0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка
« Отговор #100 -: Юни 11, 2009, 00:05:15 am »
Благодаря anmar ,даи боже и на теб и на вси4ки моми4ета да се случи чудото!!! :blowingdust: :crib:
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 00:07:18 am от emanuelaaa »

*
Re: цветна снимка
« Отговор #101 -: Юни 16, 2009, 19:45:44 pm »
хайде и аз да се вкл най-накрая в редичката на цветната снимка.утре имам час за 15ч.
Искам да се включат в успокоенията само девойките,които смятат,че усещането е същото както при хидротубацията :wink: шегувам се ,разбира се ,но ми е по-леко да си мисля че ще е същото ,отколкото да си припомням някои мнения от темата
Re: цветна снимка
« Отговор #102 -: Юни 16, 2009, 20:47:31 pm »
хайде и аз да се вкл най-накрая в редичката на цветната снимка.утре имам час за 15ч.
Искам да се включат в успокоенията само девойките,които смятат,че усещането е същото както при хидротубацията :wink: шегувам се ,разбира се ,но ми е по-леко да си мисля че ще е същото ,отколкото да си припомням някои мнения от темата
Аз съм правила хидротубация и цветна снимка.При мен почти нямаше разлика в усещането,болката беше търпима.Не се притеснявай, няма нищо страшно.Успех!
Re: цветна снимка
« Отговор #103 -: Юни 16, 2009, 20:53:00 pm »
Здравей Дидон! Аз и в други теми съм писала, че при моята ЦС нищо абсолютно не усетих, като изключим металните инструменти и защипването с един от тях. Иначе самото контр. в-во въобще не разбрах кога са го вкарали, откъде е минало и тн. Въобще никаква болка, нито като менструална, нито никаква. А снимката я правих 1 месец след коремна операция от извънматочна. Преди това ми биха венозно но-шпа да няма спазъм на тръбата, не знам дали това е имало значение. Тръбата излезе проходима, но нагъната.
След седмица и на мен ми предстои 2-ра ЦС и като чета всички коментари, почвам да си мисля, че нещо не е било в ред при мен, щом не ме е боляло  :) И се притеснявам, че този път няма да ми се размине болката.
Не се притеснявай, всичко ще изтърпим щом се налага. Безпроблемна ЦС и хубав резултат ти желая и пиши утре непременно!
*
Re: цветна снимка
« Отговор #104 -: Юни 16, 2009, 21:16:39 pm »
Здравей Дидон! Аз и в други теми съм писала, че при моята ЦС нищо абсолютно не усетих, като изключим металните инструменти и защипването с един от тях. Иначе самото контр. в-во въобще не разбрах кога са го вкарали, откъде е минало и тн. Въобще никаква болка, нито като менструална, нито никаква. А снимката я правих 1 месец след коремна операция от извънматочна. Преди това ми биха венозно но-шпа да няма спазъм на тръбата, не знам дали това е имало значение. Тръбата излезе проходима, но нагъната.
След седмица и на мен ми предстои 2-ра ЦС и като чета всички коментари, почвам да си мисля, че нещо не е било в ред при мен, щом не ме е боляло  :) И се притеснявам, че този път няма да ми се размине болката.
Не се притеснявай, всичко ще изтърпим щом се налага. Безпроблемна ЦС и хубав резултат ти желая и пиши утре непременно!
Направо ме учудваш! За пръв път чувам, че е нямало никаква болка! Че боли - боли, ама се издържа. Най-хубавото е, че е за много кратко! Има - няма 1-2 мин. и не е постоянно, а само докато вкарват веществото. И важен е резултата - дано де е всичко Ок!  :D Ако не бъркам си в център Надежда? Ще се погрижат перфектно за теб!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: цветна снимка
« Отговор #105 -: Юни 16, 2009, 21:24:06 pm »
Момичета явно при всеки е различно - при някои боли, при други по-малко ... но и аз се учудвам, че някой може въобще да не го боли ? Мен лично много повече ме заболя защипването на шийката, както и поставянето на инструментите.. да не говорим за почистването накрая ... самото вкарване на контраста е като една ужасно силна менструална болка ..
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: цветна снимка
« Отговор #106 -: Юни 16, 2009, 21:42:42 pm »
Да бе момичета, сериозно говоря, никаква болка не почувствах, по-точния израз е никакво чувство нямах при вкарване на контр. в-во. Даже док като каза, че съм готова, аз му викам ама как свърши ли вече  8O  А защипването наистина е гадно, ако имаше начин да се избегне...
*
Re: цветна снимка
« Отговор #107 -: Юни 17, 2009, 00:49:20 am »
офффф,като говорите за това заюипване.На мен май така ми се получи,обаче не при хидротубацията,а при инсеминацията.Имате предвид като ви хващат шийката на маткаа,нали.мен при инсето даже ме помолиха да се изкашлям и в този момент я хванаха.Беше много гадно,но по-скоро едно издърпване ,отколкото болка.а това май зависи в какво положение е шийката,а то пък зависи от деня на менструалния цикъл...поне така мисля аз...

Ще пиша непременно като мине и дано да съм от тези,които ще могат да окуражат следващите
Re: цветна снимка
« Отговор #108 -: Юни 17, 2009, 01:18:46 am »
 Ще ходя на ЦС на 23.06. без упойка. При хидротубацията ме боля като при болезнен МЦ. Сега много ме е страх как ще мине...
 Ще пиша как е минало и какъв е резултата.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #109 -: Юни 17, 2009, 02:02:11 am »
Фаталче в Плевен ли ще я правиш цветната снимка.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #110 -: Юни 17, 2009, 12:44:48 pm »
Ами и мен не ме боля вкарването на контраста. Усащах го - но не като болка. Боля ме точно това защипване. Пък снимката ми я прави и един не много опитен лекар и дърпаше ужасно. Това ме боля - защипването и след това издърпването. Вкарването на контраста - не. Че се наложи и 2 пъти вкарване на контраст. Но и двата пъти не боля. Вероятно защото тръбите ми бяха проходими.
След това ми правиха диагностична хистероскопия и също не ме боля много.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: цветна снимка
« Отговор #111 -: Юни 17, 2009, 13:20:22 pm »
Фаталче в Плевен ли ще я правиш цветната снимка.
В Плевен, в " Авис Медика " при д - р Бързашки , без упойка .
*
Re: цветна снимка
« Отговор #112 -: Юни 18, 2009, 01:01:18 am »
Ще стискам палци миличка всичко ще е наред ще видиш.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #113 -: Юни 18, 2009, 12:10:39 pm »
искам да кажа:
     вчера мина и моята снимка - резултата е супер.въпреки двете коремни операция и срастванията ,които имам тръбата ми е абсолютно проходима.доста къдравка форма имала,каза док,но това не било проблем...

А сега за самата процедура:
     едно към едно с хидротубацията.Аз вече съм сигурна,че това за което някои момичета се оплаква/ издърпването на шийката/ е получава заради различните периоди от цикъла.щийката понякога е завърта навътре и нагоре...
     Така се бях нашашкала,че когато се чу един писък без въобще да разбера,че идва от детско гърло,сърцето ми щеше да изкочи пред кабинета.Казах си край,ще се мре...
     Доктора казва да  си поемеш дълбоко дъх и да задържиш.В този момент ти слага катетъра/или както се нарича тръбичката / Мисля,че болка не е думата, с която да определя усещането.Ваденето на зъб е 100 пъти по-гадно.Май факта че принципно това място не се пипа води до неприятното усещане.А вкарването на самото вещество...болезнен мензис и то не от най-болезнените
     
    УСПЕХ момичета ииии на страха очите са големи...а как леко се диша след цветната снимка, независимо от резултата
   
Re: цветна снимка
« Отговор #114 -: Юни 18, 2009, 20:45:17 pm »
Ей Дидонче браво за хубавия резултат! Радвам се, че срастванията не са нанесли поражения. Надявам се и при мен да е така след мойта коремна операция.


Момичета, при ЦС в Надежда не се ли прави микробиология? Не ми споменаха, че трябва да се пусне и сега се чудя. В понеделник ще я правя и се притесних. При първата ми ЦС /не е правена там/ ме караха да пускам, че и лекувах гъбички си спомням преди снимката.
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 21:14:41 pm от *Snow-white* »
*
Re: цветна снимка
« Отговор #115 -: Юни 18, 2009, 22:58:12 pm »
Аз правих там! Не ми пуснаха микробиология - преценили са, че не е необдимо. Предполагам, че и в на другите клиники го правят, почистват влагалището преди това. Не ми изписаха и антибиотик, нямало е нужда. Снимката ми беше на 22 май и сега съм си Ок! Повече от убедена съм, че ако е трябвало нещо да се направи - вече е направено! Вярвай, те ще се погрижат добре за теб! Успех!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: цветна снимка
« Отговор #116 -: Юни 18, 2009, 23:19:37 pm »
Снежи,
И на мен преди ЦС не са ми правили микробиология.
Стискам ти палци  за понеделник и ти пожелавам един хубав проходим резултат  :lol: :goodluck: :lol:
Re: цветна снимка
« Отговор #117 -: Юни 19, 2009, 00:52:07 am »
Благодаря момичета  :bighug:
*
Re: цветна снимка
« Отговор #118 -: Юни 19, 2009, 11:55:31 am »
успех и от мен...

Преди хидротубацията в др клиника ми пускаха микробиология.Сега преди ЦС не съм пускала...Може би да има нещо общо и със свещичките.Те са и противовъзпалителни, доколкото четох... ама не знам...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: цветна снимка
« Отговор #119 -: Юни 19, 2009, 14:51:18 pm »
успех и от мен...

Преди хидротубацията в др клиника ми пускаха микробиология.Сега преди ЦС не съм пускала...Може би да има нещо общо и със свещичките.Те са и противовъзпалителни, доколкото четох... ама не знам...
Определено не е заради свещичките. На мен не са ми изписвали никакво обезболяващо, но аз пих аулин преди процедурата. По-скоро съм чувала, че няма опасност да се пренесе бактерия нагоре, понеже дезинфекцират много добре влагалището ( а и така щипе, че-е-е-е ... ).
 Спокойно, момичета - вярвайте на лекарите си ! Щом така са казали, значи е така :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.