0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #160 -: Януари 18, 2008, 23:29:33 pm »
Мари,поздравления за тортата ц...
И дано не се сърдиш ,че пуснах рецептата за моделиращото тесто,но тъкмо се сетих къде да го търся.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #161 -: Януари 18, 2008, 23:44:45 pm »
Рози, разбира се че не се сърдя, нали и аз крада, не са мои рецепти.  Това за което говориш ти са бонбоните, различни от другото моделиращо тесто. Тук при нас няма такива, до колкото знам в Билла и Кауфланд ги има.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #162 -: Януари 18, 2008, 23:49:07 pm »
Mari_Pz много вкусно изглеждат аз скоро ще направя такива с майонезата  :wink:

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #163 -: Януари 19, 2008, 00:04:32 am »
Rouzi и аз си мисля, че с Маршмелроуз няма да можеш да моделираш, само за "чаршаф" става
и аз направих торта след предната на Мерито, ама няма да я показвам :mrgreen:
снощи- пилишки дреболийки с лук и гъби във фурната
 
« Последна редакция: Януари 19, 2008, 00:33:56 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #164 -: Януари 19, 2008, 00:25:19 am »
Мари,да май ги има тези бонбони в големите магазини.Да това както казва Мини е покривката или чаршафа на тортата ,но мисля че и фигурки стават.Ами ще пробваме и ще видим ,нали така. :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #165 -: Януари 19, 2008, 08:28:55 am »
снощи- пилишки дреболийки с лук и гъби във фурната 

Mini как ги правиш, че много ми се  :eat:нравят дробчета!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #166 -: Януари 19, 2008, 08:48:40 am »
Една тарелка дробчета и една сърчица, 5-6 по-големи глави лук нарязан на едри полумесеци, 250-300 грама гъбки на филийки, сол, кимион, черен пипер, заливам с бульон или само с вода и слагам най-долу във фурната /гледай често, ако не достига водата доливай, че става малко сухо без водичка- долу горе литър вода изпиват докато се изпекат, ако са по около половин килограм всяка тарелка/


Момичета, попълнена е вече нашата готварска книга, с любезното съдействие на Мишето/ mishanta/ :balk_104: и на Ели /evro/ :balk_104:- благодаря ви  :bighug: :flower:
Занапред ще допълваме редовно, който има забележки и предложения, моля да си каже.
 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #167 -: Януари 19, 2008, 11:06:31 am »
Мари,благодарско за рецептите! :D Непременно ще пробвам да направя тортата за годишнината ни на 14.02,дано успея с тестото, понеже имам идея и за допълнителна украса на "циците" :wink:
Снощи правих пилешко филе с лук,гъбки и сметана.Стана страхотно,крехко и вкусно.
Днес сме на миш-маш,за десерт крем Ванилия.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #168 -: Януари 19, 2008, 19:24:23 pm »
Салата от прясно зеле с моркови, мусака и бисквитената торта на Роузи - стана много вкусна.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #169 -: Януари 19, 2008, 19:52:16 pm »
Днес правих т.н. Фланкухен и немога да не споделя рецептата.
Лошото е, че изядохме всичко за броени минути и изобщо не ми мина през ума да направя снимки.


Елзаски Фламкухен 

Тесто:
600 гр. брашно
1 пак. мая
1 равна сл. сол
3 сл зехтин
300-400 мл.вода /на око/

За плънката:
1 ср.голяма гл.лук
100 мл течна сметана
200 гр. бекон

Тестото /1/2 от него/ се разстила на много тънак пласт в тава намазана с олио.Отгоре сложих малко риган и босилек
Намазах с течна сметана.
Лукът, на кръгчета се запържва в малко масло и олио до леко златисто.Леко се посолява.
Разпределя се върху сметаната.
Бекона нарязан на ивички се разпределя по цялата повърхност.
Аз сложих и 8-9 маслини /средни по големина, с костилки/
Пече се на 250 градуса.
Става невероятно

Ето една подобна снимка:
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #170 -: Януари 19, 2008, 20:10:13 pm »
Имам всички продукти за това нещо.Утре ще го направя и аз.Щом е свършило за минути значи е много вкусно.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #171 -: Януари 19, 2008, 20:16:39 pm »
Невероятно е.
Остана ми половината тесто  и утре като направя ще го снимам.
Блата трябва да е тъничък.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #172 -: Януари 19, 2008, 20:24:37 pm »


Момичета, попълнена е вече нашата готварска книга, с любезното съдействие на Мишето/ mishanta/ :balk_104: и на Ели /evro/ :balk_104:- благодаря ви  :bighug: :flower:
Занапред ще допълваме редовно, който има забележки и предложения, моля да си каже.
 

Браво на вас!!!!!Суппер сте!!!! благодаря ви :D :D :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #173 -: Януари 19, 2008, 22:49:11 pm »
Ние хапнахме една бърза супичка, то малко ме е срам, но нямах време да сготвя днес. Сигурно и вие сте забърквали набързо готова суха супа, като предварително сварявам един голям картоф нарязан на кубчета, и добавям малко фиде и подправки.  :D
Сега се сетих, че това беше първото нещо, което мъжа ми приготви когато бяхме гаджета, за да ме впечатли :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #174 -: Януари 19, 2008, 22:58:46 pm »

Сега се сетих, че това беше първото нещо, което мъжа ми приготви когато бяхме гаджета, за да ме впечатли :lol:.

Kassi, моя като се нанесе у дома го побърках от пържени яйца, все пак бях на 19 и само това можех. :oops:
Следващите година-две прекарах в изучаване на кулинарното изкуство и мога да кажа, че вече се справям що годе добре! :oops:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #175 -: Януари 19, 2008, 23:17:03 pm »

Сега се сетих, че това беше първото нещо, което мъжа ми приготви когато бяхме гаджета, за да ме впечатли :lol:.

Kassi, моя като се нанесе у дома го побърках от пържени яйца, все пак бях на 19 и само това можех. :oops:
Следващите година-две прекарах в изучаване на кулинарното изкуство и мога да кажа, че вече се справям що годе добре! :oops:
Като гледам колко си активна в тази тема, май доста добре се справяш :D!
Аз много обичам да готвя, особено като се съберем с приятели, те си знаят, че винаги има сърмички и торта :lol: :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #176 -: Януари 20, 2008, 13:21:40 pm »
Гювечета скалъпих днес на бързо...

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #177 -: Януари 20, 2008, 13:48:15 pm »
Пиле с картофи и една торта мисля да спретна, снощи изпекох пандишпанов блат, забърках марципан за фигурки, маслен крем за покритие и ще правя чаршаф от Машмерлоу-зите
Ако стане ша са фукам  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #178 -: Януари 20, 2008, 15:46:31 pm »
ще стане, ще стане.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #179 -: Януари 20, 2008, 18:49:36 pm »
Направих боб, едно руло стефани и запечени картофки. За десерт мъжа ми купи тирамису.