се коя да избера 8O :D....
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #247 -: Януари 23, 2008, 08:45:57 am »
Довечера съм намислила да сготвя едно ястие, което отдавна не съм правила ЗЕЛЕ ПО ИНДИЙСКИ. Рецептата е малко "странна", но иначе става много вкусно.

2 глави лук, 1 зелка, 4-5 картофа, 1 ч.л. къри, 2 дафинови листа, 1/2 ч.л. кимион, 1/2 ч.л. черен пипер, 1 ч.л. червен пипер, 2 карамфилчета, домати от консерва /или 2 бр. пресни/.

Лукът се запържва в олиото. Добавят се всички подправки, леко се запържват и тогава се слага наситнената зелка. След 10-тина минути се прибавят картофите /аз ги режа на кръгчета с дебелина около 1 см./ и доматите. Оставя се да ври до готовност.

Ще трябва да сложа и някакво месце на масата, щото с тия постни манджи дето ги заредих няколко дни, половинката никак няма да е очарована :lol:

Тия дни съм намислила да правя и "Барде кебап" - пак индийско ястие. Ще докладвам допълнително  :lol:

С тия индийски манджи, скоро ще започнем да си говорим на индийски вкъщи  :lol: :lol: :lol:





Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #248 -: Януари 23, 2008, 14:46:03 pm »
Днес ще готвя Свинско по ориенталски ще го правя за 2 път милото ме помоли,рецептата ми я даде приятелка:
Необходими продукти
3 гл.наситнен лук
3 скилидки 4есън,с4укан със сол
250гр.св.месо,нарязано на куб4ета
500гр. нарязани домата/д.пюре или консерва
100гр. гъби,нарязани на филийки
200гр. полусварен,отцеден ориз
олио,магданоз,лимонов сок,сол,4ерен пипер
На4ин на приготвяне
В дълбок съд с 3 с.л. олио се запържват лукът,4есънът и св.месо,добавят се доматито,гъбите и магданозът.Задушава се 30-40 мин.след което се прибавя полусварения ориз,солта и 4. пипер.оставя се да покъкри докато оризът стане готов около 5-10 мин.Ястието се сервира поръсено с лимонов сок!
Приятен апетит!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #249 -: Януари 23, 2008, 15:29:45 pm »
Леле,защо ми трябваше да влизам в тая тема :BangHead:.Сега ми текат лигите :hungry:.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #250 -: Януари 23, 2008, 15:58:24 pm »
Супа с броколи и свинско с ориз



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #251 -: Януари 23, 2008, 16:05:29 pm »
denis я кажи как я правиш тази супа да си направя една 4е и на друго място съм 4увала ама нямам рецепта......то само аз ще си ям де милото такива работи не яде  :oops: :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #252 -: Януари 23, 2008, 18:46:55 pm »
Това , само че с бонфиленца, добавих една лъжица лимонов сок и овалях в картофени люспи
зелена салата с краставица
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #253 -: Януари 23, 2008, 20:03:20 pm »
Тъй като след малко се прибирам след дълъг и уморителен ден, ще направя набързо една пица  :hungry:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #254 -: Януари 23, 2008, 21:40:50 pm »
аз днес спретнах едно Бързо месно руло на Мини :D
стана много вкусно :D

днес поръчах на милото да вземе някаква риба, донесе ми филе ципура,и се чудя как да я направя   ,моля дайте идеи(само да няма пържено и майонеза)
.............дали е вкусна ципурата???? 8Oчестно казано до сега не съм опитвала  :oops: :D


*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #255 -: Януари 23, 2008, 21:52:47 pm »
Леле,защо ми трябваше да влизам в тая тема :BangHead:.Сега ми текат лигите :hungry:.
Ха-ха-ха, и аз съм така  :D :D мене не ми бива с готвенето, признавам си, ама тая вечер реших да го мъча моя с миш-маш и пържени кюфтета, ама той взе че уж отиде на кино и на екологични протести и още не се е прибрал, ха-ха, миличкият сигурно отдалече е надушил какво го чака.
това на маийтап. аа, забравих десерта - БИРИЧКА  beer:: beer:: beer::
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #256 -: Януари 23, 2008, 22:13:12 pm »
 Пък моят мъж орева мястото за торта "Цици"/на Мари/!Какво ми трябваше да му я показвам  :bonk:  Събота ще запрятам ръкави.
 Днес не готвих нищо.Имаме кюфтета от вчера.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #257 -: Януари 23, 2008, 23:43:30 pm »
А аз съм решила да се пробвам и с една торта "задник"  :oops:, ма с таз диета не знам кога. :lol:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #258 -: Януари 24, 2008, 00:27:45 am »
Пък моят мъж орева мястото за торта "Цици"/на Мари/!Какво ми трябваше да му я показвам  :bonk:  Събота ще запрятам ръкави.
 Днес не готвих нищо.Имаме кюфтета от вчера.

Повторете я тая снимка бе хора, дайте и аз да я видя! 8)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #259 -: Януари 24, 2008, 07:49:10 am »